IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec

Еми 2020: Пълен списък с номинираните

29 юли 2020 10 30

Наградният сезон започва

Снимка: БГНЕС

Тази година не е това, което очаквахме. Началото на новото десетилетие беше дадено с пандемия, изолация и социална дистанция, а много от събитията бяха отменени и все още не се знае кога ще бъдат подновени. Но наградният сезон в Холивуд не може да чака повече и вече официално започна.

Вчера бяха съобщени номинациите за наградите „Еми“, което за малко ни връща към нормалния ритъм на живот. Пандемията обаче и тук оказа своето влияние, тъй като тя наложи спирането на някои продукции и по този начин им попречи да влязат в списъка на номинираните.

Все пак тук са познатите „The Marvelous Mrs. Maisel“ и „The Handmaind's Tale“. Платформата Netflix води с цели 160 номинации, а HBO я следва със 107. Дженифър Анистън ще се бори за първа награда в категория „Драма“, а семейство Обама се сдобиха с цели 7 номинации.

Ето ги номинациите в основните категории:

Най-добър драматичен сериал

„Обадете се на Сол“ / Better Call Saul (AMC)

„Короната“ / The Crown (Netflix)

„Историята на прислужницата“ / The Handmaid's Tale (Hulu)

„Убивайки Ийв“ / Killing Eve (BBC America/AMC)

„Мандалорецът“ / The Mandalorian (Disney Plus)

„Озарк“ / Ozark (Netflix)

„Странни неща“ / Stranger Things (Netflix)

„Наследници“ / Succession (HBO)

Най-добър комедиен сериал

„Успокой топката“ / Curb Your Enthusiasm (HBO)

„Мъртъв като мен“ / Dead to Me (Netflix)

„Добро място“ / The Good Place (NBC)

„Несигурни“ / Insecure (HBO)

„Методът „Комински“ / The Kominsky Method (Netflix)

„Невероятната г-жа Мейзъл“ / The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon Prime Video)

„Шитс Крийк“ / Schitt's Creek (Pop TV)

„Какво правим в сенките“ / What We Do in the Shadows (FX)

Най-добър лимитиран сериал

„Малки пожари навсякъде“ / Little Fires Everywhere (Hulu)

„Г-жа Америка“ / Mrs. America (Hulu)

„Невероятно“ / Unbelievable (Netflix)

Unorthodox (Netflix)

„Пазителите“ / Watchmen (HBO)

Най-добър актьор в драматичен сериал

Джейсън Бейтман (Ozark)

Стърлинг К. Браун (This Is Us)

Стив Карел (The Morning Show)

Брайън Кокс (Succession)

Били Портър (Pose)

Джеръми Стронг (Succession)

Най-добра актриса в драматичен сериал

Дженифър Анистън (The Morning Show)

Оливия Колман (The Crown)

Джоди Комър (Killing Eve)

Лаура Лини (Ozark)

Сандра О (Killing Eve)

Зендая (Euphoria)

Най-добър актьор в комедиен сериал

Антъни Андерсън (Black-ish)

Дон Чийдъл (Black Monday)

Тед Дансън (The Good Place)

Майкъл Дъглас (The Kominsky Method)

Юджийн Леви (Schitt's Creek)

Рами Юсеф (Ramy)

Най-добра актриса в комедиен сериал

Кристина Апълейт (Dead to Me)

Рейчъл Броснахан (The Marvelous Mrs. Maisel)

Линда Карделини (Dead to Me)

Кетрин О'хара (Schitt's Creek)

Иса Рей (Insecure)

Трейси Елис Рос (Black-ish)

Най-добър актьор в лимитиран сериал или филм

Джеръми Айрънс (Watchmen)

Хю Джакман (Bad Education)

Пол Мескал (Normal People)

Jeremy Pope (Hollywood)

Марк Ръфало (I Know This Much Is True)

Най-добра актриса в лимитиран сериал или филм

Кейт Бланшет (Mrs. America)

Шира Хаас (Unorthodox)

Реджина Кинг (Watchmen)

Октавия Спенсър (Self Made)

Кери Уошингтън (Little Fires Everywhere)

Най-добър актьор в поддържаща роля в драматичен сериал

Джанкарло Еспозито (Better Call Saul)

Брадли Уитфорд (The Handmaid's Tale)

Били Крудъп (The Morning Show)

Марк Дъплас (The Morning Show)

Никълъс Браун (Succession)

Кийран Кълкин (Succession)

Матю Макфейдън (Succession)

Джефри Райт (Westworld)

Най-добра актриса в поддържаща роля в драматичен сериал

Лора Дърн (Big Little Lies)

Мерил Стрийп (Big Little Lies)

Хелена Бонам Картър (The Crown)

Самира Уайли (The Handmaid's Tale)

Фиона Шоу (Killing Eve)

Джулия Гарнър (Ozark)

Сара Снук (Succession)

Танди Нютън (Westworld)

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал

Андре Брауър (Brooklyn Nine-Nine)

Уилям Джаксън Харпър (The Good Place)

Алън Аркин (The Kominsky Method)

Стърлинг К. Браун (The Marvelous Mrs. Maisel)

Тони Шалуб (The Marvelous Mrs. Maisel)

Махершала Али (Ramy)

Кенан Томпсън (Saturday Night Live)

Даниел Леви (Schitt's Creek)

Най-добра актриса в поддържаща роля в комедиен сериал

Бети Гилпин (GLOW)

Дарси Карден (The Good Place)

Ивон Орджи (Insecure)

Алекс Борщайн (The Marvelous Mrs. Maisel)

Мерин Хинкъл (The Marvelous Mrs. Maisel)

Кейт Маккинън (Saturday Night Live)

Сесили Стронг (Saturday Night Live)

Ани Мърфи (Schitt's Creek)

Най-добър актьор в поддържаща роля в лимитиран сериал или филм

Дилан Макдермът (Hollywood)

Джим Парсънс (Hollywood)

Титъс Бърджес (Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend)

Яхия Абдул-Матин II (Watchmen)

Джован Адепо (Watchmen)

Луис Госет-младши (Watchmen)

Най-добра актриса в поддържаща роля в лимитиран сериал или филм

Холанд Тейлър (Hollywood)

Узо Адуба (Mrs. America)

Марго Мартиндейл (Mrs. America)

Трейси Улман (Mrs. America)

Тони Колет (Unbelievable)

Джийн Смарт (Watchmen)

Най-добро риалити предаване

The Masked Singer (FOX)

Nailed It (Netflix)

RuPaul's Drag Race (VH1)

Top Chef (Bravo)

The Voice (NBC)

Най-добро вариететно скеч шоу

A Black Lady Sketch Show (HBO)

Drunk History" (Comedy Central)

Saturday Night Live (NBC)

Най-добро вариететно токшоу

Daily Show with Trevor Noah (Comedy Central)

Full Frontal with Samantha Bee (TBS)

Jimmy Kimmel Live (ABC)

Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

Late Show with Stephen Colbert (CBS)

Наградите „Еми“ ще бъдат раздадени на 20 септември, а водещ на церемонията ще бъде Джими Кимъл.

Автор - снимка
Автор на статията:
Дарена Найденова

КоментариКоментари