Малко са обществените басейни, които могат да се сравнят с Waterfront Culture Center в Копенхаген.
Когато проектът се завърши, посетителите ще се окажат разхвърляни и плаващи между огромни пирамиди, които са свързани помежду си чрез издигнати канали, и басейни, спускащи се към морето.
Комплексът оставя усещането, че се намирате в научна фантастика.
За да се избере най-добрият дизайн за басейна, е проведен конкурс. Той е спечелен от Kengo Kuma & Associates от Япония.
От компанията обясняват, че са искали да подчертаят значимостта на водата в историята, културата и оживения градски живот в Копенхаген.
За да постигнат това, те ще създадат цяло ново изживяване за посетителите, а не просто нов обект. Постройката ще представлява пейзаж, изкуство и архитектура в едно, които са обединени и дефинирани от водата.
Водният център ще покрива 5000 квадратни метра и ще разполага със закрит и открит басейн, също така и уелнес център и спортни съоръжения.
Той ще бъде завършен през 2021 година.
Как ще изглежда огромният център вижте в нашата галерия.