IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Жените по-често се омъжват за неподходящи

16 август 2011 10 45

Всяка трета жена сключва брак, защото смята, че няма да намери по-добър партньор

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

Всяка трета жена се омъжва за неподходящия партньор, при това прави този избор съвсем осъзнато, твърди американският семеен терапевт Дженифър Гаувейн.

Изводът е направен въз основа на анкета, направена сред близо 1000 разведени жени.

Дженифър Гаувейн извежда три основни причини, поради които жените съзнателно се решават на грешната стъпка.

Най-разпространената от тях е възрастта. Жената се омъжва, тъй като се страхува да не стане „стара мома“, особено ако повечето й приятелки вече са създали семейство.

Освен това жените се надяват, че с времето ще обикнат избраника си.

Много от дамите се омъжват по простата причина, че до момента не са срещнали достойна алтернатива и се страхуват, че нищо по-добро няма да срещнат.

Според психолозите жените не трябва да бързат със сватбата, ако не са уверени в избора си. Така те ще предпазят себе си и избраника си от по-голяма психическа травма.

Още любопитни новини може да прочетете в Dnes.bg

Автор на статията:
Милена Димитрова

КоментариКоментари