PDA

View Full Version : Компот


Awesome
10th February 2010, 19:14
Здравейте!


Почти всяка година правим със семейството ми компоти,главно с кайсии.Проблема е , че се слагат много лъжици захар,около 6-7,което го прави доста сладък ( и е мега вкусния :lol: ).Та последно време съм се зарибил да си го разбивам с пасатор и става точно баш нектар,и го разреждам с малко вода.Та този нектар много ли е калоричен,и дали ще напълнея доста,при положение , че тренирам всеки ден,каране на велотренажор (дюстабан съм и не мога да бягам) и доста упражнения с гири и т.н..Освен това кога да го пия (да кажем 1-2 пъти в месец си прая) преди или след тренировка?


И да питам:
На 15 години съм, л - карнитина ще ми навреди ли по някакъв начин ако почна да взимам към април да кажем?

Благодаря за вниманието.

HealthStore
11th February 2010, 00:49
Л-карнитина толкова няма да ти навреди, колкото и работа няма да ти свърши.На 15 години, НЕ ти трябват добавки.

Относно компота, ако е в ограничени количества и приеама в определени моменти като сутрин и след тренировка, тогава няма проблем, макар и в период на сваляне да не е много желателно да преклавяш с него.

Awesome
11th February 2010, 10:11
Л-карнитина толкова няма да ти навреди, колкото и работа няма да ти свърши.На 15 години, НЕ ти трябват добавки.

Относно компота, ако е в ограничени количества и приеама в определени моменти като сутрин и след тренировка, тогава няма проблем, макар и в период на сваляне да не е много желателно да преклавяш с него.

Мерси за разясненията.