Не, че не си харесваме работата, но личният ни режим, биологичният часовник и дъждът навън изобщо не се съобразяват с работното време и понякога имат навик да превръщат иначе ентусиазираните ни душици в нещо, довлечено от котката.
Иначе казано – всички си имаме дни, в които изобщо не ни се работи, най-често в сряда, а понякога и във вторник.
Страшно става, когато започне още от понеделник, но слава богу, не се е случвало скоро.
И понеже няма още отпуска поради липса на вдъхновение, предлагаме ви няколко съвета за това как хем да не се насилвате много, хем да не ви уволнят, хем пък и в крайна сметка да свършите някаква полезна работа в офиса.
Денят на маловажните задачи
Без значение какво работите, има неща, които трябва да свършите на живот и смърт и други, които спокойно да отложите чак до Коледа.
Но и тези, отложените, все пак трябва да бъдат свършени някога. Те обикновено са малко досадни, ужасно неважни, но пък може да се окажат полезни.
Освен това са и нещо различно от рутинната ви работа, така че в Деня, в който не ви се работи, спокойно можете да ги свършите тях.
А и кой знае, може нещо не-важно да се окаже супер за екипа и всъщност да сте свършили нещо полезно.
Денят за подреждане
Не може да го правите цял ден, но поне час може да прекарате в подреждане на бюрото. Така и не ни стана ясно как има колеги, които се справят само с клавиатура и монитор.
Изпод натрупаните за последните два месеца листове, документи и писма като нищо ще изскочи нещо важно.
Случвало ни се е няколко пъти, наистина беше животоспасяващо. А единият път си намерихме и ваучер за масаж.
Денят за срещи
Както с маловажните задачи, имаме навик да отлагаме и срещи с хора, които не могат да ни помогнат пряко за ежедневната ни работа.
Понякога обаче именно такива хора и срещи са като свежа глътка въздух за работното вдъхновение. (Извинете ни за клишетата, но дъждът, който се излива в момента, не е е много стимулиращ, честно).
Говорехме за срещите. Една по някое време на деня ще помогне да си проветрите главата, да научите нещо ново от колеги или просто да си откраднете един час от работното време.
Предупреждаваме сериозно, че ако състоянието на „не-ми-се-седи-в-тоя-офис“ продължи повече от два последователни дни, е време за отпуска.