В рамките на три дни LAYALI BULGARIA ще ви пренесе в магията на Изтока. От 31-ви май до 2-ри юни ще може да се запознаете по-подробно с културата, традициите и красотата на Източния свят.
Ще може да чуете семинари, водени от световноизвестни и утвърдени преподаватели; да се насладите на спектакли с участници от България и гости от чужбина; конкурс с награди; отворена дискусия с доказани професионалисти от бранша; базар и много други изненади.
Участниците и гостите ще имат възможност да се потопят и запознаят с арабските класически и фолклорни танци, както и да задълбочат познанията си, свързани с арабската музика, ритми и култура.
Faren Ben Azira, Снимка: layalibulgaria.com
Името на фестивала е вдъхновено от арабската дума Layali, което е множественото число на Leila – нощ. Нощта е прохладата и спокойствието, които освобождават ума от веригите на жарките слънчеви лъчи. Нощта е оазисът на поета, тя е пазителката на влюбените. Това е и времето, когато всички са заедно, за да споделят, пеят, танцуват и разказват приказки. Не случайно в заглавието на една от най-известните литературни творби в арабския свят присъства нощта – "Приказки от хиляда и една нощ".
Снимка: Layalibulgaria.com
На място ще можете да видите едни от най-добрите преподаватели по ориенталски танци в света, сред които : Евелина Папазова, Wael Mansour, Faren Ben Azira. Повече информация може да получите на www.layalibulgaria.com.
Mercedes Nieto, Снимка: layalibulgaria.com