IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Tommy Hilfiger с облекла за деца с увреждания

24 февруари 2016 08 40

Те са снабдени с велкро и копчета с магнити

Снимка: lovethatmax.com

Снимка: lovethatmax.com

Американският производител Tommy Hilfiger пусна линия облекла, предназначени за деца с увреждания, в партньорство с асоциацията „Рънауей ъв дриймс“, предаде Франс прес.

Облеклата са снабдени с велкро и копчета с магнити.

Колекцията включва 22 детски облекла, проектирани така, че да са досущ като тези в съществуваща линия „Tommy Hilfiger Kids“.

И цената им е същата, се казва в комюнике на Tommy Hilfiger.

Създадени са панталони и ризи, които децата могат да закопчаят с помощта на система от магнити, заместващи традиционните копчета. Копчета все пак са зашити върху панталоните и ризите, за да им придадат обичайния им вид. Системата с магнити е приспособена също за рокли и тениски.

Новата линия облекла е създадена в сътрудничество с асоциацията „Рънауей ъв дриймс“, основана от Минди Шайър, която е майка на три деца и не можела да намери облекло за сина си, засегнат от мускулна дистрофия.

Автор - снимка
Автор на статията:
Александър Попов

КоментариКоментари