PDA

View Full Version : Великденски пости


TEDDY_BEAR
15th February 2010, 10:43
Здравейте,момичета. Тъй като от днес започват Великденските пости,реших да отворя нова тема за хората,които са решили да постят тази година. Нека всеки да споделя с какво се "прехранва" във все още студените дни.
:girl_kiss2:

Piny
15th February 2010, 11:19
постите не бива да се бъркат с диета. През постите трябва да се откажеш от това което ти носи удовослтвие - за едни яденето, за други пиенето, за трети цигарите ...

TEDDY_BEAR
15th February 2010, 11:30
постите не бива да се бъркат с диета. През постите трябва да се откажеш от това което ти носи удовослтвие - за едни яденето, за други пиенето, за трети цигарите ...

Така е Piny,съгласна съм с теб,просто пуснах темата тук,защото доста от предишните теми по повод постите са пуснати в раздел "Диети".За мен мястото на тази тема е в "Здраве". Нека все пак да не пренебрегваме факта,че доста хора за добро или лошо постят именно с цел диета. Смятам,че това е личен избор на всеки -смисълът на постите е именно "очистване " на душата и тялото.Нека бъдем по-смирени и по-добри. :girl_in_love:

Sine Qua Non
15th February 2010, 14:39
Аз като малка редовно постех, но после нещо се изгубих в ангажименти и прочие. Тази година за първи път от четири пет години съм решила да постя, но като изключа само месото- за жалост съм и на диета и ако изключа и млечните продукти ще изтощя организма си твърде много...

TEDDY_BEAR
16th February 2010, 11:53
Аз като малка редовно постех, но после нещо се изгубих в ангажименти и прочие. Тази година за първи път от четири пет години съм решила да постя, но като изключа само месото- за жалост съм и на диета и ако изключа и млечните продукти ще изтощя организма си твърде много...

:girl_dance: Да,определено действа чудесно на организма :1241: Аз започнах от самото начало на постите,първо изключих месото една седмица,а от вчера вече и млечните.Прави ме впечатление,че от година на година става като че ли по-лесно-все по-разнообразни продукти се предлагат на пазара,така че определено има какво да се яде. :1203:

Sine Qua Non
16th February 2010, 19:46
О, определено опасност от умиране от глад няма :lol: Майка ми веднъж изкара някакъв много дълъг 50-дневен пост без млечни продукти дори.... това си беше направо постижение :D

TEDDY_BEAR
19th February 2010, 10:25
О, определено опасност от умиране от глад няма :lol: Майка ми веднъж изкара някакъв много дълъг 50-дневен пост без млечни продукти дори.... това си беше направо постижение :D

И аз съм карам без млечни,то истинският пост е това. Като се замисля,все пак сега има всичко,достатъчно продукти,които могат да се хапват,включителни и зеленчуци,които ги няма по нашите ширини. Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва :girl_haha:

mira_sm
19th February 2010, 11:00
[quote=Sine Qua Non]Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва :girl_haha:
Е, ако разчитаме само на зеленчуците, дето ги няма по нашите ширини, да ни хранят... :cool:
Айде, картофи, царевица и фасул да е нямало, ами хляб и зърнени храни (най-вече), леща, гъби, растителни масла; плодове и зеленчуци се въдят и тук; разни зеленолистни (спанак, лапад)...

mira_sm
19th February 2010, 11:01
Уффф, нещо при цитирането не съм изтрила както трябва, но карай. :D

TEDDY_BEAR
19th February 2010, 11:46
[quote=Sine Qua Non]Чудех се едно време хората какво са яли по 40-50 дни? Явно наистина са го карали на пост и молитва :girl_haha:
Е, ако разчитаме само на зеленчуците, дето ги няма по нашите ширини, да ни хранят... :cool:
Айде, картофи, царевица и фасул да е нямало, ами хляб и зърнени храни (най-вече), леща, гъби, растителни масла; плодове и зеленчуци се въдят и тук; разни зеленолистни (спанак, лапад)...

Има си тук доста разнообразие,единственият проблем тази година за мен е,че постите са доста рано и няма много много пресни зеленчуци (нямам предвид тези в супермаркетите,в последно време се чудя какво тояно съм си купила,не мога да разбера какво ям):cry:

Sine Qua Non
19th February 2010, 12:41
О, определено опасност от умиране от глад няма :lol: Майка ми веднъж изкара някакъв много дълъг 50-дневен пост без млечни продукти дори.... това си беше направо постижение :D

И аз съм карам без млечни,то истинският пост е това.

"Истинският" пост е този, който се прави от сърце. Да кажеш че еди кой си пост не е истински, когато постещият влага цялото си сърце в него, е неуважение.

aneliah
27th February 2010, 01:59
Здравейте, аз постя втора година! просто съм си нарекла, мое си вътрешно усещане!!! за съжаление аз не ям ориз и картофи, варива също...просто не обичам, но за сметка на това обичам много плодове и маслинки! Тази година наистина постите са много рано и за съжаление зеленчуците са с лошо качество, съдя по това че ми се надува много корема , което е адски неприятно...аз много хапвам и сушени сини сливи, мммм много ги обичам... Хайде , споделяйте как се чуствате, какво ядете, как ви се отразява на организмаа, в какво забелязвате , че се очиства и тн. Много ми е интересно, защото за моя скромен опит аз наблюдавах -голееееми промени....

TEDDY_BEAR
5th March 2010, 13:13
Здравейте, аз постя втора година! просто съм си нарекла, мое си вътрешно усещане!!! за съжаление аз не ям ориз и картофи, варива също...просто не обичам, но за сметка на това обичам много плодове и маслинки! Тази година наистина постите са много рано и за съжаление зеленчуците са с лошо качество, съдя по това че ми се надува много корема , което е адски неприятно...аз много хапвам и сушени сини сливи, мммм много ги обичам... Хайде , споделяйте как се чуствате, какво ядете, как ви се отразява на организмаа, в какво забелязвате , че се очиства и тн. Много ми е интересно, защото за моя скромен опит аз наблюдавах -голееееми промени....

Aneliah, мила чудя ти се как оцеляваш на плодчета и на маслинки само :D ?Ами аз постя от самото начало на постите тази година.Проблемът с разнообразието на храната си остава сериозен за мен,защото чак сега установих,че по заведенията почти няма постни ястия-всичко "постно" е с някакъв млечен сос,сирене или кашкавал. Общо взето се обяснявам по половин час преи да си поръчам,а накра един сервитьор ми каза-поръчайте си краставици и домати :girl_haha: .Аз ям и ориз и картофи и наистина обичам,засега се чувствам чудесно,влияе ми изключително добре,даже ми се струва,че съм свалила някои килограм,Но не това е най-важното,по-важно е да се чувства и духовно пречистени :D .От сладките неща-има два вида Корни-зелено и червено-те са само с ядки,както и фъстъковките-това е която ям,когато ми се прияде сладичко :D