Джулиан Мур замени дългата си коса с елегантен боб, демонстрирайки елегантен нов стил на световната премиера на „Сирени“ на Netflix в Ню Йорк. 64-годишната актриса, която играе ролята на милиардерката от светския свят Михаела Кел в сериала, демонстрира елегантен нов стил, докато позира за снимки на червения килим.
Тя носеше елегантна черна рокля с волани, дълбоко деколте и тънки презрамки, допълнена от обемна пола с А-силует. Джулиан допълни тоалета си с обувки на токчета, оформи косата си права и я допълни с ефектни обеци.
„Сирени“, чиято премиера бе на 22 май, включва още Меган Фахи и Мили Алкок, които също присъстваха.
Снимка: Getty Images
Шоуто е базирано на пиесата на Моли Смит Мецлер от 2011 г. „Елемено Пиа“ и проследява група жени след експлозивен уикенд в луксозно крайбрежно имение.
Появата на Мур идва, след като полуавтобиографичната ѝ книга за дете, приемащо луничките си, беше добавена към списъка със забранени книги на администрацията на Тръмп.
Носителката на награда „Оскар“ разкри, че първата ѝ книга Freckleface Strawberry е забранена в училища, управлявани от Министерството на отбраната (училища за деца на военнослужещи).
Тя сподели „големия си шок“ от разкритието, описвайки книгата така: „Историята на седемгодишно момиче, което не харесва луничките си, но в крайна сметка се научава да живее с тях. В книгата малкото момиченце осъзнава, че е уникално, точно както всички останали“.
Джулиан каза: „Това е книга, която написах за моите деца и за други деца, за да им напомня, че всички ние се борим, но сме обединени от нашата човечност и нашата общност.“
Джулиан Мур с доскорошната си прическа; Снимка: Getty Images
Решението за забрана на книгата в класните стаи на училищата към Министерството на отбраната идва на фона на по-широк стремеж за предотвратяване на преподаването на практики за многообразие, равенство и приобщаване. И други теми, като например въпроси, свързани с транссексуалните и имиграционните въпроси, не са на почит към момента.
Джулиан каза, че самата тя е завършила училище към Министерството на отбраната, отгледана от баща си, който е ветеран от Виетнам и е прекарал кариерата си в американската армия.
„Не бих могла да се гордея повече с него и службата му на страната ни“, каза тя и добави: „Много ме е яд да осъзная, че деца като мен, израснали с родител военен, нямат достъп до книга, написана от някого, чийто житейски опит е толкова подобен на техния.“