Преди време ви разказахме някои интересни факти за Япония, известна още като Страната на изгряващото слънце. Запознахме ви и с магичната история на едно от най-известните кучета в света – Хачико, превърнал се в национален герой на Япония.
Очарованието на страната обаче може да се усети най-добре, само ако реално се потопите в него. Или пък, ако някой местен ви въведе в тази атмосфера.
В случай, че нямате възможността да приготвите куфара си и скоро да заминете за Азия, предлагаме ви да разгледате красивата Япония чрез впечатляващите снимки на японския фотограф Такаши Ясуи.
Той живее на различни места в родината си – от Киото, през Осака до Токио. За фотографията Такаши твърди, че е „повече от удоволствие, това е страст“.
Благодарение на неговите снимки, ние може да се потопим в ежедневната атмосфера на Япония – сякаш вървим по улиците на азиатската държава или пък наистина се наслаждаваме на нейната природа.
В нашата галерия може да намерите кадри на талантливия фотограф. Пригответе се, защото ви чака една почти реална обиколка на Япония!
Снимка: Takashi Yasui