IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Сто процента Burberry Prorsum и през 2011

27 май 2010 10 54

По някакъв уникален начин Кристофър Бейли успява да бъде оригинален и шик всеки път, като в същото време се придържа към семплия тон и в дизайна, и в цветовете

Лека екзотика и много стил. Снимки: Fashion

Лека екзотика и много стил. Снимки: Fashion

Burberry Prorsum са ни любима марка, и както неведнъж сме отбелязвали, мечтаем си за мъж като Кристофър Бейли - талантлив, богат, симпатичен...

Колекцията му Resort 2011 (всеки път се чудим как точно да го преведем това ''resort'', без да звучи нелепо, но да кажем "ваканционна") по нищо не отсъпва от наложения в последните няколко колекции стопроцентов стил.

Това е Burberry: по някакъв уникален начин Кристофър успява да бъде оригинален и шик всеки път, като в същото време се придържа към семплия тон и в дизайна, и в цветовете.

Сигурно ви е интересно от къде черпи вдъхновение.

Той разказва как открил различни униформи от 30-те и 40-те на миналия век в "архивите" на компанията, които се превърнали в основа на ключовата (и култова!) есенна колекция за миналата година.

За настоящата Кристофър продължава да се придържа към вече установения "униформен" шик, но прибавя и щипка екзотика, която може да се усети в избора на материи и кройки.

Забелязват се силно изразените женственост и сексапил в линията и плата на тренчкоута, който в Burberry експлоатират от десетилетия.

Въпреки това, колекцията в никакъв случай не може да се определи като "екзотична". Може би "екзотична", но не в широкия смисъл на думата, а отнесена тясно към творчеството на Бейли.

При всички положения, заключението ни еднозначно води към яростното желание да притежаваме абсолютно всеки тоалет от галерията горе.

КоментариКоментари