IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

6 причини да не изпращате служебни имейли вечер

11 януари 2017 09 20

Особено пък по тъмно

Снимка: outnow.ch

Снимка: outnow.ch

На всички ни се е случвало да си спомним за служебни неща след работно време или някъде около полунощ и да сме изкушени да изпратим служебен имейл.

Е, колкото и да ви се иска да го направите – по-добре недейте. Изчакайте до следващия работен ден, освен ако наистина имейла не е супер спешен и/или някакви хора (клиенти, шефове, колеги), очакват да се свържете с тях по най-бързия възможен начин.

Другият приемлив вариант да изпращате служебен имейл по тъмно е, ако той е предназначен за човек, който живее в друг часови пояс, където по това време е ден, а не нощ.

Ето и 6 причини никога да не изпращате имейли по работа късно вечер:

1. Най-вероятно те няма да бъдат прочетени до следващия ден.

Ако имейлът ви е свързан с работа, имайте предвид, че повечето хора няма да си отворят служебната поща след работно време, когато са си у дома при семействата. Малко са тези, които наистина са пристрастени към това да проверяват служебните си имейли вечер. Затова, вие и да изпратите такъв имейл, той най-вероятно ще бъде прочетен едва на другия ден, когато човекът си е в офиса. Тоест, вие най-вероятно няма да получите отговор до следващия ден, така че няма и смисъл да бързате.

2. Ще напомните на получателя за работата му и може да се ядоса.

Дори ако получателят на вашия имейл има навик да си проверява служебната поща след работа, пак няма да му стане особено приятно да види, че там има нови писма. Това ще му предизвика един вид стрес и ще му напомни за сивото ежедневие.

3. Получателят на писмото ви ще се зачуди.

Дори да си падате нощна птица, пазете тази информация за себе си и се опитайте да не изпращате имейли късно вечер. Това само ще накара хората от отсрещната страна да започнат да се чудят какво правите посред нощ и дали наистина ви липсва личен живот.

4. Ще сте по-склонни да допуснете грешки в писмото.

Най-лошите правописни грешки може да се появят точно късно през нощта, когато пишете имейл, докато се чувствате наистина сънливи и уморени. Спестете си тази небрежност и изпращайте електронната си поща на сутринта. Не е разумно да правите грешки в имейли, предназначени за вашия шеф.

5. Би трябвало да спите по това време.

Трябва да се научите да се отпускате вечер и да не мислите за работа, особено след 21 часа. Ако по това време ви дойде музата да изпращате работни имейли, това може да осуети нощния ви сън, което е вредно за здравето ви, а и на другия ден няма да сте особено работоспособни.

6. Сигналът може да събуди получателя.

Ако получателят на вашите писма не си проверява вечер електронната поща, а вече си е легнал, вие може да го събудите чрез сигнала за имейл, идващ от смартфона му през нощта. Повечето входящи имейли изпращат звукови сигнали, които не са особено приятни по време на дрямка.

Автор - снимка
Автор на статията:
Teodora Dragoeva

КоментариКоментари

Docent Teodora Danev ( преди 8 години )
Tova sa pylni gluposti! Profesorite, s koito si pisha, sa vse shefove na instituti ili depratmenti v razlichni dyrjavi i mi prashtat slujebni e-maili okolo polunosht, kogato im e nai-spokoino ot napregnatoto ejednevie. I tova izobshto ne me uchudva, nito iadosva.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар