PDA

View Full Version : Имам спешна нужда от съвет и помощ!


grassia
23rd November 2010, 02:49
Здравейте, мили дами! Спешно се нуждая от вашата помощ! Имам малък проблем и някои желания, които силно искам да изпълня! За целта ще ви опиша всичко точно и се надявам да можете да ми помогнете!
На 21 години съм и искам да променя начина си на живот! И най-вече искам да променя външния си вид и да се грижа за здравето си! Искам да съчетая някои неща, а именно - да се храня здравословно и да отслабна. Можете ли, дами, да ми помогнете с идеи за диети и упражнения?
Искам да започна да се храня здравословно и не само докато отслабна, а и след това. Но не искам да се лишавам от нищо завинаги. Мислех да започна диета, но стигнах до заключението, че когато я започна и отслабна, ще напълнея 2но повече след като я спра, а определено не искам това да се случи! Бих искала идеи за леки диети или по-скоро режим на хранене, който да не е драстичен и след време да мога да включвам в него по малко сладкиши ;) Не искам разделно хранене! Няма да се получи. Като цяло искам организма ми да получава всичко необходимо и да се лишава почти непрекъснато от вредните продукти.
Също така бих искала да ми препоръчате упражнения, които да ми помогнат и при отслабването, и за здравето ми! Пределно ми е ясно, че успоредно с отслабването трябва и да се стягам. Не ми се иска да ходя на фитнес, защото там се не чувствам комфортно и се задушавам! Искам да ми е просторно и свободно! Имам уред-колело, също мога да спортувам вкъщи и в близкия парк. Но не знам нужните упражнения - за ръце, гърди, крака, ханш... Нужно ми е да правя упражнения, защото в последно време нямам възможност да се движа много и тялото ми е страшно отпаднало и "безжизнено". Искам да се раздвижа и да го напълня с енергия!
Притеснявам се и за целулита, а и за стриите, които идват с отслабването на човек. Ама много се притеснявам! Надявам се някоя от вас да знае някакви масла, кремове или дори домашни рецепти, които могат да помогнат в борбата с тези нежелани странични ефекти ;) А и за стягане и омекотяване на кожата.
Е, надявам се скоро да получа отговори и да ми помогнете! Благодрая ви предварително! Наистина се нуждая от вашата помощ!

П.С. : Мисля, че забравих да напиша мн важда информация - 67 килограма съм и искам да сваля 10тина килца. Не искам да ставам клечка, а просто да се харесвам, когато се погледна в огледалото. И най-голям проблем имам с коремчето... много ме мъчи sad.gif ПОМИЩ!!! Благодаря отново! smile.gif хихих

Solver
23rd November 2010, 10:49
Искам, не искам, искам, не искам, какво в крайна сметка искаш от нас?

Имаш колело и искаш да го караш - ми карай го, трябва да ти кажа, че е хубаво да го караш, за да започнеш да го караш ли? Не искаш организма ти да приема вредни продукти - ми НЕ ги приемай, някой да идва и да ти ги вади от устата ли?

Диета и режим на хранене означава едно и също нещо. Доколкото виждам, имаш интернет, дори знаеш адреса на форума, спокойно можеш да прочетеш последните 5 страници в тази тема, после да преминеш в темите за тренировки, после да отвориш сайта на tialoto, после да прегледаш целия google и тогава да задаваш конкретни въпроси, не виждам някъде да е упоменато, че в този форум постоянно се раздават съвети на килограм, стига само да попиташ.
А и да се раздават, един нормален човек не би приел на 100% съвет от форум, от хора във форум и от някой, за когото не знае нищо.

Аз като искам да пия вода (понеже виждам, че много искаш всичко) - отивам и си сипвам вода, не го оповестявам във форума.

И 1 човек никога не се харесва в огледалото, щото гледам, че и това искаш - още не съм срещнал подобен случай.

root
23rd November 2010, 11:11
Solver, поредната от форума на св. Наум се появи :D

Solver
23rd November 2010, 11:13
Съмняват ме вече, че са сложили автоматична препратка :?

Ice Cream
23rd November 2010, 12:19
Grassia! Ти си една от многото банални хора,които не осъзнаха,че НЕ СА специални и никой няма да тръгне ИНДИВИДУАЛНО ЗА ТЕБ да изгражда режим на хранене или да ти казва как и по колко да спортуваш,че да си свалиш излишните килограми!!! Не вярвам да сте толкова слепи или малоумни,че да не виждате колко теми за диети и спорт има в тоя форум,а да не говорим в чичо ти Гугъл!(пък може и да сте малоумни) Ако очакваш някой да ти каже "Яж по 1 кило краставици на ден и се поти по 2 часа на колелото и след 2 седмици ще си фиданка и ще се конкурираш с някой тапициран скелет" няма да стане! Ти си една от много с шибаните си,елементарни и преповатярящи се 100 000 пъти въпроси!!!!!!

Lilith
23rd November 2010, 16:20
леле колко агресия :o

allie
23rd November 2010, 16:59
Grassia, виж си инбокса.

Ice Cream
23rd November 2010, 17:31
леле колко агресия :o

Аз-Неее,няма такова нещо :2024:

grassia
24th November 2010, 02:06
Знаете ли, не очаквах такова нещо! Направо незнам какво да кажа...
Преди като съм търсила нещо в нета съм попадала случайно на различни форуми и теми в тях, теми, които обикновени хора постват с молба за съвет и помощ и т.н. ... и случайно съм виждала, че има хора, които им помагат! Предположих, че и тук ще има такива хора! Предположих, че може и на мен някой да ми даде съвет! Е, останах разочарована... Вече нямам съмнения, че хората плуват в собствените си агресия и арогантност... Както и да е, аз не губя нищо от това!
Искам... не искам... искам.... не искам.... Ами 1во ако мислите, че всеки ден вися във форумите и пиша това и онова - не е така! За първи път пиша! Дори за 1ви път искам съвети от хора, било то познати или непознати! Нормално е да съм объркана какво искам точно да напиша! И тъй като това наистина е изключително важно за мен, реших да дам колкото може повече информация!
2ро - писах подробно, защото предполагах, че ако случайно има хора,които биха искали да ми дадът някакъв съвет, ще се нуждаят от повече информация!
3то - Знам, че в този сайт и в още 1000 има много информация, която би ми била полезна! А "чичо Гугъл" ми е до болка познат! И предполагам, е многомомичета задават същите въпроси! И не съм някоя малоумница, че да се мисля за по-специална или нещо подобно! Що за глупости! Писах тук, защото нямам никакво време да търся каквото и да било! Пътувам минимум 4 часа на ден, работя, уча, върша си задълженията и през малкото свободно врем, което имам - спя! За това се допитах до вас, "мили дами", защото се надявах да получа някой друг съвет! Много глупаво от моя страна, нали?! хаха
И да, имам колело и определено го карам всеки ден, също така бягам всяка сутрин и започнах пости, като се ограничавам от пържени храни! И така вече 10 дни! Но не ми се струва правилно да правя само тези неща, или точно по този начин, исках графика ми да е някак по-подреден в хранене и спортуване! За това писах!
Но май наистина е по-добре човек сам да се оправя, както е правил до сега! Определено не се нуждая от съветите на егоистични и самодоволни жени, на които целия свят им е крив!!!
БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ПОМОЩТА! мНОГО МИЛО ОТ ВАША СТРАНА!

П.С. И между другото - познавам много хора, които като се погледнат в огледалото се харесват! Сама аз съм се чувствала така до преди около година! И пак ще се чувствам така след още една! А тези, които твърдят, че е невъзможно да се харесат... представям си на какво приличат! ;)

Всичко хубаво!

Ice Cream
24th November 2010, 08:53
Знаете ли, не очаквах такова нещо! Направо незнам какво да кажа...
Преди като съм търсила нещо в нета съм попадала случайно на различни форуми и теми в тях, теми, които обикновени хора постват с молба за съвет и помощ и т.н. ... и случайно съм виждала, че има хора, които им помагат! Предположих, че и тук ще има такива хора! Предположих, че може и на мен някой да ми даде съвет! Е, останах разочарована... Вече нямам съмнения, че хората плуват в собствените си агресия и арогантност... Както и да е, аз не губя нищо от това!
Искам... не искам... искам.... не искам.... Ами 1во ако мислите, че всеки ден вися във форумите и пиша това и онова - не е така! За първи път пиша! Дори за 1ви път искам съвети от хора, било то познати или непознати! Нормално е да съм объркана какво искам точно да напиша! И тъй като това наистина е изключително важно за мен, реших да дам колкото може повече информация!
2ро - писах подробно, защото предполагах, че ако случайно има хора,които биха искали да ми дадът някакъв съвет, ще се нуждаят от повече информация!
3то - Знам, че в този сайт и в още 1000 има много информация, която би ми била полезна! А "чичо Гугъл" ми е до болка познат! И предполагам, е многомомичета задават същите въпроси! И не съм някоя малоумница, че да се мисля за по-специална или нещо подобно! Що за глупости! Писах тук, защото нямам никакво време да търся каквото и да било! Пътувам минимум 4 часа на ден, работя, уча, върша си задълженията и през малкото свободно врем, което имам - спя! За това се допитах до вас, "мили дами", защото се надявах да получа някой друг съвет! Много глупаво от моя страна, нали?! хаха
И да, имам колело и определено го карам всеки ден, също така бягам всяка сутрин и започнах пости, като се ограничавам от пържени храни! И така вече 10 дни! Но не ми се струва правилно да правя само тези неща, или точно по този начин, исках графика ми да е някак по-подреден в хранене и спортуване! За това писах!
Но май наистина е по-добре човек сам да се оправя, както е правил до сега! Определено не се нуждая от съветите на егоистични и самодоволни жени, на които целия свят им е крив!!!
БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ПОМОЩТА! мНОГО МИЛО ОТ ВАША СТРАНА!

П.С. И между другото - познавам много хора, които като се погледнат в огледалото се харесват! Сама аз съм се чувствала така до преди около година! И пак ще се чувствам така след още една! А тези, които твърдят, че е невъзможно да се харесат... представям си на какво приличат! ;)

Всичко хубаво!

Тази "мила,егоистична и самодоволна дама" май е адресирано към мен! Понеже Solver и Mindbender са "дами",толкова колкото ти си наясно със себе си и понеже няма да ме разбереш ще ти кажа-ИЗОБЩО! Прочети си и двата поста много внимателно няколко пъти и влез в час,че ти самата не знаеш какво искаш, и чакаш някой да ти каже как с "магическа пръчица" да свалиш килца. Това,което наричаш,че си писала "подробно" е едно "бля бля бля",защото даже и някоя "добра душица" тук да реши да ти даде съвет не знае нито колко си висока,нито дали работата ти е заседнала или си в движение,нито дали някога си пазила диети и какъв резултат си имала и т.н. и т.н..... Това да ми казваш "заплашително" и точно в твоя случай самодоволно как ще се чувстваш ОК след една година,мен изобщо не ме вълнува.Каквото прави човек го прави единствено за себе си. :2003: [/u]

root
24th November 2010, 10:30
Аз ще допълня следното:
"Искам да започна да се храня здравословно и не само докато отслабна, а и след това. Но не искам да се лишавам от нищо завинаги." - В такъв случай си продължавай както и до сега. То само с желание не става.
"Мислех да започна диета, но стигнах до заключението, че когато я започна и отслабна, ще напълнея 2но повече след като я спра, а определено не искам това да се случи! " - и с мислене не става.
"Не искам разделно хранене! Няма да се получи. Като цяло искам организма ми да получава всичко необходимо и да се лишава почти непрекъснато от вредните продукти." - няма как да получава всичко необходимо от миш-маш и сладкиши. Може да има 5 "полезни" продукта, обаче да са несъвместими помежду си.

Отговор на последния ти пост: Тук не става въпрос за агресия. Хората ти го написаха много добре - ако искаш нещо, ще търсиш и ще действаш. Хем искаш нещо, хем поставяш условия (какво ти харесва и какво не)... За такива като теб има диетолози. Плащаш си и ти правят индивидуална програма. Гаранция обаче никой не може да ти даде. Ако спазваш 1 от 10 правила, може и да отслабнеш, а може и да не мръднеш вообще. Ако спазваш 10 от 10 - вече нещата стоят по съвсем различен начин.
"писах подробно, защото предполагах, че ако случайно има хора,които биха искали да ми дадът някакъв съвет, ще се нуждаят от повече информация! " - всъщност си изляла не малко излишна информация. Вместо да напишеш съществени неща. А едва ли някой тук ще се наеме да ти проверява кръвни и хормонални изследвания и да ти задава още 30-40 въпроса свързани с цялостния ти режим.

Gera_B
24th November 2010, 10:44
Да мила, направила си ужасна грешка! Позволяваш си да търсиш съвет в личния форум на типове (и пригласящи от време-навреме типеси) като Иванин и Майндбендър, които очевидно имат прикачен звънец и щом някой си позволи да пусне тема, или зададе въпрос, се чувстват задължени първи да напишат отговор, който разбира се не е с цел да помогне, а да нахокат питащия като че ли ги е вдигнал през нощта с проклетия звънец!!!
А най-забавното в случая е, че въпросните "собственици" на форума са напълно убедени, че с нескритата си агресия и ехидни подмятания като "да възродим мисловна дейност у теб" и пр. са освен много куул, забавни и умни, но и страаашно полезни, разбираш ли! :!:

Iliana81
24th November 2010, 15:01
Grasia, никoй не те е нападал. Но никoй не би се наел да ти състави индивидуална програма на хранене и спорт, както и никoй от форума не е получил наготово.
Мисля че сама можеш да си съставиш този план, четейки форума (от личен опит мога да ти кажа че съдържа всичката необходима информация). Имах същото желание като теб (без отслабването), и го постигнах, без да питам някого лично да се занимава с моя случай. Възможно е! Успех!
А и ти сама знаеш кой храни са полезни, кой вредни, че движението винаги е полезно... наясно си с нещата, остава само да ги приложиш :wink:

annnnna
24th November 2010, 15:28
Малееее хора вие сте луди.......наистина постоянно нападате без причина. Едно нещо може да се каже по 100 различни начина и да прозвучи различно, не е нужно винаги да се заяждате с хората, явно имате сериозен проблем със себе си. Ужасссссссссссссссс пази боже

Gera_B
24th November 2010, 15:50
Е, то по тая логика аз не виждам и полза от целия форум, след като всичката информация в него (по нечия логика) е взета от гугъл, който пък е почерпил инфо от книги, диетолози, научни опити, трудове и прочие......... и в крайна сметка излиза, че това, което е създадено за пряка комуникация на хора споделящи сходните си проблеми, се превръща в допотопна библиотека, в която при всеки "небогоугоден" въпрос получаваш я злобно Шш-ъшкане, я направо словестен шамар! :!:
Все повече ми се струва, че това полезно преди място, е станало личната его-чешалка на няколко потребителя, а другите имат право "само да четат!!!" Чак не разбирам за какво си дадохте труд да четете темата на "заблудената овца" и да отговаряте? И то как!!! Не можахте ли просто да подминете?! Иначе на воля, знания, практика и т.н. сте го докарали, а ма с тая злоба кво ше пра`им? :?:

annnnna
24th November 2010, 15:56
Тихо тихо да не ни се скара някой.............................

Ice Cream
24th November 2010, 17:06
Grasia, никoй не те е нападал. Но никoй не би се наел да ти състави индивидуална програма на хранене и спорт, както и никoй от форума не е получил наготово.

Благодаря! Някой трябваше да обобщи най-важното с едно умно изречение! :1246:

Gera_B,постни поне цитат кой и кога е казал,че цялата информация във форума е взета от гугъл ? Доколкото помня,казахме,че освен този форум и хилядите теми,обсъджани мног бройно за това как се отслабва,как се спортува и т.н. има и хиляди теми в гугъл и който наистина иска да отслабне,като за начало ще вложи малко усилия да попрочете тук там какво се е написало по вече зададените едни и същи въпроси нееднократно.
И аз не разбирам защо си си направила труда да четеш темата,след като се правиш на Дева Мария,а критикуваш нас вместо да помогнеш на девойката! Каква полза от това ?!
Не бъркай понятието злоба със сарказъм,породен от поредната безмислена тема,която има стотици копия(да не говорим ,че тук девойката си противоречи "аз знам "как става",но някой да ми каже как...въпреки това"). Ако някой искаше да си почеше егото,щеше да се направи на всезнаещ в случая и да й каже,яж това и това само,спортувай така и така и след 3 месеца ще си приказно изглеждаща млада дама,вярвай ми аз съм "мнгоо опитен/опитна(мен ШИ МЪ слушаш!!!)" Можеше и ти да подминеш темата като гледам :?

Gera_B
24th November 2010, 17:31
Ice Cream, точно пък тебе дето пращаше потребителите да си четат постовете по два пъти, бих пратила да си прочетеш твоите и после да ми кажеш откога думи като "банален човек", "малоумник" и най-вече:
Ти си една от много с шибаните си,елементарни и преповатярящи се 100 000 пъти въпроси!!!!!!

минават за сарказъм??? За мен това е чиста злоба, но реакцията ти е нормална- никой злобар не си е признал злобата, а при тебе тя бълва на талази!!!
Аз може да не съм помогнала по темата (както и вие, впрочем), но и без ваша препоръка чета темите и се информирам. Не си позволявам да давам съвети, защото не се чувствам готова и компетентна да го правя. Ако си забелязала обаче и съвети в този форум не търся! Ха сега познай защо? :?:

Ice Cream
24th November 2010, 18:01
Ice Cream, точно пък тебе дето пращаше потребителите да си четат постовете по два пъти, бих пратила да си прочетеш твоите и после да ми кажеш откога думи като "банален човек", "малоумник" и най-вече:
Ти си една от много с шибаните си,елементарни и преповатярящи се 100 000 пъти въпроси!!!!!!

минават за сарказъм??? За мен това е чиста злоба, но реакцията ти е нормална- никой злобар не си е признал злобата, а при тебе тя бълва на талази!!!
Аз може да не съм помогнала по темата (както и вие, впрочем), но и без ваша препоръка чета темите и се информирам. Не си позволявам да давам съвети, защото не се чувствам готова и компетентна да го правя. Ако си забелязала обаче и съвети в този форум не търся! Ха сега познай защо? :?:
Gera_B,брависимо душата,най-после разбрах защо винаги ям квото ми се яде,а съм все слаба...от злобата било миличка :1203: :2055:
П.С. Казала съм квото мисля и все тая какво мислиш ти и ли някой друг за мен! най-голямото ми богатство е,че умея да съм себе си и ,че съм научила едно-истината боли, и кажеш ли я на хората,вместо да се вгледат в нея,нападат теб ! ахахахаха :looking_at_mirror: :2035:

дундьо
25th November 2010, 12:43
Айсче, честно казано и аз не очаквах това от тебе. Отдавна не идвам в този форум, с малки изключения, но това, което заварвам, не ми харесва. Неслучайно най-активните преди теми в диетичния форум са направо умрели. Просто така не е хубаво.
Грасиа, за тебе мога да кажа, че трябва да си намериш твоя режим. Това често става на принципа проба-грешка. Но все пак бих те посъветвала да почетеш малко книжки. Има много нашумели такива. Попрочети , поразгледай, избери си, после може да преосмишлиш нещо. Но трябва да се чете. За къде по-несериозни неща се ограмотяваме първо, а така, урбулешката...
Ако те интересува, питай за книги, ако не можеш да се ориентираш сама.