Бижутерската марка Cartier представя днес уникално изложение на луксозни часовници в Азия с името "Cartier Time Art". Събитието е първото с такъв мащаб и тематика за лейбъла и се провежда в ArtScience музей в Marina Bay Sands в Сингапур.
Един от най-старите часовници в предоставената колекция е от 1874 година. Общо на показ са 159 аксесоара. Първата „машинка на времето" на Cartier е създадена през 1853 година и се продава в Париж.
В колекцията може да се види и първият ръчен часовник на марката, направен по искане на известния авиатор Алберто Сантос Дюмон. Той е поискал часовник, който може да бъде носен на китката, така че да не се налага да губи контрол на управлението на самолета си, докато проверява времето.
Има и секция включваща 12 мистериозни часовници от 1900 до 1960.
Пиер Рейнеро (Pierre Rainero), ардиректорът на Cartier, обяснява тяхната специфичност с думите: "Те се наричат мистериозни часовници, защото няма видима връзка между ръката и показването на времето в движението. Ръцете са като плаващи, в блок от планински кристал." Това са часовници с прозрачен циферблат и невидим работен механизъм
Посетителите на изложението ще могат да видят и как е направен даден часовник.
В музея се надяват, че името на марката Cartier, ще привлече сингапурци и по-специално мъже.
Tom Zaller, директор на музея казва: "Като мъже, ние носим костюми и ризи всеки ден... твърде скучно. Така че единствения начин да се „декорираме" е с аксесоар като часовника."
Колекцията е закупена чрез търгове, частни собственици и специализирани търговци.
Изложението ще се проведе от 14 декември до 12 февруари следващата година.
Разгледайте красивите аксесоари в галерията ни!