PDA

View Full Version : Разделно хранене


sunny_L
14th June 2006, 10:25
оказва се, че както и във всичко, така и в диетите има модни тенденции.
какви са ви отзивите за разделното хранене

lqlqlqlq
14th June 2006, 13:19
оказва се, че както и във всичко, така и в диетите има модни тенденции.
какви са ви отзивите за разделното хранене
Не е важно дали е модерно или не,ами дали е здравословно. Чувала съм много добри отзиви и аз лично се старая колкото се може да ям разделно.

Rude_girl
14th June 2006, 17:03
...какво ще ре4е разделно хранене?бихте ли обяснили подробно pls:)...tnx

lqlqlqlq
14th June 2006, 18:51
...какво ще ре4е разделно хранене?бихте ли обяснили подробно pls:)...tnx
Предлагам да погледнеш тук: http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=68

summer_68
14th June 2006, 19:54
ами майка ми е много голям фен на този вид хранене от около 3 години.при нея ефекта беше впечатляващ.преди това имаше доста големи проблеми с изхождането,кожата ,а пък и имаше и някое и друго килце в повече.....излишно е да казвам че сега тези проблеми отпаднаха при нея(а е на 43години).изобщо отзивите които съм чувала по принцип са доста положителни :)

korpusito
14th June 2006, 20:10
А в какво точно се състой разделното хранене на маика ти :?: :?: :?:

summer_68
14th June 2006, 23:52
ами линкчето по горе описва доста точно този тип хранене....... цялата цака е в това да обмисляш предварително менюто си и да успяваш да съчетаваш правилно храните т.е.коя с коя е съвместима(на всички е ясна ''борбата'' на картофите и хляба например ) ...... между другото сега се сетих за една основна грешка на българина май само у нас плодовете се консумират като десерт..... почти навсякъде по света иначе се предлагат преди основното хранене и то някъде 30 мин преди него най малко и с право представи си на организма примерно колко време му отнема да усвои една пилешка пържолка и една ябълка да речем изядена след месото докато дойде време на ябълката тя отдавна е ферментирала и полезните неща който би трябвало да се извлекат от нея вече отдавна са се превърнали във вредни........ абе изобщо всичко се свежда до култура на хранене която у нас е на доста ниско ниво за съжаление хихихи жалко че майка ми е скарана с компа иначе надълго и нашироко би разтягала ''локумите''.......питай нещо по конкретно така иначе не се сещам какво по точно да напиша.............. :)

sunny_7
23rd June 2006, 16:19
Добре а по колко пъти се е хранила майка ти по времето когато е спазвала този режим? Закусвала ли е? И ако да какво? Защото доктор Емилова при която майка ми е ходила и е спазвала нейния гладен режим (поради здравословни проблеми, но също и загуби доста килограми и сантиметри), твърди че преди обед - 12.00 не трябва да се консумира друго освен плодове. В линка който си оставила по горе също четох че не е добре да се спазва повече от две три седмици. На мен ми се трува оддачно като цало да мина на такова хранително поведение, но все пак ако може да ми отгоеориш на по горе зададените въпроси ще съм ти много благодарна :)

.:!AlieN!:.
23rd June 2006, 17:51
Разделното хранене е една доста ефективна диета според мене и е като, че ли по-лесна, макар че когато отидеш в ресторант няма като си поръчаш картофки и пържола да ти сервират първо картофките и след 2 часа и пържолата. Но това си е нагласа. Какво ти се яде и как приемаш фактите, теглото си и т.н. :D

summer_68
23rd June 2006, 22:18
привет!:)
ами майка ми се хранеше по 4 пъти дневно.за закуската........... значи хубаво е слад събуждането да минат около час и половина -два през който и да тече някаква физическа активност(нямам предвид определено упражнения )просто както се казва да се размърдаш ,да хвърлиш малко енергия и едва тогава да закусиш особено полезно е ако се опитваш да сваляш кила.един вид ''да си заслужиш закуската''.и да тя и беше съставена от плодове .......добре е да са от един вид (мн добри резултати за отслабване дават ананаса кивито).....а и това се сетих ако започнеш деня примерно с череши през деня е добре да се консумират само те не и други плодове.''еднообразие за деня ,многообразие за седмицата ,месеца ,годината ''не помня къде съм го чувала това но има смисъл.тя беше доста дълго на този тип хранене просто и повлия мн добре и така.... вече май и се превърна в навик и просто без да се замисли подбира и ''сортира ''храната.....имай предвид че разделното хранене не означава да умираш от глад .....ако гониш мн бързи резултати те обикновенно са и мн краткотрайни както се казва бавно но славно......колкото по бързо сваляш толкова по бързо после има опасност да си ги възвърнеш даже и двойно килата...така че умната
айде всичко най добро ако имаш други въпроси питай .......... :)

marlene
1st July 2006, 23:25
здравей!
преди време отслабнах 7 кила за три месеца чрез разделно хранене. Беше през летния сезон и много се движех. Не съм гладувала. Дава много добри резултати но искам да те предупредя че в момента в които престанеш стриктно да следваш правилата качваш бавно но сигурно загубените килограми. Това особено важи за зимния сезон защото тялото има нужда от по силна храна. Най добре е да спазваш разумен режим на хранене сaчетан със спорт. Ограни4енията трудно се спазват цял живот.
Но щом си решила, пробвай, пожелавам ти успех!

emili
2nd July 2006, 09:33
Здравейте!И аз да си кажа мнението :) ,значи имам една позната,която беше адски дебела,но не можеше да отслабне,защото нямаше волята да спазва диети,тоест да се ограничава в храната.Та тя,от някъде чула за разделното хранене,купила си книга и започнала стриктно да спазва всичко.След половин годима,ефекта беше поразителен,никой не можеше да повярва колко много е свалила,около 30 кг.А тя сияеше и казваше:"Невероятно,ядеш и слабееш".Аз лично не съм го пробвала,но ви казвам,че с очите си я видях,до ден днешен си е с тези 30 кила назад,независимо,че вече не се храни разделнои,просто не преяжда.А искам да ви кажа,че в Америка разделното хранене е много поулярно,има клиники за такова отслабване и вечно е претъпкано с хора.Чела съм една книга,но не мога да си спомня точно как се казваше,обаче там много ясно беше обяснен механизма на това отслабване и имаше голяма логика.Има само една подробност-при повечето хора,когато преминат на разделно хранене,ефекта започва да проличава едва на втория месец,при някой на третия и затова хората се обезверяват и си мислят,че е измислица,но не е,само се иска постоянство и вяра.Успех!!!

tsvety
2nd July 2006, 09:38
А защо тогава много пъти се казва, че разделното хранене не действа отслбващо на всички хора , че всичко е в зависимост от начина на живот или от особеностите на тялото, и много пъти и на различни места са казвали, че много хора са напълнели, спазвайки режима, защото той на различните хора действа различно.
Първо според мен трябва да има начин да разберем, дали е подходящ за мен например, че тогава да се ограничавам.

emili
2nd July 2006, 09:57
Съгласна съм,че е строго индивидуално,но ако си здрав и малд,няма причина да не можеш да отслабнеш.Диетолозите,коит о препоручват разделно хранене преди това правят необходимите изследвания на дадения човек и преценяват фдали би му помогнало,но на по-голямата част от хората,има резултат.ако си здрав,няма как организма ти да не се приспособи към това хранене и да не отслабнеш.Поне така мисля аз :roll: .Може и да не ми вярваш,защото все пак не съм завършила медицина :)

Atlantida
2nd July 2006, 11:53
Добре..може ли според разделното хранене да се консумират плодове+кисело мляко?Нещо като домашно приготвено плодово мляко?В плодовете има въглехидрати..но и в млякото макар и малко има или те са пренебрежително малко :roll: Малко тъпо може да звучи въпроса,но съм срещала мнения,че не трябва да се комбинират и такива,според които няма проблем да се комбинират.

emili
2nd July 2006, 18:44
да ти кажа,много отдавна я четох тая таблица за храненето,бях си я преписала,но не мога да я намеря,обаче по спомени май пишеше,че плодовете е хубаво да се ядат отдлно,да не е на гладен стомах и да не е непосредствено след друга храна.За зеленчуците съм 100% убедена,че може да се съчетават със всичко.Ако си намеря таблицата,ще ти кажа по=подробно.

djudistka
29th September 2006, 13:59
Млякото се консумира отделно или с кисели плодове. Най -лоша комбинация е с всички белтъци ,зеленчуци ,нишестени храни .Месото се комбинира най- добре с пресни зеленчуци. Някои плодове като пъпеш ,диня, се консумират отделно ,ядките -с пресни зеленчуци и кисели плодове .Най -основните правила: плодовете да се ядат на празен стомах, да не се смесват несъвместими храни, яде се 3 пъти на ден ,да не се преяжда, да се сдъвква добре и да се яде бавно. Има три основни групи храни -група на въглехидратите, неутрална група и група на белтъците. Неутралната може да се комбинира с белтъчната или с въглехидратната.Белтъци и въглехидрати не се препоръчва .Може следобяд да се хапне плод .

FlashDancer
9th October 2006, 14:59
За разделното хранене съм чувала само добри отзиви от познати, които са го опитвали. Освен, че отслабнаха, казват, че са чувствали невероятен прилив на енергия. Един приятел сподели, че за съжаление е трябвало да спре, защото се е превърнал в клечка. Казва " За съжаление", понеже никога не се е чувствал по-добре, както по време на този режим. Обеща да ми подари книжката за разделното хранене- на него вече не му трябва. :)

грамофон
10th October 2006, 18:13
"Отслабва ли се от разделното хранене?
Не! Причината за понижаването на процента подкожни мазнини е основан на разлика между изразходваните в ежедневието калории и приетите с храната калории. След като не се отслабва, защо постоянно се препоръчва за това? Причината е чисто психологическа. Обикновено при разделното хранене, ястията имат обща намалена калоричност, както и голям процент вода. Автори на книги с рецепти за разделен тип хранене, се насочват основно към ястия богати на зеленчуци, т.е. ястия със засищащ ефект и ниска калоричност. Това е причината хората да мислят, че от разделно хранене се отслабва. Отслабването в този случай е заради калориен дефицит, а не заради разделния прием на храните."

djudistka
13th October 2006, 10:17
Ти пробвала ли си, че си толкова категорична? Не само се отслабва, но е много здравословно! Колкото до рецептите -не е вярно, че се набляга само на зеленчуци и плодове. Препоръчва се месото да се консумира със зеленчуци ,а не с хляб да речем, или общо казано -белтъчна храна не върви с въглехидратна и т н т....

грамофон
13th October 2006, 15:28
Ти пробвала ли си, че си толкова категорична? Не само се отслабва, но е много здравословно! Колкото до рецептите -не е вярно, че се набляга само на зеленчуци и плодове. Препоръчва се месото да се консумира със зеленчуци ,а не с хляб да речем, или общо казано -белтъчна храна не върви с въглехидратна и т н т....


ти кво отваряш ли се пич? какво като си джудист :evil: :evil:

djudistka
15th October 2006, 11:44
Не не се отварям, само питам дали си пробвала/ всъщност ти жена ли си или мъж?/ Ако не си ,пробвай и сподели .А пък ако си ми в категория ,може да се посборим :lol:

LILenceto
15th October 2006, 13:01
Здравейте!
И аз сам 4увала само хубави не6та за разделното хранене! Ве4е сам толкова от4аяна,4е мисля да по4вам това! Имате ли тази таблица с храни и кои с кои не трябва да се смесват :?: За6тото това,което е дадено като линк е добро,но пак не ми е мн ясно как е кога да разпределям храната. А супи става ли да се ядат при разделното хранене?

djudistka
16th October 2006, 10:33
LILenceto,не е толкова трудно, само така изглежда .Най- общо казано -сутрин си хапни някакъв плод ,или препечени филийки хляб бонус с малко извара , или 2 яйца, домат ,краставица, маслини. Редувай ги ,за да не ти омръзва .На обяд започни с голяма салата с някакво месо или риба ,само избягвай пърженото. Редувай със зеленчуково ястие .Към 4 ч хапни плод или мляко, което може да го съчетаеш само с кисел плод. Вечерта си направи нещо въглехидратно: всички зърнени храни, картофи, ряпа, гулия или ако на обяд си яла месо, на вечеря си опечи риба с гарнитура от пресни зеленчуци. Разбира се че можеш да ядеш и супи .Например: Зеленчукова супа с пиле в гърне- 400гр бульон от месо ,/не от кубче/ 70гр пиле, 30гр моркови, 20 гр ряпа ,15 гр праз, 10 гр целина ,5гр масло .Всички продукти се слагат в гърненце или гювече, заливат се с бульона и се оставят за 35 40 мин във фурната. Може лeко да посолиш.

jedira
16th October 2006, 15:44
Здравейте.Да се включа и аз с мнение.След като родих дъщеря си качих страшно много килограми и тогава ми попадна книгата"Сила за живот"Благодарение на тази система успях да сваля 14 кг за малко повече от 6месеца.Принципа е следния:до обяд плодове и плодови сокове(аз пиех и кафе)белтъчините се комбинират само със зеленчуци а помежду си -не въглехидратите се комбинират със зеленчуци и могат да се смесят до два вида въглехидрати белтъчини и въглехидрати е лоша комбинация а плодовете-само на гладно което ще рече 2часа след хранене само със зеленчуци,3часа след хранене на основата на въглехидрати ,4 часа след хранене на основата на белтъчини и 8 :!: часа след хранене с лошо комбинирани храни.Най9общо казано това е.А иначе има и друга,по-облекчена система на разделно хранене мисля,че също ще даде резултати:на 3часа се редуват хранене с белтъчини и хранене с въглехидрати като могат да се смесват белтъчини с белтъчини и въглехидрати с въглехидрати.Дано да съм ви била от полза.

jedira
16th October 2006, 15:50
Здравейте.Да се включа и аз с мнение.След като родих дъщеря си качих страшно много килограми и тогава ми попадна книгата"Сила за живот"Благодарение на тази система успях да сваля 14 кг за малко повече от 6месеца.Принципа е следния:до обяд плодове и плодови сокове(аз пиех и кафе)белтъчините се комбинират само със зеленчуци а помежду си -не въглехидратите се комбинират със зеленчуци и могат да се смесят до два вида въглехидрати белтъчини и въглехидрати е лоша комбинация а плодовете-само на гладно което ще рече 2часа след хранене само със зеленчуци,3часа след хранене на основата на въглехидрати ,4 часа след хранене на основата на белтъчини и 8 :!: часа след хранене с лошо комбинирани храни.Най9общо казано това е.А иначе има и друга,по-облекчена система на разделно хранене мисля,че също ще даде резултати:на 3часа се редуват хранене с белтъчини и хранене с въглехидрати като могат да се смесват белтъчини с белтъчини и въглехидрати с въглехидрати.Дано да съм ви била от полза.

Aquanim
8th November 2006, 16:19
добре определено успяхте да ми привлечете вниманието :)

въпроса ми е следния ! коя книга е добра ! защото съм сигурен че винаги има на пазара огромни тухли а никаква информация за това от което наистина се нуждаеш ! затова ви питам имате ли някакви препоръки ?

и още един въпрос разделното хранене означава ли че трябва да се откажа от любимото си ядене - руска салата :)

поздрави Aquanim

djonkata
8th November 2006, 22:19
Повечето до тук са писали все за диети които включват главно плодове та ако на някой не му е много ясно може да се заблуди че при разделното хранене се набляга на плодове и зеленчуци...

Разделно хранене значи да приемаш протеина отделно от въглехидратите, така се забързва метаболизма и от там произтичат всички плюсове. При доста ястия обаче се смесват протеина и въглехидратите и по този начин храната се усвоява много по-дълго.

Най-общо казано всички видове месо са протеинови храни, хляб, картофи, зърнените храни са въглехидрати и не е добре да се приемат заедно.

elenamh
9th November 2006, 14:27
аз съм фен на разделното хранене, както и цялото ми семейство го спазваме от 2-3 години и наистина има ефект - родителите ми отслабнаха значително а аз вече нямам проблеми с храносмилането.

колкото до горепосочения линк, той дава обща представа но някои неша не са верни.
например, след консумация на въглехидради не е необходимо да се чака 4 часа - нак-много 2-3, защото те се преработват по-бързо.
също "Не се консумират тестени изделия" - това е пълна глупост, вкъщи ядем изключително най-вече хляб (при това бял) и др. тестени изделия, и нямаме никакви проблеми.

препоръчвам раздлното хранене на всички които се интересуват- може да звучи трудно отначало, но се свиква бързо и наистина дава резултат.

:)

Aquanim
9th November 2006, 23:19
Най-общо казано всички видове месо са протеинови храни, хляб, картофи, зърнените храни са въглехидрати и не е добре да се приемат заедно. djonka е такива неща за полезни ;-) защото аз си чета и чета и все пак никой не казва кое къде и какво има :) не вярвам като тръгна на паза и на всяка ябълка да има надпис ### калории мазнинини и тем подобни ;-)

elenamh - след като сте запалени вс от някъде сте започнали да черпите инфомация в началото ако имаш заглавие(я) моежш ли да ги споделиш. писна ми от книги в които първите 300 страници ти пишат че това хранене е здравословно че то кой не го знае ама да помогнат в съствянето на режим инфо кое какво има как да се яде и т.н.

един въпрос какво ислите за зеления китайски чай - аз вече 2 - 3 месеца го вземам и мога да кажа че ми помага не да отслабна но поне да запазя това което съм постигнал даже и по време на коледни празници :lol: :lol: :lol:

jedira
10th November 2006, 09:23
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21
ето тук можеш да видиш по-подробно как се комбинират храните :)
http://rozali.com/diet1.php?l=a&p=33

Aquanim
11th November 2006, 14:41
Jedira - е това се казва отговор мерси :) вече имам от къде да започна :)

сега остава и да си намеря друйка за фитнеса :) и съм готов :) нещо никак не се кефя когато ходя да тренирам сам :)

някой беше постнал сайт където бяха обяснени всички храно супер подробно нот ози форуме толкова огромен че вече бях забравил къде ;-) май ще се наложи пак да се заровя ;-)

alfietta
10th May 2007, 09:55
Здравейте и от мен,

Аз съм на разделно хранене от близо 3 години насам. Още първия месец свалих 13 кг и в следващите 2 свалих още 3 кг. Предполагам, че свалих толкова много толкова бързо, защото бях напълняла доста. Книгата, която използвах за основа, беше "Сила за живот", но мерките там ми се сториха малко драконовски, а и почти непостижими за реалния цивилизован свят, в който живеем. Да не говорим и, че в книгата в крайна сметка разделно хранене няма, тъй като там се казва, че трябва да се яде само 1 концентрирана храна на ядене (което е протеин или въглехидрат), така че с други думи няма какво да разделяш. Затова след като изчетох книгата, нататък си го измислих аз. После намерих материали и от други умове, които са си блъскали главата да "разделят", най-вече имам една таблица, която добре описва разделението. Аз приложих малко указания за това аз какво спазвам от нея и какво не спазвам и това го пращам като мейл на познатите си, които се интересуват. Пишете ми на ЛС, ако искате да ви изпратя мейла. Не съм открила топлата вода определено, но поне режимът ми се отразява добре и затова го спазвам все още. Дори си позволявам да го развалям от време на време и въпреки това за 3 год. съм си запазила кг - поне със сигурност не качвам, може да се каже даже, че малко по малко свалям. А пък аз по природа съм си закръгленичка и досега цял живот всяка год. съм си трупала по 2-4 кг трайно.

Сега обаче съм решила да свалям и още. Включвам допълнително нюанси към диетата, без да я развалям - с други думи не пречи разделното хранене да се комбинира и с други диети, след като един път вече сте минали първоначалния етап на сваляне на кг, ако искате още да отслабнете. (Например, ядене според кръвната група - което още не съм изпробвала - или пък без вечеря)

Един прост съвет към всички, които искат само да отслабнат: без значение какво, кога и как ядете, след 16 часа всеки ден не яжте/пийте нищо, само пийте вода. Лесно е за запомняне, но е трудничко за изпълнение - въпреки това резултатът е безотказен.

А по отношение на разделното хранене - това е режим на хранене за изчистване на организма от токсини, а не диета за отслабване. Затова и ефектът е оздравителен и очистителен, а отслабването е съпътстващ фактор, но не и основната цел. Най-важното е все пак да сме здрави :wink:

Надявам се да съм била от полза :)

ПП. Аз със спорта съм малко скарана, така че не може да се каже, че спортувам често. Отслабването го постигнах само с хранителния режим. Но, ако успеете да си наложите да спортувате редовно, вярвам, че ще постигнете още по-добри резултати, да не говорим, че ще си стегнете тялото и ще се чувствате определено по-жизнени. Спортът изобщо трябва също да се превърне в начин на живот, точно както и режимът на хранене - аз обаче съм ужасна мърда, много ме срам от мене си :oops:

baby`inna
11th May 2007, 15:03
Здравейте, фенове на разделното хранене! Естествено, че и аз се храня така :wink: , но искам да споделя нещо, което не е без значение - следете внимателно менюто си, за да не пропуснете за дълъг период от време да консумирате определена храна :!: .Това беше причина един близън приятел да стигне до болница и сега все още положението му е критично! Аз се храня така вече 4 година и другото, което имайте в предвид е, че отслабването може да продължи - и да е пагубно / :!: /. Следете теглото си редовно! Няколко пъти съм падала под критичния минимум на тегло за моя ръст и ми се е налагало да започна просто да се храня нормално - с най голямо удоволствие си хапвах пържени картофки и сочна пържола, за да наваксам килограми! 8)