На 5 ноември шведският гигант H&M отпразнува със специално събитие 10-годишнината от първата дизайнерска колаборация на марката и старта на колекцията Alexander Wang x H&M.
Поводът привлече над 500 души в магазина на бул. „Витоша“ 6, сред тях медии, известни личности и фенове на модата, които успяха да спечелят покани в поредица от активности преди събитието.
Актрисата Ирмена Чичикова, изпълнителите Алекс Раева и DJ Doncho, Вики Терзийска, Сантра, Михаела Филева, VenZy, Бобо, както и Иван Тишев, DJ Мартен и съпругата му Джули, бяха специалните гости, които избраха модели от колекцията Alexander Wang x H&M за вечерта.
Минути преди старта на ексклузивния шопинг, гостите бяха изненадани от денс двубой между танцьорите от The Center, който се проведе на боксов ринг, напълно в спортния дух на колекцията. За доброто им настроение допринесе и хип-хоп звученето на DJ Rawland.
Най-голямо внимание сред феновете на модата обаче привлякоха моделите на Alexander Wang x H&M.
Съвместната колекция на шведския бранд с прогресивния американски дизайнер е и една от най-дългоочакваните досега. Alexander Wang X H&M улавя ритъма на градския живот, комбинирайки спорта и функционалността в ежедневието.
Специалните детайли и материи постигат изключителен съвременен вид и перфектно съчетание в първия за Wang сезонен гардероб с изцяло универсален стил. Облеклата са подходящи за улицата, спортната зала и клуба – местата, на които съвременните хора прекарват по-голямата част от своето време.
С тази колекция H&M отбелязва и юбилейната 10-та годишнина от създаването на дизайнерски колаборации, стартирали със сътрудничество с Karl Lagerfeld през 2004 г.
През годините, ексклузивните колекции на марката с утвърдени имена от света на модата предизвикваха все по-голям интерес в цял свят и доказаха, че висшата мода може да бъде достъпна за всички.
Кадри от събитието можете да видите в нашата галерия.