Ако ви е омръзнало от отсядането в обикновени хотели и искате някакво по-различно преживяване, може да изберете плаващия хотел в Швеция.
Историята на Salt&Sill е много интресна. Сузана и Патрик Хермансон са третите собственици на известния ресторант в Klädesholmen, острова на херингата. Всичко тръгнало от страстта им към храната и общуването с хора. Това ги стимулирало да отворят международно признатия ресторант и сега също така – първия плаващ хотел в Швеция.
Хотелът отворил врати през октомври 2008. Той предлага конферентна зала и 46 легла и може да отседнете там по всяко време на годината. В хотела гостите могат да работят и да се социализират във вдъхновяваща среда, да се наслаждават на добра храна и напитки и да заспиват с приятния шум от плясъка на вълните. Но не си мислете, че спокойствието е единственото нещо, което може да очаквате от хотела.
Той предлага многообразие от вълнуващи и забавни дейности. Персоналът обслужва гостите с изключително висок професионализъм и се грижи за всеки един гост със специлано внимание. В Salt & Sill можете да релаксирате напълно, защото атмосферата е уютна, а не строго официална. Стилът може да бъде определен като съвременен скандинавски симплицизъм (опростяване).
За собствениците на Salt & Sill опазването на околната среда винаги е било от съществено значение. Храната в хотела в повечето случаи се приготвя от местна продукция. При построяването на хотела са били взети впредвид необходимите мерки за безопасност на живите организми в района. Избегнати са замърсяването на въздуха, земята и водата, както и шумовото замърсяване.
Изкопаните скали при построяването на хотела ще бъдат използвани за създаването на нов риф за раците извън хотела, който ще е полезен и за рибите и за черупчестите обитатели на водите. Очаква се, че популацията на водните организми под плаващите понтони ще се увеличи и затова ще бъде направена и фабрика за пречистване на мидите. Хотелът ще бъде затоплян използвайки заобикалящата го вода.
Надяваме се и в България собствениците на хотели да придобият такова отношение към опазването на околната среда.
Разгледайте нашата галерия със снимки от Salt & Sill.






От 2 до 10 години затвор за мъжа, шамаросал жена след ПТП в София
30-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа в Сливен
Над 70 000 души се евакуират във Филипините заради приближаващия тайфун "Калмаеги"
Никога не смесвайте тези две напитки, дори веднъж може да е фатално
Разкриха причината за магнитните аномалии на земното ядро
На 3 ноември 1957 г. стартира първият в света биоспътник с кучето Лайка на борда
Учени предупредиха за засилване на слънчевата активност
От Токио до Ню Йорк само за час: Започват суборбитални полети
Феновете на ЦСКА да целуват ръка на Стоичков
Венци Стефанов атакува благодетеля на Ботев Пловдив
Мъри Стоилов разкри топ трансферната си цел
Левски с ключова новина и решение преди дербито с ЦСКА
Тези 4 зодии ще бъдат най-засегнати от ретрограден Меркурий
5 есенни супи с малко въглехидрати
9 стъпки от аюрведа, които трансформират живота към по-добро
Протеинова салата с кисело мляко и грозде
Как да се справим с лесно заплитащата се коса?
Какво прави магданозът за здравето ни?
Защо периодичното посещение на зъболекар е важно?
Възли и рак на щитовидната жлеза - кога има повод за притеснение?
Остави коментар