Както всяко едно нещо, козметичната индустрия крие своите малки тайни. Точно тези формули, които дават невероятен резултат, но никой не знае какво съдържат.
Или странните навици, които историята се е опитала да скрие, но така и не е успяла.
Голяма част от изваждането на показ на любопитните факти за козметиката са изключително интересни и забавни, но все пак има и такива, които по-скоро ни карат да се замислим какво точно поставяме върху лицето си.
Представяме ви невероятните тайни на козметичната индустрия – преценете сами и обогатете общата си култура.
1. Ароматът на Клеопатра
Много пъти сме споменавали за силата на ароматите и умението им да предизвикват дадена емоция и да обземат цялото ни тяло.
Точно това свойство на парфюмите е използвала и Клеопатра. Тя е заповядвала платната на нейните кораби да бъдат напоени добре с парфюм, за да може морският бриз да разнесе аромата и да оповести за нейното идване.
2. Коко Шанел задава тенденцията за тен по кожата
Шоколадовият загар по тялото не е бил възприеман позитивно преди 1920 година. Тенденцията несъзнателно е наложена от самата Коко Шанел, която се завърнала с тен след круиз по Френската Ривиера. Естествено, не закъснели и изкуствените начини да се сдобиеш с бронзов загар.
3. В средновековието е била модерна бялата кожа
Това се дължало на факта, че аристократите прекарвали своето време основно на сянка, което запазвало кожата им бяла. От другата страна били хората от ниската класа, които принудени да се трудят по цял ден на открито, неминуемо се сдобивали с тен.
Бялата кожа е била белег на потекло и аристократизъм. Известен трик за изсветляването на кожата по това време е използването на пиявици.
4. Неоновият лак за нокти е незаконен в САЩ
Въпреки че много марки за такъв тип козметика произвеждат неонови нюанси, в действителност, продуктите им нямат неон. Забраната за използване на неон в лака за нокти все пак не важи за всички страни.
5. Лаковете за нокти са изобретени в Китай
За първата формула за лак за нокти се смята, че е изобретена в Китай още 3000 Пр. Хр. Оригиналните съставки били белтък от яйце, смола, пчелен восък и цветен прах.