PDA

View Full Version : Диетата на Майкъл Търмънд !


Страници : [1] 2

siska_em
19th June 2006, 13:50
Идеална е, направо вълшебна!
Като изключим това, че не се яде сол всичко е супер! 5 дни диета и коремни преси и резултата е поразителен, опитайте!

bimbi
19th June 2006, 14:22
ми да я беше написала ли :roll:

invisible
19th June 2006, 14:44
Първо трябва да си направиш теста /в книгата/ за да си определиш какъв ти е метаболизма и след това според типа A,B,C,D гледаш съответната диета. Ако има интерес утре мога да кача теста и диетите.

Gavr1
19th June 2006, 15:22
Първо трябва да си направиш теста /в книгата/ за да си определиш какъв ти е метаболизма и след това според типа A,B,C,D гледаш съответната диета. Ако има интерес утре мога да кача теста и диетите.
Къде мога да си намеря книгата и колко струва? :roll:

invisible
19th June 2006, 15:27
Има я в голямата книжарница на Славейков струва 13лв.

Magie Noire
19th June 2006, 15:34
Идеална е, направо вълшебна!
Като изключим това, че не се яде сол всичко е супер! 5 дни диета и коремни преси и резултата е поразителен, опитайте!

Това мнение резултат от личен опит ли е, или в книгата го пише? :roll:

neli4ka
19th June 2006, 16:43
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=dietes&Number=1945804561&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
и

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=dietes&Number=1945836410&page=0&view=collapsed&sb=5&part= тук я има сканирана

apoklistika
19th June 2006, 17:30
ама нещо май сте се объркали,аз доколкото разбрах,е 6 седмици,не 6 или 5 дни... :roll:

lqlqlqlq
19th June 2006, 18:05
Идеална е, направо вълшебна!
Като изключим това, че не се яде сол всичко е супер! 5 дни диета и коремни преси и резултата е поразителен, опитайте!

А ще споделиш ли поразителните резултати с нас? :D

ама нещо май сте се объркали,аз доколкото разбрах,е 6 седмици,не 6 или 5 дни... :roll:
6 дни е :)

apoklistika
19th June 2006, 19:33
ето я страницата с теста,ама там пише Six WEEk Body Makeover :roll:
http://www.mybodymakeover.com/tools_for_success/body_blueprinting_quiz.aspx

PCGeek
19th June 2006, 21:36
Най доброто е упражнения и колко цалории приемате на ден...всичко опира до това колко калории приемате и колко изразходвате...това е.
Що се отнася до диетата, тя е за 6 седмиси не е за 6 дни...
цитат от странисата
http://www.mybodymakeover.com/order/

"Do the entire 6 Week Body Makeover program..."

Аз не съм спазвала никаква диета, но сам на принсипа които съм описала по горе...подържам се в стахотна форма...

siska_em
19th June 2006, 23:40
Успокойте се! Диетата е за 6 ДНИ !!! Книгата се казва 6 дневно преобразяване на тялото.За тези 6 дни смъкваш 1 номер от дрехите си, аз лично смъкнах 5кг.

invisible
20th June 2006, 08:04
Диетата на Майкъл Търманд е за 6 ДНИ http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=19725

apoklistika
20th June 2006, 10:00
аз да ви кажа честно си мисля че българите малко са преувеличили при превода :lol: напълно е възможно да свалиш 5 кила за 6 дни,но това в никакъв случай не е качествено отслабване :D по добре бавно,но сигурно :)

siska_em
20th June 2006, 12:53
Твърдя, че това не е поредната диета с глад, в тази ядеш по 6 пъти на ден, не оставаш гладен. Просто ядеш такива неща, които максимално ще засилят метаболизма ти, храни, които ядем и без да сме на диета, но приготвени без сол и комбинирани доста умело! Ориз, месо, зеленчуци, картофи, плодове - почти всичко, но без сол. Пише, че употребата на сол е забранена, защото солта съдържа натрий, който допълнително забавя метаболизма. Изключително съдържателна книга, прочети я и сама ще се увериш колко неща са верни. А най-голямото ти учудване ще бъде, когато откриеш в един от типовете собственото си тяло описано до най-малки подробности :D Тогава мисля, че ще повярваш, защото преди да я прочета и аз не вярвах на никой :wink:

apoklistika
20th June 2006, 13:02
не че не вярвам,напротив,бях свидетел,как моя бивша съученичка отслабна без конкретни диети,единствено със спиране на солта.вече си свалих книгата и наистина е много интересна,само че се надявам да не отслабвам толкова бързо,защото после и много бързо килограмите се връщат :D

sladkatony
20th June 2006, 13:14
не че не вярвам,напротив,бях свидетел,как моя бивша съученичка отслабна без конкретни диети,единствено със спиране на солта.вече си свалих книгата и наистина е много интересна,само че се надявам да не отслабвам толкова бързо,защото после и много бързо килограмите се връщат :D
От къде си я свали ? :roll:

apoklistika
20th June 2006, 13:19
не че не вярвам,напротив,бях свидетел,как моя бивша съученичка отслабна без конкретни диети,единствено със спиране на солта.вече си свалих книгата и наистина е много интересна,само че се надявам да не отслабвам толкова бързо,защото после и много бързо килограмите се връщат :D
От къде си я свали ? :roll:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9213&AlbumId=54759
и
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9213&AlbumId=54759

Atlantida
20th June 2006, 19:38
И как точно се сваля от там.. :roll:

apoklistika
20th June 2006, 20:08
И как точно се сваля от там.. :roll:
ами просто си ги запомних(с десния бутон на мишката save link as...) и след това си ги принтирах :)

mim@
21st June 2006, 08:37
момичета,имам запитване: направих теста за да определя кой тип съм и се оказа че съм Е, но в адреса коийто сте пуснали за сваляне на програмата на М. Търмънд няма нищо за тип Е :( И да питам нещо и siska_em колко кг си имала да сваляш!?Питам,защото аз имам да свалям 2-3кг,но не мога да се амбицирам за каквато и да е диета и затова се чудя дали има смисъл да я запоичвам тази,като имам да свалям малко кг!

invisible
21st June 2006, 08:54
Има за Тип Е:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9213&AlbumId=54759&ImageListWebUserControl_NavigationWebUserControl_P ageCount=2&ImageListWebUserControl_NavigationWebUserControl_C urrentPage=2

mim@
21st June 2006, 09:26
Има за Тип Е:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9213&AlbumId=54759&ImageListWebUserControl_NavigationWebUserControl_P ageCount=2&ImageListWebUserControl_NavigationWebUserControl_C urrentPage=2

10x за бързото ти отзоваване! :D свалих си я,сега ще изчета за какво става въпрос и може и аз да опитам! :D

siska_em
21st June 2006, 19:07
Според всички ои познати нямам килограми за сваляне, но нали знаеш колко са критични жените към себе си :lol: Имах според мен нужда да сваля точно най-много 5кг. и успях за 6 дни. Висока съм 172см. тежах 62кг. сега вече 57кг. Заслужава си да я направиш, ще забележиш разликата още на 3-тия ден.Пък и няма да стоиш гладна :D

apoklistika
21st June 2006, 19:37
а къде имаше за сваляне?защото аз искам да сваля малко в дупето и краката,и не мога да повярвам,че за 6 дни могат да се свалят 5 кила мазнини :roll: преди доста време съм правила такива екстремни диети,и съм губила по килограм на ден,но това са телесни течности,не мазнини,а в това не виждам голям смисъл :roll:

Izabo
21st June 2006, 20:42
Здравейте!
Включвам се и аз с въпрос, като предварително се извинявам, ако отговорът му е някъде из мненията, но аз съм го пропуснала...

Та сега на въпроса :D ..
за хранителния режим разбрах - ще се храним по схема, тип, час и т.н...няма проблем..казвате, че сваляте...
Аз обаче искам да питам за упражненията.. прочетох, че са дадени и специални такива...Тези, които са ги правили, усещат ли благотворни :D резултати вече?... И мога ли вкъщи да ги правя или трябва фитнес задължително?...

P.S. А може ли сестра ми вместо мене да подскача, ако може, че аз не обичам много да спортувам:).... :shock: :lol:

siska_em
21st June 2006, 23:04
Имах да свалям точно от дупето, краката и талията. Най-бързо свалих от талията, но след това и на другите места. Чела съм, че човек отслабва първо там, където има най-малко мазнини, вярно е разбира се. А колкото до упражненията, които са дадени в книгата, те трябва да се спазват само, ако имаш наитина доста наднормено тегло! Иначе е достатъчно по време на диетата да правиш упражнения за дупето и корема два пъти дневно по 30мин. или поне 1 час разходка. Но диетата действа и без упражнения, просто по-бавно разбира се. Аз исках да стегна корема и дупето затова се погрижих да го постигна с упражнения, защото понякога не е достатъчно само да свалиш килограми. Който има време да ходи на фитнес още по-добре! :D

elaiza
22nd June 2006, 09:23
Виждам ,че сериозно нищите тая диета та нека и аз си кажа мнението, не съм я пробвала, но сестра ми е луда на тема диети и в нас е пълно с такива книжки, и аз естествено попрочитам по нещо, та значи ако сте решили да пазите тази диета трябва да знаете още ,че: 1.Употребата на сол е абсолютно забранена.
2.Задължително е да се изпиват по 2.5 литра вода на ден.
3.Упражненията не са по желание ,а също са задължителни за 6 та дена 5 тренировки м/у 45-60 мин. , говорим за бавни и продължителни упражнения ( джогинг, велоаргометър, кростренажор и пр.)като много важно е пулса да остава в зоната за горене на мазнини, тя се изчислява по формула 220- годините ви, умножено по 55, 60, или 65 % в зависимост от тренираността ви.
Лично аз смтам,че диетата може и да действа тъи като се базира на храни за които съм чувала , че и културистите ползват за да изчистят тялото. Е дано съм била полезна, желая успех на всички , и стискам палци> :lol: :lol: :lol:

siska_em
22nd June 2006, 09:51
Вярно е това за упражненията, но както казах те изобщо не са необходими, ако искаш да махнеш до 5кг. ! Все пак пробвах и видях, пробвайте и вие :D

idontlikeyouinthatway
22nd June 2006, 15:46
ето я страницата с теста,ама там пише Six WEEk Body Makeover :roll:
http://www.mybodymakeover.com/tools_for_success/body_blueprinting_quiz.aspx


sorry за глупавия въпрос,но може ли някой да ми каже съопношението кг./lbs.
много моля и ще съм страшно благодарна!
поздрави на всички

lqlqlqlq
22nd June 2006, 15:52
ето я страницата с теста,ама там пише Six WEEk Body Makeover :roll:
http://www.mybodymakeover.com/tools_for_success/body_blueprinting_quiz.aspx


sorry за глупавия въпрос,но може ли някой да ми каже съопношението кг./lbs.
много моля и ще съм страшно благодарна!
поздрави на всички
1 кг=2,2 паунда

idontlikeyouinthatway
22nd June 2006, 23:09
1 кг=2,2 паунда[/quote]

менрси много!
а,рецептите къде мога да ги намеря?

liophy
23rd June 2006, 10:48
Или ако ви е удобна обратната смета 1 паунд = 0,454 кг (всъщност тука се изчислява още по-точно)

lqlqlqlq
23rd June 2006, 14:51
siska_em, искам да те попитам при положение че си изпробвала диетата на колко е равна "половин купичка" , колко грама е?

siska_em
23rd June 2006, 22:55
Ами половин купичка, стъклена за крем, мисля че около 100гр. :?

lqlqlqlq
24th June 2006, 08:00
Ами половин купичка, стъклена за крем, мисля че около 100гр. :?
А качила ли си някъде рецептите, че не ги видях? И ако не си,ще ти е проблем ли да качиш и тях? :D

bimbi
24th June 2006, 08:08
Ами половин купичка, стъклена за крем, мисля че около 100гр. :?
А качила ли си някъде рецептите, че не ги видях? И ако не си,ще ти е проблем ли да качиш и тях? :Dмацо, в ония линкове с книгата мернах рецепти /щото само я попрегледах, не съм я чела/

lqlqlqlq
24th June 2006, 08:13
Ами половин купичка, стъклена за крем, мисля че около 100гр. :?
А качила ли си някъде рецептите, че не ги видях? И ако не си,ще ти е проблем ли да качиш и тях? :Dмацо, в ония линкове с книгата мернах рецепти /щото само я попрегледах, не съм я чела/
Ем мерси пак ще погледна :)

Venus
3rd July 2006, 08:42
Аз я прочетох (книгата). Тук става дума наистина само за 6 дни. Разбира се се говори за намаляне с 1 номер от дрехите, а не нещо повече. Въпреки това има написани за всеки тип тяло какви храни са подходящи и кои трябва да се избягват. Има и един примерен ден с храни, т.е. нещо, което принципно е добре да се спазва като режим на хранене за всеки тип тяло поотделно. Затова в книгата има написано както за хората, които се нуждаят от бързо сваляне на кг (за 6 дни), така и съвети за по-нататъчното хранене:). Има и снимки преди и след на хора, които са го правили за различен период, като НАААААЙ-дългия период на спазване на диетата при една жена беше наистина 6 седмици. Но иначе самата диета е за 6 дни :)

cranberry
3rd July 2006, 11:05
абе защо мн ми се иска да ви повярвам!
1во - отдавна я гледам тая книга, тарикатите верно 6 дни са написали - то хубаво 6 дни, ама като минат?
някой във форума, сори, 4е не помняк ой то4но, беше писал, 4е за 6 дни свалил 5 кила - 4удесно !!! ама колко дни са минали откакто е спряна диетата?
сори, 4е малко наизуст говоря, още не съм прегледала линковете, които сте пост-нали, ама не се сдържах да напиша два реда...
ще пиша пак като птидобия някакви впе4атления. дано има нещо вярно ....thumbs up !

cranberry
3rd July 2006, 11:25
"muscle burns fat"

???

те ей тва е пълна глупост !!!
нема на4ин, ама айде, ве4е съм в от4аяние, 4е 3 годинине мога да сваля 4 кила и да ги задържа, ще се пробвам
за протокола - попаднах в C-type

Петко К
3rd July 2006, 16:39
Стига с тия еднодневни диети. Без цялостна промяна на хранителните си навици нищо няма да постигнете. Научете се на правилно хранене и никога няма да имате проблеми с теглото. Иначе ще се лутате от диета на диета цял живот и винаги ще сте дебели и/или гладни. За 6 дни нищо не става, не се заблуждавайте. Някой правилно попита - какво правим, след като изтекат 6 - те дни? Връщаме се пак към яденето на корем?
За 6 седмици е по - вероятно да направите нещо, но истината е в разумния хранителен режим, който да се спазва ЦЯЛ живот.

neli4ka
3rd July 2006, 17:08
Много се извинявам,но дали ще се намери желаещ да преведе теста,понеже не съм на ти с английския :oops:
Благодаря предварително.

apoklistika
3rd July 2006, 17:10
За кой текст става въпрос?

elaiza
3rd July 2006, 17:28
Стига с тия еднодневни диети. Без цялостна промяна на хранителните си навици нищо няма да постигнете. Научете се на правилно хранене и никога няма да имате проблеми с теглото. Иначе ще се лутате от диета на диета цял живот и винаги ще сте дебели и/или гладни. За 6 дни нищо не става, не се заблуждавайте. Някой правилно попита - какво правим, след като изтекат 6 - те дни? Връщаме се пак към яденето на корем?
За 6 седмици е по - вероятно да направите нещо, но истината е в разумния хранителен режим, който да се спазва ЦЯЛ живот.
И аз съм на това мнение, м/у другото четох в друг форум едно момиче пишеше ,че няколко дни след като спряла диетата си върнала килограмите, така че смисъла общо взето е излишно хабене на нерви, иначе системата ако се спазва за дълго имам предвид 6 седмичната програма не е лоша като цяло и създава добри хранителни навици.

cranberry
3rd July 2006, 17:32
разровете се в дир бг форума , тема диети - там го има
намерих я книгата, ама ми се струва ала балада, за вси4ки типове е дадено горе долу едни и същи препоръ4ителни храни, нищо не казва може ли да се яде диня, праскови ткива неща, май , щото казва само дребни некостилкови плодове и яко зелени листни зелен4уци и някви купи4ки, половин купи4ка, което е 50 грама примерно боровинки
абе не е мн харабийска храната, ама 6 дни все някак ще се издържи, макар 4е ми е е малко не ясно как за работа си забърквам в кутийка риба тон с 4есън, тъпи4ко е... абе 1во ще я из4ета и после ще реша дали ще го правя тва 6 дни или ще е карам на доброто старо НВД бавно но славнио... ама колко е славно...
това при преглед на книгата на прима виста из а4итане на 30-40 стр

cranberry
3rd July 2006, 17:36
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=dietes&Number=1945840357&page=0&view=collapsed&sb=5

apoklistika
3rd July 2006, 17:38
Мен ако питате,за 6 дни освен телесна течност,друго нищо няма да изгубите.Все ми се струва,че това чудо за 6 дни е идеалния начин да разбереш какво значи йо-йо ефект :roll:

cranberry
3rd July 2006, 17:46
И на мен така ми се струва...
в сми, 4е то това си е 4исто НВД с вси4кото месо, риба и по 3 белтъка на закуска, знам ли, ама то за 6 дни реално не може да се смъкне кои знае колко мн с това, което той предлага като диета/хранит.режим, тоест едвали ще е мн голям йо-йо ефекта, не съм из4ела още как се продължава след 6те дни, нема на4ин да ти препоръ4ва яко шоколадите...

cranberry
3rd July 2006, 18:01
п.с. освен тва малко сектантско зву4и, американска му работа
сори, 4е на ткива включвания, ама ви пиша в процеса на 4етене, ае със здраве... и по-малко кила гхахахах

cranberry
3rd July 2006, 20:01
ок, немам нищо против, ама като приклю4иха 6те дни, с какво запо4на да се храниш? и колко време е минало от 6тия ден, 4е не си ка4ила?
и как разбра, 4е то4но мазнини си свалила, след като мазнините не тежат много, нали се сещаш? а примерно си се освободила от задържаната вода, след като не се консумира никаква сол? за тва замисляла ли си се?
тва ми е интересно...
и цялата история зву4и абсурдно
и то4но защото поназнайвам разни неща, си позволявам да вкарвам ткива кометнари
защото ЯВНО Е маги4еска диета.
а и също така има зна4ение от колко кг си тръгнала , за да свалиш 5 за 5 дни. понеже аз с мойте 52 и нищо да не ям 5 дни, пак няма да сваля 5 кг...

cranberry
3rd July 2006, 20:03
п.с. НВД не изклю4ва въглехидратите, а ги ограни4ава до бавни (също като Майкъл) и до 1вата половина на деня, u know.
за да сме то4ни кетонната диета ги изклю4ва.
anyway
enjoy your new body
Ние простосмъртните можем само благороднио да ти завиждаме :)

bimbi
3rd July 2006, 20:12
абе къде има таблица с тия бързи и бавни въглехидрати?

cranberry
3rd July 2006, 20:36
ми няма
бързи са въгл в плодовете и вси4ки junk foods
бавни са в ориза, картофите, пълнзърнестите храни, там овесени ядки али бали
оба4е Майкъл дава обикновените картофи - за разлика от някви сладки латиноамерикански сортове - като бързи, ама аз друго знам от фитнес инструкторите

bimbi
3rd July 2006, 20:47
ми няма
бързи са въгл в плодовете и вси4ки junk foods
бавни са в ориза, картофите, пълнзърнестите храни, там овесени ядки али балина кое викаш junk foods? разните му там снаксове ли?

cranberry
3rd July 2006, 21:08
ми вафли, бейк ролс, бисквитки, бонбонки, предполагам и дюнер4ета, хамбургер4ета (по принцип можеш да си правиш нещо като хамбургер - здравословен - с пълнозърнест хляб, най-добре бонус, някакъв зелен4ук - домат, краставица, маруля, морков... и месо някакво нетлъсто - риба, варено пилешко, за тия шунки и филета не съм мн сигурна, ама май не са добра идея и без салами , кренвирши... ако може и без сирене, кашкавал и без сосове - майонеза, кет4уп, забрави. май има няква гор4ица, която е ок - ама аз не оби4ам и не съм се интересувала - и тва ако може до обяд, шото хляба нали е въглехидратно богат и не е оферта след 2-3 pm да го ядеш...)
abe junk food - 4е малко се отклоних е и вси4ката fast food и всякви пакетирани историийки, скоито са пълни магазините...

bimbi
3rd July 2006, 21:10
и ко ся, плодовете са в един кюп с тия боклуци...?

cranberry
3rd July 2006, 21:24
мне, не
те са полезни, имат мн витамини и там всякви полезни вещества, ОБА4Е - тва, което е най-дразнещото поне за мен в сезона на дини, 4ереши, праскови, кайсии - могат да се ядат, но в ограни4ени коли4ества и то пак до към 3-4 следобяд, понеже имат мн фруктоза - особено по-сладките
освен тва се препоръ4ва да не се ядат самостоятелно, а задължително в комбинация с протеин
товва е ако си решила даправиш НВД - на мен ми е мн трудно, но имах супер ефект и то то4но за 1 седмица с яко аеробни тренировки
ама като видях, 4е за 1 седмица свалих 2 кила и се отпуснах, волята си отпуснах де - при мен проблема е, 4е не оби4ам мн да ям месо, т.е. няма да се сетя за месо, но виж за плодове си умирам и сега съм общо взето на салти, плодове до към 4-5 следобяд - което не е мн ок, ама... и пържолки с краставици или зеле ве4ер , и мн вода и билкови 4айове
а, може ядки да ядеш, ама внимателни4ко и сурови4ки, 4е са мн калори4ни - 500-800кк/100 гр, препоръ4ително бадеми и орехи
та така
яж си плодовете, ама не прекалявай с коли4ествата

cranberry
3rd July 2006, 21:25
п.с. тва май ще е по-добре да го преместим в някоя друга тема, а?

daisy_gp
4th July 2006, 12:17
аз от днес започвам, само след дни ще видя ефекта :D . А между другото цялата книга ли е сканирана?

neli4ka
4th July 2006, 19:09
apoklistika,ставаше въпрос за превод на теста,който определя какъв тип тяло си.В дир-а го имаше преведен,но нещо бяха объркали. :cry:

FatMan
5th July 2006, 15:06
Значи аз съм висок 173 см и тежа 95-97 кг ! Странното е че не ми личи че съм толкова КГ ! И са хода на фитнес и пия L-carnitine на BioFlit , ама не паза никаква диета ! Като разбрах за тая книга ми стана интересно щото след 2 седмици отивам на море и искам малко от малко да смъкна некой килограм ! И ми се струва странно че за 6 дни мога да свала 5 кг но се пак ми кажете на тея килограми които съм аз и с помощта тази книга лесно ли ще сваля 5 кг за 6 дни ?!?! Така като прегледах темата има хора които са доволни ама нз ! И много се чудя дали да си купа тази книга ! Кажете кво да права че направо издивявам !

apoklistika
5th July 2006, 15:24
Това,че не ти личи,може би идва от факта,че имаш по-яки кости.За книгата не знам какво да ти кажа,не съм пробвала и все още съм на мнението,че за 6 дни можеш да загубиш телесни течности,абсурд е да свалиш за толкова кратко време 5 кг мазнини.

daisy_gp
5th July 2006, 15:40
кой казва, че 5 кг. са 1 размер дрехи? щото в книгата се набляг на рамера, а кг. са различни за всеки май :) :)

elaiza
5th July 2006, 15:53
кой казва, че 5 кг. са 1 размер дрехи? щото в книгата се набляг на рамера, а кг. са различни за всеки май :) :)
Tочно така е, дори на едно място самия автор казва ,че не трябва да се очаква отслабване с 5кг , може да се свалят и 3 и 4, а може и 2 зависи кой колко има да сваля, а и по-добре оставете кантарите и се мерете с метъра за да сте сигурни, че губите см, а кг. ги забравете.

FatMan
5th July 2006, 16:51
Добре а един номер на колко сантиметра е равен ?!? И може ли някой да ми прати цялата книга на и-майла ми щото немога да ги изтегла от линковете които са дадени ! snoop_dogg@mail.bg ! плс ми ги пратете ! мноо ще ви съм благодарен ! Щото мисля от утре да почвам да праим упражнения и да спазвам диети по книгата ! за да мога до 15-ти да сваля един номер или два :)

crazed_insanity
5th July 2006, 17:34
абе да ти кажа, май най-добре да си я купиш. аз днес си я взех и така като я гледам, няма да можеш да добиеш много добра представа за какво точно иде реч ако не я прочетеш почти от кора до кора, а се съмнявам, че някой ще има времето и търпението да сканира 247 стр пълни с текст от двете страни :wink:
успех и кажи после какво е станало!

FatMan
5th July 2006, 18:02
Абе нз дали ще мога да я зема щото наще се прават ! Ше ги дрънкам колко мога ама като ги гледам нема да я земат и се дразна яко ! Ше зема да ги пребия некой ден ! :evil:

crazed_insanity
5th July 2006, 18:58
хаха :wink: еми, кофти :? ама като не искат издебваш някой момент в който ги няма у вас и са си уставили някоя и друга чанта и сам си взимаш парите.

не,не - шегичка само, недей по-добре :wink:

estrella
5th July 2006, 20:43
Не разбирам защо ти е на теб точно, Fat Man, да отлабваш, при положение, че тренираш, пиеш разни неща и не ти личат килограмите... Не ви разбирам с тия "магически диети" и това си е.

FatMan
5th July 2006, 22:49
ми estrella колкото и да не ми личат пак съм си дебел ! Сички мои фр ми викат че не ми личи че съм 97 кг ! Дават ми около 80-85 кила ! Ама пак не ми е мноо добре така ! пак ме е срам да отида на плаж или на море ! не е хич приятно ! Аз ако стана 80-85 кг ще съм СУПЕР ;) ! Верно тренирам , ама искам да пробвам и нещо различно като Книгата на М.Търмънд ! Може да има ефект и ще е добре ! ще ми е горе долу добре на морето след 2 седмици :D

_root
5th July 2006, 23:19
Отворете последния брой на списание "Ева" и вижте диетата на М.Т.

cranberry
6th July 2006, 13:30
про4етох книгата
май ще отпо4вам диетата
за тва искам да попитам нещо:

коя минерална вода, която се продава в бг, е без натрий?
евентуално т.нар. трапезна? гледам наскоро се е появила някаква по 700 грама бутилката, ама не съм гледала кво съдържа.

и в кои консерви риба тон няма сол? то ясно, тия в собствен сос, ама на опаковките пише , 4е има сол, демек има и натрий - това едни сини кутийки, сега не мога да проверя то4но ква е марката

о4аквам предложенийца
мерси!

crazed_insanity
6th July 2006, 21:24
ами той вътре пише, че препоръчва дестилираната вода (тя няма натрий), но тъй като тя не е хич полезна (заради липсата на жизненоважни съставки като минерали например) ако държеш да я пиеш е хубаво да я комбинираш с нормална бутилирана вода.
а рибата тон, в супермаркетите се продават доста видове, но ако все пак не можеш да намериш такава без сол просто си я изий - отново, както е написано в книгата :wink:

daisy_gp
7th July 2006, 07:47
про4етох книгата
май ще отпо4вам диетата
за тва искам да попитам нещо:

коя минерална вода, която се продава в бг, е без натрий?
евентуално т.нар. трапезна? гледам наскоро се е появила някаква по 700 грама бутилката, ама не съм гледала кво съдържа.

и в кои консерви риба тон няма сол? то ясно, тия в собствен сос, ама на опаковките пише , 4е има сол, демек има и натрий - това едни сини кутийки, сега не мога да проверя то4но ква е марката

о4аквам предложенийца
мерси!


ами аз не се вманиачавам чак толкова, все пак на нашия пазар няма голямо разнообразие. И въпреки това за 3 дни, 3 кг. Не очаквах такъв резултат. С нетърпение чакам последния ден. Но трудното мисля ще е след това :D

cranberry
7th July 2006, 08:50
ей, верно ли , супер!
абе аз не, 4е се вманиа4авам, ама ако ще правя нещо, да го правя като хората.
ами риба тон няма без сол - разгледала съм сносхти мн обстойно вси4ки възможни консерви в пикадили.
евентуално в диети4ните магазини? с диабети4ни храни?
а и прясна не намерих риба тон, в сми замразена де

и минерална вода няма без натрий и даже пове4ето са с мн висока концентрация - някъде из форума 4етох, 4е е добре мин.вода да е с под 40 Na/100 ml, а те пове4ето са 60-80
абе не знам

Lilu
7th July 2006, 08:55
Аз малко ще се отклоня от темата за книгата . Вместо да спираме мазнините напълно моето мнение е че можем само да ги намалим и да ги комбинираме с една много добра аеробна тренировка . Това да спреш лятно време по-голяма част от плодовете и сиренето?? КАк да спра сиренето , което е много полезно . Маслините са полезни и като цяло мазнините няма нужда да ги спираме по-скоро да ги заменим с продукти с по малко мазнини например Олио - Зехтин . Вечният пример ... Аз лично няма да я почвам тая диета . Има и доста диетични храни по големите магазини аз вместо да си купувам шоколади си взимам едно диетично кексче на Браво. Но искам да споделя и нещо друго ... Има едни диетични вафли Стокси на чиято опаковка пише 560 калории. Незнаамм как стават диетични с толкова калории колкото и на един шоколад Милка ? Ако някой знае да каже, но аз твърдо съм за намаляване на мазнините , а не пълното им спиране .Всичко това в комбинация със спорт.ЗА жените мога да кажа да си купят като мене едно въже да разместят стаите си и да скачат на воля сутрин, а вечер да ходят на Аеробика, където ще си имат и компаниика :)

jito7
7th July 2006, 08:59
Значи аз съм висок 173 см и тежа 95-97 кг ! Странното е че не ми личи че съм толкова КГ ! И са хода на фитнес и пия L-carnitine на BioFlit , ама не паза никаква диета ! Като разбрах за тая книга ми стана интересно щото след 2 седмици отивам на море и искам малко от малко да смъкна некой килограм ! И ми се струва странно че за 6 дни мога да свала 5 кг но се пак ми кажете на тея килограми които съм аз и с помощта тази книга лесно ли ще сваля 5 кг за 6 дни ?!?! Така като прегледах темата има хора които са доволни ама нз ! И много се чудя дали да си купа тази книга ! Кажете кво да права че направо издивявам !
е, в карйна сметка от опит глава не боли...най-много да си върнеш килограмите след диетата...но си момче и поне целулит няма да имаш след това :evil: :evil: :evil:
А за мераклиите да пробват диетата - ок, пожелавам ви успех, диетата не е най-страшното..постарайте се след края й да преминете към полезен за организма ви режим на хранене..и най-добре опитайте да го превърнете в начин на живот - само така ефектът ще се запази и резултатите могат да са наистина трайни..знам, че не казвам нищо ново, но..една гола диета, без да мислим за последиците..си е "мечешка услуга" :)

cranberry
7th July 2006, 09:00
какви са тия кекс4ета браво?
те са за диабетици, което не ги прави по-малко калори4ни, а са без захар или с някакъв заместител на захарта
и то4но поради тази при4ина тва стокси е 560 кк

Lilu
7th July 2006, 09:03
какви са тия кекс4ета браво?
те са за диабетици, което не ги прави по-малко калори4ни, а са без захар или с някакъв заместител на захарта
и то4но поради тази при4ина тва стокси е 560 кк ми незнам ама с тях замествам шоколада и пишеше диетични не бяха на щанда за диабетици правя разлика :)

cranberry
7th July 2006, 09:17
ми то хубаво , ама кво му е дието4ното на 560кк/100гр, като има и тесто, ти си земи 1 4ерен шоколад - 500кк/100гр

Lilu
7th July 2006, 09:22
ми то хубаво , ама кво му е дието4ното на 560кк/100гр, като има и тесто, ти си земи 1 4ерен шоколад - 500кк/100гр моя грешка 560 калории на цялата опаковка Стокси което са общо 8 вафли

cranberry
7th July 2006, 09:49
колко грама са 8 вафли? от къде?

Lilu
7th July 2006, 09:59
колко грама са 8 вафли? от къде? от пикадили казват се "стокси" и 1 вафла горе долу излиза 30-40 грама не съм сигурна в момента нямам опаковка за да пресметна

crazed_insanity
7th July 2006, 10:14
ами не знам за тези вафли, но много внимавайте с разните пакетирани работи на които пише, че са диетични, защото в прекалено много случаи просто го пише без да е истина. трябва да гледате какво съдържат! плюс това, съдържат куп консерванти, химикали и подсладителите, които не помагат ама хич за отслабването, даже напротив - затормозяват организма. така че по-добре ги оставете тези вафли :wink:

cranberry
7th July 2006, 10:56
аз от 4исто любопитство
ина4е нямам идея кво то4но озна4ава нещо сладко разли4но от плод да е дието4но

Lilu
7th July 2006, 16:18
ами взех си един пакет сега и ще ви напиша какво съдържа .

"Стокси" вафли с крем ванилия без захар
СЪстав:пшеничено брашно, втвърдено растително масло , малтодекстрин, сухо мляко обезмаслено , лецитин, ванилия, аспартам,зунет, сол , набухвател.
Без консерванти
Белтъчини-5г
мазнини-33г
въглехидрати-58г
Енергийно съдържание на 100г 565 кал.
Нето тегло: 160 г

Е сега вече като прочетох ми се искаше да не ги бях купила , но пак е по-добре от онова което постоянно ям .

summer_68
7th July 2006, 16:26
леле не ми се мисли какво ядеш постоянно...... :shock: :)
ако много обичаш сладко по добре чат пат хапвай качествен черен шоколад или по малко от каквото ти е там любимо. ако един ден попрекалиш следващия ще се ограничаваш и така .......
вземи ги остави тея ''диетични'' чудеса.ако от тях действително не се пълнееше всички щяха да похапват само тях и останалите фирми щяха да фалират :)

bimbi
7th July 2006, 17:57
туй ако са диетични вафли... :roll:

Lilu
7th July 2006, 21:14
леле не ми се мисли какво ядеш постоянно...... :shock: :)
ако много обичаш сладко по добре чат пат хапвай качествен черен шоколад или по малко от каквото ти е там любимо. ако един ден попрекалиш следващия ще се ограничаваш и така .......
вземи ги остави тея ''диетични'' чудеса.ако от тях действително не се пълнееше всички щяха да похапват само тях и останалите фирми щяха да фалират :) олелееее .....по 4-5 сладоледа , кроасани , вафли морени 2-3 и един шоколад Милка туй кажи речи ми е порцията за деня сладко + манджа :cry:

cranberry
7th July 2006, 21:29
туй ако са диетични вафли... :roll:

диети4ни вафли е оксиморон

summer_68
7th July 2006, 21:32
хахаха да ти кажа че е много ама ти това си го знаеш.... :D
опитай се да се залъгваш с (знам че не е същото ама........)разни плодови салатки ...аз напоследък например съм луднала по:
пасирам много лед,около шепа ягоди .... и допълвам чашата с прясно изстискан грейпфрут(като преди да го изтискам си отрязвам 1 шайба и я пускам в чашата) или там някакъв друг плод който позволява изстискване......
много е ободряващо за жегите .......
:D :lol:

cranberry
7th July 2006, 21:36
аз съм подивяла на тема 4ереши пъпеши дини и нектарини хахха

Lilu
8th July 2006, 07:32
нямам пасаторче :( но имам сокоизтисквачка .Снощи бях на тренировки и ми казаха че съм напълняла май ще трябва да започна да се залъгвам наистина с плодчета.

TedyK
8th July 2006, 17:45
идеята според мен не е да ги свалиш, а как да ги запазиш след това. защото една диета с зелевата супа има същите резултати за сваляне, но никой не говори за момента на запазване свалените килограми.

cranberry
8th July 2006, 18:41
сега си готвя за диетата
искам да ви кайа без да преувели4авам ,, 4е тия пуешки кюфтенца са най якото нещо от месо което някга сум яла

cranberry
8th July 2006, 18:49
имам предвид от месо, пук аз месо мн не оби4ам

TedyK
8th July 2006, 18:51
абе аз преди си правих кюфтета от риба тон станаха едни сухи, ужас. сега с голямо негодувание виждам, че май ще зарязвам доматите според тази диета.

cranberry, тези плодове които изброи знаеш ли какво количество за плодова захар имат особено динята. каква група си ти? аз като гледам в моята B група май ще продължавам да си ям грейпфрута и това е. обаче има някаква рецепта грейпфрут с канела, но нещо не мога да я открия.

cranberry
8th July 2006, 18:54
аз съм Ц
ами пуешкото за разлика от рибата тон е мазни4ко и станаха со4ни дайе и без да им слагам никв амазнина
плодовете за моя тип са само боровинки малини къпини ткива дребни, и ягоди може
зарязвам динята
още пове4е 4е при мен в примерните менута няма домати, ама отзад в рецептите иматкива с домати които са подходящи за Ц и мисля да си хапвам
има 1 риба треска с гъби и домати
а канела и грейпфрут - в десети
имаш книгата нали?
ако не, кайи да ти напиша рецептата

lqlqlqlq
8th July 2006, 18:57
cranberry, би ли я написала рецептата ,че и на мен ми трябва ,но я няма в нет

TedyK
8th July 2006, 19:06
нямам книгата. някой си е правил страхотен труд да скенира повече от нещата и е даден линк към dir.bg. понеже не съм в БГ освен да погледна няма ли я на Eng. и да си я поръчам. ама долу горе им виждам идеята за диетата де, ограничаваш рязко въглехидратите и всичките ми любими храни като шоколад и сладолед спираш и заслабваш.

cranberry
8th July 2006, 19:24
1 грейпфрут
щипка канела
1 пакет4е подсладител
смесете обеления грейпфрут с канелата и подсладителя, изяжте студен, а при желание - опе4ете докато подсладителят се карамелизира
това е 1 порция

lqlqlqlq
8th July 2006, 19:30
мерси :D

adi4ka
9th July 2006, 11:58
a za kuftenzata kakva e rezeptata?

MartyMcFly
9th July 2006, 12:09
Книга за напълняване няма ли :oops:

cranberry
9th July 2006, 12:31
пуешки кюфтенца
500 гр пуешко
1/2 4.л. лют 4ервен пипер
4есън на прах
кориандър - ама на мен тва ми е мн гадно на мирис и не го слагсм
4ерен пипер
сладък 4ервен пипиер
риган
босилек
вси4ко по 1/2 4.л.1/2 купи4ка пилешки бульон - аз сложих вода 4е нямах бульон
накълцваш месото слагаш там си4ките екстри, оставяш за 20 мин в хладилника и после пържиш без мазнина в тефлонов тиган
малко по-внимателно, 4е лесно се разпадат, оба4е са адски яки

TedyK
9th July 2006, 15:04
Аз вчера преглеждах упражненията за фитнеса. Отговорих си на доста въпроси. Ами аз трябва да спра да си тренирам краката защото ако продължавам така ще заприличам на малко биче. Въобще като си сравнявам моята програма аз развивам мускулна маса, която не ми е въобще необходима по този начин. Човека набляга на бавните и продължителни упражнения. От понеделник промяна голяма ще настава.
Имам скенирани няколко страници за тренировъчната програма. Само толкова ли са? Обяснява се за скоростното вървене, велотометър , бавен джогинг, бавния джогинг и бавното дишане. Не виждам кои страници са за съжаление. Има ли още нещо или е само това?

cranberry
9th July 2006, 15:56
това, за което МТ говори, според мен си е 4иста аеробна тренировка, но тъй като става дума и за хора с доста кг отгоре - 20 и пове4е - за тва казва бавни
ако ти е трениран организма - то си писхе - мож да следиш пулса да ти е 70 вместо 55-65 процента от 220 минус възрастта
не знам дали се изразих ясно
но МТ набляга на аеробните тренировки, коиро свалят килца, шото фитнеса прай маса
поне аз тка ги разбирам нещата от тва което съм 4ела

TedyK
9th July 2006, 18:34
Да, да. Правилно се изрази. Аз изчислих колко ми е пулса и той обяснява как при наличието на по висок пулс започваш да гориш захарта в кръвта а не мазнините и за това набляга на бавните движения. А аз иначе си правя кардио по 40 мин. със всяка тренировка, а фитнеса както ти го наричаш си го правя отделно преди това.

cranberry
9th July 2006, 18:40
аха
ми аз на фитнес не оби4ам да ходя и ходя на аеробика, дтонакрая има 20 мин упражнения за корем крака за ръце
и на тае бо пак по същата схема
знам, 4е не е достатъ4но за стягане, ама искам 1во да си махна мазното по шкембенцето и дръжките на любовта и после ше се стягаме пфффф

TedyK
9th July 2006, 18:45
То и аз така искам това да махна и онова, а то не ставало с избирателните ми идеи. Сега спирам да работя за краката и започвам да наблягам здраво на шкембенцето. Да го стегна като краката си. Ами то ми се каза да правя кардио и да дигам малко гирички за ръцете, ама аз си знам моята. Понеже ми се обясни след една тренировка за крака как метаболизма се засилвал и аз от много приказки и акъл.....

cranberry
9th July 2006, 18:54
и на мен тва ми е проблема - краката ми са мн ок, някви тъни4ки, ама с тва корем4е кат бременна в 4ти месец хахаха
ама от степа мн правя прасци, оба4е то си се води кардио така 4е лошо няма

TedyK
9th July 2006, 19:46
Ами ще опитам сега с диетката и с промяната в кардиото. Да видим резултатите. Нещо съм се навила ид а пробвам тази луната деита и да видим кога ще реша да спра всичко ид а се натъпча с шоколад и сладолед....

cranberry
9th July 2006, 21:11
Лунната според мен е тъпо, цял ден на вода някак не ме кефи
ина4е на мн места съм 4ела, 4е е хубаво веднъж седми4но да си прайш ден само наплодове, ама пък ина4е нали плодовете мн захар - абе знам ли
ма тая диета на МТ днес цял ден ми се повдига от тва безсолното и пикантното бляхх

TedyK
9th July 2006, 22:00
е то това е плодова захар. съвсем различно е от бялата.
без сол мога да издържам. най добре издържам само на кисело мляко и извара по 10 дни, ама след това нали трябва да задържиш нещата. за това ще видя луната дали ще действа.

cranberry
9th July 2006, 22:59
леле, тва изварата ми е най-противното нещо на света

TedyK
9th July 2006, 23:31
ама отблежи, че е страшно полезна. смесвай я с киселото мляко и краствица примерно или мед.

cranberry
9th July 2006, 23:46
меда е мн калори4ен
а изварата ми мирише.. айде да не ставам цини4на...пффффф

TedyK
9th July 2006, 23:55
aaa меда се разгражда бързо. нищо му няма доста за предпочитане е от бялата захар и разни подобни.

cranberry
9th July 2006, 23:59
а, в тоя ред на мисли, какво ще ре4е 4е се разгражда бързо? като плодовете ли>? тогава нали не е хубаво да се яде след 14 4аса? ако искаш и ти се занимава, пиши на ЛС да не занимаваме хората, ако не им е интересно

TedyK
10th July 2006, 00:15
точно това щях да предложа и аз.

daisy_gp
10th July 2006, 07:54
ами това е, приключих я диетата. 5 кг минус. ами сега? сега ще полагам усилия да се храня според диетата, обаче Търман пише да не се увеличават количествата. а как обичам плодове и то не само тези от моята група и смятам да си ги позволявам в междинните закуски. Дали ще сгреша?

cranberry
10th July 2006, 08:34
4ЕСТИТО!

ти кой тип си?
при мен са разрешени само дребни плодове без костилки.
ама се сетих, 4е някъде имаше режим за поддържане на теглото, може на него

daisy_gp
10th July 2006, 09:16
аз съм "В".
Обаче мисля, че ще има и книга за "Шестседмично преобразяване на тялото", ако сте забелязали към края на книгата се споменава за тази му програма. :)

cranberry
10th July 2006, 10:26
ами то вероятно има ама още не е преведена на бг

TedyK
10th July 2006, 14:35
daisy_gp, честито :lol: аз съм B също и днес мисля да я заповам. моля те ако е възможно следи си килограмите и кажи след 6 дни как си?
освен това някой ще си направи ли труда да ми напише следните рецепти

пилето с аспержи от 212 стр. ,
целувките 236 стр.
гаспачо 222 стр.
пиле по ямайски 226 стр.


май станаха много. ако някой може да ги скенира ще му дам e-mail да ги прати за да не се мота да ги преписва.
тези три разбити белтъка сурови ли се пият и още нещо къде намерихте риба без натрии?

cranberry
10th July 2006, 15:04
сега съм на бачкане и не е в мен книгата, ама довечера се надявам да се сетя
ами кво да ти кажа в събота бях 53 кила, толкова съм от 1 месец откакто ги свалих от 55 и не бях мръднала. събота яко се натъпках с бисквити и сладолед, вечерта пих няколко чаши вино и от неделя съм на МТ и тая сутрин бях 51 кила, ама вероятно е от вода. ина4е вчера си взех мерките и в петък пак ще се измеря да видя за кво иде реч

TedyK
10th July 2006, 15:17
cranberry, maj samo ti si с книгата за това ще ти напомням периодично. долу горе ги пишеш рецептите. да схвана идеята.

аз от два дни проядох палачинки и шоколад и сладолед. ама вече съм метнала всичко в кофата.

cranberry
10th July 2006, 15:42
кви пала4инки бе мацка? кви шоколади?
тва в събота хахахах

TedyK
10th July 2006, 15:49
еее в събота ми. ама идеята ми е, че аз тестени неща не мога да ям защото съм с нико кръвно :P обаче нещо се самодоказах.

cranberry
10th July 2006, 15:51
ааа, тва ли било
аз бял хляб не съм яла от години - освен малко козунак по великден. а 4ерен бонус 4ат-пат си позволявам, ама сега не съм се сетила, пък и МТ не разрешава
добре, 4е поне кафе може да се пие

TedyK
10th July 2006, 20:34
Така, аз днес отивам в салона да тренирам и се качвам на уредчето, което има способност да изчислява пулса в всеки един момент. Спазвайки диаграмата трябва да е около 121. обаче то това все едно нищо не правя. Обикновено за 30 мин. смъквам до 250 кал. този път едва закръглих 200. След това на пътеката с бавно ходене....
Сега обаче реших, че нещо не е както трябва и се поразрових в нета. Значи не знам как са превеждали таблицата, но изчисленията не са ги докарали.

http://exercise.about.com/cs/cardioworkouts/l/aa022601a.htmспоред формулата на Karvoven хората изчисляват пулса на сърцето по този начин. Мятам един бърз превод:

това е пример за 23 год. човек с пулс 65 при покой ( изчислява се когато измериш пулса в продължение на 1 мин. )
ще слагам за кратко *сърцето в покой = СП

220 - 23 (год.) = 197
197 - 65 (СП) = 132
132 * 65% (нисък сърдечен ритъм) или 85% (висок сърдечен ритъм) = 85.8 или 112.2
85.8 + 65 (СП) = 150 112.2 + 65 (СП) = 177
границите на сърдечният ритъм са от 150 до 177

Гадната истина
Тялото НЕ гори по-висок процент на мазнините, когато кардио упражненията са с по ниска интензивност. При висока интензивност горите по-голям процент калории което трябва да е водещо, ако искате да свалите килограми.

Това е таблица показваща горенето на мазнини при жена с тегло 59кг.
http://i68.photobucket.com/albums/i23/Grafinia-T/tab.jpg

Ето още един сайт за коремните мускули как да тренираме в къщи. Най долу където пише Abdominal Exercises и са посочени 6 начина.
http://www.ironmagazine.com/article42.html

cranberry
10th July 2006, 21:10
ооо мн ти мерси
ей сега ще ги разгледам
а верни ли са показателите на тези уреди?
моя кростренажор ми показва около 200 кк на 10 мин

????

TedyK
10th July 2006, 21:30
как за 10 мин.
за половин час активна дейност повече от 200-250 кал. няма как да свалиш.
иначе замисли се логично приемаш да кажем 1700 кал на ден с ядене и ги гориш за 1.30 според твоята играчка.

cranberry
10th July 2006, 21:34
абе и аз тва се чудех, че не е мн в час машината

TedyK
10th July 2006, 21:43
значи без да и гледаш "часа" да знаеш 30 мин = 200 кал. долу горе.

cranberry
11th July 2006, 13:06
за нищо
пробва ли ги?
на мен мн вкусни ми бяха

daisy_gp
11th July 2006, 14:43
daisy_gp, честито :lol: аз съм B също и днес мисля да я заповам. моля те ако е възможно следи си килограмите и кажи след 6 дни как си?
освен това някой ще си направи ли труда да ми напише следните рецепти

пилето с аспержи от 212 стр. ,
целувките 236 стр.
гаспачо 222 стр.
пиле по ямайски 226 стр.


май станаха много. ако някой може да ги скенира ще му дам e-mail да ги прати за да не се мота да ги преписва.
тези три разбити белтъка сурови ли се пият и още нещо къде намерихте риба без натрии?


аз точно тези не ги правих, все пак имаш избор да ги заместиш.

cranberry
11th July 2006, 14:45
имаш, да, просто споделям, че са доста готини

TedyK
11th July 2006, 15:01
Ама вчера отивам в магазина и една връзка аспержи 3$. А то в тях най много да са 10 бр. Обаче мис е сториха леко завехнали и ги прескочих. Поен за сега де. А иначе изнамерих кафявия ориз и ягодите са запасени сега остава да спра чая и да почна ориза.

cranberry
11th July 2006, 15:28
и в бг са по толкова
даже са 5-6 лева 10тина
аз си взех замразени
4 лева половин кило ко да прайш

cranberry
11th July 2006, 18:56
хек, треска
има няква камбала ама нея знам ква е

TedyK
11th July 2006, 19:34
оф отивам на фитнес без това съм гладна ще го приема като фитнес на гладно.

cranberry
11th July 2006, 20:23
успех

TedyK
11th July 2006, 23:34
Е чак успехи :roll:

crazed_insanity
12th July 2006, 10:40
daisy_gp ти от колко тг свали 5??? защото аз също съм Б и ми се ще да имам някакви реални очаквания- да не се разочаровам после :wink:

cranberry
12th July 2006, 11:08
искам да ви кажа, че тръгнах с тази диета малко на майтат, но в събота бях 53, днес съм 50 - странно, но факт, чувствам се добре, не съм усетила да съм гладувала, дразни ме само вси4кото готвене по 50 грама пиле примерно
имам още 3 дни, не се надявам да сваля още 3 кила, то и не ми трябват де
интересно е, но почвам да се чудя дали не съм свалила основно вода поради факта, че не се консумира сол

apoklistika
12th July 2006, 11:13
интересно е, но почвам да се чудя дали не съм свалила основно вода поради факта, че не се консумира сол
Ти друго за 6 дни и не можеш да свалиш,опитах се вече да го обясня,но всички са много въодушевени че свалят,и никои не се замисля кво точно сваля,важното е да мърдат килата.

cranberry
12th July 2006, 11:21
тва го знаех преди да почна, но имах нужда бързо от някакъв план хранителен, защото ако не ми е схемичката да я следвам, се изкушавам
а сега си знам - 6 дни - тва, тва, тва - така се държа дисциплинирана
другата седмица мисля да вкарам малко кисело млекце, нискомаслено сиренце и някой друг плод през деня , че да не се нахвърлям върху храната
абе ти майтапа на страна, ама и см съм свалила - 3 на дупето - където нямам мн нужда и 1 на талията, където гоня още 4-5 да изчистя - ама тва по принцип съм си така

apoklistika
12th July 2006, 11:47
Ами дано,само внимавай да не ги върнеш.Опитай се от сега нататък да си изградиш някакъв приличен режим на хранене.

cranberry
12th July 2006, 12:18
малко съм смотана,по принцип имам силна воля, ама някой трябва отвън да ми го наложи, та така, ще трябва да не ги върна хехе

TedyK
12th July 2006, 12:44
наблягаш на спорта за да започнеш да топиш мазнините и да ги превръщаш в мускули. като се ограничи и безразборното ядене на шоколад :cry: и сладолед :( няма как да не даде резултат.

cranberry
12th July 2006, 12:50
абе да, така е

Izabo
12th July 2006, 12:55
Здравейте на всички!
И аз имам вече книгата, но искам да попитам тези, които спазват режима вече, приготвяте ли си храната точно по рецептите?
Разбрах, че е супер важно да спазваме количество, разнообразие и време на хранене, няма проблем, но не може ли просто да си изпека месото, вместо да слагам всички подравки и т.н. Надявам се те да са за доставяне на някакво "удоволствие" от минималното количество храна, защото няма да намеря толкова време за готвене...
е, ако кажете, ще се наложи може би да прекарам повече време в кухнята...

TedyK
12th July 2006, 13:08
ами личното ми мнение което смея да изразя е че подправките не са само за вкус, но например магданоз и копър най малкото са полезни за стомаха. от лютото знам, че се топят мазнините според мен не е само за добър вкус, ама всеки знае себе си.

cranberry
12th July 2006, 13:10
ами аз си спазвам всичко без водата без натрий каквато не мога да намеря
има една трапезна забравих ква марка по 700 грама в бутилка, ама я има само в 345 и вчера взех последната бутилка
както и да е
ами не е толкова малко яденето - като ти пише 50 грама пилешко - има се предвид сготвено щото ако сложиш 50 грама сурово, то в остане 1 хапка

недей да слагаш подправки щом не искаш - ама е мн гнусно - аз оня ден ядох домати и чушки салата само с лимонов сок ищях да повърна
иначе месото си го правя по-люто и то ми убива апетит и ме ожаднява

crazed_insanity
12th July 2006, 13:29
а намерихте ли риба тон без натрий? аз ония ден бях в метро и разгледах 100 вида, но всички бяха със сол :(

TedyK
12th July 2006, 13:32
риба тон без сол няма. аз мяота я метнах в вода от консервата и днес ще я ям.
горчица без сол?

cranberry
12th July 2006, 14:18
не оби4ам горчици майонези кетчупи и всякви такива

TedyK
12th July 2006, 14:23
не оби4ам горчици майонези кетчупи и всякви такива

също ама заблежи от зад пише 0 въглехидратки :lol: ама без сол не мога да намеря. аз имам с бяло вино пък не знам си ква друга пресована пък друга, ама без сол......тц

cranberry
12th July 2006, 14:25
а квое тва вино за готвене имаше го в 1 рецепта?

TedyK
12th July 2006, 14:41
сигурно ще е сухо и бяло.

аз забърках бел;тъците на пяна метнах ги в тефлона и станаха доста добри. + 5 ягоди. закусила съм.

cranberry
12th July 2006, 15:09
разби ги на пяна и в тигана ги опече?
шашава работа
ма няям миксер

TedyK
12th July 2006, 18:19
разби ги на пяна и в тигана ги опече?
шашава работа
ма няям миксер

разбих ги с миксер до снях и след това в тигана и то на белтък колко му трябва даже не го обърнах. ама на слбичък котлон де моя го пуснах на 12 и след това като сложих белтъка на 6.

ама днес ще се пробвам за целувките да видим .

mariq
12th July 2006, 20:31
здравейте
значи и аз мисля да почна диетата. :lol: Искам да питам упражненията задължителни ли са,защото някой беше писал,че се правят само ако са повече килограмите които искаме да свалим. :?:

cranberry
12th July 2006, 20:47
ми спорта според мен си е A MUST

TedyK
12th July 2006, 21:35
pri dieta bez sport не гориш мазнинки. смъквал килограми или от обезводняването която причинява диетата или от недостига на яденето която обикновено има при тях. Приемаш по малко количество храна. За кратък период губиш килограм, два но мазнините ти не се превръщат в мускули. След няколко седмици до месец си ги връщаш + запаси от нови мазниники защото тялото ти мисли че отново ще го подложиш на същия стрес.

BeHu
13th July 2006, 11:31
Здравейте !!! Както прочетох до сега определено сте мн доволни от тази книга....Искам да попитам тази книга е само за сваляне на кг или за покачване кг (къквто е моя проблем) Защтото искам да покача мускулна маса... :cry: БЛАГОДАРЯ !!!

cranberry
13th July 2006, 11:37
няма такива неща в книгата
по-добре се разрови някъде из форума имаше такива теми и въпроси

bimbi
13th July 2006, 11:55
pri dieta bez sport не гориш мазнинки. смъквал килограми или от обезводняването която причинява диетата или от недостига на яденето която обикновено има при тях. Приемаш по малко количество храна. За кратък период губиш килограм, два но мазнините ти не се превръщат в мускули. След няколко седмици до месец си ги връщаш + запаси от нови мазниники защото тялото ти мисли че отново ще го подложиш на същия стрес.абеееее, не си много права. като свалиш 10 килограма кво искаш да ми кажеш, че всичкото е било вода?
пък и тва за връщанета вече зависи как ще продължиш да се храниш след спирането на диетата :wink:

cranberry
13th July 2006, 12:10
ми зависи за колковреме ги свалисх тия кг
ако е за 10 дена - пове4е от половината няма да е мазнини

TedyK
13th July 2006, 13:34
Здравейте !!! Както прочетох до сега определено сте мн доволни от тази книга....Искам да попитам тази книга е само за сваляне на кг или за покачване кг (къквто е моя проблем) Защтото искам да покача мускулна маса... :cry: БЛАГОДАРЯ !!!

ядеш по много и от всичко и тренираш като за световно.


абеееее, не си много права. като свалиш 10 килограма кво искаш да ми кажеш, че всичкото е било вода?
пък и тва за връщанета вече зависи как ще продължиш да се храниш след спирането на диетата

разбира се, че не е само вода, аз споменах и смъкване на мускулна маса. глада изтощава организма най общо казано, след като не му набавяш въглехидрати примерно или която и да е група много ясно, че сваляш килограми. за 10 дни повече от 2 кг няма как да свалиш. нали съм ги пробвала всякакви диетки.




.

cranberry
14th July 2006, 12:09
има ли някой на диетатаааааааа????????
как се справяте бе, на мен ми е последен ден и ве4е ми се повръща от толкова безвкусно ядене , люто и кисело
интересното е, че не ми се яде и нищо друго
само ми се отяжда като си помисля какво е следващото "блюдо"
УЖАС

TedyK
14th July 2006, 20:37
това е като яденето в самолетите. след 3-4 полет спираш да ядеш в тях.
май други няма. другите нямат сили да влизат вече.

cranberry
14th July 2006, 21:36
i az twa zabelqzwam

bimbi
14th July 2006, 21:41
има на диета, ама не на тая :lol:

elaiza
15th July 2006, 16:47
има ли някой на диетатаааааааа????????
как се справяте бе, на мен ми е последен ден и ве4е ми се повръща от толкова безвкусно ядене , люто и кисело
интересното е, че не ми се яде и нищо друго
само ми се отяжда като си помисля какво е следващото "блюдо"
УЖАС
А би ли казала колко кила свали? :P :P :P

cranberry
15th July 2006, 17:33
от 54 на 50 тази сутрин
сега като хапнах и пих води и течности 51 станаха обаче сега не знам как да се храня
умирам си за плодове
и хапнах малко черешки с кисело мляко
не мога да продължавам по схемата на МТ защото не помня дали споделих но вчера наистина щях да повърна
гладна бях , но самата мисъл да тва, което имах да ям ми убиваше глада
то вчера мибеше и последния ден
така в тия кг съм ок, още 1-2 надолу може но не е кой знаме какво
КАК ДА ГИ ЗАПАЗЯ. С КАКВО ДА СЕ ХРАНЯ В БЛИЗКИТЕ ДНИ, ЗА ДА НЕ СИ ГИ ВЪРНА?
мерси предварително

elaiza
15th July 2006, 17:49
от 54 на 50 тази сутрин
сега като хапнах и пих води и течности 51 станаха обаче сега не знам как да се храня
Мери се само сутрин на гладно, тогава е най-точно. А иначе в книгата нали е обяснено как да се продължи, само че включи сол , сигурно ти се гади защото храната е адски гадна без сол, аз преди време правих една диета три дни на ориз само със зелени подправки и щях да пукна та усещането ми е познато, иначе ти си герой щом си издържала цели 6 дни :lol:

cranberry
15th July 2006, 17:58
мдам
той вкарва после малко повече въгл - казва, ч може и картофи, ама на мен не ми се ядат
казва да се избягват млчени продукти, което е тъпо
малко сол да
ами герой - единственото ми отклонение беше 1 чаена лъжичка мед 1 сутрин и снощи на пържолката малко сол и на салатката малко
ама то вчера вече ми се гадеше

cranberry
15th July 2006, 18:07
elaiza, доколкото помня, ти беше компетентна по въпроса с диетата ЗОНАТА?
то даже май си има и тема
сега чета книгата
мисля да се пробвам, ама пък там мн на рядко се яде
аз като закуся в 7.30, в 11 вече съм избеснява от глад
а и ми се струвамн малко да се яде там
на мен ми се пада по 2-3 блока протеин на основно хранене, което значи 1 мн тъничка и мъничка пил пържолка, не знам как се издържа, при положение, че яко тренирам всеки ден

elaiza
15th July 2006, 18:13
Aз трябва да приемам 9 блока на ден, твойте колко са? Мога да ти напиша примерно за един ден аз какво ям, ако това ще ти помогне, но не знам ти какво обичаш да ядеш, а това е важно защото иначе само ще се мъчиш, а не това е целта. :lol:

cranberry
15th July 2006, 18:19
мерси, ако искаш на ЛС?
значи между 9 и 10 блока ми се пада
мразя извара
обожавам домати, чушки, сирене - фета изкиснато, всякакви плодове - особе праскови, череши, диня, пъпеши - разбира се най-неподходящите
месо мн не обичам, но щом се налага
кисело мляко ям
абе не се сещам за нещо, което хичн не обичам, освен изварата

10х In advance

TedyK
16th July 2006, 15:00
вчера се зачетох в Зоната.

някой води ли се по нея и кажете примерно мену тук в общи ако обичате.

elaiza
16th July 2006, 19:21
Закуска: 2филии хляб Бонус, запечени с 60гр. кашкавал + няколко парчета домат или краставица може да замените кашкавала с 30гр. сирене и 1 варено яйце, ако кашкавала и сиренето са мазни не се добавят блоковете мазнина, ако са нискомаслени прибавяме примерно 2 бадема или 1орех. 2 блока
Обяд:3яйца по панагюрски или сварени , мешана салата с 1 ч.л зехтин, 1ч.ч ягоди, 2ч.ч задушени зеленчуци или заменяме яйцата с 120гр. печени пилешки гърди или със 120гр. шунка. 3блока
Сл. обяд: 1ч.ч кисело мляко. 1 блок
Вечеря:120гр риба тон, или печено филе от скумрия или съомга, 2ч.ч зелева салата със зехтин и 1 ябълка. 3 блока
Пр. лягане: 1ч.ч кисело или прясно мляко, или 1/2 ч.ч извара с1/2с.л мед и 1/2с.л сметана. 1блок
Менюто е за 10 блока, преди ядене трябва да се изпива задължително 1-2 ч.ч вода, може блоковете да се променят вместо 2 да има три междинни закуски и т.н и т.н, дано съм ви била полезна :lol:

TiNki
17th July 2006, 09:36
Да се похваля:)От няколко дена изобщо нямам апетит :)
То не че е много хубаво и това де ама пък по-добре отколкото постоянно да ти се яде нещо.
И ето вчера го изкарах на няколко кайсиики с 2 натурални сока:)Предния ден на праскови.
Обаче днес предвиждам по-голямо ядене:)От порядъка на..800-1000калорийки :D

daisy_gp
17th July 2006, 09:45
daisy_gp ти от колко тг свали 5??? защото аз също съм Б и ми се ще да имам някакви реални очаквания- да не се разочаровам после :wink:


от 75кг свалих тези 5 кг. И вече почвам втора седмица след свалянето. Но продължих да се храня нисковъглехидратно. Плодове си позволявам основно в предиобедната закуска. Но пук съм си позволявала и шоколадче, така че да ви кажа стигнах до извода, че основния принцип е УМЕРЕНОСТ и КОНТРОЛ.

cranberry
17th July 2006, 13:50
daisy_gp ти от колко тг свали 5??? защото аз също съм Б и ми се ще да имам някакви реални очаквания- да не се разочаровам после :wink:


от 75кг свалих тези 5 кг. И вече почвам втора седмица след свалянето. Но продължих да се храня нисковъглехидратно. Плодове си позволявам основно в предиобедната закуска. Но пук съм си позволявала и шоколадче, така че да ви кажа стигнах до извода, че основния принцип е УМЕРЕНОСТ и КОНТРОЛ.

аууу 2ра седмица на МТ?
ГЕРОЙЙЙ!
аз споменах мин седмица, че в петък, когато ми беше пследния ден, от тези зеленчуци без сол вече ми се гадеше

сега ям плодове и нискомаслено кисело мляко до към 3 следобяд, като на обяс няколко бадема, и вечеря - салата с пилешко или риба, без зехтин, но мааааааалко сол - ей така, не за цвят, ами за вкус

mariq
17th July 2006, 15:07
искам да питам а ако вместо 6 дена направя диетата за 12 дена дали ще смъкна 10кг

daisy_gp
17th July 2006, 15:26
не съм казала, че продължавам диетата. имам предвид,че продължавам да се храня на принципа на НВД, с малки изключения.

cranberry
17th July 2006, 15:43
искам да питам а ако вместо 6 дена направя диетата за 12 дена дали ще смъкна 10кг

Ми зависи от колко си тръгнала, а и МТ казва макс 10 дни наведнъж

bimbi
17th July 2006, 16:27
cranberry, ти колко свали, нали свърши с диетата на МТ?

cranberry
17th July 2006, 16:58
от 54 на 50
но голяма част предполагам е основно вода - заради липсата на сол в диетата
сега мн ме е страх да не ги кача пак и се чудя какво да ям
не искам НВД, искам малко повече плодове :evil:

Петко К
18th July 2006, 09:44
от 54 на 50
но голяма част предполагам е основно вода - заради липсата на сол в диетата
сега мн ме е страх да не ги кача пак и се чудя какво да ям
не искам НВД, искам малко повече плодове :evil:

НВД не изключва плодовете.

cranberry
18th July 2006, 10:21
ами чета по някакви други форуми и там да речем примерно меню за предиобедна закуска извара/кисело мляко с малини и коментара е "пич, мани малините и тури краставица вместо тях".
знам, че са позволени в 1вата половина на деня....
ясно ми стана, че явно НЖД-то е единственото трайно решение, ще го направя, ама да посвършат дините и пъпешите. все пак имам да задържам кг и макс да сваля още 1-2, ама те са ей така от гъзария, да заприличам и аз малко на скелет

sparkyr10
20th July 2006, 17:22
Здравейте на Всички . Така искам да ви кажа на тези които не вярват че Д Е Й С Т В А ;) Аз я прочетох спазих сичко най - стриктно ( поне са 6 Дни колко му е да се спазят стриктно ) и свалих 5,5 кила неска ми е 6-тия ден има видим ефект и сега обаче следва може би най - трудното - да запазиш килограмите , обаче след тия 5,5 свалени кила съм много мутивиран и така . То горе долу запазването на килограмите се състой в това да не се върнеш РЯЗКО към стария си начин на хранене !!! а постепенно даже и ако може да задържиш новите навици на МАХ и така това е от мен Успех на тези който тепърва ще я почват и пак ви казвам Д Е Й С Т В А :wink: :wink:

jito7
21st July 2006, 09:07
sparkyr10, а виждаш ли реално загубата на тези 5-6 кг, усеща ли се по дрехите, забелязват ли хората...защото 5 кг за 6 дни...най-вероятно са от загуба на течности...и те моля след един месец да пишеш дали все още задържаш новите си килограми...

cranberry
21st July 2006, 09:09
мойте се забелязват по дрехи и от хората, обаче вероятно е от течности и си умирам за сладоледддд :oops: :oops: :oops: :evil:

daisy_gp
21st July 2006, 09:31
абе, 5 кила са това - как да не личи. И просто за информация - вече минаха 2 седмици след моята диета и аз не сум върнала килограми. Но е важно да се контролира човек. И да си призная преди винаги си ходих гладна без резултатно, а сега поне не тормозя стомаха си и засега успявам да поддържам килата. Естествено и с физическа активност, при мен в случая е тае бо. А след време пак ще мина на диетата на МТ.

cranberry
21st July 2006, 09:33
daisy_gp, с какво се храниш сега?

dimi4
21st July 2006, 10:34
Момичета,може ли някой да ми каже примерно меню за тип А.Благодаря предварително

cranberry
21st July 2006, 10:54
ами разрови се из темата, тя е за това
имаше някъде линкове, някой е сканирал част от книгата, така че порови се малко

sparkyr10
22nd July 2006, 11:10
Разбира се че има видим Ефект , ще ви дам един пример - преди да почна диетата ,така дойде по топлото време и аз викам да си облека 3/4 къси кащи от миналото лято и ОП не става едва едва си закопчах копчето ама за няколко секунди бяха на мене щото много ме стягаха а след като позвах диетата си влизам без никви проблеми и аз не можах да повярвам и ще видиме след месец - то си зависи от мен дали ще си запазя килцата или ще ги върна ама както писах и в предишния ПОСТ
след тия 5 кила съм мноу мотивирам и . . . и между другото има и голяма вътрешна промяна - вече не съм постоянно без сили и никакво желание за нищо - вече по цял ден кипя от енергия и се чувствам ПЕРФЕКТНО ако има нещо друго питайте :wink:

cranberry
22nd July 2006, 12:30
добре човече, вече ставам банална с тоя въпрос, ама кажи ми сег като приключи диетата как се храниш, понеже аз за 1 седмица след нея си върнах около 700-800 грама отгоре - тегля се по едно и също време сутрин на гладно

daisy_gp
22nd July 2006, 15:06
добре човече, вече ставам банална с тоя въпрос, ама кажи ми сег като приключи диетата как се храниш, понеже аз за 1 седмица след нея си върнах около 700-800 грама отгоре - тегля се по едно и също време сутрин на гладно

Това поне е моя опит:
общо взето продължих по същия начин да се храня, като задължително закусвам, а преди нямах този навик. Закусвам предимно барени белтъци, кисело мляко с ръжени овесени ядки или филия черен хляб със сирене и шунка, като може да добавя и плод. Плодовете гледам да ям предимно преди обяд. Обеда и вечерята са подобни - месо, ориз и салата, като гледам да разнообразявам менюто си. В общи линии е това. Естествено понякога си позволявам и шоколад, но не цял. Не забравяйте и движението. Засега съм на верен път, надявам се да продължа така.

cranberry
22nd July 2006, 15:51
Мдам, звучи добре. аз обаче спрях ориза за сметка на салатки със малко калиева сол. хапвам и месо, ама в тия жеги ми е противопоказно. вкарах и малко сирене - 2-3 пъти седмично за обяд и така.ама все пак, според мен поне , трябва да се има предвид, че половината загубени кг са били вода. няма как за 5 дни да съм изчистила 5 кила мазнина, поне така мис е струва

sparkyr10
22nd July 2006, 15:56
Така , Аз в момента съм в процеса на запазване на килограмите защото диетата я свърших вчера и така - ям пак по 5 пати на ден сутрин бъркани яйчени белтака после към 11 пилешко,свинско или някаква риба ( абе месце )със 1/2 купички зеле и една краставица после към 14:00 пак месце със смесени зеленчуци после към 17:00 риба тон със зеле и краставица и довечера пак месце с смесени зеленчуци
Абе горе-долу продалжаваш по същия график обаче по свободно не толкова стриктно и са ти позволени повечко храни разбира се и целта е тва да ти стане навик да ядеш по 5 пати на ден и другото което е да редуваш листни и смесени зеленчуци в 11 листни в 14:00 смесени после в 17:00 пак листни и довечера в 20 пак смесени
а и още нещо можеш по плод или два на ден да хапваш не като преди само сутрин или само късно вечер и тва е

cranberry
22nd July 2006, 16:31
уффф не мога да не ям плодове :(
а сол слагаш ли?
и на кое викаш листно зеленчуци?
спанак и марули? ми то марули няма хубави сега :(

sparkyr10
22nd July 2006, 20:51
Ми то може плодове по 2 на ден ама
ако хапнеш 3 надали ще стане нещо
СОЛ не слагам това е с Голями букви
написано СОЛТа е забранена а и
верно че няма хубави марули ама има
зеле :wink:

elaiza
22nd July 2006, 21:26
Ми то може плодове по 2 на ден ама
ако хапнеш 3 надали ще стане нещо
СОЛ не слагам това е с Голями букви
написано СОЛТа е забранена а и
верно че няма хубави марули ама има
зеле :wink:
Я ми кажи храната не ти ли е , адски гадна без сол?

sparkyr10
22nd July 2006, 21:33
само салатата ми е гадна без сол ( домати и краставици - смесени зеленчуци ) ама аз си хапвам по малко сиренце със салатката ина4е сичко друго и без да съм да диета не го ям със сол или с малко сол и ся не ми прави впечатление :wink:

TedyK
22nd July 2006, 23:07
Я ми кажи храната не ти ли е , адски гадна без сол?

ако стриктно спазваш диетата без никаква сол след третия ден ти писва. всичко ти изглежда блудкаво и нямаш желание да го докоснеш.

cranberry
23rd July 2006, 02:08
абсолютно
аз последния ден щях да си изповръщам червата само при вида на зеленчуци без сол.
само салатата/
е малко ли е , то салатата ти е половината ако не и повече от тва, което ядеша
абе злеее е положението

mim@
23rd July 2006, 15:39
момичета, аз съм висока 164см, тежа 52кг Според някои тестове съм в идеалните кг, но аз не се чувствам идеална!Не се храня редовно-не закусвам,понякога не ям и през деня,а само вечер. Ограничавам се, но обожавам да похапвам сладичко и си го позволявам понякога!Направих теста в книгата и съм тип Е, но искам да попитам има ли вероятност сега като не ям редовно, но и не свалям и казвам кг а си стоя все на тич 52кг, та има ли вероятност да кача кг от този режим-имам предвид като започна да ям по 5 пъти на ден и то повече от това което поемам като храна в момента(както уточних- има дни в които не хапвам нищо през деня,а само вечерта) Благодаря ви предварително!Вашето опитно мнение ще ми е от голяма полза :)

apoklistika
23rd July 2006, 15:44
Не мисля,че ще качиш,в случая ще има значение какво ядеш,а не колко пъти на ден го ядеш.

TedyK
23rd July 2006, 16:11
Ако спазваш стриктно диетата няма как да качиш. Разгледай добре какво ядеш според тип Е. Предполагам че е кафяв ориз, зелена салата, дребни плодове, грейпфрут и пилешки гърди + риба.
Обърни внимание как всичко ще бъде безсолно. След третия ден организма ти няма да иска да види нито едно от тези изброени храни.
По мое лично мнение сваляш кг. от обезводняването. Ако не друго ще оцениш какво е солта за храната. Аз лично си забавих доста метаболизма с тази диета, не че другите не го правят. Спорта кога е включен в ежедневието ти?
Успех.

mim@
23rd July 2006, 17:36
Ако спазваш стриктно диетата няма как да качиш. Разгледай добре какво ядеш според тип Е. Предполагам че е кафяв ориз, зелена салата, дребни плодове, грейпфрут и пилешки гърди + риба.
Обърни внимание как всичко ще бъде безсолно. След третия ден организма ти няма да иска да види нито едно от тези изброени храни.
По мое лично мнение сваляш кг. от обезводняването. Ако не друго ще оцениш какво е солта за храната. Аз лично си забавих доста метаболизма с тази диета, не че другите не го правят. Спорта кога е включен в ежедневието ти?
Успех.

значи, ако съм те разбрала добре, няма да кача кг, но ще наруша метаболизма си и ще попреча на правилното функциониране на организма си, така ли?!А колкото до спорта-почти не е включен в ежедневието ми-работя по 10 часа на ден(предполагам,че доста жени тук работят мнг!) и не съумявам да отделя от времето си за спорт-просто съм ужасно скапана за да мисля за спорт!Имам велоергометър вкъщи, но го ползвам рядко-1 седмично!

TedyK
23rd July 2006, 20:27
Ако спазваш стриктно диетата няма как да качиш. Разгледай добре какво ядеш според тип Е. Предполагам че е кафяв ориз, зелена салата, дребни плодове, грейпфрут и пилешки гърди + риба.
Обърни внимание как всичко ще бъде безсолно. След третия ден организма ти няма да иска да види нито едно от тези изброени храни.
По мое лично мнение сваляш кг. от обезводняването. Ако не друго ще оцениш какво е солта за храната. Аз лично си забавих доста метаболизма с тази диета, не че другите не го правят. Спорта кога е включен в ежедневието ти?
Успех.

значи, ако съм те разбрала добре, няма да кача кг, но ще наруша метаболизма си и ще попреча на правилното функциониране на организма си, така ли?!А колкото до спорта-почти не е включен в ежедневието ми-работя по 10 часа на ден(предполагам,че доста жени тук работят мнг!) и не съумявам да отделя от времето си за спорт-просто съм ужасно скапана за да мисля за спорт!Имам велоергометър вкъщи, но го ползвам рядко-1 седмично!

тогава не започвай диетата. няма смисъл. Това е моето мнение. ако работиш по 10 часа на ден една диета може само да те изнерви допълнително.
напиши едно примерно меню. с какво се храниш и долу горе часовете.

Rachel
1st August 2006, 14:34
А цялата книга може ли да се изтегли от някой интернет сайт? :? :roll:

TedyK
1st August 2006, 14:36
мисля че я няма, но изчети цялата тема и имаше едно момиче което почти скенира книгата и я качи.

и диетата е като всяка останала. само времено смъкваш.

cranberry
1st August 2006, 14:40
тъпа е диетата

TedyK
1st August 2006, 14:46
абе ние нали сме много остри я пробвахме :)

оня ден изхвърлих сварения кафяв ориз вече. та в тоя ред на мисли снощи щях да ти пратя нещо ама ще го сложа тук да го четът всички. неща, които знаем де.

Митове за тези, които искат да отслабнат (http://www.liniastandart.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1151&mode=thread&order=0&thold=0)

Rachel
1st August 2006, 14:49
TedyK, онези сайтове ги видях.Но постоянно се споменава Приложение А,страница еди коя си.Иначе наистина са полезни.(Темата съм я изчела цялата :) )

cranberry
1st August 2006, 14:54
ми аз с тая диета толкова не бях готвила през живота си

TedyK: кво си пуснала да четат всички?

TedyK
1st August 2006, 15:15
Rachel, предлагам ти с най добро намерение да не я пробваш.
Тук скоро даваха по телевизията как се предлагали домашни тестове и след това ги пращаш да ти изчисляват какво да ядеш уж. Та хората обясняваха как тези неща без намесата на лекар не могат да се правят. Защото има поредица фактори които човек, който не е медицинско лице няма как да знае. Освен това в тестовете не е заложено.
Защо си правя труда да ти го напиша. Ние cranberry правихме диетата. Аз бях Б, тя май А или да ме поправи коя схема следваше. Оказа се че ядем едно и също. Диетата само обезводнява и те научава да оценяваш солта. Ядеш, а организма ти е гладен. След това при мен както очаквах се получи психическия страх в мозъка ми че ще си държа тялото гладно и ми се ядеше даже когато не бях гладна.



cranberry, това дето е с син фон пиле дава линк към четенето :lol:

cranberry
1st August 2006, 15:36
Ц бях аз, ама все тая де, ядеш месо и зеленчуци, ориз варен, белтъци, абе тва без сол мн тъпо.
за 8ми път казвам днес сигурно - след всичкото четене , което му ударих последните 3-4 месеца, и с малко личен опит - основно в ограничаване за 2-3 седмици и после бух на сладоледа (мн вредно, както всички знаем), след диетата на МТ, след 1 седмица на НВД - резултата - от 56 кг април-май месец - на 53 в момента , свалени трайно с НВД-то

Rachel
1st August 2006, 15:43
Благодаря за съвета. :idea: Явно наистина движение му е майката.

cranberry
1st August 2006, 15:51
плюс диетка някаква балансирана, каквото и да значи това

bimbi
1st August 2006, 16:07
вие двечките дето бяхте на тая диета, по колко кила свалихте и по колко си върнахте?

cranberry
1st August 2006, 16:12
аз свалих 4 и върнах 3, ама тва защото в следващите дни не можах да си обуздая глада
:oops:

TedyK
5th August 2006, 14:03
аз карах 3 дни на чай и след това 3 дни диетата и смъкнах 4. обаче след това като се започна едно ядене и то определено след 18 вечер. най интересното беше че корема ми не е гладен, а мозъка непрекъснато врънка организма да яде.

според мен човек трябва да си изгради режим на хранене, който да не му забавя метаболизма. в противен случай всичко се обезсмисля.

cranberry
5th August 2006, 14:45
И да вярва на корема, не на главата си в случая

TedyK
5th August 2006, 14:52
abe беше си страшно ядене пък не знам. поне 10 дни направо агонизирах. а най интересното е, че не за първи път съм на диети.

cranberry
5th August 2006, 15:17
и аз така правих и то основно сладоледи и кроасани
мн съм тъпа :?

TedyK
5th August 2006, 15:24
кроасани не, ама сладолед..... малеееееееее като се сетя :lol:

cranberry
5th August 2006, 15:39
не се сещай плс :П

TedyK
5th August 2006, 15:41
сега имам купена кутия сладолед от понеделник, така си стои в хладилника не отворена.

bimbi
5th August 2006, 15:48
аз карах 3 дни на чай и след това 3 дни диетата и смъкнах 4. обаче след това като се започна едно ядене и то определено след 18 вечер. най интересното беше че корема ми не е гладен, а мозъка непрекъснато врънка организма да яде. и колко качи от тия 4

TedyK
5th August 2006, 15:56
да ти кажа честно не качих. ама аз здраво блъскам в фитенса всеки ден по 1.30. а сега както съм я подкарала килограмите ми се смъкват мнгоо яко на долу.

ама да напиша с големи букви МОЛЯ ВИ НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ДИЕТА :lol:

sparkyr10
8th August 2006, 22:31
хах На Мен пък тази диета ми помогна на МАХ :lol: докато я карах свалих 4 кила за 6 дена , след 1 седмица става един месец от както съм свършил диетата и съм свалил общо 7 кила а това и ми беше целта точно 7 ми беше целта и съм много доволен от тази диета , и вече мога да контролирам теглото си както си искам , ся отивам на море сигурно ще кача 1/2 кила ама вече изобщо не ме притеснява тва
щото мога когато си искам да сваля колкото си искам и да съм си в килограмите винаги имам пълен контрол над килограмите си вече и според мен това е най големия ПЛЮС

ДИЕТАТА Е ПЕРФЕКТНА

TedyK
8th August 2006, 23:11
то ти и със зелевата супа можеше да свалиш същите килограми :lol:

daisy_gp
9th August 2006, 11:32
много съм си доволна от диетата. за първи път в живота ми след диета не върнах килограми, имайки предвид че не си пригладняваш, просто си създаваш режим на хранене. СУПЕР Е

bimbi
9th August 2006, 11:44
абе чудно ми е какъв режем си създавате за 6 дни, ама айде :?

cranberry
9th August 2006, 11:49
bimbi е права.
да не би да искаш да кажеш, че продължаваш да се храниш по същия начин - без мазнини, без млечни, без сол???

TedyK
9th August 2006, 14:27
според мен, когато човек следва някаква програма (диета) и изчете малко литература + форумни изказвания започва да изгражда навик за "правилно хранене".
аз вече ходя да пазарувам сама в хранителните магазини винаги след като съм се нахранила. приятелите ми ненавиждат идеята да обръщам всяка опаковка и да гледам въглехидратите, да ги смятам и да оставям след това обратно взетото.

да ви се хвална вече "депресиращия" шкаф почти не го зареждам с сладки неща. имам там някакви шоколади и бонбони за гости. газираното също си стои в хладилника отново за гости. имам не отворена кутия с сладолед от две седмици, кутия с гофрети.

а от дискутираната диетата разбрах едно - това ядене по 5 пъти на ден не е за мен, поне не по изградения начин. ядеш, корема ми се разширява, а организма ми гладен. после докато си успокоя мозъка че няма да си тормозя тялото мина седмица в тъпкане с глупости даже и когато не бях гладна.

прочетох (не че не го знаех) как корема изпраща сигнал за ситост след 20 мин. винаги се смея на една приятелка да дъвчи бавно, но то явно трябва да го правя аз.

ето защо в заключение на плеядата да кажа колко е важно човек предварително да има идея какво ще яде на следващия ден за да не "тъпчи" каквото му попадне когато стомаха му започне да "плаче" от глад.

AJ_vErsUs
10th August 2006, 21:39
не мога да определя дали съм свалила, защото преди да я почна бях с 1 кг по слаба от това, което съм сега, но... когато се мерих не тренирах хич, бях спряла, а сега съм през ден в залата... Мисля си, че е заради това... - мускулите!
А от др. страна панталоните ми са широчки и гледам че ми се поприбират тлъстинките(силно е да го кажа, че ги имам де!) около ханша....
Как мислите... дали е заради тренировките, или?! :roll:

sparkyr10
11th August 2006, 17:13
bimbi е права.
да не би да искаш да кажеш, че продължаваш да се храниш по същия начин - без мазнини, без млечни, без сол???
Определено НЕ , ама се старая да избягван тия неща , ама не толкова стриктно , просто когато е възможно ги избягвам :wink:

Vangelia
28th August 2006, 16:59
Приятелка спазваше диетата на МТ и видимо и подейства,каза,че след известно време пак ще се подложи,сега не качва нищо,с малки ограничения.А аз не спазвам 100% никоя,но си хапвам четири пъти на ден по малко от всичко(наистина малко) и сега има резултат,и се чувствам не по-добре или зле от преди.Номера е да спреш,когато ти е най-вкусно,и ще започнеш да се наслаждаваш на лакомията си,трябва да хапваш само колкото да си сит,а не подут.Но...границата е незабележима.

TedyK
28th August 2006, 18:31
аз от 4 дни не съм ходила на фитнес и забелязвам как мускулчетата ми явно тръгват да преминават в фаза мазниники. Разбира се кантара посочва слабеене, но аз знам истината.

Olivia
2nd September 2006, 21:13
аз от 4 дни не съм ходила на фитнес и забелязвам как мускулчетата ми явно тръгват да преминават в фаза мазниники. Разбира се кантара посочва слабеене, но аз знам истината.
е как пък го забеляза т'ва :girl_haha: