PDA

View Full Version : Пострадали при пластични операции


Страници : 1 2 [3] 4 5

Venice
9th February 2007, 17:05
Вижте какво са били писали във вестник "Женски тайни".

http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=2173

diastemma
9th February 2007, 18:22
Тази статия на места е доста неадекватна.

"Гръдните имплантати са няколко типа - гелови, силиконови, с физиологичен разтвор." Не съм чувала за "гелови", освен със силиконов гел. "Хидрогелови" протези никога е нямало, а инжектирането на хидрогел отдавна е отречено.

Жената на снимката държи гладък имплант... кой слага гладки импланти??

Надолу се говори за "плътна капсула, която расте в млечната ви жлеза" и "при смяната на импланта капсулата трябва да се изсече". Сякаш всички получават контрактури...

Друго :
- пациентката не може да легне по корем, защото гърдите й са твърди като камъни
- при протезираните жени мамографията е невъзможна и трябва да бъде заменена с магнитен резонанс
- след протезиране жената няма как да разбере, ако има киста или тумор
и подобни...

Нека си кажа мнението : журналистът НЕ РАЗБИРА от това, за което пише и излага сензационни, но неподтвърдени факти.
И съм толкова мека в изказа си само защото съм възпитан човек!!!

diastemma
9th February 2007, 18:44
Относно диагностиката на тумори при жени с протези :

При сравнително статистическо изследване на жени, лекувани за тумор на гърдата (от които 3953 без протези и 129 с протези) беше установено, че и при двете групи пациентки диагнозата е била поставена в приблизително еднакъв стадий на заболяването.

Превод : имплантите не затрудняват диагностиката на рака на гърдата.

Публикацията е от "Пластична и реконструктивна хирургия" (печатен орган на американската асоциация на пластичните хирурзи), от септември 2006.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=16932162&query_hl=1&itool=pubmed_docsum

diastemma
9th February 2007, 18:57
И обещаното - за честота на туморите при протезирани жени :

В Швеция са проследени 3486 жени с гръдни протези (протезирани между 1965 и 1993г, изследването е направено през 2002г). Честотата на рак на гърдата сред пациентките е сравнена с честотата на рак на гърдата на жените от нормалната популация (според "Националният регистър за ракови заболявания" на Швеция). Установено е, че честотата на рака на гърдата при жените с протези е по-малка от очакваната.

Превод : протезите не причиняват по-често рак на гърдата.

Публикацията е от "Списание на националния институт, изучаващ рака" (Швеция), април 2006.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=16622125&query_hl=1&itool=pubmed_DocSum

Venice
9th February 2007, 19:03
"при смяната на импланта капсулата трябва да се изсече". Сякаш всички получават контрактури...
Диастема, това ме подсеща да те питам - как точно става подмяната на един имплант с друг (ако няма контрактура)? Само се изважда стария и се слага новия ли? Значи капсулата си остава същата?

Venice
9th February 2007, 19:13
Установено е, че честотата на рака на гърдата при жените с протези е по-малка от очакваната...
И аз знам така, що се отнася до рака на гърдата, но това се отдава на факта, че жените, които слагат импланти най-често са слаби и с малък бюст, което е благоприятно за предпазване от този вид рак. (Казвам го, за да не вземе някой да реши, че имплантите предпазват от рак.. :lol: )

И друго, че честотата на рак на белия дроб при жените с импланти според статистиката е по-висока.

Аз съм на мнение, че едно чуждо тяло в организма, и то относително голямо, никога не може да се смята за напълно безопасно.

diastemma
9th February 2007, 19:25
В статията го свързват с това, че процентът на пушачки в групата на жените с протези бил по-висок.

diastemma
9th February 2007, 19:27
Диастема, това ме подсеща да те питам - как точно става подмяната на един имплант с друг (ако няма контрактура)? Само се изважда стария и се слага новия ли? Значи капсулата си остава същата?
Абсолютно да:)
Ако имплантът е по-голям, може да се наложи ложата допълнително да се разшири, но капсулата си остава.

Venice
9th February 2007, 20:25
Благодаря за отговора. :)

Excel
10th February 2007, 02:42
От скоро се замислям по въпроса - при смяна на имплантанти , примерно с по-големи , като се ползва същия джоб , пак ли го има първоначалния изглед на " качен на врата " бюст , който после се смъква и застава на нормалното си място ? Няма смяна на метода , само ново поставяне .

trini_ti
10th February 2007, 11:07
Имам малък проблем :( , в сряда 07.02 ми оперираха ушите и уж всичко си беше наред, прибрах си се в нас всичко си вървеше по план но вчера (петък) стана нещо изненадващо цял ден ми беше много зле и ми се гадеше, следобед започнах да чувствам огромно напрежение в ушите и започна да ме боли много силно (а уж деня започна с лека болка както трябваше да си е), вечерта преди да си легна ушите ми се подуха невероятно много, но не обърнах внимание защото реших че е нормално, само дето след като си легнах започнах да усещам и в последствие видях как цялата ми глава се поду, едвам си отварях очите, превръзката ме стягаше ужасно и сега не знам какво да правя :cry: . Днес ми е малко по-добре но ушите са ми още подути, смятам да се разходя до кабинета на Евстатиев но е събота и не знам дали ще има някой там и дали този някой ще е компетентен :2016: . Не знам дали точно тук е мястото на въпроса ми и го пуснах в още една теме, не се сърдете :2020: просто съм доста притеснена. Кажете някой имал ли е подобни проблеми в каквато и да е операция?

polincheto
10th February 2007, 11:21
Момичета в този вестник "Женски тайни" пише че с импланти не може да се ходи на сауна,това така ли е?? :shock: Знам че не трябва да се влиза в кабина с инфрачервени лъчи,но в сауна?

milena127
10th February 2007, 11:43
Имам малък проблем :( , в сряда 07.02 ми оперираха ушите и уж всичко си беше наред, прибрах си се в нас всичко си вървеше по план но вчера (петък) стана нещо изненадващо цял ден ми беше много зле и ми се гадеше, следобед започнах да чувствам огромно напрежение в ушите и започна да ме боли много силно (а уж деня започна с лека болка както трябваше да си е), вечерта преди да си легна ушите ми се подуха невероятно много, но не обърнах внимание защото реших че е нормално, само дето след като си легнах започнах да усещам и в последствие видях как цялата ми глава се поду, едвам си отварях очите, превръзката ме стягаше ужасно и сега не знам какво да правя :cry: . Днес ми е малко по-добре но ушите са ми още подути, смятам да се разходя до кабинета на Евстатиев но е събота и не знам дали ще има някой там и дали този някой ще е компетентен :2016: . Не знам дали точно тук е мястото на въпроса ми и го пуснах в още една теме, не се сърдете :2020: просто съм доста притеснена. Кажете някой имал ли е подобни проблеми в каквато и да е операция?

Мила, нямаш ли телефона на доктора? Веднага му се обади! Това може и да е нормално, но може и да не е, не рискувай, позвъни му за да си спокойна.

chervenokoska_2
10th February 2007, 12:01
Аз съм с гладки импланти... :?

trini_ti
10th February 2007, 12:58
Миленче, имам телефони обаче той не вярвам да е в кабинета си а някаде четох че не обича да го притесняват по мобилния. Е нищо де то и днес започна да ми призлява за това ще се разходя до кабинета и ако там преценят нека му се обадят. Просто ми е много стегнато на главата и се замаивам от време на време :2005:

diastemma
10th February 2007, 13:12
От скоро се замислям по въпроса - при смяна на имплантанти , примерно с по-големи , като се ползва същия джоб , пак ли го има първоначалния изглед на " качен на врата " бюст , който после се смъква и застава на нормалното си място ? Няма смяна на метода , само ново поставяне .

Не, стоят по-"нормални" още от началото, макар и да има леко "смъкване" с времето.

diastemma
10th February 2007, 13:15
вчера (петък) стана нещо изненадващо цял ден ми беше много зле и ми се гадеше, следобед започнах да чувствам огромно напрежение в ушите и започна да ме боли много силно (а уж деня започна с лека болка както трябваше да си е), вечерта преди да си легна ушите ми се подуха невероятно много, но не обърнах внимание защото реших че е нормално, само дето след като си легнах започнах да усещам и в последствие видях как цялата ми глава се поду, едвам си отварях очите, превръзката ме стягаше ужасно и сега не знам какво да правя :cry: . Днес ми е малко по-добре но ушите са ми още подути
Прилича на симптоми на възпаление или на късна алергична реакция.
Направи следните 2 неща :
1. Свържи се с хирурга.
2. Независимо дали си го открила, отиди в Спешна помощ на някоя от близките болници. Може да се окаже, че проблемът не е толкова голям, но не може да чакаш 2 дни!!!

DeSIKOS
10th February 2007, 16:15
Тринити, наистина вземи спешни мерки, някой да те прегледа, тази област е много чувствителна и не е за пренебрегване!! Пиши после дали всичко е минало добре...

trini_ti
10th February 2007, 16:16
Отидох до кабинета, един лекар ме прегледа, после за всеки случай извикаха и доц.Евстатиев да ме прегледа, казаха че всичко е наред, смениха ми презраката и..........................................и аз не знам сега, ще чакам до сряда. Важното е че съм спокойна като казаха че всичко е наред с ушичките ми.

Excel
10th February 2007, 16:21
Е това вече е добре . И честита корекцийка . С удоволствие да си правиш прически и да показваш голо вратле и ушенце .

trini_ti
10th February 2007, 16:31
:girl_in_love: мерси много!
Съжалявам че вдигнах много шум за нищо 2001

diastemma
10th February 2007, 18:46
:girl_in_love: мерси много!
Съжалявам че вдигнах много шум за нищо 2001

По-добре така :)

emisof
11th February 2007, 11:25
Диастема, това ме подсеща да те питам - как точно става подмяната на един имплант с друг (ако няма контрактура)? Само се изважда стария и се слага новия ли? Значи капсулата си остава същата?
Въпреки, че съм сменяла импланти с едностранна контрактура, винаги са ми махали и капсулата на другата гърда. Според мен старата капсула я оставят САМО ако не се пипа импланта в нея.

От скоро се замислям по въпроса - при смяна на имплантанти , примерно с по-големи , като се ползва същия джоб , пак ли го има първоначалния изглед на " качен на врата " бюст , който после се смъква и застава на нормалното си място ? Няма смяна на метода , само ново поставяне .
Както знаеш, имам 3 операции, всяка следваща с по-големи импланти, и винаги досега след оп. гърдите ми бяха на врата. После си се смъкват където им е мястото. В последната ми епикриза изрично пише "оформяне на НОВО ложе ретромамарно", тоест си се прави нов джоб.

Aleksa
11th February 2007, 14:37
Здравейте момичета. От скоро чета мненията във форума и сега реших да се регистрирам. Бих искала да видя повече мнения на хора с ринопластика конкретно при д-р Бояджиев от клиника Тривия и д-р Николай Георгиев. Ще ви бъда много благодарна ако споделите.

diastemma
11th February 2007, 14:48
Според мен старата капсула я оставят САМО ако не се пипа импланта в нея.
Аз съм свидетел, че при обикновена подмяна на протези капсулата се оставя:) При теб сигурно е било за профилактика на капсулната контрактура.

diastemma
11th February 2007, 14:54
В последната ми епикриза изрично пише "оформяне на НОВО ложе ретромамарно", тоест си се прави нов джоб.
Ако не сменяш положението на протезите спрямо гръдния мускул (от подмускулно към надмускулно или обратно), новият ти джоб включва части от стария. Без капсулата му, защото е била изрязана. Така го разбирам.

За съвършено нов джоб просто няма място.

Strateg
12th February 2007, 00:13
значи иде ли се при доктор...това е трагедия
за всичко е така...
просто нямам думи от безхаберието им :(

emisof
12th February 2007, 12:38
В последната ми епикриза изрично пише "оформяне на НОВО ложе ретромамарно", тоест си се прави нов джоб.
Ако не сменяш положението на протезите спрямо гръдния мускул (от подмускулно към надмускулно или обратно), новият ти джоб включва части от стария. Без капсулата му, защото е била изрязана. Така го разбирам.

За съвършено нов джоб просто няма място.
Даа, и аз така го разбирам-разширява се стария и се донаправя нов. Между другото разбирам, че правилния джоб има отношение и към КК...хм. А относно положението на протезите - при мен специално след 10 год. надмускулно, ако бях сменила начина на поставяне, щях да направя дабъл-бабъл. Но пък я виж Sladkatony - тя е била и с двата варианта, пък всичко й е ОК.

lukrecia
21st February 2007, 10:55
Здрасти девойки,за първи път влизам тук и искам да поразуча,преди да пристъпиа към действие.Искам да си коригирам нослето,препоръчаха ми др.Христов от МА,правел хубави нослета,някоя от вас била ли му е пациентка?
Боли ли много операциата на носа и след колко време 6те ми спаднат отоците? :roll:
:oops: Благодаря ви предварително :D

bimbi
21st February 2007, 13:31
Здрасти девойки,за първи път влизам тук и искам да поразуча,преди да пристъпиа към действие.Искам да си коригирам нослето,препоръчаха ми др.Христов от МА,правел хубави нослета,някоя от вас била ли му е пациентка?
Боли ли много операциата на носа и след колко време 6те ми спаднат отоците? :roll:
:oops: Благодаря ви предварително :Dи що баш в тая тема реши да питаш? :roll:

Glesanka
21st February 2007, 17:51
Преди 4-5 години съм виждала един нос, опериран от д-р Христов, който ми хареса ( уточнявам, че не съм виждала носа преди корекцията ). Но пък сестра ми не е особено доволна от реоперация на ушите при него ( въпреки че е възможно просто да не е било възможно постигането на по-добър резултат след първата супер несполучлива операция при д-р Емил Георгиев ).

senorita
3rd April 2007, 10:04
Здравейте пак, мисля че при мен няма да се размине корекцията, искам да попитам тези които са си правили на гърдите - на кратко - минаха 8 дни от операцията, не се харесвам, едната ми е нагоре, другата надолу, диагнозата е че единя имплант има да слиза, но аз като го напипвам виждам че има разлика 2 см, което за мен е доста, но въпросът ми е - възможно ли е да се корегира това преди минаването на 1 месец и на някои корегиралили са му разстоянието, защото аз изрично казах че искам малко разстояние, а то не е така, но отговора беше-такава ти е физиката, нещо което ме обърка допълнително, молбата ми е нека момичетата който са преживяли нещо подобно да изкажат мнение, Благодаря предварително.

senorita
3rd April 2007, 10:14
Ето снимки - преди операцията и след 1-7 дни:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=118172
Парола: 1111

emisof
3rd April 2007, 10:17
Здравейте пак, мисля че при мен няма да се размине корекцията, искам да попитам тези които са си правили на гърдите - на кратко - минаха 8 дни от операцията, не се харесвам, едната ми е нагоре, другата надолу, диагнозата е че единя имплант има да слиза, но аз като го напипвам виждам че има разлика 2 см, което за мен е доста, но въпросът ми е - възможно ли е да се корегира това преди минаването на 1 месец и на някои корегиралили са му разстоянието, защото аз изрично казах че искам малко разстояние, а то не е така, но отговора беше-такава ти е физиката, нещо което ме обърка допълнително, молбата ми е нека момичетата който са преживяли нещо подобно да изкажат мнение, Благодаря предварително.
Писах в другата тема за слизането на имплантите ти. При подмускулните често е така. Време си трябва - май до 6 месеца се наместват. По повод разстоянието - би могло да се коригира, но не прекалено, тъй като най-високата точка на импланта трябва да съвпадне със зърното, за да не изглеждат също криви. При надмускулното има по-големи възможности от приближаване на имплантите, отколкото при подмускулното.

senorita
3rd April 2007, 10:30
Влагодаря ти, мислех си дали не са ми препоръчали подходящия имплант - сложиха ми евросиликон, среден профил 350, дали pip и другите стоят по-различно

grace
3rd April 2007, 10:36
Senorita, прегледай тази тема

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4773

emisof
3rd April 2007, 10:48
Виж при тази (http://www.implantinfo.com/photocenter/visitors/346/index.html) пациентка как се променят нещата с времето. Разбира се, никога не може да намериш съвсем идентичен с твоя случай, но все пак дава някаква представа.

DeSIKOS
3rd April 2007, 20:05
senorita, аз съм с надмускулно поставяне и при мен дори час след операцията, гърдите ми изглеждаха правилни, предполагам, че зависи от метода и дано Еми да има право т.е. след време да се оправят, но ако и аз имах същия резултат, след операцдията бих се притеснила много. Знам, колко много ти се иска да чуеш нещо успокоително от нас, но лично на мен този резултат не ми харесва, дано доктора ти да е прав, но според мен ако до седмица нямаш чуваствително подобрение има място за безпокойство, като се има предвид и колко момичета във форума са с подмускулно и нито една не се е включи за да каже, че и при нея нещата са били такива, не знам аз как да те успокоя :roll:

chervenokoska_2
3rd April 2007, 20:24
Айде две думички и от мен. Макар, че и отначало си ги харесвах, гърдите ми се променяха с всеки изминал ден. Сега, 3 месеца след операцията мисля, че по-надолу няма да слезнат и са се наместили окончателно. В началото ми бяха много нагоре, сега са си нормално. Леко ми се раздалечиха - от 1 пръст на 2 пръста разстояние. Аз вече съм го писала - с 375 подмускулно, кръгли висок профил, гладки Ментор. Не съм носила Триумф, а само обикновени безшевни потници. Масажите почнах около месец след операцията. Сега се чувствам идеално, но си трябва време. А и всекидневното взиране направо замъглява реалната преценка за нещата. Като не визирам случаите, когато си има очеизваден проблем.

Globe
3rd April 2007, 21:55
опитвам се да взема решение дали да се подложа на операция за увеличаване на бюста, или не. На 42г. съм, имам 2 деца и няма да раждам повече. Струва ми се, че с малко по-големи гърди ще изглеждам по-добре. Кой е най-добрия специалист в областта?

apoklistika
4th April 2007, 00:24
Никой няма да ти каже кой е най- добрият специалист, защото това е много относително. Прочети информацията за хирурзите и реши при кои да отидеш на консултации, тогава сама ще избереш кой е най- добрият за теб.

di_di
12th April 2007, 17:56
Здравейте! И аз съм решила да уголемя бюста си! Моля да ми препоръчате доктор към когото да се обърна!

sladkatony
12th April 2007, 18:18
Темата за пострадали, надали е най-подходящо място да зададеш подобен въпрос и трето НИКОЙ няма да ти препоръча хирург, просто попрочети тук във форума и ще придобиеш представа накъде да се насочиш.
Успех

Flame73
12th April 2007, 19:24
........

mona_liza
29th April 2007, 00:27
поставих си имплантанти,перфектно изпълнение...заведох 5 мои приятелки при същия доктор-всички са адски доволни.той прави най-малките разрези.виждала съм на други жени правени в София...огромни и дълги разрези ... трябва да разпъна кожата и да се вгледам за да открия тънка като конец ивица в кожата ...след това правих липосукция...казвам ви-уникално изпълнение...имах бричове,а сега имам перфектни крака и дупе...няма белези...няма "дупки"...няма буци...гладки и стегнати бедра...родила съм 2 деца...след тези корекции изглеждам зашеметяващо :D тук при този доктор идват жени от цялата страна...и много които живеят в чужбина...цените са много по-ниски от тези в страната и работата на доктора е на нужното ниво.разпитайте,не вярвам някой да се оплаче от този доктор :) а това е д-р Димчо Маджаров от гр.Бургас. Работи в страхотна клиника с невероятен екип. ако ви е нужна повече информация,питайте ме..!!!

yolk
29th April 2007, 00:44
Аз пък ползвам Космодиск и съм много доволна! Просто се чувствам преродена, самата истина ви казвам. Ходя си на вилата и помагам на баща ми да копае лозето, като грабна мотиката неможете ме спрете. В началото само усещах малко като парене, ама това как напипа болката бе.... Сега немога да живея без него и вечер като лягам си го слагам отзад, така хубаво си заства и си се намества...иначе немога да спя. И като съм на сватба аз веднага скачам да водя хорото. А вие какво?? Някакви цици сте тръгнали да си правите. :2014: И само да ви кажа, че в момента и космодикса и наколенките на доктор Ливайн са на промоция, даже и на майка ми, която е в чужбина изпратих.

Renkata
29th April 2007, 00:49
:biggrin: :lachen: :lachen: :lachen:

Цвета С
29th April 2007, 19:52
аз пък си взех колана за отслабване сауна слим.Да ви кажа седя си на дивана ям като рапрана , а за два дни станах 45 кила, ама направо супер , като магия действа .СЕга и те са на промоция две за едно

Pretty
29th April 2007, 20:41
поставих си имплантанти,перфектно изпълнение...заведох 5 мои приятелки при същия доктор-всички са адски доволни.той прави най-малките разрези.виждала съм на други жени правени в София...огромни и дълги разрези ..!!! :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: Какви доктори имало , не лекар а магьосник ! :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen:

junglegirl
29th April 2007, 20:51
Направо ме разбииииихте от смях :lachen: :girl_in_love:

zhenya chavdarova
29th April 2007, 22:22
поставих си имплантанти,перфектно изпълнение...заведох 5 мои приятелки при същия доктор-всички са адски доволни.той прави най-малките разрези.виждала съм на други жени правени в София...огромни и дълги разрези ... трябва да разпъна кожата и да се вгледам за да открия тънка като конец ивица в кожата ...след това правих липосукция...казвам ви-уникално изпълнение...имах бричове,а сега имам перфектни крака и дупе...няма белези...няма "дупки"...няма буци...гладки и стегнати бедра...родила съм 2 деца...след тези корекции изглеждам зашеметяващо :D тук при този доктор идват жени от цялата страна...и много които живеят в чужбина...цените са много по-ниски от тези в страната и работата на доктора е на нужното ниво.разпитайте,не вярвам някой да се оплаче от този доктор :) а това е д-р Димчо Маджаров от гр.Бургас. Работи в страхотна клиника с невероятен екип. ако ви е нужна повече информация,питайте ме..!!!
Отдавна не бях се смяла толкова :lachen: :lachen: :lachen: маце, страхотна си просто :1228: :1259: :1259:

Цвета С
30th April 2007, 11:14
Аз мисля да си запиша вече час при тозюи доктор , но той е толкова добър , че сигурно има свободни някъде към 2011, ама сега ще прабвам, даже ще си запазя като стана на 40 някъде за лифтинг, да не изпусна

zhenya chavdarova
30th April 2007, 11:40
Аз мисля да си запиша вече час при тозюи доктор , но той е толкова добър , че сигурно има свободни някъде към 2011, ама сега ще прабвам, даже ще си запазя като стана на 40 някъде за лифтинг, да не изпусна
:girl_haha: ОООООО, да! Цвети да не пропуснеш за часа , че ще ти трябва след 40-те! :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: Шегувам се :girl_haha:

Pretty
30th April 2007, 13:20
Аз мисля да си запиша вече час при тозюи доктор , но той е толкова добър , че сигурно има свободни някъде към 2011, ама сега ще прабвам, даже ще си запазя като стана на 40 някъде за лифтинг, да не изпусна Запази и поне на 5 твои приятелки :lachen: :lachen: :lachen:

mona_liza
4th May 2007, 22:38
написах собствената си история в отговор на многото запитвания тук и евентуално с цел да бъде в полза за някой на когото тази информация е нужна.не е нужно да пишете излишни коментари :D а за тези които са се посмяли се радвам. кой знае колко е крива тази усмивка ...и знаете приказката за лисицата която не достигнала гроздето.. :D така че,живейте си вашия живот и каквото и да направите го правете за себе си. жалко е само да съществуваш и да се присмиваш от другите,никой не е идеален... на всеки е известно че най-много злобеят,завиждат и се присмиват най-големите слабаци и нещастници! късмет на умните и истински хора в всяко начинание! а другите да злобеят... кой каквото умее,нали :D ?

diastemma
4th May 2007, 23:03
Коментарите не бяха злобни. След няколко неуспешни случая във форума се прие за лош тон да се дават преки препоръки от рода "той е най-добрият". Но е нормално да напишеш - "изглеждам страхотно след тези операции и се чувствам щастлива".
Надявам се вече да не се сърдиш :)

mona_liza
5th May 2007, 23:41
да,но аз не съм написала че той е най-добрия.само споделих че аз съм доволна и като цяло е известен като добър хирург,ако е от полза на някой тази информация. случайно попаднах тук и вече съжалявам че си позволих да споделя мнението си.определено се сблъсках с неразбиране и подигравки. всичко хубаво на всички !!! :D

mironka
7th May 2007, 22:37
аз пък си взех колана за отслабване сауна слим.Да ви кажа седя си на дивана ям като рапрана , а за два дни станах 45 кила, ама направо супер , като магия действа .СЕга и те са на промоция две за едно Цвети ,сериозно ли е това за ''сауна слим''...?? :roll: :wink: ако наистина се слабее,да пора4вам :lol: Та колко кг свали///??

Mena
7th May 2007, 23:51
хахаха, няма лъжа, няма измама, слабее си Цвети от сауна слима и това е :lachen: :lachen: :lachen:

katy
9th May 2007, 21:46
Нямах време да изчета цялата тема, има много интерсни неща.
От много време се каня да си уголемя бюста, но все не попадам на лекар , който да ми вдъхне доверие.
Ходих при д-р Георгиев, много ме респектира и ми обясни всичко, както и рисковете, знам че има много доволни от него.
Но чух за някакъв нов метод при който не се реже под гърдата , в гънката, а около мамилата и оттам се пъха импланта.
Честно казано не мога да си го представя, а казват че така не остават абсолютно никакви белези.
Някоя от вас чувала ли е този метод да се практикува в БГ и кой хирург го прави и има ли някакви отзиви от него.

diastemma
10th May 2007, 07:56
Това не е нов, а много стар и познат метод, и го правят всички хирурзи. Белегът наистина е незабележим. За сметка на това при поставянето на импланта могат да бъдат прекъснати някои от каналите и способността за "млекопроизводство" да намалее до 30%. Има и известен риск от образуване на кистички около прекъснатите канали. Това е, за което се сещам на първо време.

desitta
10th May 2007, 09:35
а може ли някой да ме "светне" какво е мамила :?:

diastemma
10th May 2007, 11:16
Мамила е гръдното зърно. Кати имаше предвид разрез около ареолата.

emisof
10th May 2007, 11:21
Това не е нов, а много стар и познат метод, и го правят всички хирурзи. Белегът наистина е незабележим. За сметка на това при поставянето на импланта могат да бъдат прекъснати някои от каналите и способността за "млекопроизводство" да намалее до 30%. Има и известен риск от образуване на кистички около прекъснатите канали. Това е, за което се сещам на първо време.
Да добавя и аз, че ако кожата има склонност да хипертрофира белезите, то белегът хич няма да е незабележим, а ще е като червен ръб по края на ареолата.

katy
10th May 2007, 13:04
Това не е нов, а много стар и познат метод, и го правят всички хирурзи. Белегът наистина е незабележим. За сметка на това при поставянето на импланта могат да бъдат прекъснати някои от каналите и способността за "млекопроизводство" да намалее до 30%. Има и известен риск от образуване на кистички около прекъснатите канали. Това е, за което се сещам на първо време.
Да добавя и аз, че ако кожата има склонност да хипертрофира белезите, то белегът хич няма да е незабележим, а ще е като червен ръб по края на ареолата.
а, някой който да си е правил операция по този метод има ли във форума.
да разбирам ли, че не е за препоръзване да се правят гърдите с него.

Djigri
10th May 2007, 13:11
Има дами, които са с такъв разрез във форума.
Д-р Веселин Динев работи с този тип разрез, може да прочетеш за него тук http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3129 , а има инфо и в други теми.

Chujdata
10th May 2007, 13:41
Аз съм с такъв разрез, много съм доволна защото сега 2 г. след операцията нямам никакъв видим белег.Но аз съм родила две деца и нямам намерение да раждам повече , следователно и да кърмя.Бях предупредена от хирурга си, че съществува риск за кърменето.Някъде из форума трябва да има снимки на белезите ми, ако не, ще пратя на имейл на който иска.

katy
10th May 2007, 14:02
мерси много за инфото, момичета.:)
е, аз още не съм раждала и схванах, че този метод не е за препоръчване защото се засягат каналите на мл.жлези.
имам много далечна идея за операция, по принцип имам малки и много стегнати гърди тип лисича муцунка и много си ги харесвам. евентуално след време мога да се реша да ги увелича малко. засега само проучвам терена. :D

Flame73
11th May 2007, 11:13
.........

polincheto
29th May 2007, 18:41
Незнаех къде е най-подходящо да споделя проблема си...от 1 седмица имам проблем с едната ми гърда, бях ходила на йога и следващите 2-3 дни имах болки във въпросната гърда(беше станала доста твърда),а сега от 2-3 дни омекна,но чувството което имам е леко изтръпване и все едно импланта ми ще падне :( а и импланта много свободно се движи в сравнение с другата ми гърда,много е странно,а от преди малко започна да ме боли и под мишницата,където ми е разреза :cry: незнам дали е нещо нормално,но много се плаша,а ако му се обадя по телефона на Стоянов,той нищо няма да ми каже, чудя се дали да не отида да ме види д-р Заякова,а вече ако има нещо да ходя до София :(
(оперирана съм преди 8 месеца,подмускулно)

emisof
30th May 2007, 12:54
Според мен отиди задължително на лекар - възможно е капсулата около импланта, която също се захваща и за околните тъкани да се е отлепила.

junglegirl
31st May 2007, 11:57
Полинче,какво става с теб?

polincheto
31st May 2007, 13:33
Обадих се на д-р Стоянов, разказах му накратко и той каза че не може капсулата да се е отлепила при положение че са минали 8 месеца, каза че може мускула ако е бил преди много стегнат сега да се е отпуснал и затова да имам такива усещания :) Наистина мускула на дясната ми гърда беше много твърд и седеше по-нагоре от другата,а сега е много по-мек,надявам се наистина да е това :)

emisof
5th June 2007, 09:11
Полинче,какво става с теб?

polincheto
5th June 2007, 10:13
Ами за сега поне нещата се оправиха, вече не ме боли и нямам странно чувство, но сега пък другата гърда я чувствам много по-твърда, вече сигурно си внушавам :( Но след като ми свърши сесията ще отида да ме види Стоянов :)

vessia
7th June 2007, 11:50
Здравейте,
Моля ако някой има впечатления от Доц. д-р Бояджиев да напише някой ред.
Благодаря предварително !

diastemma
7th June 2007, 19:20
Моля:)
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4814

borka
2nd July 2007, 05:59
Здравейте,момичета. Следя постоянно форума и се надивам че с ваша помощ бих могла да получа информация за проблема ми. Преди 8 месеца си имлантирах Магхан 400 и 420Д асиметрични помускулно. След третия месец по-малкият имплант се смъкна значително. В момента е по-ниско от другият с около 2 см. Освен това зърното на гърдата е значително по-високо от другата,а върху меката част под него се образува нещо като double-бъбле.. Изпадам в депресия когато се погледна в огледалото

emisof
2nd July 2007, 09:36
Мисля, че имаш ботъминг. Белегът на "падналата гърда" в гънката ли ти е?

borka
5th July 2007, 03:51
Някой да ми обясни какво е ботаминг :!: :?: Белегат на по падналата гарда не съвпада с гънката,на около сантиметър е от неа в посока към зърното,което е разположено по-нагоре и по-на ляво от това на другата гарда. Предстои ми ре-операция,но уговорката е да се изтегли надолу другият имплант.А аз мисля че той е срастнал много добре с тъканите...
:2005:

borka
5th July 2007, 04:04
Открих сайт със снимки! Да, имам боттоминг :cry: :cry: ... Ужасно е! Едва 9 месеца след операцията! :1250:

Honey33
5th July 2007, 15:14
Дай сайта да видим.

diastemma
5th July 2007, 16:27
Предстои ми ре-операция,но уговорката е да се изтегли надолу другият имплант.
Имплантите трябва да съвпадат с естествената ти гънка, това е единственият критерий.

borka
9th July 2007, 03:23
http://www.implantforum.com/bottoming-out/#photos

borka
9th July 2007, 03:43
http://www.advanced-art.com/Breast-Aug-Rev-Bottom-Out.htm Не изглежда никак добре,а!? Абе въобще с тези импланти все нещо се случва :roll: :roll: :roll: Странното е че моят хирург искаше да ми изтегли по-високият имплант надолу за да се изравни височината на гърдите . Имам уговорена дата за ре-операция за да ми смъкне импланта на по-високата гарда :2044:

bimbi
9th July 2007, 07:10
кой тоз умник? :roll:

emisof
9th July 2007, 10:46
кой тоз умник? :roll:
Някой, дето е наясно, че така по-лесно ще ги изравни, а при повдигането на падналата не винаги има гаранция, че няма пак да рецидивира ботъминга. И ще трябва да ходи опакована с ластичен колан/бинт бая време.
:2052: Аман от такива

borka
10th July 2007, 04:32
Аз общо взето съм доволна от хирурга си,спази желанието ми за разстоянието между гърдите ми което е само 1 пръст. Всички видели ме с дрехи твърдят че си е свършил перфектно работата. Аз също до скоро мислех че проблемът е в по-високата гарда,както той ми беше обяснил... Уговорката беше че,ако не "слезе" ще ми направи ре-операция безплатно. :) :) :) Но от около месец и половина увисналата гарда започна да образува почти незабележима втора гънка там където се врязва сутиена-той не я побира и тя провисва под него и се притесних за дъбал бабал... Започнах да спя с анатомичния сутиена на Триумф и да я повдигам,но не постигнах ефект. Едно от неприятните неща е че при навеждане я чувствам като разлепена,тегли кожата и мускъла ми надолу,а като легна тя се "разлива" за разлика от другата. :? :? :? Мисля че джобат ми е направен доста по-голям от другият, бяха ми спестени разчертаванията преди операцията,а провисването на гърдата започна по-пано от 3тя месец. Най-голямото разочарование идва от обясненията за реакция на организма :!: :?:

borka
10th July 2007, 04:42
Всащноет с ваша помощ разбрах че имам ботоминг... Иначе другия месес имам ре-операция. Дано и повдигането да е безплатно. :( Наистина ли има вероятност да се рецидивира ботаминга :?: :x :x Възможно ли е да се избегне с упражнения за стягане на мускула
:?:

junglegirl
10th July 2007, 07:20
Тъй като имаш ботъминг на едната,той иска да ти ги изравни,като ти направи и на другата?! :shock: Аз ли нещо не разбирам,ама да създадеш двоен проблем на човек с един,е безумие.
П.П.И на мен единия ми имплант е по-високо,не си единствена,далеч даже...
ПП.ПП.Упражненията за мускула според мен повече биха навредили,отколкото да помогнат в случая.При компресия,мускулът измества импланта надолу и настрани...

bimbi
10th July 2007, 07:26
въобще не се съгласявай да ти сваля и другата, по-добре си плати и иди при друг.

borka
11th July 2007, 04:33
О,разбира се че ще отида при друг,ако държи да ми смъква импланта :!: :!: :!: Имам записан час за ре-операция др.месец,а контролният ми преглед е предния ден. Ще видим какво ще се договорим,дано да не държи все още да ми изтегля импланта :x :x :x Bottoming-out както разбрах при повечето случаи се получава при направен по-широк джоб,нали.. :?: :!: Jinglegirl,твоята разлика във височината на гърдите,кога се прояви? Какво казва хирургат ти за това? :roll:

diastemma
11th July 2007, 07:13
Не при по-широк джоб, а джоб, който е отворен по-ниско от нормалната ти гънка.

junglegirl
11th July 2007, 07:38
Eдиния ми имплант си е по-ниско от момента на поставянето му-напипах си го още,като излязох от упойка.Така че и хирургът ми го е видял още на операционната маса,само дето той така си отваря джобовете по принцип.Искал е и другия да го отвори ниско,ама нещо не е успял :D
Положението на зърната и ареолите е симетрично,но едната гърда пада и покрива гънката/шева/ повече.
Това е,което успях да измайсторя,пресилено е разбира се. :oops: :D
http://tinypic.com/view.php?pic=54jwntk
Успех Борка,от сърце ти желая всичко да е ОК :2020: :2020:

bimbi
11th July 2007, 07:44
Eдиния ми имплант си е по-ниско от момента на поставянето му-напипах си го още,като излязох от упойка.Така че и хирургът ми го е видял още на операционната маса,само дето той така си отваря джобовете по принцип.Искал е и другия да го отвори ниско,ама нещо не е успял :D ти при кой беше?

junglegirl
11th July 2007, 07:56
При Стоянов-не го прави всеки път,но доста често става така при негови пациентки,особено с по-големи от 300СС импланти.

bimbi
11th July 2007, 08:04
Бютсън не беше ли и тя при него, и имаше същия проблем?

junglegirl
11th July 2007, 10:57
Дааааам,аз затова казвам,че ни прави по "калъп" :D :D

bimbi
11th July 2007, 11:03
ми да му подарим един шублер, и едни силиконови цици, да си прай разрези на воля, докат са научи :evil:

junglegirl
11th July 2007, 12:03
Хихи,той толко години се учи,не се научи...положението е безнадеждно :D

Beauty
11th July 2007, 18:13
Бютсън не беше ли и тя при него, и имаше същия проблем?При мен положението беше наложително за реоперация..
Не беше само заради каприз във визуално отношение.. :roll:
Ти знаеш, споделяла съм ти.:-)

Господин Клъцни-срежи има проблем не само с шублера, ами и със собственото си его... :?

ПП.Борка, не позволявай за нищо на света, да ти бъде "смъкнат" импланта на правилно позиционираната гърда! :!:
Казвам ти го от позицията на жена, която вече се е преборила с двустранен ботъминг, и то в сериозна форма на едната гърда...

borka
12th July 2007, 05:08
Рзбира се че няма да позволя подобно издевателство над тялото ми,още повече след като вече знам какъв е проблемът ми :!: :!: :!: Започвам да се озлобявам срещу тези негодници :evil: :evil: :evil: В България трябва да има закон за пострадали от хирургични грешки :!: В цял свял се плащат луди обещетрня на пострадалите :twisted: :twisted: :twisted: До кога ще мълчиме като овце
:?: :!:

Beauty
12th July 2007, 13:41
Някои мълчат като овце, други - не...

Мария Василева
12th July 2007, 15:33
Започвам да се озлобявам срещу тези негодници :evil: :evil: :evil: В България трябва да има закон за пострадали от хирургични грешки :!: В цял свял се плащат луди обещетрня на пострадалите :twisted: :twisted: :twisted: До кога ще мълчиме като овце
:?: :!:
Борка, ако мога да ти помогна с нещо някога-само казвай!!

Няма безгрешни хора, но у дома няма наказани за грешки, а само пострадали пациенти! :cry:

Ако НИЕ не променим това- ДРУГ НЯМА ДА ГО НАПРАВИ!

DeSIKOS
12th July 2007, 21:04
Здрасти Борка, и аз като повечето тук ти стискам палци за успешна реоперация, дано е без проблемна. Това което ме притесни е че при теб проблема е възникнал едва 9 месеца след операцията :roll: :shock:
Означавали това, че преди това всичко при теб е било перфектно и нито за момент не си си помисляла, че може да ти се появи подобен проблем!
И друго исках да те питам, при кой доктор се оперира, не знам дали си го писала вече, ако е така няма да те отегчи още веднъж да напишеш името на доктора, а ако си решила да му спестиш рекламата в форума, ще те разбера... В крайна сметка все още не си решила дали той ще те реоперира или друг...

Успех още веднъжи ще следя темата в очакване на добри новини!

borka
15th July 2007, 05:59
Спадането на гърдата се появи още сл.втория месец,не е от скоро :!: :!: :!: Първо увеличи видимо обема си,а след това започна да увисва. Чувствително омекна,а моите очаквания бяха точно такива,да омекнат и да поовиснат..,нали гърдите се оформят до 1 година,надявах се и другата да слезе до същото ниво.. ТОВА НЕ Е РЕАКЦИЯ НА ОРГАНИЗМА :idea: Единият ми джоб е "скроен" по-широк от другия. Като легна импланта ми отива към мишницата :!:

neverness
15th July 2007, 07:47
Нормално е Сердев да има най-много недоволни, при условие, че по принцип има най-много пациенти :wink:

Enerdji
15th July 2007, 13:35
Нормално е Сердев да има най-много недоволни, при условие, че по принцип има най-много пациенти :wink:
Waww.... нима самия Сердев ни е уважил с присъствието си :2016:
:lachen: :lachen:

Мария Василева
15th July 2007, 13:55
Waww.... нима самия Сердев ни е уважил с присъствието си :2016:
:lachen: :lachen:
и аз така си помислих... нескопосано! :sick:

Honey33
16th July 2007, 13:17
Спадането на гърдата се появи още сл.втория месец,не е от скоро :!: :!: :!: Първо увеличи видимо обема си,а след това започна да увисва. Чувствително омекна,а моите очаквания бяха точно такива,да омекнат и да поовиснат..,нали гърдите се оформят до 1 година,надявах се и другата да слезе до същото ниво.. ТОВА НЕ Е РЕАКЦИЯ НА ОРГАНИЗМА :idea: Единият ми джоб е "скроен" по-широк от другия. Като легна импланта ми отива към мишницата :!:
Борка и аз имам като твоя проблем, само че аз съм 4 месеца и половина след операцията. При мен увеличението на гърдата също стана към началото на втория месец, започна да увисва и когато легна отива под мишницата.
Сега и аз ще търся хирург за реоперация /голямо обикаляне ще падне/, но по към есента.
Пожелавам ти успех :D

Honey33
16th July 2007, 13:19
Нормално е Сердев да има най-много недоволни, при условие, че по принцип има най-много пациенти :wink:
Да бе................ още малко и най-добрия :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

diastemma
16th July 2007, 19:38
Тогава предлагам ВСЕКИ ДОВОЛЕН ОТ СЕРДЕВ да напише тук за това! Ще видим накъде ще наклони везната.

borka
17th July 2007, 03:44
Не съм споменала че Сердев ме е оперирал :roll: :roll: Избрах си добър,известен и скъпоплатен хирург :!:

diastemma
17th July 2007, 11:27
:) Има недоразумение:) изказването не е към теб, а към някой тук, който ПО ПРИНЦИП изказа положително мнение за доктора.

bimbi
17th July 2007, 11:32
Избрах си добър,известен и скъпоплатен хирург :!:Ами те всички са известни и скъпоплатени...колко са добри вече е спорен въпрос :cool:

Babri
17th July 2007, 11:38
Само ние,които сме се оперирали при даден хирург,можем да кажем добър ли е или не.А това,че е скъпоплатен,не означава,че е добър.Лично мое мнение :)

Excel
17th July 2007, 19:14
Само ние,които сме се оперирали при даден хирург,можем да кажем добър ли е или не.
И това не е вярно . Това , че аз нямам проблеми , не е гаранция за следващия , че той няма да има проблеми . Това , че аз съм минала между капките , не прави лекаря ми по-добър от останалите . Да не забравяме , че пластичните операции са бомба със закъснител , зависеща от организма ми - силикончето , клепването на уши , новото отпускане на лицето...

Babri
17th July 2007, 20:30
Права си,Дива :D Няма гаранция какво ще се случи после,но аз говоря към момента,че всичко е точно.И казвам,че едикой си примерно е добър.Дано и по-нататък,да мисля така :1231:

sunny211
18th July 2007, 23:07
здравейте и от мен,не можах да изчета всичко,но реших да ви пиша.аз се оплаках и в някоя от другите теми,но реших да споделя и с вас.имам две несполучливи операции,първата от които е при Сердев,втората при Бояджиев.При първата беше само за повдигане на връхчето,претърпях неописуема болка тъй като местната упойка не ме хвана и опищях цялата клиника.след два месеца като ми се разградиха конците носа ми си възвърна старата форма.при втората операция исках да ми махнат почти незабележимата гърбичка и пак да ми оправчт върха.незнам кой точно ме е оперирал Бояджиев или някои негов ученик,но ми съсипаха носа.връхчето отново се върна същото,а там където се бяха опитали да ми махнат гърбичката,са пилили само от дясно и сега носа ми изглежда крив.най-странноро,че като се събудих,имах кръв по косата и по гърба,незнам какво ми се е случило по време на операцията.моля някой да ми помогне в избора на добър хирург

borka
19th July 2007, 04:27
Ауу :shock: Това е ужасно Sunny :cry: :cry: :cry: Някъде по постовете бях чела че по-добре е да не правиш пластики на видими места, че те май нашите хирурзи не оправят , а развалят :twisted:

DeSIKOS
20th July 2007, 11:11
Сони, спомям си за твоя случай, някаде го беше писала и мен много ме озадачи тази кръв по гърба ти след упойката! Разисквах ме и тогава на какво се дължи, никой не успя да даде смислен отговор, съжалявам че все още си в невидение... :shock:

junglegirl
20th July 2007, 14:31
Предполагам,че тече по врата и отстрани,а като са те местили,не са го видели,за да те почистят.Едва ли е толкова невероятно :roll:

Babri
20th July 2007, 14:40
Това е все пак операция и е нормално да тече кръв.може наистина да не са я почистили.

sunny211
21st July 2007, 10:16
аз от няколко години гледам всеки ден реалити и дискавъри и съм изгледала стотици операции на нос,най-малкото ако някой е гледал пълна промяна по фокс лайф щеше да види,че при ринопластика няма почти никакво изтичане на кръв,камо ли да ти е пълна главата с топчета кръв или да стигне по гърба.според мен съм получила някакъв кръвоизлив и са спряли операцията,щом са ми премахнали от гърбичката само от едната страна.на всичкото отгоре като го питах след време защо ми е на криво носа,тои ми предложи да ми инжектирал нещо ,за да го запълни.защо само ме дялкаха,за да ми го запълват сега.незнам дали ме разбрахте,4е от гърбичката ми е взимано само от дясно,предполагам ако не е имало проблем щяха да вземат и от ляво.

Stefiela
21st July 2007, 15:10
Съни, много лошо се е получило при теб.Втората операция вместо да поправи резултата от първата,те е разочаровала още повече.

В такъв случай хирурга не е ли длъжен да си довърши работата? Щом резултата не съвпада с предварителните ви уговорки.. :?

sunny211
21st July 2007, 15:57
ако бях настоявала сигурно би ме оперирал,но не искам да се подлагам на операция пак при него(Бояджиев).А в последствие разбрах,че той отдавна не оперирал,поради напредналата си възраст,само лъже хората,че ще прави операцията той,а като заспиш експериментира върху теб някой негов ученик

Stefiela
21st July 2007, 16:45
:shock: Попаднала си на много безотговорен лекар. Как ще оставя други да оперират вместо него - да не говорим че така му съсипват и името и репутацията.

Excel
21st July 2007, 18:05
А този ученик не е ли обучен от него ? И контролът не е ли точно от доктора ? Един лекар не би си позволил да носи чужда отговорност , особено пък зрял човек .
П.П. моят хирург не е д-р Бояджиев .

sunny211
22nd July 2007, 11:11
ако ми видиш носа преди и след операцията ми при него ще разбереш колко е обучен

ninsyyy
28th July 2007, 19:33
Привет на всички! От известно време се ровя из форума и забелязах колко отзивчиви са всички потребители и реших да задам няколко въпроса относно усложненията при пластичните операции..Аз скоро ще ставам на 19 години и мисля да си направя силиконов бюст,това което ме интересува е дали възраста има значение за подобна операция,дали след време когато реша да ставам майка ще имам проблеми с кърменето.. какви са най-често срещаните усложнения при този вид операция и ако реша да се оперирам кои са най-добрите специалисти към които мога да се обърна? Благодаря предварително :)

milena127
28th July 2007, 21:03
Привет,

Лично аз мисля, че ти е още рано.

Иначе по всички въпроси, които задаваш сме писали много.

Прочети например тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3964) и тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4914).

Също и в тази тема за пострадали.

За всеки лекар има отделна тема. Няма как да ти кажем при кой да се оперираш, тук всички внимават много с препоръките, тъй като операцията е винаги риск и всеки лекар може да сгреши точно при теб.

ninsyyy
28th July 2007, 21:51
Мерси много за вниманието :D

kali.p.
4th August 2007, 16:33
Преди няколко години си правих липосукция при Скерлев и се сдобих с чудесна дупка на лявото бедро :roll: С колената ми се е справил горе-долу добре обаче.

Сега съм се замислила за нови цици, че след раждането и кърменето поувисна и това, дето преди го нямах :lol: Остава да си избера при кого :?

petyaaaa
11th August 2007, 21:29
Мацки, за какви дупки става дума при липосукция? Имате ли някъде снимки преди/след - из форума намирам само цици и носове :)

kali.p.
12th August 2007, 07:29
Мацки, за какви дупки става дума при липосукция? Имате ли някъде снимки преди/след - из форума намирам само цици и носове :)
Нямам снимки преди и след, ако те интересува мога да си направя ида кача. То след е достатъчно очевидно къде е проблема :roll: Дупката е точно отстрани на брича на лявото бедро. Просто има вдлъбнатина с около 2 см по-навътре точно под кокала на таза.

petyaaaa
22nd August 2007, 15:12
2 см?!?!?! Лелеее :shock: А иначе никакъв белег ли не трябва да остане?

desp
29th August 2007, 11:58
Аз имам снимки на твориенията на сердев: една от дупките на дясното ми бедро и несиметричността която ми остави след липосукцията... Ако някои иска да ги види ще му ги пратя. Сами ми дайте е-мейл...

desp
29th August 2007, 15:56
Дайте да не пълним форума с е-мейл адреси.пращайте на лични...
:oops:

gwendoline
5th October 2007, 13:14
А някой може ли да ми каже какво трябва да се направи при ботъминг аут, тоест как се коригира това - коригира ли се оперативно или не...?

Борка, какво стана с твоя проблем? :roll:

Beauty
5th October 2007, 13:30
Момичета, да ви питам, ако ти махнат дренажите, а все още има какво да изтича, какво става всъщност с тази течност и може ли да повлияе на импланта?Резорбира се от организма.
Аз изобщо нямах дренажи и тялото ми само трябваше да се справя.
Има и други момичета тук, които са били без дренове.
Разбира се, дренажа е за предпочитане като превантивна мярка. :D


Гуен, аз ти казах вече няколко пъти, че имам такава корекция. :D

junglegirl
5th October 2007, 13:41
Гуен, аз ти казах вече няколко пъти, че имам такава корекция. :DБи ли го казала и тук,аз така и не разбрах какво точно са ти направили? :)
В смисъл,че не виждам какво може да се зашие отдолу,за да се повдигне импланта?Там има само жлеза и кожа?! :roll:

diastemma
5th October 2007, 19:32
В смисъл,че не виждам какво може да се зашие отдолу,за да се повдигне импланта?Там има само жлеза и кожа?! :roll:
Шие се кожата (вътрешният слой) към мускулите на гръдната стена.
Мноого красив аватар (този с милитъри-банския) :1211:

junglegirl
5th October 2007, 21:32
Шие се кожата (вътрешният слой) към мускулите на гръдната стена.
Това не е ли много слабо бе Ди:roll: ?В смисъл кожата,не мускула.
Чувала съм,че самата капсула/която се е образувала около импл./ се навива в долната си част на руло и така се зашива.Това по-надеждно ми се вижда... :roll:
П.П.Благодаря! :)

diastemma
5th October 2007, 22:51
Права си, капсулата трябва да се изреже или навие, за да се стесни джобът и да не пропадне имплантът наново. Но се шие пак подкожие към капсула или към мускул (по-скоро мускулна фасция).

love
8th October 2007, 09:32
Здравейте момичета,

през юни си направих операция-295 подмускулно, при Стоянов...ок обаче още тогава усетих, че едната -лявата гърда -е по-дискомфортна..леко по-голяма е, със стрелкащи болки от левия страничен мускул, е вече повече от 2 м се прибави и силно напрежение в жлезата /сякаш съм пред цикъл и ще експлодира :lol: /, нали знаете какво е усещането , когано те пристегне сърцето-нещо такова усещам вече 4месец-Стоянов каза, че е най-вероятно от това,че джоба е по-тесен и левия страничен мускул не се е отпусналлллказа,че ако искам след 5-6 месец/ако още болир което не било нормално/ще влезе и ще го отпусн.....мамологът д-р Свещаров каза, че не се вижда нищо...но дори в момента усещам това непрестанно пробождане вътрешно,сякаш в ребрага.Не усещам джоба да е по-малък-дори движа импланта по-лесно отколкото на дясната гърда...същата гърда ми е слабо чувствителна в участъка ляв-долен, а мястото под зърното-тази долната част продължава да е дискомфортна...наистина незная какво да направя-да чакам, да отида пак на лекар-ама какво от това, как да разберат защо и какво точно има на л гърда...Моля, ако някой е имал подобно "препятствие" или може да ми даде лог обяснение да се включиллБлагодаря

milena127
8th October 2007, 10:14
Love, а визуално вижда ли се някаква разлика?

love
8th October 2007, 11:13
гърдата е по-обемна и сякаш по левия страничен ръб е по изпъкнало.., освен че има болна при натиск...имам чувснвото, че импланта в горната дясна част се опира в ребрата ми и се получава едно вътрешно напрежение и силен дискомфорт...оох,незнам вече...след 4 мес да имам ощи болки..наистина незная какво точно да предприема..:(

milena127
8th October 2007, 11:18
Честно казано аз не съм имала усложнения и не знам кое е препоръчително в случая - да се изчака да отмине или да се вземат мерки веднага.

При всички случаи нещата не са нормални и ако лекаря ти твърди това значи лъже.

Може би не е зле да се консултираш и с друг лекар. Макар че той пък ще иска да ти вземе пари за реоперация и дали може да се разчита на мнението му пак не се знае :?

KEIS
9th October 2007, 11:29
поставих си имплантанти,перфектно изпълнение...заведох 5 мои приятелки при същия доктор-всички са адски доволни.той прави най-малките разрези.виждала съм на други жени правени в София...огромни и дълги разрези ... трябва да разпъна кожата и да се вгледам за да открия тънка като конец ивица в кожата ...след това правих липосукция...казвам ви-уникално изпълнение...имах бричове,а сега имам перфектни крака и дупе...няма белези...няма "дупки"...няма буци...гладки и стегнати бедра...родила съм 2 деца...след тези корекции изглеждам зашеметяващо :D тук при този доктор идват жени от цялата страна...и много които живеят в чужбина...цените са много по-ниски от тези в страната и работата на доктора е на нужното ниво.разпитайте,не вярвам някой да се оплаче от този доктор :) а това е д-р Димчо Маджаров от гр.Бургас. Работи в страхотна клиника с невероятен екип. ако ви е нужна повече информация,питайте ме..!!!Здравейте ,аз съм нова тук и искам да ви попитам някои знае ли добър пластичен хирург в бургас и по точно се интересувам от работата на д-р Димчо Маджаров от клиника "Мария -Луиза "Ел Масри..ще се радвам ако някои ми даде информация за тоя хирург

Enerdji
9th October 2007, 12:01
:2014: :2016: :2014:
Рекламата в този пост е прозрачна, не виждаш ли че самия той се хвали!
Коригирам последния си ред, нищо за него не знам.

KEIS
9th October 2007, 13:30
не ,не съм срешнала нищо лошо написано за Маджаров :roll: има само две три мнения за него и те са полужителни но аз бих искала повече подробности за този хирург..Да не го бъркаш а Любомир Калудов :?: :?: :?:

Beauty
9th October 2007, 15:42
Д-р Маджаров работи предимно надмускулно с импланти "Макган" , вече оперира само в частната клиника.
Виждала съм снимки с доста добри негови творения, но повече от това не се ангажирам да ти дам като инфо, нито пък да ти препоръчвам каквото и да е .
Върви на консултация и сама ще прецениш! :D
Успех! :D

ПП.Бенджи, бургаския касапин е Калудов. :D

Между другото това не е ли тема за пострадали? :D

KEIS
9th October 2007, 15:55
много ти благодаря ,аз няма да си правя бюста а нос...и тъй като за мен е по удобно тази операция да се извърши тук в бургас защото не мога да пътувам имам дете и няма на кой да я оставям всеки път и да ходя извън града на консултации се надявах някои да ми даде повече инфо за д.маджаров :) ..е поне за сега не съм прочела нищо лошо за него ..

diastemma
9th October 2007, 18:59
Доколкото знам, той не оперира носове ...

KEIS
9th October 2007, 20:06
А НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ ДОБЪР ПЛАСТИЧЕН ХИРУРГ В БУРГАС.. :roll:

БЛАГОДАРЯ ТИ Diastemma :)

KEIS
9th October 2007, 20:51
имате ли мнение за новата болница в бургас "life hospital"..?знам ,че там се правят пластични операции ,ако някои знае за хирурзите там моля да сподели :lol: уфф побъркала съм се :d

Malvina
22nd October 2007, 08:56
имате ли мнение за новата болница в бургас "life hospital"..?знам ,че там се правят пластични операции ,ако някои знае за хирурзите там моля да сподели :lol: уфф побъркала съм се :d
Не те съветвам да си правиш, каквато и да е пластика в Бургас!

KEIS
24th October 2007, 20:02
Благодаря ти Malvina четох много тук и вече знам ,мисля да се оперирам в Пловдив при д-р Тонев ще правя Ринопластика и липофилинг

пилето
16th November 2007, 01:27
:arrow:

cveti_v
4th December 2007, 12:28
Прочетох всички възможни теми относно корекциите и свят ми се изви! :dizzy: Вече се страхувам да легна на операционната маса...
Момичета, поздравявам Ви за смелостта!!! :2020:

marina f
9th December 2007, 23:31
моля ви момичета ,помогнете,операцията ми е сле 10 дена,а не знам как да ги сложа тези имланти-под или над мускулно,моля ви сериозно

milena127
10th December 2007, 10:46
Доктора какво те посъветва? При кого ще се оперираш?

galcheto
27th December 2007, 22:38
:D Момичета здравейте, за първи път влизам в този форум, изчетох цялата тема и направо си ме хвана страх.Много ми се ще да си уголемя бюста, още съм на ниво събиране на информация.Може ли да ви помоля да говорите и за цени-нека всеки да каже колко е платил, и с какво сума трябва да разполагам за да си сложа "качествени цици".

milena127
28th December 2007, 20:34
Тук имаме няколко теми за цени, но имам усещането, че напоследък не са актуални и цените лееееко са се вдигнали.
Затова по-добре виж по сайтовете на хирурзите.

galcheto
28th December 2007, 23:36
благодаря, ще потърся

hipnose
8th January 2008, 09:19
НЕДОВОЛНА САМ ОТ НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВ-РИНОПЛАСТИКА

i_ani
8th January 2008, 13:12
Какво ти се случи бе миличка :?: Сподели :!:

i_ani
8th January 2008, 13:31
Sorry!Току що в :Недоволни он Н.Г. прочетох твоя пост.Кофти работа,егати некадърният кожудер :shock:

hipnose
8th January 2008, 21:24
благодаря за проявеното разбиране...това ти ли си на снимчицата-много си сладка,и нослето ти също-зная,че го е правил Емил Георгиев-браво на него.Четох и за него доста лоши неща,но по това,което виждам-добре се е справил

i_ani
8th January 2008, 21:29
:2015: :2015:

divine
11th January 2008, 19:01
Здравейте всички тунинговани, пред тунинговане, след, по време и готвещи се. Писах тук може би преди година даже повече. Направиха ми операция във "Вита" при д-р Кънчо Кънев(май така беше), заради изкривена носна преграда. Половин година вс беше наред. Обаче сега отново имам същите проблеми, носа ми пак е крив, отново не мога да дишам и даже с едното ухо почнах да чувам по - слабо. Скоро бях болна и бях на лекар уши, нос гърло, защото направо бях оглушала с дясното ухо. Тя каза да оттида като оздравея пак при нея да ми направи аудиограма и да ми види носа, докато не съм хремава. Не мога тея дни, защото в понеделник имам изпит. Затова във вторник съм при нея. Страх ме е, защтото като бях мин. път тя "спомена", по -скоро подметна нещо за операция. Сега направо ще пукна от притеснение, защото ме е страх, че пак ще каже да се оперирам. Никак не беше приятно, не ми помогна, не ми промени формата на носа, освен, че ноздрите ми изглеждат по - големи. А и не знам, дали ще мога да си го позволя. Когато ме оперира Кънев мисля че операцията беше към 600 - 700 лв. Сега като гледам са доста над това. Плюс това, тогава нямах 18 и май това имаше значение за цената....

summer77
20th January 2008, 15:03
И аз съм недоволна от Н. Георгиев - ринопластика . За да не се повтарям , вече писах за това в " Недоволни от Н. Георгиев " .

миле-на
21st January 2008, 13:43
отношението на др.Енчев От" Медлаин клиник",може да се определи само като ЛЕКАРСКА НЕБРЕЖНОСТ :( Взимат ти парите и после не ги интересува какво става с теб.

diastemma
21st January 2008, 19:55
А какво имаш предвид?

neli4ka
21st January 2008, 20:16
здравейте на всички,отдавна не съм влизала в форума ,незнам дали си ме спомняте,аз съм момичето с гастралния балон. :1246: Е вече нямам балон и 20кг съм по малко.Но ако знаете какви проблеми имах с изваждането на балона ужас.ТРябваше да го извадим на 6месец,който се падаше декември.,от средата на ноември започнах да звъня на др.Енчев който все ми казваше "да милена ще ти звъна след час ,да се разберем",но и така не звънеше.На 14 янури след като му казах че трябва да пътувам в чъжбина ми заяви че трябва да отида до Гърция там да ми го извадят,но пътните си ги поемам аз.И понеже нямаше друг вариант тръгнах за гърция срещу 560лв.самолетен билет ,общо взето цялото пътуване ми излезе 1000лв.Но това не е всичко ,като кацнах в Атина ме чакаше линейка която ме закара до клиниката ,и там като започна едно висене аз разбирасе незнам гръцки,те не говорят англииски,пълно невидениенезнам кога ще ме вкарат в операциона,никой нищо не ми казва ,а уважаемия др Енчев не ми вдигаше телефона.МОмичета утре ще продължа с ужаса в гърция защото сега ме чака работа :2022:

diastemma
21st January 2008, 21:34
Благодаря, Нели! :)
Уви, какъв коментар мога да направя ...

neli4ka
21st January 2008, 21:37
Това е втората част от историята.
здравейте отново,и така след висене в клиниката около 3ч. и на ръба на нервна криза се сетих да звъна в медлаин понеже нямаше начин да видят от кой номер им звъня,че така се свързах с др,Енчев ,който беше учуден че вече съм в клиниката :1223: след като ми каза че ще се обади да види какво ще ме правят ми трясна телефона.След около15мин.ме преготвиха за операцията докторите бяха любезни и мили.Всичко свърши след час и половина,а и знаете ли ,събудих се от упойката докато балона беше вътре,чувството което изпитах незнам как да го обясня паника страх неможех да си взема въздух,и мисля че те разбраха и го изкараха мн.рязко при което ми раздраха гърлото. :oops: Но вече съм добре и добре че имам приятелка в атина която дойде да ме вземе от "луксозната клиника",и да ми превежда.А уважаемият доктор до ден днешен не се е обадил да пита жива ли съм и как съм се пребрала от Гърция.Мога още да разказвам но спирам защото започвам да се ядосвам ,Съвет малък никога не давайте всички пари накуп ,ако не са свършили работата си докрай

debi_86
23rd January 2008, 12:11
здравеите момичета.преди 4 дни си слойих импланти в гардите.ужасниса ми,стоят ми някакси нагоре,по точно самия имплант ми е над гардата.вьобще не слягат.нормално ли е.кога ще ми се оправят?

milena127
23rd January 2008, 12:43
Е чакай де, за 4 дена не могат нито да слезат нито да се оформят. Месец поне трябва да мине за първоначалното слизане, а иначе ще се оформят още няколко месеца.
Подмускулно ли са?

debi_86
23rd January 2008, 14:02
да подмусколно са.а има ли вероятност да не ми се оправят?

adinka
23rd January 2008, 14:31
Защо не прочетеш по-подробно тук за подмускулните гърди и ще се успокоиш :!: :)

milena127
23rd January 2008, 14:32
Винаги има вероятност нещо да не е наред.

Но по принцип подмускулните в началото стоят много високо, и постепенно слизат. До края на първия месец би следвало осезаемо да слезат, но 4 дена са прекалено малко това да се случи.

За да сме по-точно по-добре кажи какво точно те притеснява - само това, че са още високо или има и нещо друго?

Ако искаш пусни снимки и ще можем да сме по-конкретни.

При всички случаи е много рано да се панираш така :cool: Няма да останат на това положение :lol:

645CI
24th January 2008, 01:57
Здравейте и от мен,за сажаление аз също съм недоволна от д-р Христов,операцията ми за поставяне на силикон е била 4 часа.След като ми е поставил единия имплант и ме е зашил е слезнал при приятелката ми,на която и беше направил ринопластика предния ден и и е казал,че единия имплант се е спукал и ако не му платя още 800 лв ще се наложи да извади ве4е поставеният.Тя го убедила че ще платя,след един час са донесли друг имплант и операцията е продължила.Не знам как съм издържала на тази упойка 4 часа,все пак съм само 45 кг,мисля че съм съм сънувала на скоро починал мой приятел,който ми казваше:-Ако ти е много лошо си вдигни ръцете над главата,аз така правех!Когато излизах от упойката 2 сестри се опитваха да ми свалят ръцете до тялото,защото съм притискала трите абоката по тях.Видях приятелката ми как плаче,по късно поясни че са ме свалили с гърчове,посиняла и тя е помислила че ще умра.Д-ра стоеше до краката ми и ме питаше дали осъзнавам какво се е случило и че трябва да му платя и другите 800 лева,а аз просто търсех починалия си приятел с поглед някаде из стаята,но просто го нямаше...болеше ме много.

645CI
24th January 2008, 02:25
След 6 дни ми махна дебелите дренажи,колкото малкото ми пръстче на ръката,заши дупките без никаква упока-каза че се търпяло,да ама ми беше болезнено,след това ме изписа.Вечерта вдигнах висока температура,обадих се на доктора и той ми изписа оспамокс,след 2 дни от шева на лявата ми гърда течеше кръв и гной,пак го потърсих по тел.за да отида да ме прегледа,а той ми каза да не се разхождам а да си я изстискам за да изтече всичко.Така и направих.след още 7 дни отидах при него с температура и инфекция,а той сякаш не ме помнеше попита ме какво сме правили,аз го подсетих-гърди,каза ми да влезна в операционната да се саблека и да легна.Докато успея да му кажа каквото и да е,той вече се опитваше да ми свали конците на инфектираната гърда,аз крещях като луда от болка,което го стресна и спря.останах с конците и инфекцията 45 дни.Излекува ме друг доктор,който ми свали дори конците на 46-тия ден.Благодарение на собствената си неинформираност и глупост се здобих с най грозните белези-6 см. дълги,дебели,криви,прещипа а кожа и силиконови импланти,които намразих.Последствие се здобих и с още нещо-безчуственост на лявата гърда.За мене това е един мърляч и касапин.Дано да съм единствената пострадала така от него.Това се случи 2004г.сега съм с друг силиконов бюст при който нямаше болка,инфекции и т.н

aniK
24th January 2008, 07:05
Лелеее, 645CI, какъв ужас !!!! :shock:
Момичета, добре, че започнах да чета тази тема след операцията.

diastemma
24th January 2008, 11:26
Олеле, съжалявам :(
Радвам се, че всичко е приключило ...
Хубави ли са ти гърдите сега?

snowy
24th January 2008, 11:40
Нямам думи!!! Този май не е лекар, а инквизитор! Надявам се сега всичко да е наред при теб!

blanco y negro
24th January 2008, 17:44
Направо настръхнах докато четях. След месец ми предстои операция, за щастие не при него! А за "този" мога само да кажа, че е достоен конкурент на Сердев. :evil:

645CI
25th January 2008, 03:02
Олеле, съжалявам :(
Радвам се, че всичко е приключило ...
Хубави ли са ти гърдите сега? чак хубави не,но горе долу стават,това което ви разказах можеби се случи защото съм карък или имам някакъв проблем с упойките-незнам,но когато си правих ринопл.в италия доктора отказа да ме оперира с пълна упойка,а с местна.през цялото време ме болеше и се опитвах да му хвана ръцете,а той ми казваше да стоя кротко-накрая ме приспа.най интерестното е че когато му казах след операцията че помня всичко,той не вярваше,аз му разказах че помня болката,че не го виждах,но го чувах,разказах му как се опитваше да ми отдели хрущяла от костта,имах чувството че ми вади мозъка така ме болеше, молех му се да ме остави да си ходя така недовършена...-на него му настръхна косата...каза че това е нещо което не трябва да си спомням,но аз го помнех...После пусна записа от операцията,видях,че очите ми са залепени с лепенки и за това не съм виждала нищо и всичко беше така както го помня само с малка разлика- бях забравила да му говоря на итал.а на български и то доста заваляно...преведах му това което успях...

645CI
25th January 2008, 03:11
сега искам да си правя още неща,но толкова много ме е стрх...незнам дори как да се преборя със собствените си опасения,страхове и предубеденост какво още може да ми се случи.бях си определила дата за 3-та операция на гърди,платих капаро 2500 лв,а когато дойде време за операцията избягах последния момент от страх,изключих си тел. и т.н,но страха е голяма работа...незнам колко мога да понеса още...а много искам нови гърди и др. неща

junglegirl
25th January 2008, 09:31
Здравейте и от мен,за сажаление аз също съм недоволна от д-р Христов,За Димитър Христов от МБАЛ Александровска ли говориш?!

galcheto
25th January 2008, 14:24
:shock: Леле, момичета-направо настръхвам докато чета.Вече съм се почти отказала да си правя каквото и да било по тялото. Мн. исках да си увелича бюста, но по-добре да се науча да се харесвам с този, който природата ми е дала.

liophy
25th January 2008, 15:50
:shock: Леле, момичета-направо настръхвам докато чета.Вече съм се почти отказала да си правя каквото и да било по тялото. Мн. исках да си увелича бюста, но по-добре да се науча да се харесвам с този, който природата ми е дала.
Aз лично харесвам не много големи гърди. Още много мъже са като мен. Оказва се, че всъщност само жените държат толкова много на големия бюст.

Това е малко като комплекса на мъжете за големината на пениса. Ако зависеше от него всеки мъж щеше да е с 30 см пенис. Независимо, че 99.99% от жените ще се изплашат от такова чудовище.

Нещо подобно е и с бюста. Не казвам, че е лошо да има пищен бюст, казвам само че жените му отдават повече значение отколкото всъщност има.

junglegirl
25th January 2008, 16:03
Не казвам, че е лошо да има пищен бюст, казвам само че жените му отдават повече значение отколкото всъщност има.
Така е.Обаче аз съм забелязала,че повечето жени не си слагат големи гърди,за да ги гледат другите мъже,а за да ги гледат другите жени :wink:

liophy
25th January 2008, 16:15
Точно това е жалкото. Че жените са се впуснали в някаква надпревара и всъщност искат да предизвикат завистта на другите жени. А това дали всъщност се харесва толкова от мъжете, не се взима под внимание.

secretk
25th January 2008, 16:17
аз предлагам да го обсъдим с една отделна тема, иначе моето мнение е подобно, освен това ми е интересно мнението и на мъжете, пък тук те не четат много.

junglegirl
25th January 2008, 16:31
Разбира се,че е тъжно.А още по-тъжно става,когато някой се обезобрази,като се сдобие с вид на 'дойка'.Дори и да е парадокс,ако повишава самооценката,значи все пак върши работа...

Valenta
30th January 2008, 07:24
О,аз го направих за себе си.Който не харесва големи гърди,да не ме гледа!С никой е искам да се надпреварвам :lol: .А и на дойка не приличам.Това е мое мнение. :wink:

amalia
9th February 2008, 10:40
ИСКАМ ДА ПОМОГНА НА ТЕЗИ КОИТО СА РАЗОЧАРОВАНИ ОТ НЕКАДЪРНИТЕ И/КОЯ ДУМА ДА ИЗПОЛЗВАМ/КОМЕРСИАЛНИТЕ ПЛАСТИЧНИ ХИРУРЗИ В БЪЛГАРИЯ.
ПРЕДИ 40-45 ДНИ НАПРАВИХ КОНСУЛТАЦИЯ С 6 ПЛ.ХИРУРЗИ В БЪЛГАРИЯ -ОКАЗА СЕ ЧЕ ТЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАЩАНЕТО ОТ КОЛКОТО ОТ ТОВА ДА МИ СЕ ОБЯСНИ МЕТОДА НА ИНТЕРВЕНЦИЯ,ПОСЛЕДВАЛИТЕ РЕУЛТАТИ И Т.Н.
РЕШИХ КАТЕГОРИЧНО ЧЕ НЯМА ДА ПРАВЯ ПЛАСТИКА В БЪЛГАРИЯ.
ЧРЕЗ БЛИЗКИ НАПРАВИХ КОНСУЛТАЦИЯ С ПЛАСТИЧЕН ХИРУРГ В ТУРЦИЯ КАТО МУ ПРАТИХ СНИМКА ПО ИНТЕРНЕТ И ТОВА КАКВО ТОЧНО СЪМ РЕШИЛА ДА КОРЕГИРАМ ПО ЛИЦЕТО СИ -ПРАТИХ СНИМКА И НА МОЯ ПРИЯТЕЛКА КОЯТО СЪЩО БЕШЕ РЕШИЛА ДА СЕ КОНСУЛТИРА .ТА СЛЕД ИЗПРАЩАНЕТО НА СНИМКИТЕ НИ БЕ ОПРЕДЕЛЕН ЧАС ЗА СРЕЩА С ПЛАСТИЧНИЯТ ХИРУРГ В ИСТАНБУЛ.
И ТАКА В ОПРЕДЕЛЕНИЯТ НИ ЧАС НИЕ БЯХМЕ В КАБИНЕТА НА .ДР.ЕРТАН СЕЧКИН. ОКАЗА СЕ ЧЕ ТОЙ НЯМА ПРОБЛЕМ С БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК.ПО ВРЕМЕ НА КОНСУЛТАЦИЯТА БЯХА УТОЧНЕНИ И НАЙ-МАЛКИТЕ ПОДРОБНОСТИ.КОНСУЛТАЦИЯТА НА 2ТЕ ПРОДЪЛЖИ ОКОЛО 2 ЧАСА.БЕ НИ ОТГОВОРЕНО ТОЧНО И ЯСНО КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ В ПРЕДВИД НА НАШИТЕ ИСКАНИЯ ,КОЕ НЕ БИВА ДА СЕ ПРАВИ ,И.Т.Н-ЕДВА НАКРАЯ НА КОНСУЛТАЦИЯТА НИЕ ПОПИТАХМЕ ЗА ЦЕНАТА СЛЕД КАТО ВЕЧЕ БЯХМЕ ОТОЧНИЛИ КАКВО ТОЧНО Е ДОБРЕ ДА СЕ НАПРАВИ КАТО КОРЕКЦИЯ ПО НАШИТЕ ЛИЦА.ОКАЗА СЕ ЧЕ ЦЕНИТЕ СА ДОРИ ПО -НИСКИ ОТ БЪЛГАРИЯ .НАСРОЧИХМЕ ОПЕРАЦИИТЕ ЗА СЛЕД 15 ДНИ.ПРИСТИГНАХМЕ И БЯХМЕ НАСТАНЕНИ В СУПЕР ЛУКСОЗНА МАЛКА КЛИНИКА.САМО ЩЕ ПОЯСНЯ ЧЕ БЯХМЕ В СТАИ ОТ ПО 40 КВ.М СМНОГО ЛУКСОЗНА БАНЯ ,С ПЛ.ТЕЛЕВИЗОР ,ХЛАДИЛНИК,ИНТЕРНЕТ И ТОВА КОЕТО ТЕ КАРА ДА СЕ ЧУСТВАШ НОРМАЛНО И УДОБНО В ЕДНО БОЛНИЧНО ЗАВЕДЕНИЕ.
УЧУДВАНЕТО НИ БЕ ГОЛЯМО КОГАТО ВИДЯХМЕ ЧЕ В САСЕДНИТЕ СТАИ СА НАСТАНЕНИ 2 ДОСТА ИЗВЕСТНИ В БЪЛГАРИЯ ДАМИ.
НО АКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА КАК ПРЕМИНАХА НАШИТЕ ПЛАСТИЧНИ ОПЕРАЦИИ ,ГОТОВИ СМЕ ДА ИМ ОТГОВОРИМ И НА НАЙ -МАЛКИТЕ ПОДРОБНОСТИ.
ТА В ТОЗИ РЕД НА МИСЛИ ИСКАХ ДА ВИ КАЖА ЧЕ НАЙ-ДОБРИТЕ ПЛАСТИЧНИ ХИРУРЗИ В СВЕТА СА В САЩ И ТУРЦИЯ.А НАЙ ДОБРИТЕ КАРДИОЛОЗИ В СВЕТА СА СЪЩО В ТУРЦИЯ.

gwendoline
9th February 2008, 12:04
Здравей Амалия и поздравления за успешните операции. :) Надявам се в по-следващ етап да ни разкажеш с повече подробности за интервенциите, на които сте се подложили - за всеки, посещаващ нашия форум ще е интересно да научи за чужд опит, особено извън граница.Съгласна съм с теб за това, че нашите пластични хирурзи (или по-точно голяма част от тях) са "печалбари" и дават подробни консултации едва след като си дала капаро (бях дала дори пример наскоро за това). За съжаление главозамайването от еуфорията на печеленето все още ги кара да поггледнат на една операция първо от позицията на търговец, после на хирург и най-накрая на естет. Би било добре ако процедираха в обратен ред - важно е да е естетично издържана, после да е съобразена с възможностите на тялото и техните възможности и всичко това да си заслужи парите, които даваме. Но не смятам, че всички хирурзи в БГ са такива. Аз също съм обиколила четирима души преди да се доверя на моя хирург и мислех да обиколя още няколко в София, дори и един в Пловдив. Но смея да твърдя, че имаме кадърни пластични хирурзи, с реномирана клиентела и сносни (в сравнение с европейските цени). Не съм съгласна с твърдението, че в САЩ и Турция са най-добрите хирурзи. Най-добрите хирурзи са разпръснати в различни държави и са по-известни с имената си, не може да кажем - в еди коя си страна са най-добрите. Ако говорим обаче за "струпване на квадратен метър на най-добри хирурзи" (ако мога така да се изразя) :wink: , то това са Бразилия и Коста Рика, които са известни с най-доброто съотношение между опитност/цена. След тях се нареждат Колумбия и Филипините и два сле дях - Англия, САЩ и т.н Турция не е спомената никъде. За кардиолози - не знам, но от пластична хирургия се интересувам откакто ми избиха пъпки в пубертета :wink: Чета доста чуждестранни материали и искам да те уверя, че у нас цените изобщо не са толкова високи, в сравнение с Европа. А в Бразилия, където се правят най-много операции (не визирам само мамопластики :!: ) - поради разработената здравна система и високата конкуренция - цените са съвсем приемливи (конкретно слагането на силиконови импланти примерно е между 3000 и 5000 долара...). Надявам се, че не съм те засегнала с нещо - просто не съм напълно съгласна с някои твърдения. Мога да изпратя някой линк към материали в подкрепа на мнението ми... :)
Все пак ще е интересно за всички тук да научим нещо и за операции на лице (аз имам една такава и се интересувам) и ще ти бъда благодарна, ако споделиш повече подробности... :)

diastemma
9th February 2008, 12:05
Много полезен споделен опит, благодаря ти! :)
Относно "най-добрите" не бива да се обобщава, защото навсякъде има добри... и лоши.

Enerdji
10th February 2008, 12:02
НО АКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА КАК ПРЕМИНАХА НАШИТЕ ПЛАСТИЧНИ ОПЕРАЦИИ ,ГОТОВИ СМЕ ДА ИМ ОТГОВОРИМ И НА НАЙ -МАЛКИТЕ ПОДРОБНОСТИ.

Разкажете подробно, какво точно си правихте на лиццата!
Тук всички се интересуваме от всичко :wink: , а аз конкретно имам две пластики на лицето и планувам още една, ще ми е полезен вашия опит.

junglegirl
10th February 2008, 19:50
Дсичко добре,ама....защо в тема "Пострадали"?! :2014:

Enerdji
13th February 2008, 22:34
...ИСКАМ ДА ПОМОГНА .
Къде изчезна.....

645CI
14th February 2008, 02:17
...ИСКАМ ДА ПОМОГНА .
Къде изчезна..... и мен ме заинтригува,но като се появиш можеш да ни дадеш малко инфо в какво се състояха операциите ви-така можеш да ни помогнеш по-добре

645CI
17th February 2008, 05:06
Здравейте и от мен,за сажаление аз също съм недоволна от д-р Христов,За Димитър Христов от МБАЛ Александровска ли говориш?! да

junglegirl
18th February 2008, 13:20
да
Ясно,благодаря ти :)
П.П.Момичета,а бе не оставяйте нещата така в такива случаи....! :roll:

kaka lara
26th February 2008, 13:56
на 25.03 ще съм при динев за тунинг. някой ако може да ме информира за мое успокоение, ще съм много благодарна. интересува ме добър ли е, има ли често проблеми и как ги решава.

gwendoline
26th February 2008, 15:01
на 25.03 ще съм при динев за тунинг. някой ако може да ме информира за мое успокоение, ще съм много благодарна. интересува ме добър ли е, има ли често проблеми и как ги решава.

Това е страхотно, но...защо в темата за "Пострадали при пластични операции"...?! :shock: :?:

боряна христова
5th March 2008, 03:41
След 6 дни ми махна дебелите дренажи,колкото малкото ми пръстче на ръката,заши дупките без никаква упока-каза че се търпяло,да ама ми беше болезнено,след това ме изписа.Вечерта вдигнах висока температура,обадих се на доктора и той ми изписа оспамокс,след 2 дни от шева на лявата ми гърда течеше кръв и гной,пак го потърсих по тел.за да отида да ме прегледа,а той ми каза да не се разхождам а да си я изстискам за да изтече всичко.Така и направих.след още 7 дни отидах при него с температура и инфекция,а той сякаш не ме помнеше попита ме какво сме правили,аз го подсетих-гърди,каза ми да влезна в операционната да се саблека и да легна.Докато успея да му кажа каквото и да е,той вече се опитваше да ми свали конците на инфектираната гърда,аз крещях като луда от болка,което го стресна и спря.останах с конците и инфекцията 45 дни.Излекува ме друг доктор,който ми свали дори конците на 46-тия ден.Благодарение на собствената си неинформираност и глупост се здобих с най грозните белези-6 см. дълги,дебели,криви,прещипа а кожа и силиконови импланти,които намразих.Последствие се здобих и с още нещо-безчуственост на лявата гърда.За мене това е един мърляч и касапин.Дано да съм единствената пострадала така от него.Това се случи 2004г.сега съм с друг силиконов бюст при който нямаше болка,инфекции и т.н Съжелявам за всчико което си изтърпяла :kiss_me: Моля те те кажи кои ти доктора ''спасител'' че аз нещо не можах да видя?? :1246:

vmikova
12th March 2008, 19:49
здравейте ,накрая се реших да се подложа на интервенция уголемяване на бюста искам да попитам знаете ли нещо за д-р ЕМИЛ ГЕОРГИЕВ ОТ КЛИНИКА НЕФЕРТИТИ .

SandStormG
16th March 2008, 14:52
.през цялото време ме болеше и се опитвах да му хвана ръцете,а той ми казваше да стоя кротко-накрая ме приспа.най интерестното е че когато му казах след операцията че помня всичко,той не вярваше,аз му разказах че помня болката,че не го виждах,но го чувах,разказах му как се опитваше да ми отдели хрущяла от костта,имах чувството че ми вади мозъка така ме болеше, молех му се да ме остави да си ходя така недовършена...-на него му настръхна косата...каза че това е нещо което не трябва да си спомням,но аз го помнех...После пусна записа от операцията,видях,че очите ми са залепени с лепенки и за това не съм виждала нищо и всичко беше така както го помня само с малка разлика- бях забравила да му говоря на итал.а на български и то доста заваляно...преведах му това което успях...
След това което прочетох просто настръхнах, ужас.......
Аз съм се будила от опойка по време на операция и тогава ме е боляло, но да чувствам всичко в упойка :shock:

doll
17th March 2008, 00:08
:2044: :2009: Направо косата ми настрахва

dedektiv_p
17th March 2008, 00:18
.....и моята!!! Единственото лошо което ми се е случвало под епидурална упойка е да ми пада кръвното бях в съзнание до 60/20 и после ме нямаше известно време но беше много мъчително. Мисля че беше от голяма кръвозагуба преди това което не беше установено преди да ме отворят. Важното е че сега съм жива и здрава де. Дано на никой нищо лошо не се случва такова, защото е гадно усещането да си безпомощен с упойка и дори да не можеш да се бориш за живота си! Ужасен ужас е!

veselina manolova
23rd March 2008, 12:25
Момичета.нямаше ли кой да попитате къде отивате за операция?Аз се събудих от упойка след операцията с толкова бистър ум все едно не съм била под упойка-значи има свестни упойки-като чета написаното от вас ми се изправя косата

white_snake
23rd March 2008, 14:21
.през цялото време ме болеше и се опитвах да му хвана ръцете,а той ми казваше да стоя кротко-накрая ме приспа.най интерестното е че когато му казах след операцията че помня всичко,той не вярваше,аз му разказах че помня болката,че не го виждах,но го чувах,разказах му как се опитваше да ми отдели хрущяла от костта,имах чувството че ми вади мозъка така ме болеше, молех му се да ме остави да си ходя така недовършена...-на него му настръхна косата...каза че това е нещо което не трябва да си спомням,но аз го помнех...После пусна записа от операцията,видях,че очите ми са залепени с лепенки и за това не съм виждала нищо и всичко беше така както го помня само с малка разлика- бях забравила да му говоря на итал.а на български и то доста заваляно...преведах му това което успях...
След това което прочетох просто настръхнах, ужас.......
Аз съм се будила от опойка по време на операция и тогава ме е боляло, но да чувствам всичко в упойка :shock:
доста ми прилича на сюжета на филма Пробуждане "Awake".... даже и лепенките на очите.... :?:

junglegirl
23rd March 2008, 17:14
доста ми прилича на сюжета на филма Пробуждане "Awake".... даже и лепенките на очите.... :?:
Не бих се учудила никак... :2040:

dedektiv_p
23rd March 2008, 19:03
:cool: :lol:

doll
24th March 2008, 01:01
:2045:

pyfffi
24th March 2008, 19:36
здравейте момичета.искам да ви споделя,че ако предстои операция при др Тонев от Пловдив,мн внимавайте,защото аз си изпатих от него. преди 3г си правих операция за увеличаване на гърдите и сега като се появи КК,той не иска да ми отстрани тази КК и бяга от отговорност.аз вече си намерих нов пластик-др Н.Георгиев и даже си насрочих дата на операция.Не се доверяваите на Тонев,мн е мил,но само на думи.

doll
24th March 2008, 23:45
:shock:
Наистина ли???
Изненадана сам,защото аз досега само хубави работи сам чела за него тук във форума!!!
А пък и си правих устните при него и сам много доволна,не само от резултата ами и от факта че не се възползва от възможността да вземе пари в полза на красотата на устните ми.....В смисъл ,че исках повече силикон и той не се съгласи,защото каза че после няма да е никак естетично и красиво....
Наистина сам изненадана?????!!!!!!! :2016:

joliy
27th March 2008, 14:24
Не се доверяваите на Тонев,мн е мил,но само на думи.
Не мислиш ли, че си малко рязка? Ако този пост го бях прочела преди 8 месеца може би нямаше да отида при него и сега нямаше да се радвам на гърдите, които той ми направи. Освен това има и други момичета, които също са доволни от работата му.

blanco y negro
27th March 2008, 14:36
Как така не иска, нещо не мога да схвана? Не иска безплатно или въобще не иска?

sibi
29th March 2008, 19:34
Аз съм с много несполучлива ринопластика при Аргирова и Викторова ("Пирогов"). Писала съм в раздел "Ринопластика" и няма да се повтарям.
Искам само да кажа, че си поисках парите и днес си ги получих. :D Така че, момичета, търсете си правата!!!

doll
29th March 2008, 20:17
Браво Сиби,Поздравления от мен..Съжалявам ,че не си доволна от операцията ,но се радвам,че поне паричките си си взела..Целувки
:2020:

dedektiv_p
29th March 2008, 22:06
Браво мила, чудесно...чак да не повярва човек че са върнали :D

severinna
5th April 2008, 14:11
Здр! Поставих си силик. импланти в гърдите при др. Н. Георгиев през 2006. Но се получи инфекция и се започна ужасяващ кошмар..5 повторни отваряния за година за наместване на инфектиралата гърда, дренажи, 30- дневни венозни вливания, антибиотици..и болка, много болка! Беше по-разтърстващо, от колкото можех да поема! Физически и психически! И може би щеше да ми е малко по-добре, ако сега гърдите ми изглеждаха еднакви, но не... :roll: Предстои ми на 11.04.08 още 1 операция, отново за наместване на дясната, а се налага и на лявата, защото е паднала надолу, при същия пл. хирург.
Ако някой има подобен проблем/ предложение, моля да ми пише!!! :lol:

sibi
5th April 2008, 16:15
severinna, искрено ти съчувствам. Дано този път бъде за последно и останеш доволна. Направо не мога да повярвам, Н. Георгиев е опитен хирург. Той как обяснява случилото се?

severinna
5th April 2008, 16:15
:lol: Някой има ли идея, когато е поставен силикон под гърдата дали изглежда напр. по-малък от същия поставен над??? :idea:

adinka
5th April 2008, 16:19
Ако имаш предвид подмускулно пославени импланти-малко се губи от кубатурата в ставнение със същите кубици над мускула.

severinna
5th April 2008, 16:24
:P Здр., Сиби! Да съгласна съм, че е един от най-опитните! Как си го обяснява? Преди интервенцията явно са били различни по размер, от едната страна реброто ми е било издадено по-напред, от инфекцията е, от разлика в килограмите.... Когато го попитах дали ще ми смени безплатно с по-голям силикон гърдата, която изглежда по-малка от другата, за да се изравнят, той отказа. А в сайта му изрично пише, че при поставени импланти на фирма "Eurosilicone" той лично се наема да подмени безплатно импланта, дори и това да е каприз на клиента! :idea:

Марулка
5th April 2008, 16:35
А какво означава това:от едната страна реброто ми е било издадено по-напред, от инфекцията е, от разлика в килограмите. и не разбрах защо беше въпроса за това дали се губи при подмускулното,звучи ми като при новак а ти си оперирана през-2006 ,доста време е досега.Четири инфкции ли си имала че 4 пъти ги е сменял.Много е неразбрано-обясни по подробно! :connie: :connie:

sibi
5th April 2008, 16:40
Много е неразбрано-обясни по подробно! :connie: :connie:
Мда, и аз мисля така.

blanco y negro
5th April 2008, 17:43
А в гаранцията на имплантите ти пише ли, че можеш да се възползваш от подобна безплатна замяна в рамките на три години ако не си доволна от кубатурата на имплантите? Питам, защото тази екстра е от скоро и ако имплантите ти са от 2006 г. , може би, нямаш право на подобна замяна. :roll: Напиши по-подробно какво точно се е случило.
Аз доколкото разбрах доктора не е преценил правилно кубиците на имплантите, защото момичето е имало разлика в обема на гърдите си преди операцията и за двете гърди е трябвало да се подберат различни по кубик импланти, за да се оеднаквят. Ако е така, това си е негова грешка и би трябвало да я поправи безплатно. Само това за инфекциите не разбрах...кога точно се е получила и защо е отваряна четири пъти. :?: :2016: Кошмар. :?

blanco y negro
5th April 2008, 17:48
Може и от инфекцията да е намаляла собствената и жлеза, нали нещо подобно пишеше Малвина, че след като са и извадили имплантите, инфектираната гърда изглежда по-празна от другата.... :roll:

dedektiv_p
5th April 2008, 18:01
Северина, моля те обясни по-подробно за какво става въпрос и ако може какво е усещането при инфекция, знам че едва ли ще ти е приятно да си спомняш, но и аз имам проблеми с едната гърда.
Благодаря ти предварително!

Марулка
5th April 2008, 18:02
Да и на мен ми е много мъчно за момоичето(особенно че и аз ще легна при него за такаваоперация след 5 дена ) но и това ми звучи много странно за човек толкова препатил с инплантанти: Някой има ли идея, когато е поставен силикон под гърдата дали изглежда напр. по-малък от същия поставен над???

blanco y negro
5th April 2008, 18:12
Да и на мен ми е много мъчно за момоичето(особенно че и аз ще легна при него за такаваоперация след 5 дена ) но и това ми звучи много странно за човек толкова препатил с инплантанти: Някой има ли идея, когато е поставен силикон под гърдата дали изглежда напр. по-малък от същия поставен над???
Кое по-точно ти се струва странно? Това, че един човек е препатил от подобна операция, не означава непременно, че трябва да е запознат с всички особенности на различните методи. Съвсем нормален въпрос.

Марулка
5th April 2008, 18:25
Ами прощаваи ама това беше първото нещо което разбрах.На мен дори и Георгиев ми го каза от единственната ни консултация.А момичето е ходило доста пъти и си мисля че даже трябва да е по информирана и от двете ни.Не вярвам да си мълчат и двамата по време на сигурно многоброините и ходения.Не ме разбираи погрешно.С нетърпение чакам да се включи за да разкаже по-подробно.

blanco y negro
5th April 2008, 18:38
След като пита, значи има някаква информация. Няма лошо да попита и нас. И доколкото знам преди Н. Георгиев е практикувал само надмускулно поставяне, а тя е оперирана отдавна, както и да е, дано се оправи момичето, че това си е истинско ходене по мъките.

dedektiv_p
5th April 2008, 19:13
След като пита, значи има някаква информация. Няма лошо да попита и нас. И доколкото знам преди Н. Георгиев е практикувал само надмускулно поставяне, а тя е оперирана отдавна, както и да е, дано се оправи момичето, че това си е истинско ходене по мъките.
Дано! Няма по-лошо от това не само да не са ти оправдани надеждите, но и като капак да пострадаш!

Марулка
6th April 2008, 15:48
Хайде severinna с нетърпение те чакаме.Пиши.............

severinna
6th April 2008, 16:52
:lol: ОК! Неочаквах такъв интерес от ваша страна! БЛАГОДАРЯ ВИ!
Август 2006г. си поставих силиконови импланти при др. Н. Гееоргиев, 400 кубика, подмускулно.
Няколко дни по-късно от шева на дясната гърда, която беше и почервеняла, започна да изтича течност, имах страшни болки и температура. Оказа се, че течността е гной и, че гърдата е инфектирала.
И така на 11-я ден от поставянето, се наложи да се извади десния имплант.
След 25 дни отново се върнах в клиниката за реимплантиране. За 3 дни престой се наложиха още 2 операции-първата за вътрешно почистване на инфекцията, втората за връщане на импланта. Имаше и венозни вливания през няколко часа...Но нищо не бе по-страшно от това, което видяха очите ми на сутринта. Оперираната стоеше по-нагоре, зърното гледаше надолу, ръба в горната част на импланта беше ясно видим/за разлика от перфектното изпипване на дясната гърда/. И защо да няма и още? Оперираната гърда изглеждаше и далеч по-малка от дясната. Искам да уточня, че при поставянето на имплантите 1-а път, и 2-те ми гърди изглеждаха изумително еднакви...сладките!
Една година по-късно, след като стана ясно, че дясната гърда няма да слезе на нивото на лявата се наложи и 5-та подред операция.
На 11.април ми предстои 6-та операция за нова корекция.
Незнам дали е уместно да се надявам! Уморена съм от толкова обещания и болки! А МИ ТРЯБВАШЕ САМО МАЛКО ЩАСТИЕ...!

Марулка
6th April 2008, 17:06
Много съжалявам че се е получило така с теб а той обясни ли ти защо е инфекцията и защо са различни .Ако имаш снимки покажи ни.Ти от коло часа си в петък може да се засечем.Колко кубика ти слага.Взе ли ти пари за другите операции? :girl_cry:

sweety_L
6th April 2008, 17:10
Ау, северинче, какво си преживяла! Милата! Съжалявам много! :girl_cry: Искрено се надявам предстоящата ти операция теи дни, да е последната що се касае до гърдите ти! Пожелавам ти окончателен, дълготраен и много красив резултат! Късмет! :2043:

dedektiv_p
6th April 2008, 17:15
Северинче не ми се мисли как ти се е отразило всичко това и психически и физически :( Дано никога повече нямаш проблеми от това естество и наистина шестата операция да е последната! Пожелавам ти прекрасни гърди без болка и бързо възстановяване мила!

blanco y negro
6th April 2008, 17:43
Ужасно е наистина :( , поне доктора е успял да спре инфекцията навреме. А на какво се дължи разликата в гърдите, обясни ли ти той?

sibi
6th April 2008, 21:34
Да, след като първоначално са били еднакви, от какво се е получила тази разлика :roll: Ще ти стискаме палци този път да е последен и всичко да е ОК :)

dedektiv_p
6th April 2008, 21:46
Мила и мен ме интересува това защо сега са различни и защо пак ще ги намества? Той даде ли ти обяснение?

doll
7th April 2008, 00:42
Ох,милата... Пожелавам ти и аз най-сетне всичко да е наред и да се радваш на страхотни гърди след това!Стискам палци...
:good_luck: