Дакота Фанинг определено е детето чудо на Холивуд. Тя започна кариерата си на възраст едва от 7 години, засне хитове като „Аз съм Сам“, „В капан“, „Сватбен сезон“, „Градски момичета“, „Мъж под прицел“, „Война на световете“, „Криеница“, „Здрач“ и др. Днес тя е само на 20 години, но има огромен стаж в киното, за който могат да ѝ завидят много от новите звезди.
През март месец Дакота ще краси корицата на френското списание Jalouse. Тя го прави за втори път, като първият е бил преди цели 5 години. Този път талантливата блондинка позира пред обектива на фотографа Алексей Хой. Тя носи дрехи на Chanel и прилича на смела секси ученичка, в стил 90-те.
Дакота е по-голямата сестра на другата нежна блондинка Ел Фанинг, която пък скоро ще гледаме като принцеса Аврора в продукцията с Анджелина Джоли – „Господарка на злото“.
Колкото до Дакота, тя също не спира да се снима и през 2014 година трябва да излязат четири филма с нейно участие като във всички тя си партнира с големи имена на Холивуд.
Вижте снимките на актрисата за изданието в галерията ни!