Снимка: http://www.oddee.comФерма на покрива (Чикаго)През 2008 г. беше създадена тази био ферма към ресторанта Uncommon Ground. Целта е посетителите на ресторанта да получават ястията си приготвени от най-пресните и здравословни продукти. Другата идея е да се обучават доброволци как да си отглеждат био продукти в градска среда на покривите на сгради.
Във все по-динамичната и претъпкана градска среда хората търсят начин да оползотворят всяка една свободна площ, а и да се възползват от спокойствието на небесните висини на покрива на високи сгради, където можеш да избягаш от шумотевицата на прашните улици.
Може да поплувате в басейн на небостъргач, да засадите био продукти в небесна градина, да поиграете тенис с птиците, да погледате филм на открито и какво ли още не. Единственото условие е да не се страхувате от височини.
Знаете ли за подобни покривни атракции и в България? Да се надяваме, че скоро ще можем да се насладим на панорамни гледки в красиви места по покривите на сгради и в родната ни страна, а засега може да разгледате галерията ни със снимки от най-забележителните в света атракции на върха на небостъргачи.