Оказва се, че преждевременното свършване по време на секс не е само проблем и на мъжете. Доста жени достигат кулминацията твърде рано, пише „Лайв сайънс".
Португалски учени са направили проучване, което е било проведено на 510 участници от нежния пол на възраст между 18-45 години. Като цяло е възприето схващането, че само мъжете имат притеснения от преждевременен оргазъм. След изследването обаче се оказва, че 40 % от жените също са засегнати от този проблем. При 3% той не е изключение, а си е хроничен.
Учените се надяват, че тези резултати ще провокират техните колеги да се задълбочат в проучванията си относно сексуалната дисфункция при жените, тъй като до момента тя е била игнорирана, за сметка на мъжката.