IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec

„Оскар“ 2020: Списък с номинираните

13 януари 2020 16 26

Церемонията ще се проведе на 9 февруари

Снимка: Getty

Днес бяха обявени номинациите за тазгодишните награди „Оскар“. Те ще се проведат на 9 февруари и за втора поредна година ще бъдат без водещ. Президентът на Американската филмова академия заяви, че тези награди са толкова специални, тъй като се дават от гилдията, която разбира какво значи киното. За съжаление, Теодор Ушев отново не попадна сред номинираните за своя късометражен филм „Физика на тъгата“.

В най-важните категории попадат филмите „Имало едно време в Холивуд“, „Ирландецът“, „Жокер“, „Брачна история“ и „Пълно ускорение“.

За наградата „Най-добър актьор“ ще се борят Антонио Бандерас, Леонардо ди Каприо, Адам Драйвър, Хоакин Финикс и Джонатан Прайс.

Ето и пълния списък с номинираните за награди „Оскар“ за 2020 година:

Най-добър филм:

„Пълно ускорение“

„Ирландецът“

„Джоджо заека“

„Жокер“

„Малки жени“

„Брачна история“

„1917“

„Имало едно време в Холивуд“

„Паразит“

Най-добър актьор

Антонио Бандерас /„Болка и величие“/

Леонардо ди Каприо /„Имало едно време в Холивуд“/

Адам Драйвър /„Брачна история“/

Хоакин Финикс /„Жокер“/

Джонатън Прайс /„Двамата папи“/

Най-добра актриса

Синтия Ериво /„Хариет“/

Скарлет Йохансон /„Брачна история“/

Сърша Ронан /„Малки жени“/

Шарлиз Терон /„Бомба със закъснител“/

Рене Зелуегър /„Джуди“/

Най-добър актьор в поддържаща роля

Том Ханкс /„Един ден в съседство“/

Антъни Хопкинс /„Двамата папи“/

Ал Пачино /„Ирландецът“/

Джо Пешсчи /„Ирландецът“/

Брад Пит /„Имало едно време в Холивуд“/

Най-добра актриса в поддържаща роля

Кати Бейс /Случаят „Ричард Джуъл“/

Лора Дърн /„Брачна история“/

Скарлет Йохансон /„Джоджо заека“/

Флоренс Пу /„Малки жени“/

Марго Роби /„Бомба със закъснител“/

Най-добър чуждоезичен филм

Corpus Christi /Полша/

HoneyLand /Северна Македония/

Les Miserables /Франция/

Pain and Glory /Испания/

Parasite /Южна Корея/

Най-добър оригинален сценарий

Райън Джонсън /„Вади ножовете“/

Ноа Баумбах /„Брачна история“/

Сам Мендес /„1917“/

Куентин Тарантино /„Имало едно време в Холивуд“/

Хан Джин-уон и Бонг Джуун-хоу /„Паразит“/

Най-добра анимация

„Как да си дресираш дракон“

„I Lost my Body“

„Клаус“

„Търсенето на Линк“

„Играта на играчките 4“

Най-добър адаптиран сценарий

„Ирландецът“

„Джоджо заека“

„Жокер“

„Малки жени“

„Двамата папи“

Най-добра оригинална песен

I Can't Let You Throw Yourself Away /„Играта на играчките“/

(I'm Gonna) Love Me Again /„Рокетмен“/

Into the unknown /„Замръзналото кралство“/

Stand Up /„Хариет“/

I'm Standing With You /„Breakthrough“/

Най-добра оригинална филмова музика

Хилдур Гуднадотир /„Жокера“/

Александър Деспла /„Малки жени“/

Ранди Нюман /„Брачна история“/

Томас Нюман /„1917“/

Джон Уилямс /„Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър“/

Костюми

„Ирландецът“

„Джоджо заека“

„Жокера“

„Малки жени“

„Имало едно време в Холивуд“

Sound mixing

„Към звездите“

„Пълно ускорение“

„Жокера“

„1917“

„Имало едно време в Холивуд“

Sound editing

„Пълно ускорение“

„Жокера“

„1917“

„Имало едно време в Холивуд“

Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър“

Най-добра късометражна анимация

„Dcera“

„Hair Love“

„Kitbull“

„Memorable“

„Sister“

Най-добър късометражен филм

„Brotherhood“

„Nefta Football Club“

„The Neigbors Window“

„Saria“

„A Sister“

Най-добър документален филм

„American Factory“

„The Cave“

„The Edge of Demovracy“

„For sAma“

„Honeyland“

Най-добър късометражен документален филм

„In the Absence“

„Learning to Skateboard in a warzone“

„Life Overtakes me“

„St Louis Superman“

„Cha cha“

Най-добра сценография:

„Ирландецът“

„Джоджо заека“

„1917“

„Имало едно време в Холивуд“

„Паразит“

Най-добър монтаж

„Пълно ускорение“

„Ирландецът“

„Джоджо заека“

„Жокера“

„Паразит“

Операторско майсторство

„Ирландецът“

„Жокер“

„The Lighthouse“

„1917“

„Имало едно време в Холивуд“

Най-добри визуални ефекти

„Отмъстителите: Краят“

„Ирландецът“

„Цар Лъв“

„1917“

„Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър“

Най-добър грим и прически

„Бомба със закъснител“

„Жокер“

„Джуди“

„Господарката на злото“

„1917“

Най-добър режисьор

Мартин Скорсезе /„Ирландецът“/

Тод Филипс /„Жокер“/

Сам Мендес /„1917“/

Куентин Тарантино /„Имало едно време в Холивуд“/

Бонг Джуун-хоу /„Паразит“/

Автор - снимка
Автор на статията:
Дарена Найденова

КоментариКоментари