Милена Милотинова, водеща на предаването „Брюксел 1“ по Bulgaria ON AIR ще представи за първи път пред родна публика документалния си филм „Магията на българското хоро“. Това ще бъде по време на четвъртата среща семинар на ръководителите на българските фолклорни състави в чужбина, която се организира от Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина между 7 и 9 ноември 2025 г.
Премиерната прожекция на филма ще се състои на 8 ноември от 19:30 ч. в комплекс „Царско село“ в София. „Това ще бъде едно камерно представяне за стотина души, но за мен е голяма емоция, защото то ще ме срещне с едни страхотни хора, които пазят българското и българщината навред по света. Част от тях са заснети във филма с емоционалните си разкази, които буквално просълзиха публиката на премиерата в Палма де Майорка“, добави авторката.
„Магията на българското хоро“ е заснет на „Празника на буквите“ в Милано на 24 май и по време на десетото юбилейно издание на пътуващия събор „На мегдана на другата България“ в Лион през юни 2025 г.
„Филмът разказва за магията на българския фолклор, за носиите, за шевиците, за танца, който привлича дори чужденците да се включат и да разучат стъпките. Разказва и за корените ни, историята, културата и националната ни идентичност. И всичко това е представено чрез емоционалните човешки истории на българите зад граница, които всеотдайно и с жар създават състав след състав къде ли не по света“, добавя още Милена Милотинова.
Както Bulgaria ON AIR съобщи, премиерата на филма се състоя на международния фолклорен фестивал в Палма де Майорка през октомври с 2 предпремиерни прожекции на сцената на фестивала и една премиерна – в зала.














Бащата на Сияна основава гражданско движение
Парламентът одобри държавния контрол над "Лукойл"
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години
Китай се обърна към НАСА, за да предотврати космическа катастрофа
Ясно е кога ще се тегли жребия за финалните плейофи за Мондиал 2026
Мъст след изгонването от ЦСКА: Манчев тресна "червените" в дебюта си начело на Миньор
Мерки! Дебнат за фалшиви билети на дербито Левски – ЦСКА
Барса се върна на „Камп Ноу“ + СНИМКА
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Уран преминава в Телец на 8 ноември – старото отпада от живота ни
Фрути акценти в маникюра – модерни за всеки сезон (+снимки)
Любовен хороскоп за ноември
Спиралите – надежден метод за предпазване от бременност
Фондация „Григор Димитров“ стартира национална програма „Образование за здраве“
30 минути йога, медитация и ароматерапия
Над 6% от българските деца се раждат чрез инвитро
Остави коментар