„Има няколко неща, които бих направила като по-млада, когато предпочитаха да напишат за нещо лошо, което е направено от някого от моята раса.“ Това казва Наоми Кембъл пред Vogue. Моделът украси корицата на модната библия за ноември.
По думите ѝ, тогава, когато прохождала в модния бизнес, защитавала себе си, но в момента нещата, които прави, не са само за нея, а за културата и расата, която представлява.
Говорейки открито за расизма в американските и английските медии, Кембъл обясни, че предпочита той да бъде пред лицето ѝ, за да може да реагира по някакъв начин, а не да го потисне.
„Благодаря ти, Наоми, за годините на вдъхновение и това, че показа на момичетата как се прави!!! Това беше сбъдната мечта!“, написа почитател на модела под снимката ѝ в Instagram.
Кембъл сменя още няколко визии за фотосесията, като може да я видим с уникална сребриста рокля с пайети.
Моделът изтъква, че ще продължи да се бори за по-голямо разнообразие и равенство в модната индустрия. По думите ѝ, тя никога не е говорила за расизъм, а по-скоро за„териториализъм“.
„Сега съм щастлива, че всички са на една и съща страница, че всеки може да излезе и да разкаже за своите преживявания, без да чувства някаква стигма. Но за мен нищо не се е променило. Ще говоря по същия начин“, добавя Наоми.
На друг кадър моделът позира с блуза и черна кожена пола с набрана периферия.














Близки на Любо Пенев организират благотворителен турнир преди Коледа
Въздушна линейка транспортира мъж с опасност за живота до болница в Пловдив
Личният банкер на Вучич вече обслужва и Мицкоски
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Половината сума за лечението на Любо Пенев е събрана
Милена Тодорова на крачка от Топ 10 в спринта в Хохфилцен
Фетел и Верстапен? Ред Бул ринеше титли заради Хелмут Марко
Голямо сърце: И Гонзо дари пари за лечението на Любо Пенев
Дневен хороскоп за 13 декември, събота
7 малки ритуала за съживяване на любовта
Изберете ангелско число и вижте посланието от коледния ангел
Баница с кисело зеле и ориз за Бъдни вечер и Коледа
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Остави коментар