IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Грейпфрут и джинджифил за божествена кожа

11 май 2011 07 15

Страхотен скраб за цяло лято

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

Автор: Деница Христова

Когато избираме козметичен продукт за тялото си, хубавият аромат е едно от първите неща, които ни правят впечатление веднага.

Чак след това започваме да четем с леко подозрение малките букви върху опаковката и да се заглеждаме по нея, мислейки си: „Хм, наистина ще стои чудесно на лавицата в банята ми".

Лятото се задава с пълна сила, затова ексфолирането на кожата трябва да бъде приоритет номер 1, това важи с пълна сила и за хидратирането, но за това друг път.

Днес решихме да изпробваме нещо ново, много свежо и приятно – скраб с грейпфрут и джинджифил. Ще ни трябват само още няколко продукта, които да допълнят рецептата.

Смесват се половин ч.ч. морска сол, 1, с.л. настъргана кора от грейпфрут, 1 с.л. настърган пресен джинджифил и около чаша бадемово масло или зехтин. Разбъркайте продуктите в дълбока купичка много добре и може да започвате с ексфолирането.

Добре е кожата да бъде мокра и приятно затоплена под душа, за да премахнете по-успешно мъртвата кожа.

Количеството, което се получава от една доза най-вероятно ще бъде предостатъчно, така че не се притеснявайте, че ви е останал скраб.

Може спокойно да си го съхранявате в хладилника за следващите 2 седмици. За тази цел ви препоръчваме да прехвърлите сместа в стъклен буркан с плътна капачка, като онези с телена закопчалка.

Зехтинът ще консервира съставките, а джинджифилът и коричките от грейпфрут ще го запазят ароматен и свеж до следващия път.

Това е само една от алтернативите за ексфолиране у дома, като винаги може да експериментирате със съставките – вместо морска сол сложете кафява захар, вместо зехтин – бадемово или сусамово масло, вместо грейпфрут – корички от портокал, лимон или лайм.

Автор на статията:
Tialoto.bg

КоментариКоментари