Дъжд и сълзи белязаха дългоочакваната световна премиера на финалния епизод от филмовата сага за тийнейджъра-магьосник "Хари Потър и Даровете на смъртта: Част 2", предадоха
световните агенции.
"Благодаря ви, че толкова много години се редихте на опашка за книгите ми и че се изнесохте на палатки на Трафалгар скуеър за тази премиера" - поздрави многобройните си фенове
авторката на романите Джоан Роулинг.
Когато насъбралото се множество отвърна на приветствието й, тя помоли младите хора да спрат: "Моля ви, вече ме разплакахте!".
Тя благодари и на актьорския екип, който по такъв блестящ начин даде живот на героите й на големия екран.
Хиляди фенове не се изплашиха от капризното лондонско време, което им поднесе проливни дъждове и кратки проблясъци на слънце. Те превърнаха известния столичен площад в огромен къмпинг с надеждата да зърнат Роулинг и екранните звезди от сагата.
21-годишната Ема Уотсън, която във филмите се превъплъщава в образа на Хърмаяни, заяви през сълзи пред медиите: "Моята героиня промени живота ми. Тя ми беше като сестра и ще ми липсва. Тя ми даваше сили в живота и ме направи по-добър човек!".
Даниъл Радклиф, който специално пристигна от Ню Йорк за премиерата, каза че сагата за Хари Потър никога няма да свърши.
"Всеки, който е гледал филмите през последните 10 години, не само вие, които сте на площада, а и милионите зрители от цял свят, всички ще ги носим в сърцата си до края на живота си!"
Рупърт Гринт, който във филмите играе Рон, благодари на въодушевените фенове, като им призна, че участието в сагата било "най-хубавата част от неговия живот".
Гринт и Уотсън се задържаха с часове на червения килим, като щедро раздаваха автографи на феновете си, специално дегизирани за случая като Потър-герои.
Червеният килим, разпънат от Трафалгар скуеър до Лестър скуеър, където беше организирана прожекцията, беше дълъг 1,2 километра и се счита за най-дългия в света.
Филмовата поредица от предишните седем ленти за Хари Потър генерира приходи от над четири милиарда британски лири, а книгите за малкия магьосник се разпродадоха в над 450-милионен тираж. Световната премиера на "Хари Потър и Даровете на смъртта: Част 2" е предвидена за 15 юли, припомнят агенциите".
Вижте снимки от премиерата тук.
(БТА)














Буря удари Южна Калифорния: Най-малко пет жертви и сериозни щети
Роби Уилямс губи зрението си заради инжекции за отслабване
Данъци и инфлация: Гърците трудно свързват двата края
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Алкарас: Чувствам, че мога да направя всичко на корта
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Чужденци под прицел в Левски
Янев направи нещо невиждано от 5 години в ЦСКА
Картофено пюре с черен трюфел
Нумерологична прогноза за 16 ноември
Таро карта за 16 ноември, неделя
Дневен хороскоп за 16 ноември, неделя
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Остави коментар