IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Сватба на 50? Защо пък не!

8 ноември 2012 13 40

Няма нищо лошо да се омъжите по-късно

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

С годините долната граница за сключване на брак и раждане на деца постепенно се вдига нагоре. В това няма нищо лошо, а дори напротив – късният брак предлага много повече предимства, отколкото ранния брак. Разбира се, всяка възраст има своите предимства и недостатъци. Сега ще се спрем върху положителните страни на избора да се омъжите по-късно:

1. Личностно израстване

Понякога, когато човек се жени по-млад, това не му позволява да израсне като самостоятелно оформена личност. С напредване на възрастта човек все повече опознава себе си и осъзнава какво наистина иска от живота. Така че колкото по-късно сключите брак, толкова по-голям шанс ще дадете на себе си да разберете кои точно сте.

2. Намирането на Правилния човек

При младите хора бракът е най-вече романтична и идеализирана идея, отколкото нещо друго. Някои хора мислят, че първата им любов е единственият човек, с когото могат да бъдат щастливи и искат да прекарат живота си с него. Това е страхотно на теория, но не винаги е вярно.

Разбира се, има и двойки, които сключват брак много рано, но въпреки това не съжаляват за избора си. Съществува обаче и черната статистика на разводите, която показва, че много хора са се подвели и са направили неправилен избор.

Предимството на по-зрелия човек е, че може да прецени по-добре кои отношения ще издържат във времето и кои не. По-късният брак означава по-голям опит във връзките и по-трезва преценка върху взаимоотношенията.

3. По-голяма финансова обезпеченост

Успешната кариера се изгражда с годините. Има хора, които едва, когато постигнат професионалните си цели, могат да се отдадат изцяло на личните взаимоотношения. Това от своя страна е добра предпоставка за стабилен и дългосрочен брачен живот. Паричната стабилност също играе важна роля. Много хора разчитат семейният живот да подсигури тяхното съществуване и правят компромиси с други свои изисквания. Когато обаче и двамата партньори са финансово обезпечени, за тях парите няма да бъдат водещ фактор.

4. Зрялост

С годините характерът и приоритетите на хората се променят. Нещо, което преди няколко години ви е карало да ревнувате ужасно, днес може да не пробужда никакви негативни чувства у вас. С възрастта хората се учат да не придават голямо значение на дребните неща. Остаряването означава съзряване и по-мъдро отношение към нещата наоколо. На всеки човек се е случвало да направи ретроспекция дори с няколко години и да се изненада от постъпките си тогава. Зрелостта е процес, който се развива с годините.

Автор на статията:
Милена Алексиева

КоментариКоментари