Снимка: аpartmenttherapy.com „Долу любовта” (Down with love – 2003) С признание към вече споменатите Дорис Дей и Рок Хъдсън в секс комедията „Pillow Talk”, “Долу любовта” е известна най-вече със своя стил и сладките като бонбони образи от пре-сексуалната революция. „Умишлено фалшивите” проекции обрисуват по-скоро една холивудска версия на Ню Йорк от началото на шейсетте, отколкото истинския образ на града тогава. Цветовете и мащабите са преувеличени и преекспонирани с идеята да се направи дизайн, изглеждащ по-голям и по-важен от живота на самите герои. А резултатът е една забавна и луда комедия, наситена с много стил.
Без значение колко добри са актьорската игра, режисурата и операторското майсторство, един лош декор може да съсипе правдоподобността дори и на най-добрия филм и да изгуби доверието на зрителите в него. От друга страна, когато арт директорите и декораторите си свършат работата добре, техният упорит труд много често остава незабелязан.
Следващите предложения са не просто част от прекрасното творчество на някои от най-големите професионалисти в областта на филмовите интериори и декори, тук ще видите много стил, класа, вдъхновение и гениалност. С поглед в миналото и малко носталгия, ето някои от шедьоврите на кино изкуството, където пресъздадената атмосфера няма как да ви остави равнодушни.
Разгледайте ги в галерията ни.