PDA

View Full Version : Последните няколко килограма?


арлекина
19th May 2010, 20:46
Така, първо привет на всички. :1231:

От много време насам следя форума, но едва сега се регистрирам; вече имам конкретно питане и викам си, време е да се престраша, хаха.

Та, нека си дойда на темата.
Никога не съм била дебела, но преди около две години изпаднах в някакъв глупав пубертетски период и качих килограми. Вече не помня колко точно съм тежала преди това, но в един момент бях около 62кг. Поосъзнах се и се взех в ръце, започнах да внимавам какво ям и съвсем бързо това даде резултат. От вече година и нещо все си седя на тия -5кг и в общи линии се чувствам окей, но знам, че ако сваля още 3-4-5 евентуално ще съм много по-доволна от себе си. Всичко точно, обаче как да се отърва от тия пусти килограми? Опитвах какво ли не, най-много да сваля временно един и после да си го върна обратно. Внимавам какво ям, подбирам си храната и въпреки това резултатът е нулев. Не съм от най-спортните натури и затова сериозното занимание с фитнес не ми понесе особено, но пък се движа много; ходя напред-назад, карам колело, не се задържам много на едно място. Та в този смисъл, смятам, че си правя всичко като хората и въпреки това изобщо не ми се получават нещата.

Толкова пъти съм чувала как последните няколко килограма били най-трудни... Ами така си е, по дяволите. :1228:

Ще се радвам ако някой е минал през това или просто като цяло е по-наясно с темата и ми даде някакъв съвет, наистина. Ако трябва да дам повече информация по някой параграф, кажете. Благодаря ви предварително.

Mama.Mia
20th May 2010, 00:00
Колко си висока и колко тежиш в момента?

И нямаше нужда да пускаш темата 2 пъти.

арлекина
20th May 2010, 12:26
Висока съм 170см и тежа около 56-57кг. Проблемът ми основно е в долната част на тялото, иначе нямам особени оплаквания, хаха.

Колкото до другото, не съм искала да пускам темата два пъти, просто ми се скапа нетът и така се е получило, пък не можах да я изтрия. :2038:

Mama.Mia
20th May 2010, 18:41
Според мен при тази височина и килограми си с идеален телесен индекс, за това ти е толкова трудно да свалиш тези последни килограми.
Ако проблема ти е в долната част на тялото (типично за жените да са с по-широк ханш и по-едри бедра) - по-скоро може с упражнения насочени за тази част на тялото да оформиш краката.
Аз съм висока 171см и тежа 57кг. Колкото и да отслабвам, тялото ми пак и винаги се връща на 57кг. Може би и при теб е така - постигнала си идеалните килограми за височината си.

арлекина
22nd May 2010, 10:58
Благодаря ти много за отговорите. :1231:

Вероятно и при мен се случва нещо такова, наистина. Реших все пак да опитам малко по-строг режим, да сведа въглехидратите до минимум. Мисля си, че точно пристрастеността ми към тях саботира всичко. Никога не съм била на НВД, винаги ми се е струвало изключително непосилно за мен занимание. Та, ще се пробвам, пък ще видим какво ще излезе.

annnnna
18th August 2010, 11:24
Здравейте мацки, мен пък проблема ми е, че съм 1.54 и тежа 48кг искам да ги сваля до 45 и тези 3кг толкова ми се инатят че имам чуството. че никога няма да успея при положение, че спазвам режим на хранене какво да правяяя как да ги сваля.... :roll:

lovebird
18th August 2010, 13:38
Ами опиши режимът си на хранене и ще преценим ;)

мауз
18th August 2010, 13:43
Този въпрос мъчи и мен :cry:
Заковах на едни килограми и там си седя. Започнах гимнастика, свалих 3 см. и пак спрях.
Аз съм към Зоната на Сиърс, но нещо не дава резултат вече втори месец. :roll:

annnnna
18th August 2010, 14:30
Ами не ям тестено, сладко никакво газирано, пържено абе с две думи ям само пиле риба и салатки плодове пия по 3л вода.... :shock:

мауз
18th August 2010, 16:52
Ами не ям тестено, сладко никакво газирано, пържено абе с две думи ям само пиле риба и салатки плодове пия по 3л вода.... :shock:

И аз така без плодовете, че не съм по тях.

muzata_M
18th August 2010, 21:12
Напълно се присъединявам към мацките...и аз като тях немога да махна тези 3кг... :(

smile_angell
18th August 2010, 23:39
Затова и ги наричат "ВЕЧНИТЕ 3КГ." :) Наистина страшно трудно се свалят последните килограми. И аз се боря с тях, пък ще пиша как върви!

annnnna
19th August 2010, 10:30
Ограничения и пак и пак освен да спрем да се храним и може да ги свалим.... :girl_cry2: :roll:

muzata_M
19th August 2010, 13:08
Ограничения и пак и пак освен да спрем да се храним и може да ги свалим.... :girl_cry2: :roll:

Като гледам някои как си похапват всичко,което искат ме хваща яд.....умирам за сладичко :1242: :dizzy:

annnnna
19th August 2010, 13:12
:shock: За сладичкооо аз умирам и за соленичко и за сандвичи, пици, спагети ииии.....ама не помня от кога не съм си позволявала нещо подобно :wall:

smile_angell
19th August 2010, 18:38
Ооо аз си позволявам, ама по мъничко! Все пак... да не си кривим душата! :lol: