PDA

View Full Version : Предизвикателство 1кг за 1 седмица


Piny
13th March 2010, 16:34
всеки ден сутрин след ставане ще се мерим, ще ми даваш само най-ниското си тегло
пример ако ден 1ви си 81,7 а ден втори 81,9 - се брои без промяна!

ден първи
ставаш сутрин и тичаш 10мин на място ( не се майтапя!) преди закуска!

закуска
преди да ядеш изпиваш една чаша 330мл вода с изцеден половин лимон

1СЛ овесени ядки
1 малка ябълка настъргана
сока от един портокал- прясно изцеден
10 бр стафиди
Кафе колкото искаш, може и с мляко нискомаслено - но без захар- ако го пиеш сладко - захарин

във времето между закуска и обяд трябва да изпиеш още 2 чаши 700 мл вода с лимон

обяд
80г телешко ( бях ли го сложила в списъка?)
( естествено ти ще наготвиш повече - яденето е вкусно и става за цялото семейство)
нарязваш месото на парченца и го слагаш в топла подсолена вода. Вариш докато поомекне.
Вадиш месцето и го запържваш в много малко мазнина.
Вадиш месото, запържваш лук. Накрая запържваш гъбките от консервата. Всичко това се развива в 1 сл олио! Ако мазнината е малко добавяш от бульона една две лъжици. След като поомекнат добавяш червен пипер, чубрица и джоджен.
Връщаш месото при лука и гъбките, заливаш с бульона и го оставяш да къкри докато остане съвсем малко сос.
Сервира се със задушен пълнозърнест ориз- за теб 150г ориз ( имам предвид като е сварен,суров е около 40г!)


между обяда и вечерята - 1000мл вода с лимонче

Вечеря

пушена пъстърва (125г филе) върху зелена салата
В салатата 1 сл зехтин
парченце от червената и жълтата чушка
оцет или лимонов сок
половин скилидка чесън и малко лук ситно нарязан ( маринадата става много вкусна)

Без междинни похапвания!

Dani, Кога ходиш на фитнес - сутрин или вечер? и колко пъти в седмицата?
Следобяд е хубаво да излезеш поне за половин час на разходка

Piny
13th March 2010, 16:36
Меню за вторник

Водата с лимон и бягането на място са всеки ден

Закуска
1 пълнозърнесто хлебче ( около 60г)
ако искаш да печеш сама пълнозърнест хляб, мога да ти дам рецепта- става много вкусен
25г мармалад ( какъвто искаш – не е нужно да е диетичен)
Кафе, колкото искаш

Обяд
Гювече с пуешко месо ( давам рецептата за 4 порции) нали имаш гювечета у вас?
2 връзки пресен лук, 1 връзка магданоз, 1 връзка копър,

Piny
13th March 2010, 17:02
рецепта за пълнозърнест хляб

500г пълнозърнесто брашно
350 мл хладка вода
20г мая или 1 палетче суха мая
1 чл захар
3чл сол
50 г овесени ядки
50 г сусам
50 г слънчогледови семки
( може да слагаш и орехови ядки)

Маята втасва в 100г хладка вода с малко захар ( около 15мин)
Смесваш брашното, водата, маята, солта и захарта и разбъркваш с миксера (но не с бъркалките за кекс, а с другите)
Слагаш да втаса на топло място за около 1 час - удвоява обема си.
Отново разбъркваш с миксера и добавяш ядките и семките
Пълниш във формата, в която ще печеш хляба ( аз използвам силиконова форма- затова не ползвам хартия за печене
Отново слагаш да втаса за 1 час- пак удвоява обема си.
Печеш в предварително затоплена фурна 225°С около 1 час

Mama.Mia
15th March 2010, 02:53
Piny, аз сготвих телешкото с гъби (от ден първи, рецептата за обяд)
и стана много вкусно. Даже и на мъжо много му хареса. :girl_eat:
Аз няма да мога да се включа в предизвикателството ти,
просто си знам, че без междинни хапвания няма да издържа.
Но пък ми харесват идеите ти за обяд и вечеря и ще готвя по рецептите ти.
Пълнозърнест хляб също ще опитам да направя по рецептата ти,
но първо трябва да си купя подходящо брашно. После ще споделя как е станал хляба.
Успех на теб и на daniski в предизвикателството.
daniski се губи, никаква я няма, но предполагам ще следва програмата ти :wink:

Piny
15th March 2010, 10:21
Дани, ако някоя от рецептите ти се струва че няма да ти е вкусна мажи ми за да може да я променим. Затова ще пускам менютата винаги два дена по-рано. Моля те кажи ми теглото ти днес след ставане - то ще се брои за начално тегло

http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Piny
15th March 2010, 10:47
Меню сряда

Не забравяй водата с лимона!

Закуска

1 сл овесени трици
1 сл овесени ядки
1 чл мед
2 бр сушени сливи

заливаш с топла вода

ФИТНЕС и сауна

Обяд

Пълнозърнести спагети с спанак и cottage cheese (http://peanutbutterfingers.files.wordpress.com/2009/09/cottage-cheese.jpg )


(рецептата е с количества за една порция)
50г пълнозърнести спагети ( 50г в сурово състояние)
150г спанак ( дълбоко замаразен) – но гледай да не е пюриран или да има вече добавени бутер или сметана
100г cottage cheese
1 чл сирене филаделфия ( нискомаслено!)

Сваряваш спагетите в подсолена вода.
Слагаш спанака да се размрази в тигана на слаб огън – не е нужно да добавяш олио!
Добавяш ситно нарязaн лук , малко чесън, сол и черен пипер.
След като се отпусне добавяш cottage cheese , разбъркваш и го смесваш със спагетите.
Добавяш филаделфия и когато тя се разтопи ястието е готово.



Вечеря

Скариди с грах
Изплакваш и подсушаваш с кухненска хартия 100г големи скариди
смесваш 1 СЛ соев сос и 4 СЛ пилешки бульон
размразяваш 50г грах

В тиган или вок запържваш в много малко олио ( 2 чл) скаридите за 1-2 мин и ги вадиш.
В същата мазнина запържваш пресен лук, чесън и малко настърган джинжифил (с големината на лешник)
Добавяш граха и 50г гъби ( може и от консерва)
Задушаваш за около 3 мин
Добавяш соевия сос и бульона
След 2 мин добавяш и скаридите
Солиш на вкус (внимавй защото соевият сос и бульонът са солени- може изобщо да нямаш нужда от сол )

Piny
15th March 2010, 11:37
Аз май сама ще си пиша в тази тема, ама карай :lol:
Реших освен рецептите да поствам и по някоя друга полезна инфомацийка


Защо вода с лимон?
Лимонът съдържа витамин С.
За да разгражда мазнини, тялото се нуждае от хормоните Норадреналин и Kарнитин. И за двата хормона е необходим витамин С. Колкото повече тежи един човек, от толкова повече витамин С има нужда.
Препоръчват се от 500мг до 3 г на ден. Но ако тази дневна дажба се приеме наведнъж, бъбреците я изхвърлят. Затова е по-добре да се рапределят във водата за пиене.

Dasy
15th March 2010, 12:03
Piny,водата с лимона е студена,нали? Мои приятелки пият чаша топла вода сутрин на гладно. Прочиствал се от токсините храносмилателния тракт така и било полезно. Незнам дали е вярно това,но аз съм решила от днес да пия чаша студена минерална вода с половин лимон,както ти препоръчваш. На работа съм през деня и няма да мога да ям точно това,което си написала ,така че ща карам на кафета и плодове. Вечер обаче мога да си приготвя нещо. Натрупах няколко излишни килограми и съм решила да ги сваля.

daphne
15th March 2010, 12:05
A, Пини, четем си те най-старателно, ама страдаме от раздвоение сега къде да пишем :)
А пък аз това предизвикателство не мога да го направя - цялата работа с порциите ми е много съмнителна. Току виж се получила вкусна манджа, и отидоха не 80г., ми кой знае колко......:)

Piny
15th March 2010, 12:08
Хубаво е водата да е студена- самото затопляне на водата от организма до телесна температура изсиква изгаряне на калории.

щом ме четете пак е добре - то не е като да си говоря сама :lol:
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Piny
15th March 2010, 12:12
Dasy, на обяд можеш да ядеш каквото искаш на работа- важно е обаче да ядеш! Аз тук давам предложения за менюта, за да покажа, че не е нужно да се готви кой знае колко диетично за обяд- това са ястия, подходящи за цялото семейство
Защото ако си карала на работа на ябълки и кафета вечерта ще си гладна като вълк.

дундарина
15th March 2010, 14:22
Пини,аз чета ве,
знаеш,че не обичам да спамя.:lachen:
Благодаря за рецептата,
набавих всички видове ядки-
ще меся хляб :D (ако не изям ядките предварително де :lol: -
много са ми се дояли нещо)

Piny
15th March 2010, 14:26
при хляба най-важното е да втаса както трябва- друго няма какво да му объркаш.
А я да питам аз, ти откъде си купи пълнозърнесто брашно? Майка ми все се оправдава, че би си пекла хляб ако би могла да си намери такова брашно в България... Аз дори и машнина за печене на хляб и купих... :?

дундарина
15th March 2010, 14:30
Както каза,в Кауфланд има няколко марки.
Проверих,ама тогава що ли не купих:2016:

Днес реших,че искам такъв хляб и
си намерих такова брашно в кварталното магазинче-
май си е чиста случайност(трябваше да го проверя за срок на годност :lol:)

Piny
15th March 2010, 14:31
Piny, аз сготвих телешкото с гъби (от ден първи, рецептата за обяд)
и стана много вкусно. Даже и на мъжо много му хареса. :girl_eat:
Аз няма да мога да се включа в предизвикателството ти,
просто си знам, че без междинни хапвания няма да издържа.
:wink:
аз не искам да навивам никого, ама я си представи че на мъжо толкова му харесат манджите ми, че да вземе той да те юрка да се включиш в предизвикателството ;-)
Междинните похапвания не са ти нужни ако се храниш правилно за закуска, обяд и вечеря. Трите яденета, които давам са достатъчно калорични, за да те държат сита до следващото ядене. Между яденетата е хубаво да минат 5 часа. А между вечерята и лягането - най-малко 2 часа- по-добре 3
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Piny
15th March 2010, 15:16
Защо спорт?
Изгарянето на мазнитите се извършва в мускулите.
женското тяло се състои в идеалния случай от 65% вода, 20% мазнини и 15% мускули.
След навършването на 25 годишна възраст тялото започва да замества мускулите с мазнини. Дори кантарев да не отчита разлика в килограмите, съотношените – мускулли- мазнини вече е променено. Ако се започне тук някава радикална диета ( от сорта на чай и ябълки) тялото ще разгради още мускули. Колкото по-малко мускулна маса- толкова по-малко калории израз ходва тялото. Гадно, нали?
А всъщтност е достатъчно 3 пъти в седмицата да потичаш, да покараш колело или кънки.
Защо 10мин бягане на място веднага след ставане – на гладен стомах:

През нощта хормонът на растежа е използвал всички резерви в кръвтта и от депата, за „ремонтни работи по тялото“ Единственият източник на енергия, необходима за тренировката на гладно остават мастните депа - затова 10те минути сутрин са толкова ефективни

дундарина
15th March 2010, 15:18
Защо спорт?
........
През нощта хормонът на растежа е използвал всички резерви в кръвтта и от депата, за „ремонтни работи по тялото“ Единственият източник на енергия, необходима за тренировката на гладно остават мастните депа - затова 10те минути сутрин са толкова ефективни


Ма,Пини,маааа,
ся зарадИ тебИ ша тряя и да бягам :2001:

Найш ли как скърца всичко и са клати :roll:

Piny
15th March 2010, 15:19
отивай да си купуваш маратонки

дундарина
15th March 2010, 15:21
отивай да си купуваш маратонки

:1351: Имам си,мноУ са готЯни,ама не знам дали стават за бягане :lol:


Ще тичам в банята,като Изабото :lol:

Piny
15th March 2010, 15:24
ако не стават за бягане, стават за фръцкане
Но тези 10мин бягане на място може и по цвички :lol: :lol: :lol:

дундарина
15th March 2010, 15:26
ако не стават за бягане, стават за фръцкане
Но тези 10мин бягане на място може и по цвички :lol: :lol: :lol:

Аз не че имам цвички де :lol:

Piny
15th March 2010, 15:29
ами ти се оля да ги залагаш.
Време е да спечелиш някой облог за цвички вече :lol:

daphne
15th March 2010, 15:34
Дундаринке - тогава на босо - ще се каляваш таман ;)

дундарина
15th March 2010, 15:37
Дундаринке - тогава на босо - ще се каляваш таман ;)






Мда и така мога да се закаля по задник... :lol:

Абе,харесаха ми аргументите на Пини,ще взема да се прежаля

Piny
15th March 2010, 15:39
Мерси Дунди,
добре че си ти, та поне един да ме приема на сериозно тука

daphne
15th March 2010, 15:53
Мерси Дунди,
добре че си ти, та поне един да ме приема на сериозно тука
:2046: Лелеее, Пини, направо ме разби - какви са тези мисли,.......Напротив - страшно много ти се кефим и ако трябва да сме сериозни, тези основни правила за водата и мини-тренировката сутрин са като закон за всички, които по една или друга причина имат проблем било с тегло, храносмилане или просто искат повече тонус в ежедневието си.

Mama.Mia
15th March 2010, 16:44
Piny, не си сама, четем те, а даже и пописваме.
Ама тази тема нали беше за даниски пък тя липсата я хванала.
Piny, в пътък като ходих сутрин рано на кардио и после закусих сириъл (сух, че си забравих млякото в къщи) + една ябълка, ами след 2 часа бях зверски гладна, направо ми куркаха червата. Това става в 10 часа, е нямаше да мога да издържа до 12 часа да обядвам без да сложа нещо в уста, така че в 10:30 изядох нещо дребно, вече не си спомням какво беше, може би варено яйце. Много дълго стана обяснението ми, но идеята ми беше че без междинни хапвания трудно изкарвам. Но ще опитам по твоята схема, но не тази седмица, може би след като се върна от отпуска по-другата седмица.

Piny
15th March 2010, 16:51
mammaMia!, а възможно ли е да си била просто жадна? Понякога тялото изпраща сигнал за жажда, а ние му даваме храна. Пробвай когато усетиш глад предиобяд или следобяд да изпиеш по чаша вода

Mama.Mia
15th March 2010, 17:13
mammaMia!, а възможно ли е да си била просто жадна?
Piny, ами възможно е, не се бях замисляла за това..
Ще опитам следващият път.
Аз още си мисля за телешкото с гъби.
Снощи мъж ми омел всичко, нищо не оставил за мен,
надявах се да е останало малко да си взема на обяд на работа,
но не би.
Довечера ще готвя пуешкото в гювече,
само че ще е пилешко, че не обичам пуйка.

Piny
15th March 2010, 17:21
ще намеря аз верен поддръжник в лицето на мъжа ти - знаех си аз :lol: :lol: :lol:
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

дундарина
16th March 2010, 07:28
Добро утро :D

Пини,тоя моя хляб е много вкусен,
обаче...май съм го препекла-
камък да рупам,по-добре ще да е :lol: :lol:

Днес Дундарин яко ще ме бъзика :evil:

daphne
16th March 2010, 08:17
Добро утро :)
A, Дунде, за какво да те бъзика - за 1 хляб ли?
Пини, да ти кажа пробвах се днес аз с 10-те мин. на място, ама на 2-рата се отказах - нещо неестествено ми се стори в тичането преди кафе,.....
Та да те питам - какъв е ефекта след кафе (§ лека закуска) - имаш ли идея ? Аз като цяло досега си пиех кафето, 1-2 с.л. овесени ядки с кисело млекце и после - час и половина в залата - 20мин. кардио, силови и още 20мин кардио преди тръгване,.........
Питам те, защото дори и закуската да я пропусна, едва ли ще се лиша от кофеина преди тренировка, а за 10-те мин на гладно - малко трябва се заинатоса човек,....... :)

дундарина
16th March 2010, 08:21
:2014: аз пък даже и забравих да се пробвам

пффф,нищо не става от мене-
ни хляб...ни тичане :2040:

Piny
16th March 2010, 08:34
Дафне, от кафето няма проблем :-) Важното е да не си яла нищо, за да може да си набави тялото енергия от резервите
Дунди, аз съм голяма овца! Ще ме извиниш пред мъжа ти ама забравих да пиша за хляба че във фурната трябва да сложиш и купичка вода, за да не стане много сух
Аз пък след това продостване от петък, събота и неделя днес съм пак 61,6кг. В неделя вечерта бях 62,5кг но не исках да мърдам линийката - злото е поправено. Аз не че страдам от гузна съвест- напротив - дори с голям кеф си хапнах.
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

дундарина
16th March 2010, 08:36
:lachen:

Уф,добре,че го каза,щото аз съм коза
и пак ще правя :lol:

Piny
16th March 2010, 08:38
успех!

А втаса ли добре хлябът ти?

дундарина
16th March 2010, 08:42
успех!

А втаса ли добре хлябът ти?
Абе,всичко по план вървеше.
Верно,че не съм месила отдавна хляб,
но мисля,че и го попрепекох,
ама точно тогава и с мечо се занимавах...

Идеален,много е вкусен.
Аз добавих още щраволии-тиквени семки,малко трици -
уникален вкус!
Дундарин само го обикаляше и викаше:много вкусно мирише,
аз...докато не го опитах,не легнах :1252:

Piny
16th March 2010, 09:41
меню четвъртък
не забравяйт водата с лимона и тичането на място преди закуската

Закуска
Домашно приготвени корнита ( рецептата е от Jaynее и е много вкусна)

1чч фини овесени ядки
1чч стафиди
3 СЛ овесени трици
1чч бадеми
1чч вода ( и аз добавих подсладител, но оригиналната рецепта е с мед)
Смесваш продуктите, разстилаш върху кухненска хартия и печеш докато се стегне. Разрязваш докато е топло. Най-добре е да ги приготвиш от вечерта и да ги сложиш в пластмасова кутия в хладилника да се отпуснат. За закуска са достатъчни две парчета 5x5 см

Обяд

Ролца от пуешко месо и зеленчуци
рецептата е за 4 порции
• 4 Пуешки пържоли
• сол
• черен пипер
• 1/2 червена чушка
• 1/2 оранжева чушка
• 1 тиквичка
• 4 СЛ Зехтин
• 1 чаша пилешки бульон
• сокът от два лимона
Загрявш фурната на 180°С. Разстилаш пуешките пържоли и ги поръсваш от двете страни със сол и черен пипер. Измиваш зеленчуците и ги нарязваш на малки кубчета. Нареждаш ги върху пуешките пържоли и ги завиваш на руло. Завързваш ги с канап за да не се развиват. В сгорещения зехтин запържваш за кратко ролцата от всички страни. След това ги слагаш в тавичка – най-добре в йената. Заливаш ги с пилешкия бульон и сока от лимоните. Завиваш тавицкката с алуминиево фолио и печеш 35мин.Като са готови режеш ролцата на дебели шайби и ги сервираш върху зелена салата. Към това ястие можеш спокойно да хапенш и една-две филийки пълнозърнест хляб
http://diaet-rezepte.schlank-und-fit-portal.com/uploads/gemuese-puten-roellchen.Thumb.jpg

вечеря

БЕЛТЪЧЕН ОМЛЕТ С ИЗВАРА
5 белтъка
1 яйце
100 гр обезмаслена извара
1/3 връзка магданоз
1/2 домат
Приготовление
След отделяне на белтъците те се смесват и разбиват с цялото яйце до получаване на еднородна смес. Към това се прибавя изварата, ситно нарязаният магданоз и се посолява според вкуса. Сместа се разстила в предварително загрят тефлонов тиган. След 3-4 минути оформеният омлет се обръща за запичане и от другата страна. Минута - две по-късно ястието се снема от огъня и се поръсва със ситно настъргания домат.

daniski
16th March 2010, 16:06
ето ме,появих се!нали ни нападна чудовищната буря,та седяхме без ток и нет 3 дена... :(
Ние минахме леко-ток си имахме,ама комшиите яко го закъсаха...
Пини,мерси за менютата!Определено ще го направя някой ден!
Аз съм на антибиотици сега-заради цистита,разбира се. :cry: :cry: :cry: До гуша ми дойде вече,не ми се живее.Това е третия за 1 месец!!!!!!!!!Тия дни ще търся доктор.
Засега я карам на салати и плодове.тази сутрин кантара сочи 81.4.
т.е. нищо ново под слънцето.
Четох за некакво лекарство-Уро-Ваксом.Пиело се 30 дни-срещу цистита,де.ама къде ти тука лекарства без доктор....

Piny
16th March 2010, 16:55
Дани циститът е гадно нещо. Пожелавам ти бързо оздравяване, не мисли сега за диети - гледай първо да се оправиш!
:2020: :2020: :2020: :girl_kiss2: :girl_kiss2:
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Piny
16th March 2010, 16:57
успех!

А втаса ли добре хлябът ти?
Абе,всичко по план вървеше.
Верно,че не съм месила отдавна хляб,
но мисля,че и го попрепекох,
ама точно тогава и с мечо се занимавах...

Идеален,много е вкусен.
Аз добавих още щраволии-тиквени семки,малко трици -
уникален вкус!
Дундарин само го обикаляше и викаше:много вкусно мирише,
аз...докато не го опитах,не легнах :1252:

Дунди аз и друго се сетих,
ако слагаш повече ядки лошо няма, но така увеличаваш сухата маса, затова трябва да сложиш повечко вода.

дундарина
16th March 2010, 17:25
Aбе,няма се отказвам.
Рупам го успешно :D
Може,аз не че сложих много ядки,пък и нали последно като го
замесих,добре си беше :roll:
Следващия път може и по-добре да е :lol:

Ужасно вкусно е! :girl_eat:

Piny
16th March 2010, 18:27
понеже главната участничка в предизвикателството е болничка, ще прекратим темата тук, освен ако някой се интересува - да ми пише на ЛС
Отивам да спамя при Дюкан :lol: :lol: :lol:
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

daniski
16th March 2010, 20:14
Aбе,няма се отказвам.
Рупам го успешно :D
Може,аз не че сложих много ядки,пък и нали последно като го
замесих,добре си беше :roll:
Следващия път може и по-добре да е :lol:

Ужасно вкусно е! :girl_eat:
А!ти нема да го изрупаш...къде ти!

daliq
19th March 2010, 22:13
Ако се храня по тези менюта една седмица даже , се обзалагам че съм напълняла минимум три килограма , дори да се застраховам с голяма доза спорт . :shock: :shock: :shock:

Piny
19th March 2010, 22:22
залагаш ли си цвичките? :wink:

Piny
19th March 2010, 22:23
или си се хранила в продължение на 1 година с по 600кал на ден и си свела метаболизма до минимум - тогава ще напълнееш и от въздуха

daliq
19th March 2010, 22:45
Не броя калории , организма сам ти казва колко да ядеш.......
закуска чаша топла мин . вода с лъжица мед
голямо кафе с течна сметана
зелена ябълка
обяд 150 грама пилешко каре с ориз със зеленчуци
зелена ябълка
вечеря
половин парче скумрия и 100 грама салата картофи
два пъти седмично аеробика , един път плуване
Чувствам се супер , залагам си цвичките че съм в по добра форма от теб :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

siseto90
20th March 2010, 09:37
А раждала ли си?

дундарина
20th March 2010, 09:41
А раждала ли си?
не вярвам да е :D

Jaynee
20th March 2010, 09:48
daliq, Да качиш 3 килограма за една седмица при тази храна (както пишеш ти) не е признак на добра форма. Външно може, ама не и вътрешно, което всъщност е дна идея по важно :wink:
Аз да се тъпча с чипс цяла седмица няма да кача толкова ..... :lol:

Piny
20th March 2010, 10:39
Менюто, което си дала е около 600кал за деня.
Сигурна съм, че си учила биология, но нека все пак ти обясня нево за метаболизма. Може p#к да ти е от полза, а ако не на теб, то тогава на някой друг който го чете.
Една млада жена между 20 и 30 госишна възраст има нужда от около 1800кал на ден и това е без да спортува.
От тези калории, 1300 са необходими за поддържането на основни жизнени функции. Ако искаш да намалиш теглото си е достатъчно да приемаш 1300кал на ден, и по-този начин спестявайки 500, отслабваш константно с 0,5кг на седмица (500х7=3500кал - 1кг мазнини = 7000калории)
Ако приемаш храна, недостатъчна за да покрие основните ти физиологични нужди на тялото ти не му остава ниво друго освен да свие тези нужди, след това започва да разгражда мускули, а след това започва да разгражда и органи. Вторият процес е необратим.
Доколкото си спомням ти си постигнала желаното от теб тегло ( поздравявам те за което). И ако при теб всичко е толкова тип топ както го описваш, би трябвало да поддържаш това тегло с дневен прием от около 1800кал.
Менютата, които аз съм дала са редукционни ( 1200кал на ден) Тоест- един здрав организъм би трябвало да сваля килограми при това хранене, особенно и в комбинация със спорт.
:wink:

daliq
20th March 2010, 16:16
Не не съм но надявам се до година и това ще ми престои . А относно моето хранене и вашите менюта , мисля че пърженото в какъвто и да е вид е крайно нездравословно . Аз имам проблеми със стомаха от ранна детска възраст , след като приключих с хапчетата за поддържане е необходимо да се храниш здравословно . Представете си моят Колит и Метаболизъм как реагират на пържен дроб с незнам си там какво беше ..... ами ще ви кажа киселини , не ходя до тоалет по три дни и съм с главоболие и отпадналост
болен организъм с моят начин на хранене сваля килограми , това исках да кажа .

дундарина
20th March 2010, 16:21
Далия,за пърженето съм абсолютно съгласна с теб,
само не знам защо звучиш... някак обидена.

Ice Cream
20th March 2010, 20:39
Обаче Пини какъв крак извади на тая снимка :2043:
Иначе,на мен менюто ми се вижда и диетично и здравословно :) Това,че 80 грама телешко е писано,че се запържват в малко мазнина(дето се вика може и 1 супена лъжица олио де) и то това е за обяд,а вечерята е 125 или 150 грама риба и зелена салата :) То даже аз ще умра от глад сигурно :lol: Пък да кача...не знам кога ще се случи :lol:

Piny
20th March 2010, 21:03
Фактите са налице, нека оставим те да говорят:
Далия и аз тренираме еднакво - 2 пъти аеробика и 1 път водна гимнастика. Тя яде 600кал на ден и поддържа тегло, аз ям 1200кал и свалям килограми.
Искам цвичките от аватаря на Далия, ще ги подарим на Дундарина, че тя си няма горката - нейните ги проигра

Piny
20th March 2010, 21:24
абе я питайте мажа на MammaMia по въпроса за телешкото :lol: :lol: :lol:

daliq
21st March 2010, 10:32
:D ne sam obidena imam v predvid , 4e xraneneto e v zavisimost ot individualnite potrebnosti na organizma. samiqt fakt 4e dvama du6i ne postigat edin i su6t efekt , s edna i su6ta dieta trqbva da e dostata4no pokazatelen.
niakoi uspiavat 1300 kkal , drugi s 600 kkal , imam priatelka koiato za dve sedmitsi na qbalki svali 2 kg. strogo individualno e. Vagnoto e da e zdravoslovno tova e .
p.s sageliavam za 6liokavitsata , imam problem s kompa :roll: :roll:

дундарина
21st March 2010, 10:49
:D Абсолютно права си-всичко е индивидуално.
Всеки се познава малко или много и решава кой режим да избере.
Аз съм убедена,че какъвто и режим човек да спазва,трябва да е режим,
а не безразборно ядене.

Ще преглътнем шльокавицата :2035:

Mama.Mia
22nd March 2010, 03:19
абе я питайте мажа на MammaMia по въпроса за телешкото :lol: :lol: :lol:

Телешкото беше супер-пак ще го готвя.Само дето като го ядохме на мъж ми му сипах 3 пъти по 80гр,а аз сигурно изядох към 150гр. Даже сега като пиша за телешкото и лигите ми потичат че още не съм вечеряла, а съм много гладна :girl_eat: