„От 22 години със съпруга ми се занимаваме с търговия на едро. Един ден офисът ми беше пълен със страшно много мостри на ориз", връща лентата назад Кунка. „Вгледах се във зърната. Хората не знаят, че има много видове и цветове ориз. Така и се роди идеята да рисувам с ориз". В изложбения салон на мол „Галерия Пловдив" е експонирана първата и най-мила на сърцето и картина - „Любовта на оризарите". Изобразените 4 кончета в оризови поля са от 40 сорта ориз в различни цветове, зрънцата са редени половин година. Оризови клонки и листа от палма завършват цялостната визия.
„Случайно открих как да рисувам с горелка", припомня си Момчил Николов. Момчил е завършил НХА - скулптура в класа на именития проф. Крум Дамянов. Младият творец е създателят на статуетките, които Димитър Бербатов дава на талантливите деца.
Основно ориз, при това цели 15 килограма, има в съвместната творба на Кунка и Момчил - скулптурата „Орхидея". Първо Момчил е направил гипсовата отливка, след това 120-сантиметровата изящна фигура е редена почти година зрънце по зрънце.
Тандемът използва ориза и в модата. На снощното откриване манекенки демонстрираха шикозни тоалети с орнаменти от зърнената култура - колани, бюстиета, шапки.
Разгледайте творбите им в галерията ни.