Какво искам да правя с живота си? Това е въпрос, който може би всеки от нас си задава в даден момент от битието. За някои отговорът се оказва лесен, но на други отнема време, за да го разберат.
Най-лесното е да останем в комфортната зона и да продължаваме да правим това, което ни е познато и удобно. Но за тези, които търсят удовлетворение и реализация, които искат повече от живота, подобен сценарий не работи.
Ако се лутаме, без да можем да открием онова, което ще изпълни живота ни и ще донесе реализация – както в професионален, така и в личен план, следващите въпроси може и да са от полза...
1. Кои са нещата, към които съм най-отдаден?
Определянето им е първата стъпка към живота, пълен с удовлетворение. Какво обичаме? Кое е онова, което ни изпълва? Каква работа бихме искали да имаме, която не приемаме за работа, а за сбъдване на мечта?
Някои вероятно обичат да пишат, други – да работят с животни, трети са привлечени от фотографията.
Идеята тук е да разберем какво обичаме да правим и след това да започнем да го правим по-често.
2. Кои са най-големите ми постижения досега?
Да помислим и за отминалите преживявания и нещата, с които се гордеем най-много. Как тези постижения ни карат да се чувстваме? Въпросът е риторичен – щастливи и изпълнени с удовлетворение. Защо тогава не опитаме да подражаваме на тези преживявания и чувства?
Ако сме участвали в маратон и сме обикнали усещането след това, нека започнем да тренираме за следващия. Или бихме могли да предадем знанията и уменията си на нашите деца. Важното е да продължим да правим това, което обичаме и което ни кара да се чувстваме пълноценни и щастливи.
3. Ако в живота ми нямаше никакви ограничения, какво бих избрал да имам и какъв бих избрал да бъда?
Любопитно е да се замислим. Ако нямахме ограничения свързани с времето и парите, къде бихме отишли, с кого бихме прекарали времето си?
Отговорите на тези въпроси определено могат да са от полза за определяне на пътя в живота ни.
Това разбира се не означава, че се нуждаем от милиони, за да бъдем щастливи. Означава, че отговорите на тези въпроси ще помогнат в очертаване на целите ни и в създаването на път към щастието и удовлетворението.
4. На кого в този свят се възхищавам най-много?
Следвайки успешните хора, много е вероятно ние също да постигнем успех. Да помислим за онези, които най-много уважаваме и на които се възхищаваме. Кои са най-добрите им качества? Защо ги уважаваме? Какво бихме могли да научим от тях?
Специалисти твърдят, че ние сме средната стойност на 5-те човека, с които прекарваме най-много време. Затова не бива да губим времето си с хора, които ни дърпат назад и пречат да постигнем мечтите си.
Трябва да прекарваме повече време с щастливи, успешни и оптимистични хора, за да се превърнем в един от тях.














Любовен хороскоп за зодиите в седмицата от 3 до 9 ноември
Навици след работа, които преобразяват тялото и ума
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
В Китай се готвят да изстрелят ракетата Long March 2F с пилотирана мисия Shenzhou 21
Огромна новина за ЦСКА: Обявиха капацитета на "Армията" - променлив е
Челси отново приземи Тотнъм
Байерн отнесе Леверкузен и продължава без грешка
Изненада в Италия: Комо изпусна Наполи
Дневен хороскоп за 2 ноември, неделя
Седмична таро прогноза за 3 – 9 ноември
С какво родените през ноември са толкова интересни?
Любовен хороскоп за 3 – 9 ноември
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Остави коментар