PDA

View Full Version : Как да си върна старите кг?


ivcity
31st December 2009, 12:33
От 4 месеца уча и живея в чужбина и за огромно мое съжаление тялото, кг-те ми и хранителните ми навици се промениха много. На 19 години съм, винаги съм била слаба, с вариране от лятно към зимно тегло от 50 до 53 кг ( при 170 височина). Не знам как точно стигнах до положението да съм 59 кг, с отчетлив корем, паласки, наедряло дупе и бедра ( и малко бюст :) )
Докато си бях в България никога не съм наблягала особено много на храната, но тук почнах да си готвя, да ям по 3 пъти на ден - все неща, които си мисля, че не трябва да са негативни за мен, но факт.
Записах се на фитнес, но не съм тръгнала да ходя редовно, защото не съм сигурна каква точно програма трябва да следвам. Всеки ден си карам колело из града, защото е най-удобния начин за предвижване - на седмица ми се събират към 20-30 км каране - допускам, че някой-друг кг може да са реални мускули на бедрата - но всичките ми мазнини по корема не мърдат.
Постоянно съм с мисълта че не изглеждам както преди и колкото и да е клише на 31 декември да вземам важни решения - искам да си върна старият вид!
Моля за съвет за подходящ режим и упражнения :)

ivcity
2nd January 2010, 10:32
73 прочитания и нито един отговор :roll: :x :? :(

BarbieGirl
3rd January 2010, 23:22
Ами всеки от нас си е избрал режим и за него си е най-добрия. Аз ще ти кажа Дюкан, някое друго момиче 90-дневната диета има и "здравословно отслбващи" тук и така. По-добре прочети всички теми и си избери подходящата за теб. Диетата е най-важна при свалянето на мн килограми, защото само със спорт (особено само с 30-км седмично...)....няма да стане. Иначе за Пилатес-а чувам добри отзиви, за Тае-бо...може и фитнес, ако ти харесва (но първите две може и вкъщи ;)). Пак ти казвам - прочети темите ни и си избери ;) Успех

tonubg
4th January 2010, 18:48
От 4 месеца уча и живея в чужбина и за огромно мое съжаление тялото, кг-те ми и хранителните ми навици се промениха много. На 19 години съм, винаги съм била слаба, с вариране от лятно към зимно тегло от 50 до 53 кг ( при 170 височина). Не знам как точно стигнах до положението да съм 59 кг, с отчетлив корем, паласки, наедряло дупе и бедра ( и малко бюст :) )
Докато си бях в България никога не съм наблягала особено много на храната, но тук почнах да си готвя, да ям по 3 пъти на ден - все неща, които си мисля, че не трябва да са негативни за мен, но факт.
Записах се на фитнес, но не съм тръгнала да ходя редовно, защото не съм сигурна каква точно програма трябва да следвам. Всеки ден си карам колело из града, защото е най-удобния начин за предвижване - на седмица ми се събират към 20-30 км каране - допускам, че някой-друг кг може да са реални мускули на бедрата - но всичките ми мазнини по корема не мърдат.
Постоянно съм с мисълта че не изглеждам както преди и колкото и да е клише на 31 декември да вземам важни решения - искам да си върна старият вид!
Моля за съвет за подходящ режим и упражнения :)
Набързо нахвърлям мтериал :lol:
1) Храната - само истинската, т.е. с минимално рафинирани мазнини, преработвани храни, храни с не ясен произход, по-малко въглехидрати, по-вече мазнини. Протеин-а е в умерени граници но не злоупотребявай с него. Храни се 3-4 пъти на ден.
2) Спорт - тук идва голямото питане, според мен нямаш нужда от кардио тренировки, след като и се движиш с колело. Наблегни на тренировките с тежести, т.е. анаеробните при тях имаш много голям разход на калории, и дори трябва до няколко дни на тялото да се възстанови от тренировката, като в този процес продължаваш да имаш завишен метаболизъм. Та това е, намери си инструктор постави му целите ти и така, и умната и без глад !
ПС. Ако имаш някакви въпроси пускай в темата.

lilsh
5th January 2010, 19:54
В допълнение пробвай веднъж седмично да си правиш разтоварващ ден.

ivcity
6th January 2010, 15:08
Мерси за съветите, почнах сериозно с фитнеса, резултатно съм 2 кг надолу :) С храната - опитвам се да се храня възможно с най- "правилната" храна, но все се намира по някой бонбон около мен :roll: