PDA

View Full Version : Прием на калории


Depressed_girl
3rd January 2010, 03:48
Здравейте!

Имам един въпрос. Чела съм доста за диети, калории и т.н но човек се учи докато е жив нали? :)
Та въпроса може да се струва глупав за някои но ... :roll:

Е въпроса е: Ако до едно време съм приемала много малко калории, например да кажем 500 - 10 дни и след това почвам да ги увеличавам по малко по малко, е ще надебелея ли защото калориите са повече или на против, ще продължа да отслабвам, защото това е под дневната "доза" калории за деня?

Ще съм благодарна ако отговорите :)

Piny
3rd January 2010, 10:05
Здравей ,

много е хубаво че търсиш съвет, тоест осъзнаваш че това което правиш не е правилно. 500 кал на ден не покриват дори основните нужди на тялото ти.
Не се безпокой, няма да напълнееш ако приемаш по-малко калории отколкото тялото ти има нужда.
Важно е обаче не просто да следиш калориите, а също так количеството въглехидрати, белтъчини и мазнини. Ако искаш да отслабнеш здравословно ( 2-3 кг на месец) трябва да се храниш баланcирано - разнообразна, нискомаслена диета, с преим на калории около 500 по-малко от това, което ти е нужно

Без да знам колко си висока и колко тежиш, ти давам тук за пример моите показания ( направени са от диетолог)

Прием на калории

Основно количество 1391.5 ( тук вече са извадени 500те
Физическа активност +0.0 ( ако правиш спорт добавяш калориите тук, това увеличава калориите ти на ден)

Белтъчини 42.4г
Мазнини 44.9г
Въглехидрати 186.7г
Вода 2000мл

Важно е да приемаш всички тези калории на ден, като се съобразяваш с количествата Белтъчини, мaзнини,Въглехидрати и Вода. В никъкав случай не трябва да се опитваш да пестиш!

Спазвайки този план аз отслабнах за 3 седмици 5кг!

Така че не се отчайвай, ами започни да се храниш здравословно!

BarbieGirl
3rd January 2010, 11:49
И аз се чудих много време с тези калории :( И аз приемам малко и то много време (доста често и по 500-600 ). И все си мислех, ако почна по 1200-1300 примерно, че ще почна да качвам. Понеже организма свиквал с малкото калории и работел един вид на "бавни обороти" и се задоволява вече с по-малко от преди. И ако му дадеш повече (имам предвид повече от обикновените 500) и той си ги "складира" веднага. Но от горният пост съдя, че това май не е така :roll: Пък и аз сякаш си мисля, че няма как да е така - може да спра да свлям, ама чак пък да взема да качвам...не знам :roll:

geri_4ka
3rd January 2010, 16:52
Barby girl ti na kakva dieta si gledam na kalendarcheto otdolu che si svalila mnogo kilogrami bravo :2045:

Depressed_girl
3rd January 2010, 19:42
Piny, благодаря за съвета
Мисля да изкарам още малко така с малко калории, защото найстина искам да отслабна малко, но после искам и да си ги задържа.

BarbieGirl, - да точно това ми беше питането и на мен но явно ако са по малко с около 500 от дневната доза няма да качваме

Мерси пак,

А може ли само да ми кажете след като почвам да ги увеличавам кое е по добре да увелича като за начало - Белтъчините нали? :roll:

BarbieGirl
3rd January 2010, 20:52
А може ли само да ми кажете след като почвам да ги увеличавам кое е по добре да увелича като за начало - Белтъчините нали? :roll:

Според мен - твърдо ДА ;)

BarbieGirl
3rd January 2010, 20:54
Иначе аз съм на Дюкан ;) понеже ме питахте.

allie
4th January 2010, 14:49
добре ... аз не мога да разбера ... ако си дълго време на по 500-600 ккал на ден, как живееш? аз и 3 дни не мога да издуржа така, това е страшно малко храна ... то и 1300 е малко, това значи да си вечно гладен..

Piny
4th January 2010, 15:00
то за издържането, се издържа- но въпроса е на каква цена и за колко време.
Повече от ясно е, че такъв режим не може да се спазва цял живот. Здравословно и балансирано хранене е единственият начин да се намали теглото и да се задържи новото тегло.

1300 кал за диета не е малко, но e дoстатъчно за да се отслабва с 0,5кг на седмица - при мен са малко повече защото аз все още губя водата, която съм задържала през бременността.

tonubg
4th January 2010, 18:43
Здравейте!

Имам един въпрос. Чела съм доста за диети, калории и т.н но човек се учи докато е жив нали? :)
Та въпроса може да се струва глупав за някои но ... :roll:

Е въпроса е: Ако до едно време съм приемала много малко калории, например да кажем 500 - 10 дни и след това почвам да ги увеличавам по малко по малко, е ще надебелея ли защото калориите са повече или на против, ще продължа да отслабвам, защото това е под дневната "доза" калории за деня?

Ще съм благодарна ако отговорите :)
Здрасти, до този момент може да се каже че си се самоизяждала.
Сега постепенното увеличаване не е проблем, въпроса е с какво и до какви граници ? Помисли каква храна би консумирала. Другото което е много важно какъв ти е енергоразхода за деня, спортуваш ли нещо ? Това определя грубо количеството храна. Като цяло ако се храниш с качествена храна, пригодена за нас "човеците", дори и да увеличиш малко калориите отгоре не е проблем.

Depressed_girl
4th January 2010, 19:14
Еми понеже исках да отслабна по бързичко намалих калорийте на толкова малко.
Сега не спортувам, защото ми става лошо като не сам яла много, само ходя пеша, но иначе ходя на фитнес и главно тичам на пътеката или карам колело.

Мерси за съветите, ще ви послушам и ще ги увелича, защото постоянно чета че не е хубаво .. ноо ах исках да е по бързичко :x

А и между другото старая се да не ям болкуци :roll:

tonubg
5th January 2010, 19:06
Мерси за съветите, ще ви послушам и ще ги увелича, защото постоянно чета че не е хубаво .. ноо ах исках да е по бързичко :x

А и между другото старая се да не ям болкуци :roll:
Нали знаеш бързата работа срам за майстора.

lullaby
3rd March 2010, 20:02
Здравейте :D . Аз съм момиче, но имам приятел - момче, който се интересува от здравословно хранене и искам да му помогна. Та въпроса ми е по колко калории на ден трябва да приемат мъжете при средна физическа активност - 3 пъти седмично на фитнес с кардио и силови упражнения?

HealthStore
4th March 2010, 11:33
Иска да сваля или да качва :)

lullaby
4th March 2010, 16:48
Иска да сваля или да качва :)

Ами да свали и да се стегне :roll:

garga_smela
4th March 2010, 17:41
Depressed_girl аз не съм много съгласна с примерното разпределение на мазнини, въглехидрати и протеини, което са ти дали, но моя съвет е да се разровиш и да откриеш най- подходящия режим за теб и на базата на него да определиш дневните си нужди.
Лично аз съм много против режини с особено голям прием на въглехидрати, още повече когато не спортуваш активно.

HealthStore
4th March 2010, 20:52
Иска да сваля или да качва :)

Ами да свали и да се стегне :roll:

Да пробва с към 2500-2700 калории.

lullaby
4th March 2010, 22:49
Благодаря, HealthStore :)

superkosta
24th March 2010, 10:24
един съвет към всички които в стремежа си да отслабнат, приемат по 5-600 калорий дневно..............просто никога не го правете.................това е такъв удар по метаболизма, че след такова няколкоседмично ограничаване, вие все едно казвате сбогом на отслабването...

дундьо
24th March 2010, 11:58
Момчета и момичета, Пини има калкулатор на калории. Ако някой разполага, да постне една таблица за енергийните стойности на зеленчуците. Заедно със съдържаниета на мазнини, въглехидрати, белтъчини. Нали има приказка "тая шия не е от туршия", ама на мене през годините основна храна са ми салатите от пресен зарзават според сезона. Е, и хляб, естествено. А пък ей докъде съм я докарала. Излиза, че от сурови зеленчуци също яко можеш да се ошишкаш. Чакам помощ

Love Joy
24th March 2010, 13:40
Дундьо, според мен от самите зеленчуци е почти невъзможно да напълнее човек, пълнее се от мазнината, с която обикновено ги поливаме! Често пъти човек подценява количеството мазнина, която слага на салатите и количеството хляб, което изяжда, както и общото количество калории за деня. В това се крие причината да напълняваме! Хубавото е, че има начини да се осведомим колко калории са ни нужни за деня за да отслабваме или задържаме килограми и да се опитаме горе-долу да ги спазваме. Казвам горе-долу, защото всяка крайност води или до краткосрочни резултати, или до болести.

дундьо
24th March 2010, 15:31
Пини има теория за приема на основните хранителни вещества и броя на калориите. Ако е вярна, има голямо значение каква е все пак енергийната стойност и съставът на всички храни. А за мазнината си права. Но е голяма грешка да я елиминираш напълно. Има пък доста диети, които анатемосват солта нацяло. Винаги съм се чудила дали е за да не се задържа вода, или наистина има отношение към метаболитните процеси. Проблемът ми е, че не вярвам напълно на ни една теория. Във всички има рационално зърно и неоспорими истини, но като цяло в практиката излиза, че ни една не върши работа докрай.

garga_smela
25th March 2010, 08:42
http://www.calorienbalans.com/FoodInfo.aspx

дундьо
25th March 2010, 09:25
Гардже, ти си абсолютно съкровище :2024:

garga_smela
25th March 2010, 14:28
Ех, мерси :oops: :D

garga_smela
25th March 2010, 14:29
сигурна съм, че избрах друга емотикона

дундьо
25th March 2010, 14:35
А, няма проблем, на мен цял ден не ми дава да избера ни една емотикона и ми излиза error