Снимка: bootsnall.com / Божествена гостоприемност - Туристическата индустрия в Бирма тепърва добива сила и инерция и ентусиазмът от случващата се промяна е огромен. Цялата страна е и в пламенен възторг и посреща повече от дружелюбно и гостоприемно всеки турист. Повярвайте, попаднете ли в хотел в Бирма ще имате усещането, че вие сте единственият и най-почетен гост.
В продължение на десетилетия, Бирма (преименувана официално Мианмар от военното правителство, хунтата) е изолирана от западните очи. Страната се отвори към туризма през 1996 г., но експлоатацията, принудителният труд и лишаването от свобода на Нобеловата носителка Аун Сан Су Чжи доведе до международни икономически санкции и неофициален бойкот на туризма.
Сега обаче нещата се променят към по-добро! Аун Сан Су Чжи, е свободна, страната е отворена на запад и на официалната визита на Хилари Клинтън хунтата призна усилия за привеждане на Бирма в съвременния свят.
Бирма най-сетне е готова за своите моменти слава под светлината на прожекторите. А ето още 8 причини защо трябва да посетите страната сега.
Вижте в галерията ни!