PDA

View Full Version : КАК ДА ОТСЛАБНА


DIANA72
7th May 2010, 11:23
Знам, че нямаше нужда от нова тема, но незнам как да вляза за да направя запитване. Аз съм на 38 години, висока 166, 70кг. Както всяка пролет, така и тази трябва да свалям килограми. Преди години ползвах американски фет бърнър и свалих доста колограми и сега го търсех, но ми казаха, че вече не се внася. Сега вече месец пия друг фет бърнър-хранителна добавка за изгаряне на мазнини, но резултата е нулев. Направо няма какво да ме стимулира да започна да тренирам иначе имам в къщи велоаргометър. Дайте съвет да го спирам ли, дали има смисъл само да гълтам хапчета? Дали пък да не купя и нещо друго за пиене, дали да почна да пия и оцет, мед и вода на гладно? С две думи какво да правя? Предварително благодаря!

Izu
7th May 2010, 11:40
Първо кажи как се храниш? Защото колкото и да тренираш, каквито и добавки и бърнъри да взимаш, нищо няма да действа, ако не спазваш някакъв хранителен режим, та бил той и просто здравословно, не-мазно хранене. Освен отва имай предвид, че не всички бърнъри са здравословни, действащи и смислени, защото те горят мазнините, но не те научават как да се храниш така че да не си играеш на йо-йо с тялото ти всеки месец/година.

Моят съвет е да решиш колко искаш да отслабнеш, да си харесаш един от хранителните режими, описани тук - 90-дневен, Дюкан (според мен тези двата са най-добри, защото са продължителни и те научават как да се храниш след като си свършила с отслабването, така че да не върнеш кг), и да ги започнеш сериозно, като запомниш, че няма магически хапчета, които да правят всичко вместо теб. Хранителният режим е на първо място, след това физическото натоварване, а добавките... те са екстра, която не винаги работи, а дори понякога блокира процеса.

geri_4ka
7th May 2010, 11:46
DIANA72
Немисля че е нужно да гълташ каквито и да било хапчета.Със един правилен режим на хранене и спорт ще си оправиш проблема.Съветвам те като пример да погледнеш 90-дневната диета.Аз не мога да я нарека диета а по-скоро правилен режим на хранене.Аз съм много доволна от него свалих 11кг за 3 месеца.На много мой приятели и познати го препоръчах и ефект при всички има така че не те карам да го започваш а просто да погледнеи за какво иде реч.Желая успех :wink:

lilsh
8th May 2010, 18:21
Каквато и диета да си избереш, не забравяй да правиш и упражнения, за да постигнеш по-бързи резултати. Може да започнеш с 10-минутни упражнения всеки ден (10 Minute Solutions - има ги в замунда) или да си избереш от тези (http://www.youtube.com/results?search_query=10+minute+solutions&aq=f).

Ice Cream
8th May 2010, 22:45
Знам, че нямаше нужда от нова тема, но незнам как да вляза за да направя запитване. Аз съм на 38 години, висока 166, 70кг. Както всяка пролет, така и тази трябва да свалям килограми. Преди години ползвах американски фет бърнър и свалих доста колограми и сега го търсех, но ми казаха, че вече не се внася. Сега вече месец пия друг фет бърнър-хранителна добавка за изгаряне на мазнини, но резултата е нулев. Направо няма какво да ме стимулира да започна да тренирам иначе имам в къщи велоаргометър. Дайте съвет да го спирам ли, дали има смисъл само да гълтам хапчета? Дали пък да не купя и нещо друго за пиене, дали да почна да пия и оцет, мед и вода на гладно? С две думи какво да правя? Предварително благодаря!
Така първо Геричка е права,че няма смисъл от хапчетата-забрави ги! Второ-прави ми впечателние,че казваш:"Както всяка пролет,така и тази трябва да свалям килограми.",което за мен значи,че или успяваш да свалиш дадени до лятото и после ги качваш(поради неправилна диета) или изобщо не успяваш като дойде пролетта,а само се мъчиш. Казваш,че няма какво да те стимулира,но въпреки това искаш да отслабнеш,ами може би ще те стимулира факта,че лятото вече почти дойде,а ти искаш да се освежиш,да се чувстваш по-лека и да не се притесняваш когато отидеш на плаж и се съблечеш! Аз все съм си мислела,че ако имам някакъв фитнес уред у нас,ще го карам всеки ден,но теб те разбирам,защото и аз на практика да имах такъв,щях да го карам в началото,после омръзва,прашясва и така... Но сега ако имаш за цел да отслабнеш,обърни му пак внимание,сутрин на гладно поне по 30 минути,а иначе наблегни на ходенето пеш (по възможност по интензивно) в тези хубави,топли дни,разходките освен приятни са и полезни (за мен интезивното ходене няколко часа се равнява на тичане няколко минути...да речем грубо 120 минути ходене на 30 минути тичане).Освен това банално е,но пий много вода,а най-добре зелен чай и вода редувай. В началото ще ти е трудно,но после като видиш дори лек ефект,ще се стимулираш-вярвай ми! Успех! :):):)

дундьо
10th May 2010, 16:58
Аз никога няма да спра да се учудвам на разните чудодейни хапове за отслабване от самосебе си. Е нема такова животно. Тялото не може да гори мазнини, гори гликоза. И е дълъг и сложен процес на разграждането на мазнини. Та не знам как един хап директно гори мазнини. Глупости! Научно доказано е, че може да се мине в режим на горене директно на мазнини, както колата превключва от бензин на газ и обратно, но в състояние на хибернация. Е като не сме мечки да спим зимен сън, ще чакаме учените да измислят начин - те вече знаят как да ни вкарат в хибернация с медикамент. Проблемът е, че още не знаят как да ни изкарат от там. Та дотогава ще си диетуваме послушно и няма да се тровим с глупости.

titi_titi
12th May 2010, 10:19
Здравейте,
искам да споделя че отслабнах с 5кг. за 10 дни.
Поръчах си някакви нови хапчета за отслабване казват се Hoodia.
И аз като всички не вярвах че с хапчета се отслабва но вече се убедих че е възможно.
Преди съм чела във форуми че всички хапчета имат странични ефекти но това със сигурност няма никакви.Отслабнах много бързо без да усетя.
Препоръчвам ви го.

Babri
12th May 2010, 10:43
5кг за 10 дни :roll: Не съм специалист по диетично хранене,но ми се струва че трябва да се сваля по-плавно за да не се стресира организма.

Тити,би ли споделила как смяташ да задържиш свалените кг-ще продължаваш да пиеш тези хапчета и не се ли притесняваш от йо-йо ефекта?

дундьо
12th May 2010, 11:06
На мен ми е по-интересно от тия 5 кила каква част са действително мазнини. Чисто технически организмът не може за 10 дни да разгради 5 кила сланина на гликоза или гликоген, или каквото там беше, че и да го изгори. Няма начин. Повече от половината кила са вода, + добро опразване на дебелото черво. Реалното отслабване едва ли е повече от 2-2,5 кила. И те са под въпрос, когато става дума за хапче, ако не е било придружено с хранителни ограничения.

tsvetelin_petrov
21st May 2010, 20:35
Миналата зима напълнях изведнъж и то с около 15 -20 кг. Висок съм 1.80 и в момента тежа 75 к, но миналата зима бях 85. Преди 2 месеца спрях да ям хляб, което всъщност се оказа и начинът да отслабна с 10 кг за тези 2 месеца. Не се лишавам от никаква храна, ям каквото искам, когато си поискам и колкото си поискам. В началото е трудно като легнех вечер и цяла нощ хляб сънувах, но след като свикнеш е лесно. Това е моят начин да отслабна, предполагам че сте го пробвали но все пак реших и аз да споделя

дундьо
22nd May 2010, 08:41
Ама ти си кекав за момче, какво още искаш да сваляш? Мъжо требе да е як и готян, точилки не щем

magi_bg
3rd July 2010, 20:07
хахах и аз искам да съм мъжжж.На мъжете им отива да са заформени,а не то4илки ха,добре казано! :lol:

garga_smela
6th July 2010, 10:58
Здравейте,
искам да споделя че отслабнах с 5кг. за 10 дни.
Поръчах си някакви нови хапчета за отслабване казват се Hoodia.
И аз като всички не вярвах че с хапчета се отслабва но вече се убедих че е възможно.
Преди съм чела във форуми че всички хапчета имат странични ефекти но това със сигурност няма никакви.Отслабнах много бързо без да усетя.
Препоръчвам ви го.

Свалила си 5гк и за да не се повтарям с дундьо, колко са реални, ще споделиш ли колко см. обиколко свали?

m_7227
6th July 2010, 18:53
Здравейте!
Можете ли да ми обясните процеса на изгарянето на мазнините?
1-во се изхвърля вода,после се топят мазнини,след това вече мускули?
Нещо такова,и за колко дни става това,примерно ако се приемат само зеленчуци и вода,без нищо друго? За 1 месец доло горе колко кг ще се стопят и от тях колко ще са мазнини при този режим? Разбира се ,че ще има и физическо натоварване. Извинявам се за обърканият въпрос,не знам точно как да го формулирам :oops: Благодаря предварително ! :wink:

garga_smela
6th July 2010, 19:32
Ако всичко беше въпрос на няколко дни, то всички щяхме да сме манекени вече!

mar1n3la
6th July 2010, 19:40
Много добре казано.... и какво като караш 1 месец на фотосинтеза като след 2 месеца ще има същото питане.Всичко в умерени количества + тренировка = ОКБ= добра визия! (поне за мен)

garga_smela
6th July 2010, 19:47
mar1n3la какво е ОКБ?

mar1n3la
6th July 2010, 19:57
отрицателен калориен баланс

m_7227
6th July 2010, 20:22
Питам,защото искам да сваля няколко килограма,нямам голяма нужда,но искам :P Не ям много,интересува ме за месец на този режим колко кг ще мога да сваля? Приблизително ? На 21 съм,тежа 50кг,висо4ина 165см.Искам да съм 45кг. :twisted:

garga_smela
6th July 2010, 20:27
Това се опитваме да ти кажем, че няма точна формула дни-килограми!
Смятай си калорийния баланс, стреми се той да е отрицателен с около 300ккал (това е здравословното) Движи се повече, наблегни на кардиото. Не знам, какво друго да ти кажа.

kamelia76georgieva
3rd August 2010, 10:00
ако наистина не се чувстваш добре в ''кожата си''тогава мисли за отслабване.Иначе си много добре с килограмите :twisted:

wanja
9th August 2010, 21:00
Тя е много лесна изпълнява се през 14 дни и наистина има резултат!!! За първите 2 седмици се свалят 4 кг., а за един месец 8 кг.
Ето я и нея:
1ви ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

2ри ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук

3ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

4ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа въглехидратни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа въглехидратни храни + зеленчук

5ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

6ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук

.................................................. .............

Забележка: Белтъчни храни – месо, мляко, млечни продукти, яйца
Въглехидратни храни – ориз, картофи, боб, грах, хляб, овесени ядки
Нядявам се да Ви е полезна.Който има някакви въпроси да пише ще муе отговора няа всичко !!!

Това е една от диетите, които раздава диетоложката д-р Байкова. Събрала съм няколко нейни диети от времето, когато ходех при нея.
Опитът ми показва, че трябва да се внимава като цяло какво се яде и да се спортува. Иначе с диетите трябва да се сменят на 2 седмици, защото организмът привиква към даден еднотипен режим, не винаги може да ги спазва човек, защото все се намира някой повод - я рожден ден, я парти... и не може човек да стои на минерална вода или да извади киселото мялко.... :(

garga_smela
11th August 2010, 20:38
Поредната пълна глупост!
Ако тези диети имаха резултат, то всички щяхме да сме слаби.

Lili555
11th August 2010, 21:58
отрицателен калориен баланс


Поредната пълна глупост!
Ако тези диети имаха резултат, то всички щяхме да сме слаби.

Ето тези двата поста са ми любими от тая тема ;)

Значи хора...и аз сеобърках тотално и като сме взели да питаме имам няколко въпроса, защото толкова много теории се навъдиха че просто..нямам думи...

Доказано е че отрицателния калориен баланс работи(както и да го постигнем)-било то с гладуване или диети с нисък калориен прием, само че ми се иска ако някой след това е успял(след нискокалорийна или диета тотално на глад)да задържи свалените килограми да каже КОЛКО време се е захранвал и с по колко е увеличавал калорийния прием.(е това ми е най-важния въпрос!)

Второ-стува ми се, че няма друг начин за отслабване освен отрицателния калориен прием, защото,
вгледайте се-
изчислете колко калории съдържа всяка една диета-
кисели млека, месо...или все съдържат нискокалорични храни или храни които сами по себе си са с отрицателен калориенн баланс
(поне това научих през всичките години-белтъчините изискват повече калории за храносмилането си отколкото всъщност съдържат),
но по тая логика всиките диети са един голям медиен BULSHIT за изкарване на пари от разни фитнесинструктури и диетолози които за да имаш бърз ефект ще те карат да си на режим подобен да Дюкановия за да ти е отрицателен приема дори когато по жял ден си лежиш...била съм при някои от известните светила, сваляла съм по 10 кила за месец, но после,понеже те карат да ядеш по 5-6 пъти на ден ти е изострен апетите особено към "забранените" храни и ако не им дадеш още пари за поддържащ режим и консултации няма как да не си върнеш поне 2/3 от свалените кила...
Е извинете...ама НИКОЙ НЕ Е РОДЕН ЗА ДА БЪДЕ ДЕБЕЛ!Не смятам че трябва да си плащаме за да изглеждаме добре нито че е кой знае каква философия цялото това отслабване...ако беше то нямаше да има толкова много слаби(освен дебелите)хора.Питайте един слаб човек какво яде-и ще ви каже "Аз от нищо не се лишавам" и когато седнете с него на маса ще видите, че наистина е така-хапва от всико-нито разделно, нито суперздравословно, но просто в по-малки количества...е не опираме ли пак до БРОЯ КАЛОРИИ??И аз съм била на времето-даже анорексичка съм била и помня какво ядях-бира, кекс(ама като казвам кекс не цяла тава а 1-2 парчета), сладолед ама просто повече на закуска, не смесвах много храните, пиех бирата без мезе...и много много салати т.н.

Точкова диета-има супер добри отзиви за нея...е добре ама според тая диета ако днес изпия 500мл водка и изям 500грама масло ще съм на 0 точки...тоест някакво супер отслабване...а всички знем как действа алкохола, как маслото(както и голяма част от храните с хулеви точки-свинско, яйца, кашкавал)увеличават нивата на лошия холестерол и как алкохола помага на този лош холестерол да се усвои...Е много хубава е за здравето тая диета, просто нямам думи...
Плюс това киселото мляко е една от най-диетичните храни и има повече точки от кашкавала,маргарина и т.н....да не говорим за плодовете които са ценен източник на витамини, антиоксиданти и фибри-просто трябва да се ядат правилно и могат да бъдат много практична храна-заместител на всяко едно основно ядене, когато сме из града...пък и не са скъпи-пъхаш 2 ябълки в чантата и ето ти го здравословния обяд ;)

Bad Cat диета-към тази съм по-дружелюбна-очевидно е разделно хранене, което се редува всеки ден за да не ти писне, имаш си разтоварване на плодове, ядеш по 3 пъти на ден за да не дразниш инсулина и стомашните жлези, дните минават постепенно от хард белтъчини към растителни (или т.нар полезни)протеини през въглехидратите(любими на всики хора)през плодовата захар с витамини-звучи вкусно и разнообразно и хората са си казали че действа добре на здравето..но и в разделното хранене има известна доза BULSHIT...и по темата:
според мен-според една видна българска диетоложка ако днес ям повече от 400грама от един вид храна всичко над този грамаш не се усвоява..хм...защо ли ми се струва, че ако изям 2 кила бисквите няма да съм много слаба или че ако изям 2 кила пържоли днес няма да ми стане тежко и да ми излезе обрив , защото ензимната ми система ще се претовари или да имам други кожни и бъбречни проблеми, защото прекаляването с белтъчини също е тровене
A отделно и че еднообразните диети(от сорта на 10 дена марули и мляко)създават КАЧЕСТВЕН глад за микроелементи и витамини-мисля,, че хората затова се тъпчат-липсва им качество и подсъзнателно се опитват да си го набавят...

Друго нещо което непрекъснато се дъвче от "диетолозите"-понятието метаполизъм...е айде да не се изказвам грубо каква нужда ще им свърша в устанта кухина...
Според много разни такива научни статии чаша кафе ускорявала метаболизма с 50% до 3 часа след консумацията...имаше и разни подобни за зеления чай...е по тая логика с 2 чаши кафе и 3 чаши зелен чай днес ще изгоря 3 пъти повече дори само ако сиседя и ще сваля половин кило само за 1 ден...е да ама не...още в гимназията всички сме учили, че метаболизме е скоростта с която се извършват анаболитните и катаболитните процеси в клетката и те са с почти еднаква скорост при всички, която е зададена генетично и може да бъде променена само с 0,4% и то чрез активен начин на живот(демек тежък труд или усилен спорт)(затова когато човек си изчислява дневния калориен прием има там едно число по което се умножава в зависимост от това какво темпо на живот имаш)

Значи...просто така съм им се ядосала на всичките тея баламосвания, че не е истина-прават цяла индустрия,не...даже 3 индустрии от нещо елементарно!(фармацевтична , консултатска и по фитнесите)Питайте баба си как се отслабва и 100 на 100 ще ви бъде отговорено с "Яж порции на половина" "Започни всеки ден да прекопаваш градината" "Ходи пеша" "10 дена не яж и постепенно се захрани"... И едва ли ако баба ви по цял ден е копала в градината и не е имала много много време да му мисли, а е хапвала домашни кокошчици,картофи, домати и дини от двора по три пъти на ден...плюс ако си намери някоя идруга малина или ягода докато копае е била дебела....

И какво излиза-че просто трябва да спрем да се държим и чувставме като прасета, които ядат пумия в големи количества и да започнем да се храним с качествени храни в по-малки количества, да се движим и да се чувстаме добре и доволни от това.
Знам-не всеки има време, всички искаме бързи резултати включително и аз също но се обърках-имам чувството,
че всико са само теории и просто всеки трбва сам да си намери някакъв баланс-
никой неможе да ме убеди цял живот да ям само месо или
че разделното хранене действително съществува(защото повечето храни съдържат повече от 1 вид хран.в-ва - белтъчини, мазнини и въглехидрати),
може някой някога да ме убеди, че има правилни и грешни комбинации(аз лично съм се обривала от риба с мляко) и не съм успявала да храносмеля плодове изядени след друго ядене...
но мисля, че единствената напълно логична теория е тази за калориите-според мен всички които са казали, че нямат успех чрез нея просто не са се захранили правилно :/

Моля, нека някой който смята че разбира да каже НЕЩО ВЯРНО и доказано, защото аз започнах сериозно да се обърквам вцялата тая каша с грозде....

garga_smela
11th August 2010, 23:03
Освен, колко, е не по- малко важно, какво и кога ядеш за да имаш ефект?

Lili555
11th August 2010, 23:13
Добреем...гледам че ти голям успех си пожънала-ти примерно какво ядеш :?

Аз мисля че овесени ядки с кисело мляко или плод са добра закуска ипо-натам съмгоре-долу на едно мнение с 90дневната Лоша Котка...но с изключение на това, че според мен трябва стрикнтно да се следи количеството...както и че това е режи само за отслабващи...
Пък и...кафето-нещото което така и не ми стана ясно вредно или полезно е...зависи от количеството, предполагам :?