IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

На 46 жените са най-комплексирани

1 юли 2011 06 00

...по данните на ново проучване

Моника е на 46, но едва ли има такива проблеми... Снимка: GettyImages/ Guliver

Моника е на 46, но едва ли има такива проблеми... Снимка: GettyImages/ Guliver

Животът може и да започва на 40 години за мъжете, но за жените ситуацията е различна.

Данните от проучване, направено във Великобритания, показват, че на 46-годишна възраст дамите се чувстват невидими за представителите на силния пол.

Анкетата по поръчка на компания, показва, че според жените мъжете престават да ги забелязват, когато станат на 46 години и вече не правят характерните за кавалера жестове - не им държат вратите, когато минават, нито им отстъпват място в претъпкания градски транспорт.

Те освен това все по-рядко привличат погледите на представители на противоположния пол и по-рядко получават комплименти от тях.

Това, че стават "невидими" за мъжете, не е единствената тревога на дамите на възраст между 40 и 50 години. Те се притесняват още от увеличаването на белите косми в косите си, както и от натрупването на допълнителни килограми.

Авторите на проучването установили също, че на тази възраст жените чувстват, че мнението им все по-рядко се зачита.

Дамите често се питат дали партньорите им не стареят по-благородно от самите тях.

Добрата новина е, че този спад в настроението и нагласите не трае вечно - към 60-годишна възраст дамите отново възвръщат самоувереността си.

Проучването е обхванало 2000 жени на възраст над 40 години.

(БТА)

Автор на статията:
Милена Димитрова

КоментариКоментари