PDA

View Full Version : Фази на луната за 2010 година


shady
4th January 2010, 23:31
http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2010/

Тук можете да видите точните часове и дати на лунните фази за 2010 година.

:good_luck:

Depressed_girl
5th January 2010, 02:15
Тези часове които са дадени какви са?
Не се ли започва от сутринта до другата сутрин на дадения ден? :roll:

shady
5th January 2010, 04:49
Часовете и датите в таблицата са за точните фази на луната в българско време.

А относно лунните диети можеш да прочетеш тук: http://lunaf.com/bulgarian/lunna-dieta/

:girl_dance:

gabster
5th January 2010, 16:32
Много благодаря за сайта, shady. Много полезен за лунната диета ... чудех се откъде да прочета повече по въпроса :D[/b]

Depressed_girl
5th January 2010, 21:12
И аз благодаря за линка,
Само имам един въпрос, това само за България ли е?
Защото не живея в Бг, а като напиша в гугъл - Moon diet и не ми излизат дните и часовете...

Abbi
5th January 2010, 22:02
Това са часовете за бългалско време.В зависимост от това къде живееш прибавяш или вадиш и така получаваш точния час,в който да започнеш лунната диета.

shady
6th January 2010, 03:20
Depressed_girl, ето точните дати и часове на лунните фази в UTC(Universal Coordinated Time)

http://lunaf.com/english/moon-phases/lunar-calendar-2010/


Както написа Abbi, в зависимост от часовата зона в която се намираш вадиш или прибавяш часовете спрямо UTC.

A ето тук можеш да прочетеш повече за UTC:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D 1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE_%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0 %B5%D1%80%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%B2%D1% 80%D0%B5%D0%BC%D0%B5

:girl_kiss2:

Nevermore
6th January 2010, 09:31
Момичета, утре след 12 внимавайте какво хапвате :)) Ще има страхотни резултати!

Abbi
6th January 2010, 22:56
Правила съм няколко пъти лунна диета,ми то големи мъки-24 часа само на течности :D
При мен не даде кой знае какъв резултат -1,който бързо си качих :lol:
Захранването също е важно.
Сега ,когато луната е във фаза само внимавам какво ям и минавам на по-лек режим,но вече без тези 24 часови мъки :lol:

shady
7th January 2010, 00:58
На мен ми се отразява много добре тази 24 часовата.
Аз го правя повече за тонизиране :)

Организма си почива и се отделят токсините.
Лекари и диетолози препоръчват един път в седмицата разтоварващ ден.

:1259:


Abbi, хайде утре с нас, не са чак такива мъки ;)

Abbi
7th January 2010, 17:34
Как се справяте до тук? :D
Този глад не е за мен .Аз не мога 24 часа на вода и чай,трудно ми е.
Дори и менюто ми за днес не е много разтоварващо :girl_haha: .Отчела съм се в другата тема.

Пожелавам ви успех! :2003:

shady
8th January 2010, 14:15
Аз се справих доста добре :2013:

Свалих близо 2 килограма и мисля до другата фаза, която е новолуние да ги зпазя и тогава да сваля още 1-2 :)

Е разбира се не пропускам и спорта :2006:

Jaynee
8th January 2010, 14:19
И това е от един ден без храна само ?

Незнам, на мен не ми действат такива неща. Аз изкарах периода на 1 портокал и една зелена салатка без никакви мазнотии .. т.е. на трева :D но не мисля, че кантара е мръднал особено .

Майка ми правеше такива лунни диети преди време и при нея имаше ефект, но минимален. Мисля, че тоя килограм и нещо, който сваляше с диетата си беше вода ..

Solver
8th January 2010, 14:30
Не е просто "един ден без храна" , нали смисъла е във влиянието на луната :) Ако този ден е произволен, ефектът няма да бъде същия.

Disaster
8th January 2010, 14:37
И аз изпробвах за първи път лунната диетка.Не е болка за умиране.Преди малко хапнах вече нещо.Чувството за лекота и празен стомах е много хубаво!Май ще опитам да ми стане навик.

Jaynee
8th January 2010, 14:44
Ясно, че е ефекта на луната ама не ми действа, това имах предвид.. Ей Иванинчо все да "клъвнеш" значи :roll: :P

shady
8th January 2010, 15:44
При мен винаги дава резултат... пия много течности по време на фазата и се чувствам много добре след това.

:2018:

Solver
8th January 2010, 20:21
Jaynee, въпросът не е дали действа, а в каква степен :) То е ясно, че ако се тъпчеш 6 дни и 1 гладуваш (съобразен с лунната диета) , ще постигнеш обратен резултат. Но той ще е по-добър, отколкото да се тъпчеш 7 дни :P Или отколкото да гладуваш в някой от останалите дни.

Не знам колко време си я опитвала, но пробвай да промениш някой от останалите фактори и ще подобриш резултата. Но да не ти действа е все едно да кажеш, че като пиеш вода и оставаш жадна, примерно :lol:

Jaynee
10th January 2010, 12:08
И все пак предпочитам здравословното хранене, отколкото дори и един и ден гладуване. Не е добре за стомаха особено за хора с проблемен такъв .. с гастрити разни примерно. :)

И .. няма универсална диета, всеки си използва тази, която е най-подходяща за него. При някои хора просто тази има по-добър ефект :) И това е хубаво.

Disaster
10th January 2010, 13:56
Почти всички страдащи от гастрит сами са си го причинили!Доколкото знам не се получава от глад,а по-скоро от неразумни диети(грешна храна в дълъг период от време).Но си права,че всеки сам за себе си си решава.

Jaynee
11th January 2010, 15:53
Disaster, това твърдение не е съвсем вярно. Гастрит се получава от един много дълъг списък неща, както и от това, което ти казваш. При мен е наследствена предразположеност към гастрит и е много лека форма.
Основната "вредна" храна е тази с повече киселини и съответно дразнители на стомаха. Аз като съм за първи път в живота си на диета, с какво съм си го причинила?
А дали глада го причинява или не, може да се поспори с лекар по въпроса как точно ти се отразяват стомашните сокове и липсата на вещества за преработка на стомаха и червата ..... Аз знам.

Извън темата, но наистина е глупаво да се дава една причина за някакво заболяване и после айде всички страдащи го имат защото са се тъпкали с пържено(примерно) . Не е така.


И за да има нещо по темата - аз не съм против диетата, въпреки че така може да е "прозвучало". Опитах я и само отбелязвам, че при мен нямаше такъв резултат като при shady. :)

shady
12th January 2010, 16:49
Следващата фаза:

15 януари 2010
09:12:35

Фазата новолуние.

Мисля да пробвам една диета за новолуние, която включва супи и зеленчуков бульон 4-5 пъти на ден.

Кой е с мен :girl_dance: