IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Един измислен град

29 август 2011 13 08

Пайъниъртаун е построен през 1946 година като специална локация за заснемане на уестърни

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

"Пайъниртаун е измислен, но не е фалшив."

Едва ли сте чували за Пайъниъртаун (Pioneertown) в южната част на щата Калифорния, но ако сте върли почитатели на уестърна, напълно вероятно е да го познавате.

Пайъниъртаун е построен през 1946 година като специална локация за заснемане на уестърни, вероятно поради факта, че е близо до Лос Анджелис.

В началото на това десетилетие актьорът Дик Къртис (Dick Curtis), познат на върлите фенове на жанра като един от най-добрите злодеи, се натъкнал случайно на земята, докато си яздел.

Осенен от една съвсем нелоша идея, той споделя виждането си със свои колеги и всички те инвестират в проекта.

Идеята: град, който да изглежда напълно автентично и в който да се снимат филмови сцени, като през останалото време да бъде дом за актьорите. Факт, който го превръща в един съвсем истински град, макар и измислен от нищото. (Всъщност повечето американски градове са се появили по подобен начин...)

Най-известното място в Пайъниъртаун е неговата кръчма (съвсем типично за Дивия запад). Pappy and Harriet’s предлага добра кухня, предимно барбекю, а казват, че и бирата била евтина.

Освен това, барът става все по-предпочитан от различни музиканти, които свирят в него. Така че желаещите на съвсем добра цена ще слушат жива музика, ще обръщат халба след халба и ще похапват на корем. (Почти като в родна кръчма...)

Най-хубавото на градчето обаче е фактът, че е много далеч от градските светлини, макар и буквално да е родено под светлините на прожектора. Тук съвсем ясно (ако няма облаци) може да се наблюдава нощното небе с всичките му забележителности, които ние, живеещите в Големия град, не можем да видим и с въоръжено око.

Интересно, нали? Хвърлете му поглед в галерията.

Автор на статията:
Милена Димитрова

КоментариКоментари