PDA

View Full Version : Как точно се горят калориите?!


milena127
22nd June 2006, 20:42
Да ви кажа гледам я тази тема и се чудя - тука пада едно броене на калории, съвети как от сладкото се пълнее, а от не знам какво си се слабее и как с годините хормоните се оправят и дори и да си слаб ще напълнееш. Ма нещо ми се разминава с действителността тази теория.
Ето аз съм 45 кила от както се помня вече, а съм на 29 сега. Хубаво- съгласих се че няма да пълнея, и слабите жени били хубави казват. И все пак някой да ми обясни- къде отиват моите калории тогава?! Не ще да е в мазнини, щото хич нямам. А много хубаво си хапвам - закуска още със ставането, после към 10 пак, хубав обяд, след работа купа овесени ядки с кисело мляко и после солидна вечеря. И преди лягане (по време на мача) мезе за бирата. Сладичко никога не отказвам, ето сега си хапнах 7 палачинки със сладко за десерт:)
Та как точно "изчезват" тези калории при мен?! Наистина ли слабеенето и пълнеенето зависи от тях?!

lqlqlqlq
22nd June 2006, 20:57
Да ви кажа гледам я тази тема и се чудя - тука пада едно броене на калории, съвети как от сладкото се пълнее, а от не знам какво си се слабее и как с годините хормоните се оправят и дори и да си слаб ще напълнееш. Ма нещо ми се разминава с действителността тази теория.
Ето аз съм 45 кила от както се помня вече, а съм на 29 сега. Хубаво- съгласих се че няма да пълнея, и слабите жени били хубави казват. И все пак някой да ми обясни- къде отиват моите калории тогава?! Не ще да е в мазнини, щото хич нямам. А много хубаво си хапвам - закуска още със ставането, после към 10 пак, хубав обяд, след работа купа овесени ядки с кисело мляко и после солидна вечеря. И преди лягане (по време на мача) мезе за бирата. Сладичко никога не отказвам, ето сега си хапнах 7 палачинки със сладко за десерт:)
Та как точно "изчезват" тези калории при мен?! Наистина ли слабеенето и пълнеенето зависи от тях?!
Завиждам ти за бързия метаболизъм.... :lol: ами нищо не казваш за движението....ако се движиш повечко е ясно къде отиват :) а пълнеенето и отслабването зависят от калориите ,но по-скоро от какво си ги набавяш тия калории... щото може да изядеш само 4 -5 вафли за 1 ден,но не е много препоръчително :) Освен това ако не се лъжа ,когато се разгражда храната малко или много се горят калории,но тука вече не съм сигурна :)

milena127
22nd June 2006, 21:04
Изобщо не се движа интензивно. Сутрин 10 мин пеш за работа, после цял ден пред компютъра и после вкъщи. Тае-бо 2 най-много 3 пъти седмично, че да се стягам (и слабите хора се отпускат за съжаление:().
А иначе храната ми е съвсем обилна - какви ти 5 вафли, аз съм вечно гладна и първа писта за обяд - кебап или печено, това ми е менюто. Мазна баничка за закуска или сандвичи.

lqlqlqlq
22nd June 2006, 21:19
Изобщо не се движа интензивно. Сутрин 10 мин пеш за работа, после цял ден пред компютъра и после вкъщи. Тае-бо 2 най-много 3 пъти седмично, че да се стягам (и слабите хора се отпускат за съжаление:().
А иначе храната ми е съвсем обилна - какви ти 5 вафли, аз съм вечно гладна и първа писта за обяд - кебап или печено, това ми е менюто. Мазна баничка за закуска или сандвичи.
И тае-бо-то е нещо, но....какво му мислиш толкова ...щом не ти се лепи си хапвай стабилно. Коя ли жена не би искала и тя да е така - да яде каквото пожелае и да не качва :)

blagovest
22nd June 2006, 22:37
Всичко е от бързия метаболизъм...демек каквото хапнеш го изгаряш веднага и много малък процент от храната се складира като мазнини,докато на много други хора каквото поемат веднага се складира като мазнини! :wink:

DIOGO
23rd June 2006, 07:18
калориите са си калории. ако са в повече качваш. при теб явно не са! от това не може да се избяга! все пак горенето на калории е различно. макар че хората са установили некви норми, понякога може да има сериозни отклонения. тук се вкарва и понятието - "по бърз метаболизъм". в действителност става въпрос за фактори влияещи на обмяната. например ако щитовидната жлеза работи по интензивно - калориите се горят страшно много. затова културистите вземат медикаменти стимулиращи тази жлеза и без да променят хранит си навици регистрират по голям разход на калории. други могат да бъдат различби заболявания които променят хормоналното и ензимно стопанство на организма - най грубо казано. нервно психологически фактори. при някои водят до подтискане на метаболизма при други до форсиране. и също така - усвояването на храната - доколко качествена е тя и доколко се усвоява.

bimbi
23rd June 2006, 07:42
мацо как ти завиждам :cry: :cry: :cry:

milena127
23rd June 2006, 12:05
калориите са си калории. ако са в повече качваш. при теб явно не са! от това не може да се избяга! все пак горенето на калории е различно. макар че хората са установили некви норми, понякога може да има сериозни отклонения. тук се вкарва и понятието - "по бърз метаболизъм". в действителност става въпрос за фактори влияещи на обмяната. например ако щитовидната жлеза работи по интензивно - калориите се горят страшно много. затова културистите вземат медикаменти стимулиращи тази жлеза и без да променят хранит си навици регистрират по голям разход на калории. други могат да бъдат различби заболявания които променят хормоналното и ензимно стопанство на организма - най грубо казано. нервно психологически фактори. при някои водят до подтискане на метаболизма при други до форсиране. и също така - усвояването на храната - доколко качествена е тя и доколко се усвоява.

Това със щитовидната жлеза може би наистина обяснява нещата. Не разбрах само- трябва ли да се притеснявам, ако наистинат това е причината? Някакви изследвания да правя ли?
Колкото до нервно-психологическите фактори това не го разбрах. Едва ли е възможно цял живот да ми влияе подобно нещо!

daisy_gp
25th July 2006, 11:44
добре е да се прегледаш. доколкото знам при проблем със щитовидната жлеза при някои хора е като в твоя случай - ядат и не качват, докато при други обратното - малко калории, а килата нагоре.
Така че не би ти навредило да се изследваш.

Vangelia
28th August 2006, 16:10
Абе има си значение дали си на 30 или на 50.Има жени,които до 50 са си едни и същи,а след това не,така че може да се отрази много по-късно.

mikse
20th September 2006, 16:59
Има значение разбира се :D не за това , че и на 50 трябва да се стремиш да се грижиш за себе си, а че с годините много по-трудно се свалят килограми :(

cranberry
20th September 2006, 17:10
след 30 метаболизма по4ва постепенно да се забавя => свалянето на кила става все по-бавно и трудно

кити
20th September 2006, 20:13
Хех :) Все нещо ще и се случи накрая, не може то така да яде и да не дебелее:))) Милена, ние всички най-благородно ти завиждаме :) Не го приемай с лошо...