PDA

View Full Version : Отслабнах с 30 кг. за 3 месеца...


Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

Amanda1
1st July 2006, 21:08
Здравейте! Много ми се иска и сега да е така. Миналата година се случи това, но за сметка на това пострадах много сериозно. Сега съм си пак близо 90 кг :oops: . Молбата ми е да ме посъветвате някакъв специалист в тази област. Прочетох нещо интересно от един форум писано от suzana:
ТУК (http://arhiv.forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=diets&Number=9058&page=6&view=expanded&mode=threaded&sb=1#Post9058)
и се замислих за диетолог. Може ли да ми препоръчате такъв и колко ще ми излезе всичко. Толкова много пари съм дала за какви ли не чуда и т.н. Омръзна ми да се лишавам. Благодаря предварително.

bimbi
1st July 2006, 21:16
от какво пострада, от бързото отслабване ли?
и защо си възстановила килограмите толкова бързо?

TiNki
1st July 2006, 22:13
сигурно защото това се получава при бързо отслабване :) ефекта йо-йо :wink:

summer_68
2nd July 2006, 00:18
здравей!
бе то и аз свалих толкова но не за 3 а за около 7 - 8 месеца.според мен трябва да го даваш по кротко за по трайни резултати.ако наблегнеш на спорта и ''мислиш'' с какво се храниш (стреми се да промениш трайно културата си на хранене) няма да има проблем.и аз се обърнах преди около 2 години към диетолог но файдата не беше голяма така и не ми пасна режима който ми изготви а и килограмите не се топяха така както ми се искаше.според мен всеки сам усеща с какво да се храни и от какво има нужда кога да понамали количеството или обратното......не знам ....така мисля аз... :) пожелавам ти успех в справянето с проблема ти :)

vasy_baby
2nd July 2006, 07:16
sumer_68 абсоютно съм съгласна с теб,всеки човек познава тялото си най-добре и ако поне има малко култура на хранене и сам може да се справи :lol:

tsvety
2nd July 2006, 07:25
И аз мисля така, по-добре човек сам да опита кротко и бавно. Аз поне така направих - от повече от 100 кила, за около година- две станах 72. Сега малко пак качих зимата- за съжаление всяка зима става така- но вече излязоха плодове и зеленчуци и досега махнал половината от каченото. Тези диети просто не мога да ги спазвам - 100гр. еди какво си, 1 лъжица еди какво си, чаша от сок от 3 плода...бррр.
Поне за мен знам, че моя си ми начин си действа.... Ама преди това съм опитала какво ли не и понякога даже с плачевни резултати, затова си мисля, че на Amanda1 просто й трябва малко време още да открие най-доброто за нея... Успех на всички ви.

Цвета С
3rd July 2006, 15:42
не мога да т6и препоръчам диетолог ,мога да ти кажа как беше при мен .Аз ходих при Байкова.Имах булимия ,а преди това анорексия .В следствие на това от 35-6кг станах 85кг за почти година ,когато отидох при нея тя ми изготви специален режим(яде се мн ,не с егладува)свалих на 56 кг при височина 176см и ги задържах,сваля се по3-4 кг на седмица .Ако искаш пиши ми на лични да ти дам кординати.



Моля ако се сметне за рекламно да се изтрие

potatobook
3rd July 2006, 16:18
Здравейте,

Искам да Ви кажа, че аз също съм ходила на консултации при Доц. Байкова и съм изключително доволна. Така че, ако трябва се ползват услугите на специалист, тя е човекът. Просто с нейните програми нещата стават бавно, но сигурно.

Успех, :)

GURU
8th July 2006, 14:33
Ако тялото бива лишено от мазнини и/или въглехидрати при хранене метаболизмът си казва "Туй го няма, ко да се прай, пак на сланина ше я караме :? " и почва бързо изгаряне на подкожните мазнини. След края на "диетата" като подпукаме луканките и сладоледа метаболизма си казва "Мале много нещо се изяде тоз месец, ако пак стане така напрао ни се е*ало майката". И почва едно скоростно натрупване на подкожни мазнини, което "от мерки за сигурност" слага повече материал във тялото, отколкото е имало преди началото на диетата.
Според мен разумната скорост за сваляне на килца е 1 кг на 2-3 седмици.

krisi_pat
20th December 2006, 20:10
В следствие на това от 35-6кг станах 85кг за почти година ,когато отидох при нея тя ми изготви специален режим(яде се мн ,не с егладува)свалих на 56 кг при височина 176см и ги задържах,сваля се по3-4 кг на седмица

дедее тва е наистина мн дет си свалила и са 56кг 176 си е направо перфектно :wink: бр а как успя да свалиш толкова мн?

ледено_sЪrце
26th December 2006, 16:51
и с мен се случи така .. преди 3 години отслабнах с 15 кг. .. и сега си качих близо 10 , теглото не е толкова фатално .. но все пак се надявам на чудо :(

TedyK
26th December 2006, 19:10
така и не се разбра какво се е случило на Amanda1

Amanda1
18th February 2007, 09:37
Привет! Сега се включвам с голямо закъснение. Искам да споделя първо факта, че човек се учи докато е жив. Никога не съм си представяла, че мога някога да изглеждам добре. Ето и моята история: След дълго лутане и отчаяни опити да се справя с тези излишни кг. обиколих всички форуми и прочетох всички мнения. Експериментите с тялото ми бяха многократни. Попаднах случайно на едно мнение за едни диетолози и реших да опитам най на края. Обадих се на посочен тел. на един диетолог от София и го попитах за преглед, програма,заплащане и т.н. Отговори ми, че цената за програмата е 50лв. еднократно. Включени са контролни прегледи и т.н. Реших се и отидох на посочения и уговорения адрес в определен от него час. Отвори ми един много симпатичен мъж и ме покани да вляза. Влязох в кабинета като очаквах някакъв доктор с престилка да ме преглежда. Оказа се, че сме само двамата. Като видях кабинета се изненадах много защото не прилича на кабинет, а нещо като луксозен офис и го попитах дали правилно съм разбрала, че програмата е 50лв. Стори ми се много луксозно за кабинет и се уплаших. Засмя се и ми каза, че това е цената и ще се срещаме поне 4 месеца на контролните прегледи. Прегледа продължи около близо 2 часа. То не бяха измервания на телесни мазнини, попълвах тестове с любимите ми храни и т.н. Всичко беше много добре докато направи диетата и започва да ми я обяснява подробно. Оказа се, че трябва да се храня с каквото си избера от таблиците му. По пет пъти на ден. Като видях какво количество храна имам на едно хранене :D и си казах това възможно ли е? :roll: събра ми се около 700гр. храна за 1 ядене. Като си помисля, че за целия ден ядях по толкова като се ограничавах и направо се изненадах. След като свършихме с програмата ме запозна с различни тези и коментари за диети. С диетата ми даде някакви материали с много видове храни и вредата от тях. Оказа се, че Маргаринът е един от най-големите вредители за човека. Много други полезни работи разбрах. Започнах да изяждам всичко което ми беше написал в таблиците много стриктно. Тогава :idea: започнаха да настъпват промени в тялото ми след 3-ти ден. Започнах да се чувствам по жизнена, по бодра сутрин и т.н. Премерих се на кантара и се оказа, че за 3 дни съм надолу с 2 кг. Много се изненадах, че при тази храна която преди изяждах за около 1 седмица сега я ометох за 3 дни и спадам от теглото си. Обадих му се да го питам нормално ли е така да става. Отговори ми, че първите дни е така след това по бавно ще бъде. Какво ти бавно , аз си се чувствах винаги нахранена и сита и дрехите ми започнаха да падат. След направените контролни прегледи се оказа, че съм свалила 11кг. за 1 месец и не знам си колко % телесни мазнини. То се личеше много и на лицето ми и навсякъде. Самочувствието така бързо ми дойде, че се бях пристрастила към тази диета защото си действаше много добре. Втория месец беше по-малко въпреки, че спазвах 100% режима. Цели 8 кг. което за мен си беше много добре. Получих и похвали от него, че съм много изпълнителна. Още втория месец ме посъветва да се мажа с някакви кремове или мазила, олио за да не ми се получат СТРИИ :evil: Спазвах всички съвети от него. Когато трябваше да отида на трети контролен преглед при него не отговаряше на стационарния тел. след няколко дни и се обадих на мобилния. Отговори ми, че не е в България и се ядосах малко :evil: защото ми беше обещал всички прегледи до края. Обадих му се след няколко дни отново и ме помоли да направим връзка през скайпа защото още го няма. Програма за безплатни разговори ако я знаете. Свързах се през скайпа и направихме контролния преглед през нета :D само дето аз си мерих показателите от тялото със сантиметър и му казвах, а той ми направи изчисленията. Бях свалила само 6 кг. :cry: но ми каза, че е много добре. Така се продължи общо 5 месеца. За целия период на диетата, по точно хранителен режим, аз успях да отслабна цели 36кг. за което никога не съм си мечтала. Сега зимата до днешна дата съм качила малко и съм 59кг. Като си спомня колко бях и сега се мръщя на тези 59кг. съм си направо за смях. Искам да дам кураж на всеки опитващ се да сваля килограмите, че не е важна воля, а информация. Подадената ми информация ме промени тотално и аз сега не съм на диета, а просто се храня често и разнообразно за което всяка една мацка си мечтае. С това което пиша се мъча да кажа е да не си правите експерименти с тялото си както правих и аз и през какви кошмари съм минала и дори ми се е искало да си сложа край на ..... срам ме е да си го помисля. Когато освирепявах от глад и се лишавах от всичко хранително и вкусно бяха най-кошмарните мигове в живота ми. Като си върна лентата на зад се сещам как започна всичко с някакви 4-5 кг. исках да отслабна и стана така, че си деформирах тялото и здравето. Сега вече не искам да си спомня през какви кошмари съм минала. Когато ми се наложи да свалям за напред си вадя програмата и си я прилагам. Така ми каза и диетолога, че повече няма да се срещаме защото си имам диета за цял живот и след 20години да си я извадя отново ще ми действа. Моя съвет е да не си правите опити с телата си с гладувания. Има много разнообразни начини без гладуване да се отслабва. Много коментари съм чела колко килограма трябва да се отслабва за 1месец и т.н.Оказа се, че толкова кг. загубих без изобщо да се чувствам зле до момента. Вече не вярвам на това, че за един месец било здравословно да се отслабва еди колко си кг. Дори началото на годината си направих пълни кръвни изследвания и се оказа че всичко е перфектно. Разбрах от диетолога, че всеки човек е индивидуален и уникален за себе си. Оказва се напълно прав в тезата си. Сега си се харесвам такава каквато съм си и не смятам никога повече да гладувам. Запазих си килограмите в последните 2 месеца. Сега 4 кг. съм качила от перфектните ми постигнати от диетата 54кг. Това е защото спрях да се меря и си ям всичко като се съобразявам да е балансирано. Пожелавам същият успех на всички.

леля мичИ
18th February 2007, 11:08
Ами сега следва очакваният въпрос: :1246:
Кой е този диетолог ? :2035:

bimbi
18th February 2007, 11:55
я дай таз програма да я видим

TedyK
19th February 2007, 16:26
само да не е от типа месо, месо и пак месо защото там пропадам най много.

neli4ka
19th February 2007, 16:33
Тя май ще влезе след пак след 7 месеца,за да сподели режима,който е спазвала. :roll:

gery*
20th February 2007, 09:27
моля те покажи този режим или поне кажи името на диетолога?
:)

elaiza
21st February 2007, 10:36
това момиче как може така да прави питам аз, хвърли бомбата и изчезна :D :(
И аз това питам :1202: , що за безобразие? Kak може да си играе с любопитството на хората? :2010:

CrAzY_LaDy
21st February 2007, 12:54
1000 % съм сигурна, че става дума за д-р Огнян Симеонов , които мисля е регистриран във форума под името ДИЕТОЛОГ. що се отнася до диетата става въпрос за Зоната .тъй като той ти измерва корем, ханш, ръка и каквото друго трябва както е в книгата "The zone" на д-р Бари Сиърс. мога още да кажа, че в действителност е много добър специалист, тъй като бях решила да ползвам услугите му, но се отказах заради 50-тте лева. но въпреки всичко той ми прати препоръки, тъй като не съм от София и му пращах данните си по Skype, където също мисля е Диетолог, и наистина не беше в БГ известно време. надявам се да ви бях полезна

MuMu
21st February 2007, 13:29
1000 % съм сигурна, че става дума за д-р Огнян Симеонов , които мисля е регистриран във форума под името ДИЕТОЛОГ. що се отнася до диетата става въпрос за Зоната .тъй като той ти измерва корем, ханш, ръка и каквото друго трябва както е в книгата "The zone" на д-р Бари Сиърс. мога още да кажа, че в действителност е много добър специалист, тъй като бях решила да ползвам услугите му, но се отказах заради 50-тте лева. но въпреки всичко той ми прати препоръки, тъй като не съм от София и му пращах данните си по Skype, където също мисля е Диетолог, и наистина не беше в БГ известно време. надявам се да ви бях полезна

Да права си и в Скайп се пише Диетолог.Като гледам мисля,че е добър и ще го препоръчам тук там.Все пак 50 лева са нищо за да се чувстваш идеално винаги :) Аз си правя сама диетите и свалям бързо,но все пак съм на 17 :wink:

asesina
21st February 2007, 16:34
Ами направих малка сметка и от първия до последния постинг на аманда 1 са минали около 7 месеца, значи е свалила 36 кг /7=около 5 кг на месец. Изглежда ми доста невероятно, в смисъл че става дума само за \\\\\\\"превилно хранене\\\\\\\" и никакъв спорт. Дали не е някаква реклама на въпросния \\\\\\\"диетолог\\\\\\\"? Да не говорим, че преди това е тежала около (90+ 30)=120 кг и е загубила 30 кг за 3 месеца, нещо май не се връзва...

apoklistika
21st February 2007, 17:04
В грешка си. От тези 90 кг първия път е свалила 30, след което ги е върнала.
Вторият път от тези 90 е стигнала го 54, тоест -36 кг.
А за това за никакъв спорт как го разбра? Никъде не е писала, че не спортува.

asesina
21st February 2007, 17:25
В грешка си. От тези 90 кг първия път е свалила 30, след което ги е върнала.
Вторият път от тези 90 е стигнала го 54, тоест -36 кг.
А за това за никакъв спорт как го разбра? Никъде не е писала, че не спортува.

Права си за грешката ми са 120 кг (на работа съм и не съм прочела внимателно). Но поддържам останалите си твърдения. Тя не говори за никакъв спорт, а само за правилен режим и хранене по 5 пъти на ден. Това определено ще събуди любопитството на много хора и ще ги стимулира да си дават парите на разни "диетолози-чудо", които дават консултации по скаипа и които така също някой ден може да ти поискат паричките по банков път, пък после иди ги търси по мрежата

Yana
21st February 2007, 18:18
Момичета ако диетата е Зоната или дори Аткинс нищо чудно няма, аз не съм била дебела непрекъснато през 15те години откак ми се разббрица здравето.

Със Зоната съм сваляла 2 пъти по 25кг, с Аткинс свалих 30кг, тя ми е любима заради влиянието върху изкреизилят ми панкреас и въобще е благодатна за хора с инсулинова ресистентност, висока кръвна захар и прочие. И диетата на кръвната група съм правила и там 20кг.

Както е казал др Аткинс за което шапка му свалям ''Решенитeо на дебелеенето не е в отслабването'' всеки може да отслабне на aвсяка диета въпроса е че не става доживот така.

Например Зоната е голяма бъзикня, тва изчисления, групи и блокове, менута, предварително планирани фермани със списъци и продукти, 6кратно ядене на ден.Луд ставаш отвсякъде но пък има резултат.

И другите са така само при Аткинс ходех с луканките и кашкавал в дjова и рупах по всяко време и тук таме по някоя ягода или боровинка. Но пък ми ставаше тежко аз обожавам салати всекви зарзавати и плодове, но казва диетата Не може туй::))

И така с йо-йо и се докарах до под кривата круша. Смятам че не този който открие най точната диета ще вземе Нобеловата а този който открие как след всяка една такава да не си качваме обратно килата.Щото и на луканка и моцарелла не се живее вечно, всяко нещо си има праг на понасяне от човека.

Celine
21st February 2007, 18:25
някой чувал ли е за това (http://isu.123bg.com/nutrontest/)
скъпичка услуга, дали има ефект

CrAzY_LaDy
22nd February 2007, 17:42
аз съм убедена, че е отслабнала. тъй като както казах става въпрос за Зоната, а там всичко е ИНДИВИДУАЛНО .правят се изчисления точно за определения човек, например няма двама, които могат да използват една програма направена от д-р Симеонов. в неговата диета поемаш толкова храна колкото ти е нужна нито повече, нито по-малко.

gidilenka
23rd February 2007, 09:48
някой чувал ли е за това (http://isu.123bg.com/nutrontest/)
скъпичка услуга, дали има ефект

Преди време една моя позната, която работи в аптека, ми разказа за този метод - нейната зъболекарка и съпруга и се били подложили и резултатите били фантастични (по нейните думи)... Тя се беше зарекла да събира пари и да си направи и тя изследванията, но така и не знам до къде е стигнала с това, не съм я виждала доста отдавна. Ще взема да скоча тия дни до нея, та да я поразпитам пак и ще пиша :1231:

Celine
23rd February 2007, 11:54
gidilenka питай я

gidilenka
23rd February 2007, 12:05
Celine, още тази вечер след работа ще мина да я питам и ще пиша в понеделник, че през уикенда няма да имам достъп до интернет :wink:

Yana
23rd February 2007, 13:22
Тези тестове вече станаха много по достъпни като цена отколкото преди. Елиминират се храните към които орханизма има непоносимост или не толерира особенно като пшеница, глyтен, млечни, цитрусови, червено месо,и стимулантите най вече кафето от тази група.

Като се възстанови баланса в организма се освобождават токсините а те обикновено се складират в липидната маса оттам и ефекта на отслабването, но то зависи и какво има предвид човек под отслабване, да отслабнеш и да си слаб са две коренно различни неща за съжаление.

Тук струва между 50 и 80 пaунда този тест в зависимост от това дали се изследват храни, или храни+стимуланти, а ако се изследват и разните му там Е-та, консерванти сгъстители и хоможенизатори в готовите и пакетирани храни цената може да скочи и към 1000 евро.

gidilenka
1st March 2007, 10:04
Най-накрая успях да се видя с моята позната, за която писах в предишно съобщение. Та значи, след като последния път беше безумно ентусиазирана от резултата от кръвното изследване и т.н. преди няколко седмици се е видяла отново със зъболекарката си и тя си била възвърнала килограмите доста "качествено", макар че по думите и си била спазвала диетата (забранени и разрешени храни и т.н.). Така че тя се е отказала категорично засега, още повече, че и цената не е малка за БГ стандарта :?

TedyK
2nd March 2007, 21:08
хъм...

Amanda1
24th April 2007, 12:18
Искам да споделя резултатите си от запазването на килограмите си доста дълго според мен. Сега се движа към 55кг. Наистина човека ме научи на много работи. Срещнах една моя позната посетила същия диетолог, който работел вече в център за алтернативна медицина с тибетци и класически хомеопати. Похвали ми се, че дори е спряла инсулина. Това е заболяване “Диабет” и е за цял живот. Започнах да вярвам в нетрадиционната медицина. Научих се, че няма вредни и забранени храни идващи от природата. Всичките не подходящи храни се продават в цветни опаковки привличащи ни от рекламите и съдържащи много вредни за здравето ни “Е” кодове. Защо не се загледате в съдържанието да се убедите. Ние не ги разбираме какво значат те. Също така смятам да ви споделя от наученото, че няма по вредно и пагубно нещо за човека от МАРГАРИНЪТ и ГЕННОМУДУФИЦИРАНИТЕ ХРАНИ. МАРГАРИНЪТ е продукт умишлено вредящ на здравето ни. Прочетената информация от мен ме порази и уплаши много. Намерението ми е да споделя, че много хора който се интересуват от кръвните групи не трябва да дават пари да разберат кръвните предпочитания. Еднократно заплащане на сумата от 1350 лв. в брой при вземането на кръвната проба.Плащане на 2 вноски – 700 лв. при вземането на кръвната проба и 650 лв. при връчването на резултата. Това поне копирах от многото ми предоставени от него материали:
Това според мен е скъпо и за много други. Смятам, че тази информация е полезна за всеки който смята да си спести парите. Дано съм била полезна с нея:
Мистериозни, хамелеони«АВ» кръвна група е наречена енигма, защото същността на «АВ» кръвна група е такава, че те самите не се познават много добре поради смесването на два антигена «А» и «В» антиген. «АВ» кръвна група най-рядко се среща навсякъде във всички популации в света, всички националности (и особено подгрупата «А2Во» Rh /-/), въпреки че може да се е увеличил процентът на «АВ» кръвна група вследствие от смесването на «А» и «В»-антигена при семейства - когато мъжът е «А», а жената «В» и обратно. Тези хора са мистериозни по принцип - това е тяхната същност, имат хамелеонски отговор към нещата, защото понякога има превес «А» антигена, понякога «В». Понякога са почти еднакви и е много трудно да се каже точно, не може да се измери точно разположението и количеството разпределение на «А» и «В» антигена понеже това се задава генетично. Някои «АВ» ще реагират повече към «А», друг ще реагира повече към «В», друг ще реагира и като двата - трудно е да се говори за «АВ».
В исторически аспект «АВ» кръвна група е най-младата и последната възникнала кръвна група на Земята. Тя се е появила преди около 900 години и се явява като резултат от смесването на «А» и «В» кръвни групи.
«АВ» кръвна група съдържа в себе си комбинация от фукоза (това е вид захар), енацетилгалактозамин и дегалактозамин. Тази кръвна група има доста сложен антиген от три съставки и поради тази причина има променлив (непостоянен) отговор към всички влияния и е много трудно да се каже какво точно става в «АВ» кръвна група. Антигенът фукоза «АВ» кръвна група получава от «О» кръвна група, като минава през и се съдържа в останалите кръвни групи. От «А» кръвна група «АВ» получава антигена енацетилгалактозамин. А от «В» кръвна група «АВ» получава антигена дегалактозамин. «АВ» кръвна група се дели на няколко подгрупи, в тях влизат наследените от «А» кръвна група подгрупи със съответните Rh (+) и Rh (-). Ако имате «АВ» кръвна група не можете да имате нито едно антитяло, защото би се получило моментално съсирване на кръвта (аглутинация), така че се записва «АВ(о)», като след «А» също така се записва съответната подгрупа, която идва от кръвната група «А», а те са «А1» и «А2». От тук се получават следните подгрупи «А1Во» и «А2Во» със съответните Rh (+) и Rh (-).«АВ» кръвна група е универсален рецепиент (приемател), т.е. може приема кръв от всички останали кръвни групи.
Силните страни на «АВ»: Те са предназначени за модерните условия, в смисъл - адаптивни са към модерния начин на живот, имат изключително толерантна имунна система, което означава, че или няма да боледуват цял живот и внезапно ще си хванат нещо и ще си отидат, или цял живот не могат да се отърват от инфекции, защото като влязат в тях - не могат да ги изгонят (зависи от баланса). Понеже тези антигени много често дават тази способност на «АВ» имунната система да третира бактериите и бактериалните антигени като свои и много често се получава като объркване - например като влязат тези бактериални антигени се получава като мимикрия - все едно стават собствени и по принцип или могат да предизвикат заболяване или тотално си стоят - това е «АВ». Те много трудно реагират да ги изгонят тези неща, много толерантна имунна система имат. Комбинират ползата от «А» и «В» антигена.
Слаби страни на «АВ»: Имат много чувствителна и деликатна храносмилателна система, ниско ниво на солна киселина, поради което не могат ядат всичко, просто трябва да внимават, трябва да сдъвкват храната много добре. Общо взето много е важно за «АВ» кръвна група и за «А» да дъвчат добре - трябва храната да става на вода, на течност, задължително, защото ниското ниво на солна киселина не може да смели добре белтъчините, ако просто гълтат и лапат хапките директно и няма време - и ще се блокират.
Другото слабо място е, че имат тенденция към свръхтолерантна имунна система. Това означава, че колкото и бактерии да влизат изобщо няма реакция и избухват в някаква ужасна бактериална инфекция и има опасност, защото може да се получи сепсис и други неща.
Медицински рискове: Предразположени са към сърдечни заболявания, рак и анемия. Предразположенията не означават, че непременно трябва да имат тези болести, обаче процента на сърдечни заболявания, рак и анемия определено е много по-висок при «АВ» и «А», отколкото при «О» и «В» кръвни групи.
Хранене: «АВ» кръвна група ще получат затлъстяване, ако консумират червено месо, защото се усвоява много трудно. Храносмила се трудно и се задържа като мазнина, натрупва се като мазнина в организма. Така че «АВ» не са пригодени за червено месо. Ще напълнеят също, ако ядат семена, царевица - всякакъв вид, елда и сладко. Царевичният лектин потиска инсулиновата продукция и се получава хипогликемия, вследствие на което човек започва да яде сладко и се получава един затворен кръг. Не трябва да се консумират някои видове воб и пшеница. Пшеницата намалява обмяната на веществата и енергообмена.
Храни, които стимулират намаляването на теглото: Това са соево сирене, соево мляко, соево брашно. «Витабел», морските храни и зелените листни зеленчуци, които стимулират обмяната, кафявите водорасли - Келп и млечните продукти, които подобряват инсулиновата продукция и алкалните плодове - като сушени смокини, сушени стафиди, сини сливи, фурми и др., защото те увеличават алкалността в мускулите и по този начин подобряват там обмяната и ананаса, понеже има един ензим бромелин, който по принцип спомага за храносмилането и стимулира моториката на червата - перисталтиката. Поради тази причина, ако тези неща се включат умишлено в по-голямо количество и за човека «АВ» лека полека нещата ще се нормализират.
Меса:
- Подходящи: От червените меса може да консумира агнешко, заешко, пуешко, но не мазни. Ако антигена «В» превалира тези меса могат да се ядат, те са много полезни за тях и действат като лекарство. Но, ако «А» антигена превалира ще се чувстват недобре от консумацията на тези меса.
- Неутрални: черен дроб и фазани.
- Неподходящи: Не могат да ядат - бекон, телешко, пиле - присъствието на «В» антиген не позволява консумацията на пиле - има много голяма опасност от тромбози, инсулти и блокиране на кръвоносните съдове. Не могат да ядат още - гъше и паче месо, шунка, сърца, свинско, дивеч и пъдпъдъци - аглутинират «АВ» антигени.
Морски продукти:
- Добри: всички видове риба, особено хек, пъстърва, сьомга, сардини и охлюви (градински охлюви).
- Неподходящи: не могат да ядат аншоа, баракуда, раци, змиорки, жабешки бутчета, маринова херинга, стриди, скариди и пушена риба.
Млечни продукти и яйца:
- Полезни: яйцата са добри за тях. Много полезни и които действат като лекарство са - извара, козе сирене, козе мляко, бяло сирене, кашкавал и рикота.
- Неутрални: другите видове сирена, действат като храна само (няма проблем).
- Неподходящи: Да се избягват напълно - масло, синьо сирене рокфор, защото има плесени. (Интересно, че сините сирена не стават за никоя кръвна група, заради плесените, имат лектини, които са много опасни.) Никакво масло за «АВ» кръвна група, защото се отлага и става на холестерин. Никаква мътеница - това е течността, която остава от млякото след отделяне на маслото. Сладоледът също не е подходящ за «АВ» кръвна група.
Растителни мазнини и масла:
- Добри: зехтин, изключително добър за всички кръвни групи.
- Неутрални: рибено масло, ленено масло (студено пресовано).
- Неподходящи: Да се избягват напълно - царевично олио, слънчогледово олио и сусамено.
Ядки и семена:
- Много полезни: кестени, фъстъци (сурови), фъстъчено масло и орехи.
- Неутрални: бадеми, бразилски орех, кашу и шам-фъстък.
- Неподходящи: Да се избягват напълно - лешници, маково семе, тиквено семе, сусам, тахан и слънчоглед.
Бобови:
- Много полезни: леща и всички бобови - зелен боб, грах.
- Неподходящи: не могат да се ядат - черен боб и нахут.
Зърнени храни:
- Много полезни: просо (за съжаление в Българи няма лющено просо), овесени ядки и кафяв ориз - тези храни действат терапевтично за «АВ» кръвна група.
- Неутрални: ечемик и ако нямат проблем могат да ядат по малко пшеница и пшенични продукти, но ако имат слуз или са пълни трябва да ги изключат от храната си. Могат да консумират пшеничните продукти, но не прекалено много - например филийка хляб на ден или една бисквита, или парче кейк, но не половин хляб.
- Неподходящи: трябва да се изключат напълно царевица и всички видове царевични изделия, също така и елда. (Могат да си позволяват по малко консумацията на всякакъв вид хляб, стига да не е произведен от царевично брашно. Хлябът е полезен и добре се понася от «АВ» кръвна група.)
Зеленчуци:
- Най-добри: люцерновите зародиши, патладжани, червено цвекло, броколи, карфиол, целина, краставици и листа от глухарче (сурови), чесън (добър за всички кръвни групи, но не всички хора могат да го ядат), магданоз, пащърнак.
- Неутрални: брюкселско зеле, зеле, моркови, резене, джинджифил, хрян, праз лук, марули, диви гъби, бамя, маслини, лук, картофи, тиква, спанак, тиквички, домати, репи.
- Неподходящи: да избягват напълно - авокадо, никакви чушлета (особено люти), артишок, черни маслини, репички, пиперки (зелени, жълти, червени) и царевица.
Плодове:
- Най-добри: череши, смокини, грозде и сливи - действат терапевтично.
- Неутрални: ябълки, кайсии, къпини, касис, фурми, плодове от бъз, грейпфрут, киви, лимони, пъпеши, нектарини, портокали, праскови, круши, ананаси, сини сливи, стафиди, малини, ягоди, мандарини и дини.
- Неподходящи: банани, кокосови орехи и косови стърготини, манго, нар, райски ябълки, ревен.
Сокове:
- Най-добри: сок от череши, сок от зеле, сок от моркови, целина, грозде и папая.
- Неутрални: всички други.
- Неподходящ: да се избягва портокалов сок.
Подправки:
- Най-добри: къри (оригиналното къри се прави от едно растение и е много скъп. Това, което се продава на пазара е прах от къри плюс куркума, сминдух, червен лют пипер, но това не е истинското къри.), хрян и магданоз.
- Неутрални: всички други, включително и оцета (само «АВ» кръвна група могат да консумират оцет), майонеза, горчица.
- Неподходящи: да се избягва консумацията на бадемова есенция, анасон, царевичен сироп, желатин, чер пипер (черният пипер не е подходящ да се консумира от нито една кръвна група). Напълно да се избягват кетчуп и туршии.
Билкови чайове:
- Много полезни: люцерна, репей, ехинация, женшен, джинджифил, зелен китайски глог, сладък корен и шипки.
- Неподходящи: да се избягват напълно алое (подходящ е само за «А» кръвна група), подбел, царевична коса, сминдух, тинтява, хмел, липа, лопен, червена детелина, ревен (неподходящ е за нито една кръвна група), сена и овчарска торбичка.
Напитки:
- Много полезни: кафе, всеки ден, подобрява храносмилането, увеличава солната киселина, има лектин, който убива ракови клетки; зелен китайски чай.
- Неутрални: газирана вода, бира и вино.
- Неподходящи: да се избягват всички концентрати, черен чай и газирани напитки и кола.
Добавки:
- Витамин С (редовно да се приема) - за предпочитане да се вземат около 250 mg по 3-4 пъти на ден, не големи дози, защото не могат да се усвояват добре. Витамин С се излъчва 3-4 след приемане.
- Цинк и селен, в зависимост от нуждата.
Билки:
- Много добре: глог, предпазва от сърдечно заболяване, глогова тинктура за имунната система - ехинацея; астрагалос (клинавиче), българското клинавиче си прилича с китайското хуан ки; лайка и валериана - те са неутрални, но могат да се използват, тъй кат по принцип «АВ» кръвна група има хамелеонски отговор към храните, те са добри за «А» има ли присъствие на «А» антиген и действат добре, но малко по-слабо, отколкото в «А» кръвна група; другото е белият трън, който може да се използва като лекарството «карзил» или като чай; и накрая бромелина от ананас.
Упражнения за «АВ» кръвна група:
Изключително добър ефект имат Тай-чи или Хата-йога, едно от двете - 3-5 пъти на седмица по 30-40 минути; могат да се занимават също с бързо ходене, колоездене, плуване, катерене и т.н. Не трябва да правят енергични физически упражнения. Упражненията трябва да са плавни, фокусиращи, бавни, които концентрират. Може да упражняват айкидо или цигун.
Реагират на стреса чрез духовност, те са такива хора, които когато са под стрес търсят в духовните сфери начин за освобождаване от него и това е правилния начин за «АВ» кръвна група. Могат да бъдат добри християни, будисти или други, но добрия начин за тях е чрез молитва, медитация...

Кръвна група «B» Rh (+/–) (положително/отрицателно)

Балансирани, гъвкави, творци

«В» кръвна група са номадите от Средна Азия. «В» кръвна група е най-балансираната от всички четири кръвни групи. Те са гъвкави и творчески настроени хора. «В» кръвна група е третата по ред, в исторически аспект, възникнала кръвна група. Тя се появява в Хималаите и е в основата, заедно с «А» кръвна група, за възникването на последната, четвъртата, кръвна група «АВ».
Силни страни. Изключително балансирани, имат много силна имунна система и много гъвкава адаптация към диетични промени и промени в околната среда, много добре се нагаждат, имат балансирана нервна система. Хората от «В» кръвна група, когато ги видите, излъчват някакво спокойствие и вие влизате в баланс, независимо дали сте натоварени или сте спокойни. Те са много уравновесени.
Сами по себе си нямат естествени слабости, обаче дисбалансът може да причини тенденция към автоимунни заболявания или редки вируси. Сами по себе си «В» кръвна група нямат дисбаланс, те си го създават сами. «В» кръвна група са хора балансирани по природа и ако живеят съгласно своя тип, те могат да живеят много дълго.
Рискове при «В» кръвна група: диабет, инсулинозависим - много силно подчертан риск, синдром на хроничната умора, вируса «Ебщайн - Бар», цитомегаловируса и други редки вируси ги нападат; автоимунни болести - като лупус и мултиплена склероза също.
Диета: балансирани всеядни хора.
Храни, подходящи за тях: могат да ядат месо (но никога пиле - с изключително вреден ефект), млечни продукти, зърнени храни, бобови, зеленчуци, плодове.
Храни, които вредни и стимулират затлъстяването: за да напълнеят трябва да ядат храни, които ги влошават - царевица, подтиска инсулиновата продукция, намалява обмяната на веществата; леща - предизвиква хипогликемия и предотвратява правилното усвояване на хранителните вещества; фъстъци - намаляват метаболизма, предизвикват хипогликемия и потискат чернодробната функция - много опасни за «В» кръвна група; сусам - парадоксален лош ефект, предизвиква хипогликемия и намалява обмяната на веществата; елда - потиска храносмилането, намалява обменните процеси и предизвиква храната да се съхранява като мазнина и да не се включи правилно в обмяната.
Храни, които стимулират отслабване: зелени листни зеленчуци, месо, яйца, черен дроб - стимулират обмяната на веществата и сладък корен - стабилизира кръвната захар (сладкия корен трябва да е деглициниризиран, защото има съставка, която задържа течности и могат да получат отоци и да се повиши кръвното налягане, така че, трябва да е деглициниризиран; ако се пие така трябва да се пие 7 дни, да се почива 7 дни и пак така).
Необходими добавки: - винаги с недостиг на магнезий, трябва да имат магнезий за добавка, сладък корен - изключително добър ефект за тях - стабилизира нивото на кръвната захар; много добре действа женшена, гинко билоба и лецитин (гранули).
Упражнения: умерени физически упражнения с баланс - като катерене, ходене в планината, колоездене, тенис или плуване.
Меса:
- Добри за тях: агнешко, овче, заешко и дивеч - действат като лекарство.
- Неутрални: телешко, черен дроб, фазани, пуешко.
- Неподходящи: пилешко, не трябва да консумират пилешко месо, защото пилешкото месо съдържа един опасен за тях лектин в мускулите, не във вътрешните органи (самото пиле не могат да ядат), защото този лектин води до засягане на кръвообращението, потенциално води до инсулти, имунни разстройства; неподходящи също така са - бекон, гъше и паче месо, шунка, сърца, свинско и пъдпъдъци.
Морски продукти:
- Добри: всички видове риби - хек (много добър), сьомга, сардина, пъстърва.
- Неподходящи: да не се яде - аншоа, баракуда, раци, змиорки, жабешки бутчета, октоподи, стриди, охлюви, калмари, пушена риба.
Млечни продукти и яйца:
Яйца могат да консумират спокойно почти всеки ден. Млечните продукти са много важни за тях, изключително полезни, защото те имат дегактозамин, галактозата е в прясното мляко и всички млечни продукти.
- Много полезни са: изварата, бяло сирене, козе сирене, козе мляко, кефир, кашкавал, рикота и кисело мляко.
- Неутрални са всички други продукти.
- Неподходящи: синьо сирене рокфор или френско (защото имат плесени) и сладолед; в някои случаи, когато «В» кръвна група имат астма или много тежък синузит - трябва да изключат всички други сирена и да останат само тези от «много полезните» (извара, козе мляко, козе сирене, бяло сирене), но не трябва да спират никога млечните продукти.
Растителни масла:
- Добро - зехтин.
- Неутрално: ленено масло, рибено масло.
- Неподходящи: да се избягват напълно - царевично масло, слънчогледово масло и сусамово олио.
Ядки и семена:
По принцип не са подходящи за «В» кръвна група - нямат терапевтично действие.
- Неутрални са (т.е. могат да си позволят): бадеми, кестени, орехи, бразилски орех, но не в големи количества.
- Неподходящи: да не се ядат - лешници, кашу, фъстъци, фъстъчено масло, маково семе, сусам, тахан, слънчогледово семе, шам-фъстък.
Бобови:
- Много добри : почти всички бобови растения.
- Неподходящи са: черни бобове, нахут и леща.
Зърнени храни:
- Най-добри: просо, овес и ориз (могат да правят всичко от овесено и оризово брашно), оризови криспи като сухари.
- Неутрални: грис от ориз.
- Неподходящи за «В» кръвна група: ечемик, елда, царевица, пшеница и ръж (ръжта има много опасен лектин, който води до промени с кръвообращението, води до инсулти, отлага се в кръвоносните съдове); пшениченият лектин се отлага в мускулите и ги прави по-малко ефективни да изгарят калориите и също подтиска обмяната: царевичният лектин води до задържане на течности и умора, хипогликемия и диабет; така че пшеницата, царевицата и ръжта трябва да се изключат напълно за «В» кръвна група.
Зеленчуци:
- Най-добри: патладжани, червено цвекло, брюкселско зеле, моркови, карфиол, японски гъби -шийктаке, магданоз, пащърнак, пиперки (всякакви).
- Неутрални: люцернови зародиши, целина, цикория, люти чушлета, листа от глухарче, краставици, копър, резне, чесън, хрян, праз, салати, гъби, лук, картофи, бамя, спанак, тиквички, ряпа.
- Неподходящи: да се избягват - авокадо, напълно маслини, тиква, репички, царевица и домати.
Плодове:
- Много добри: банани, грозде, папая, ананас, сливи.
- Неутрални: ябълки, кайсии, боровинки, касис, къпини, череши, фурми, киви, смокини, грейпфрут, лимони, манго, пъпеш, нектарини, портокали, праскови, круши, сини сливи, малини, ягоди, мандарини, дини.
- Неподходящи: кокосови орехи, райски ябълки, нар, ревен и киселец.
Сокове:
- Най-добри: зелев сок, гроздов сок, папая, ананас.
- Неподходящи: доматен сок, защото имат панхемаглутинин, имат лектин, който аглутинира всички кръвногрупови антигени («О» кръвна група ги разгражда със солната киселина и могат да ги ядат, «АВ» също може, но не е желателно), кетчуп.
Подправки:
- Най-добри: къри (много добро за всички кръвни групи), хрян и магданоз.
- Неутрални: всички други са добри.
- Неподходящи: бадемова есенция, канела, царевичния сироп, желатин и чер пипер, кетчуп.
Могат да ядат малко горчица, майонеза, туршии.
Билки:
По принцип да не се приемат много билки и билкови продукти. «В» кръвна група няма нужда от много билки, защото има няколко билки, които работят с тях и това е женшен и гинко билоба. Други, които са полезни - джинджифил, сладък корен, мента, магданоз, листа от малина, шипки и градински чай. Те нямат нужда от много билки, защото няма смисъл от тях.
- Неподходящи: да не се използват - алое, подбел, царевична коса, сминдух, тинтява, хмел, липа, лопен, червена детелина, ревен, сена и овчарска торбичка.
Напитки:
- Най-доброто: зелен китайски чай - 4-5 чаши на ден.
- Неутрални: кафе, бира, черния чай и вино. Могат да ги пият, не много, но могат, няма да им навредят.
- Неподходящи: концентрати, кола, газирани напитки.
Добавки:
- Магнезий - «В» кръвна група са винаги с недостиг. Трябва да пият магнезий без калций 400-600 ml на ден. Магнезий се съдържа по принцип в царевицата, но лектина, който се съдържа в нея не се отразява добре на «В» кръвна група, затова магнезият за тях трябва се набави или от таблетки или от зелените листни зеленчуци, зърнените храни, кафявия ориз и бобовите.
- Сладък корен - изключително добър ефект, но той трябва да бъде деглициниризиран в противен случай не може да се пие повече от 7 дни, защото задържа течности и може да покачи кръвното налягане. Сладкият корен е изключителен при синдром на хроничната умора, има невероятно добър ефект за черния дроб - изчиства черния дроб и жлъчните пътища и има антивирусна активност, действа много добре на стомашните язви и регулира кръвната захар. При хипогликемия човек ще се регулира, но трябва да се взема след храна. Има два варианта - или да намерите деглициниризиран сладък корен или да пиете чай от сладък корен, но трябва да правите почивка, ако не е деглициниризиран. Сладкият корен е едно от ключовите неща да загубите тегло, ако сте «В» кръвна група.
- Калцият го усвояват от млечните продукти. Грешка е, ако хора от «В» кръвна група не ги консумират. Храносмилателните ензими могат да се вземат понякога.
Бромелин:
- Адаптогени: гинко билоба и сибирският женшен - нямат равни на себе си за «В» кръвна група. Гинко билоба подобрява циркулацията на мозъка, сърцето, генерално при «В» кръвна група - има невероятно добър ефект. Всичко свързано с мозъчна и сърдечна циркулация се подобрява от гинко билоба в «В» кръвна група много силно. Женшенът има общо тонизиращ ефект. Тези билки идват от Китай, по принцип всяко нещо, идващо от Китай е страхотно за «В» кръвна група, китайската медицина, иглотерапията, мокситерапията, китайските билки и т.н. Индийските билки и продукти имат същото влияние за тази кръвна група.
- Лецитин - лецитинови гранули: Д-р Диадамо (от Канада) предлага един коктейл - 1 супена лъжица лецитинови гранули, 1 супена лъжица ленено масло се смесват със сок, който е добър (подходящ) за «В» кръвна група и се разбива (смесва) с миксер 30 секунди, понеже лецитина емулгира лененото масло, и то не плува в сока, след което се пие. Той нарича този коктейл «втечняващ мембраните» - правещ клетъчните мембрани гъвкави, за да влизат веществата.
Упражнения:
Трябва да имат комбинация от енергични физически упражнения 3 пъти в седмицата - като аеробика, каланетика, тенис, бойни изкуства, катерене, плуване, колоездене, джогинг (бягане), стречинг (разтягане), трениране с тежести - 3 пъти седмично и 2 пъти седмично релаксиращи упражнения или йога. Трябва да имат баланс между двата типа упражнения, за да стоят балансирани, защото ако не го знаят могат да се занимават или само с релаксиращи упражнения - мекия стил - няма да е достатъчно, трябва да имат натоварване 3 пъти седмично, за да имат баланса. «В» кръвна група са предимно азиатците и евреите. Почти всички индийци са също «В» кръвна група.
Стресът в «В» кръвна група се освобождава чрез творчеството. Когато «В» кръвна група е под стрес, трябва да творят, независимо дали в умствената или физическата сфера, трябва да правят нещо, което е творчество - това винаги ги освобождава от стреса.


Силни, лидери, ловци

Нулевата кръвна група са ловци и не могат да станат други за съжаление, така че не трябва да се опитват да стават вегетарианци. Могат да се срещнат вегетарианци от «О» кръвна група, които са такива от 15-20 години, но които никога не са и няма да бъдат в баланс, понеже следват разни учения. «О» кръвна група са месоядни, техният организъм е пригоден да яде месо - особено червено месо.
Те са силни, разчитат на себе си и са лидери.
Исторически «О» кръвна група е най-старата кръвна група на Земята. Тя възниква преди около 50 хиляди години, след това възникват и останалите кръвни групи. Първите хора, първата цивилизация възниква някъде между Етиопия и Вавилон. След това тези хора започват да мигрират и по време на това мигриране се появява «А» кръвна група, а после и «В» кръвна група, след което хората започват да се смесват и възниква «АВ» кръвна група.
Нулевата кръвна група е най-многобройна в двете Америки, тъй като ескимосите и индианците са само «О» кръвна група. Но «О» кръвна група има и на други места по света, където не би трябвало да се очаква - в Русия, в Австралия или Европа. Там се предполага, че преобладава «А» кръвна група, обаче има много и «О» кръвна група. В България по принцип превалира «А» кръвна група, следвана от «О» кръвна група и накрая «В» и «АВ» кръвни групи.
Нулевата кръвна група съдържа най-простия антиген. Смятало се е, че те нямат никакви антигени по повърхността на еритроцитите, оказва се обаче, че не е така, поради тази причина тази кръвна група е наречена нулева. Антигенът на «О» кръвна група е много прост - той е фукоза, това е вид захар. Всички антигени на «О» кръвна група са изградени от фукоза и тя стърчи като антенка, навсякъде, където има клетки. Всяко нещо, което съдържа фукоза, е невероятна храна за «О» кръвна група, защото изгражда директно кръвта, изгражда тези антигени, изгражда живота в нулева кръвна група...
Антигенът на «О» кръвна група става база (основа), естествено след модифициране, за появата на тип «А» кръвна група, а след това и на «В» кръвна група. Всички останали кръвни групи освен специфичните за всяка кръвна група антигени съдържат в себе си и антигена фукоза, който са го взели (наследили) от «О» кръвна група. Въз основа на това «О» кръвна група се третира като универсален донор, т. е. може да дава кръв за всички останали кръвни групи.
Силни страни: Имат много здрава храносмилателна система, в смисъл, че смилат всичко, това не значи, че са добре от това. Това значи, че солната киселина е винаги на много високо ниво и общо взето смилат всичко (дори да хапнат някои паразити или яйца от тях - смилат ги); имат силна имунна система и също естествена защита срещу инфекции и системата е предназначена за ефикасна обмяна и съхранение на хранителните вещества.
Слаби места: Нетолерантни към нови диети (промени в начина на хранене) и към промени в околната среда. Имунната им система е свръхактивна и може да атакува сама себе си - предразположени са към автоимунни заболявания. Съобразявайки се с това, не трябва да приемат имунностимулиращи билки, като алое, жълт кантарион и ехинацея, защото ще се предизвика автоимунна реакция. Понеже самата им имунна система е свръхактивна, не е нужно да се активира още, трябва да се балансира, уталожи, охлади, тя е достатъчно добра да се грижи за себе си. Това е един от парадоксите на «О» кръвна група.
Нулева кръвна група има много парадокси. Например «О» кръвна група стои здрава, когато мускулите на тъканно ниво са слабо киселинни, това не значи 6.8, а pH 7.3 - 7.2. Това е парадоксът - те трябва да стоят в леко киселинно pH, защото ако алкализират тялото си, обмяната ще бъде неефективна, ще бъде забавена - това е парадокса при тях и затова, когато ядат червено месо то е много киселинно, обаче те стоят много жизнени, в добро състояние и ако спрат - стават вяли, сухи, уморени. И още: едно от ключовите неща за «О» кръвна група да смъкне тегло е да яде червено месо.
Рискове при «О» кръвна група: Предразположени са към тромбози и хеморагии. Много лесно получават разни кръвоизливи, понеже им липсват някои от факторите на кръвосъсирването. Тъй като могат много лесно да получат кръвоизливи не трябва да им се предписва и да приемат витамин А, Е или С, които разреждат още повече кръвта и става опасно.
Нулева кръвна група има рядка кръв по природа, заради липсващите няколко фактора на кръвосъсирването. Склонни са към възпалителни заболявания, особено артрит. Винаги имат намалена функция на щитовидната жлеза - недостиг на йод. Имат склонност са към язви на стомаха и дванадесетопръсника и особено към кървене на тези язви. Предразположени са към много упорити алергии.
Храни, които водят до затлъстяване при «О» кръвна група: Всички видове пшенични продукти, защото се намесват в инсулиновата продукция и водят до отлагане на мазнини, до затлъстяване. Царевицата намалява обмяната на веществата и пак води до тези реакции. Това може да доведе до диабет или хипогликемия, зависи как реагира панкреаса. Този дисбаланс е много силно подчертан при «О» кръвна група - реагират на царевица и на пшенични продукти. Някои от бобовите култури, особено лещата води до напълняване, защото блокира обмяната, усвояването на енергията. Нулевата кръвна група не трябва да яде леща по принцип, тъй като тя води до хипогликемия. Зелето, брюкселското зеле, карфиолът - потискат функцията на щитовидната жлеза, имат струмигени. (Това, което го пише в нашите медицински учебници, че ако човек има проблем с щитовидната жлеза не трябва да яде зеле, е вярно и се отнася само за представителите на «О» кръвна група.) Така че никаква консумация на зеле, брюкселско зеле и карфиол, дори да не са със затлъстяване, никой няма смисъл да натрупва излишно тегло, освен ако не е много слаб.
Храни, които стимулират отслабването: кафяви водорасли, морска храна - всякакъв вид риби, общо взето почти всички неща могат да ядат «О» кръвна група - раци, жабешки бутчета, миди, октоподи, калмари и т.н.; черен дроб, но не пържен и не препечен. Червеното месо, спанакът и броколите подпомагат обмяната в смисъл, че я правят ефективна и хората отслабват, когато започнат да ядат тези неща. Това са ключови храни за отслабване при «О» кръвна група.
Меса:
- Много добри: телешко, сърца, бъбреци, агнешко, черен дроб, шкембе (задушено с масло) или варен дивеч.
- Неутрални: пилешко, фазани, пъдпъдъци, зайци, пуйки.
- Неподходящи: да избягват бекон, гъше, шунка и свинско.
Морски продукти:
- Добри: всички видове риба - сьомгата (добра е за всички кръвни групи), хек, пъстърва, сардини (и всякакви други риби са неутрални).
- Неподходящи: хайвер, маринована херинга и пушени риби.
Млечни продукти и яйца:
Яйца могат да ядат 2-3 пъти в седмицата (тогава няма проблем). Не трябва да прекаляват, тъй като «О» кръвна група не трябва да ядат много често яйца.
Внимание!!! Да не се консумират млечни продукти.
- Неутрални: масло, може малко бяло саламурено сирене, но не много и ако имат много слуз, по-добре да не ядат никакви млечни продукти, защото дори да са им неутрални, няма да имат терапевтично действие, може малко козе сирене, кашкавал, но най-добре да ги махнат всички.
- Неподходящи: да се изключат напълно от консумация всички останали млечни продукти, като сини сирена (рокфор), френски сирена, извара, сладоледи, прясно и кисело мляко, суроватка. Тук има един парадокс - киселото мляко, което е традиционна българска храна е неподходящо за «О» кръвна група.
Мазнини и растителни масла:
- Най-добро: студено пресовано ленено семе (по 1-2 чаени лъжички на ден), зехтин.
- Неутрално: рибено масло, сусамово олио.
- Неподходящо: царевично олио.
Ядки и семена:
- Най-добро: тиквено семе и орехи.
- Неутрално: бадеми, кестени, лешници, сусам, тахан, слънчоглед.
- Неподходящо: кашу, фъстъци, фъстъчено масло, шам-фъстък и маково семе, бразилски орехи.
Бобови:
По принцип бобовите продукти не са подходящи за «О» кръвна група. Няма такива, които да са много добри.
- Добри: черни бобове или шарен боб.
- Неутрални: нахут, зелен боб, грах.
- Неподходящи: леща (в никакъв случай, лектинът на лещата води до хипогликемия) и соя.
Зърнени продукти:
Няма нито една, която да е много полезна.
- Неутрални: ечемик, елда, просо излющено, овесени ядки и трици и ориз.
- Неподходящи: никакви произведения от пшеница и царевица - качамак, пуканки и т.н.
Зеленчуци:
- Много добри: броколи, листа от глухарче, чесън (добър за всички кръвни групи, но не всички могат да го ядат), хрян - настърган или изсушен, праз лук, бамя, лук (всякакъв вид), магданоз, пащърнак, тиква, спанак и ряпа.
- Неутрални: червено цвекло, моркови, целина, люти чушлета (зелени), краставици, копър (свеж), резене, зелени маслини, салата, диви гъби, зелени и жълти пиперки, репички, всички видове тиквички, домати, кресон.
- Неподходящи: да се избягват напълно люцерна и всичко от нея - зародиши, салата, чай; авокадо, блокира храносмилането и има голям процент плесени (само «А» кръвна група може да го яде, и то не терапевтично.); патладжани, зеле и карфиол - всякакъв вид зеле трябва да се изключи, лектините му потискат щитовидната жлеза, водя до забавяне на обмяната; култивирани печурки; маслини (без зелените); картофи и никаква царевица.
Плодове:
- Най-добри: смокини (сушени, пресни), сливи (червени, зелени и сини).
- Неутрални: всички останали - ябълки, кайсии, банани, боровинки, касис, череши, фурми, бъз, грозде, грейпфрут, киви, лимони, манго, пъпеши, нектарини, праскови, круши, райски ябълки, ананас, нар, стафиди, малини и дини.
- Неподходящи: къпини, кокосови орехи и кокосово брашно, портокали (особено ако имат артрит или язва), ягоди, мандарини и ревен.
Сокове:
- Най-добрият: сок от ананас и сок от сини сливи.
- Неутрални: всички останали видове.
- Неподходящи: ябълков сок, зелев сок и портокалов сок.
Подправки:
- Много добри: шоколад от рошкове, люти чушлета, къри (много добър и като подправка е отлична за «О» кръвна група), келп-прах (или таблетки), куркума.
- Неутрални: всички други подправки.
- Неподходящи: канела, индийско орехче, черен и бял пипер, ванилия и никакъв оцет (включително и ябълков).
Няма мармалади и конфитюри, които да са много добри.
Неутрални са тези от разрешените плодове; може майонеза и малко горчица.
Да се избягва напълно - кетчуп и никакви туршии (пак заради оцета).
Билки:
- Подходящи за «О» кръвна група: глухарче, сминдух, джинджифил, хмел, липа, магданоз, мента, шипки и сарсапарила (тези билки действат терапевтично).
- Неподходящи: да се избягват напълно - люцерна, алое, корен от репей, подбел, царевична коса, ехинацея, тинтява, хидрастис, червена детелина, ревен, сена, овчарска торбичка, жълт кантарион, листа от ягода.
Напитки:
- Най-добри: обикновена газирана вода.
- Неутрални: могат да се пият по малко бира и вино, но не е за предпочитане, защото имат високо ниво на солна киселина.
- Неподходящи: напълно да се изключи - кафе от всякакъв вид (декофенизирано или нормално), никакви концентрати (не са подходящи за никоя кръвна група), газирани напитки и кола, черен чай (всякакъв вид - грузински, китайски).
Добавки:
Винаги са с недостиг на калций и йод, за което е необходимо да се приема келп и калциев препарат.
Витамин В комплекс.
- Най-добрата трева, която чисти черния дроб и балансира е сладкият корен (глицирида глабра), който трябва да бъде деглициниризиран (капсули, таблетки или прах, но задължително да деглициниризиран), защото задържа течности и покачва кръвното налягане.
Панкреатични ензими за хората, които са били вегетарианци, но започват да консумират месо,в началото, няколко седмици, е наложително да приемат медикамента «мезимфорте».
- Неподходящо: да се избягва приемането на витамините А, Е и С, поради това, че «О» кръвна група имат рядка кръв и това може да доведе до кръвоизливи. Витамините А и Е освен това стимулират имунната система, свръхстимулират я, и има опасност от автоимунни реакции. Витамин С не е нужен, защото «О» кръвна група е първата кръвна група и по принцип те са развили механизъм да карат с ниско ниво на витамин С, след приемане се изхвърля, но дразни стомаха и бъбреците.
Упражнения:
Енергични физически упражнения всеки ден - най-доброто е аеробиката, 3-4 пъти седмично по 40-60 минути; плуване (енергично), бягане, тежести, бягане по пътека, бойни изкуства, качване по стълби, бягане по стълби, каране на колело, бързо ходене, танци (бързи), ски, кънки, скейборд, скачане от трамплин, хора, ръченици (едно време хората и ръчениците са спасявали българите).
Хората тип «О» кръвна група са лидери, силни, надеждни, издръжливи, разчитат на себе си, общо взето не търсят подкрепа от други хора с добра интуиция и вроден оптимизъм - те са винаги оптимисти и каквото и да се случи не губят вяра и не падат духом. Когато не правят упражнения - затлъстяват и се депресират. Дори да се спазва този режим на хранене без упражнения не е възможно.
Нулева кръвна група реагира на стреса с втвърдяване на мускулите и стават схванати. Стресът се натрупва в мускулите директно - това е примитивна реакция още от древността. Имат висок адреналин, поради тази причина трябва да го изразходват с енергични физически упражнения и тогава снемат натрупаното напрежение и се чувстват много добре.


Историята на кръвногруповите диети започва с д-р Джеймс Диадамо, който е натуропат в Канада. Преди повече от 50 години той започва да проучва как влияят различни видове храни върху човешкия организъм. Д-р Джеймс Диадамо предполага, че всеки човек е уникален и не може да консумира една и съща храна и тръгва от тази хипотеза и я доказва. Това е продължено от неговия син Питър Диадамо (двамата са натуропати), който описва нещата от баща си и неговите изследвания.

Разликата между кръвните групи е, че всяка кръвна група има определен антиген върху повърхността на червените кръвни клетки, на белите кръвни клетки, в мембраните, тъканите и т. н. Съгласно този антиген съществуват 4 основни кръвни групи - «О», «А», «В» и «АВ». Кръвногруповата принадлежност е много по-важна, отколкото расовата, националната или държавната.
Най-простият антиген е този на «О» кръвна група - той е фукоза, това е вид захар. На базата на «О» кръвна група се появява «А» кръвна група, която съдържа освен фукоза и още един антиген, който има други свойства - енацетилгалактозамин. След това се появява «В» кръвна група, която съдържа фукоза и един друг антиген, който характеризира тази кръвна група - дегалактозамин. Накрая се появява и четвъртата кръвна група «АВ». Тя е комбинация от фукоза, енацетилгалатозамин и дегалактозамин - получава се един доста сложен антиген.
Какво става с тези антигени? Ако имате антиген «А», имате антитела бета, не можете да имате антитела алфа, защото ще се получи аглутинация и затова се записва «А(бета)» резус фактор Rh (+). Хората, които са «В» кръвна група имат алфа антитела. Ако се прелее кръв «А» на «В» кръвна група ще е получи лоша реакция - бета антителата на «А» кръвна група ще аглутинират «В» антигена. Хората, които имат «О» кръвна група имат алфа и бета антитела. Ако имате «АВ» кръвна група не може да имате нито едно антитяло, защото би се получило моментално съсирване на кръвта, така че се записва «АВ(o)». Известно е, че «О» кръвна група е универсален донор, а «АВ» кръвна група е универсален рецепиент, т.е. приема кръв от всички останали кръвни групи.
Тези четири основни кръвни групи съдържат в себе си подгрупи, това са: «O» Rh (+), (-); «A1» Rh (+), (-); «A2» Rh (+), (-); «B» Rh (+), (-); «A1Bо» Rh (+), (-); «A2Bо» Rh (+), (-). Най-рядко се срещат кръвните групи: «O» Rh (-) и «A2Bo» Rh (-).

Когато става въпрос за консумация растителни масла, трябва да се разбира студено пресовани, нерафинирани растителни масла, защото другите не се усвояват от тялото. Най-доброто за всички кръвни групи е студено пресования зехтин. Може и студено пресовано, нерафинирано слънчогледово масло. Маргаринът не трябва да се приема като добра мазнина, защото е с хидрогенирани мазнини и образува трансмастни киселини, за които няма ензими в тялото и се отлагат. Ако не ядете масло и си мислите, че маргаринът ще ви спаси от склерозата - просто много се лъжете.

Доматите съдържат панхемаглутинин, който аглутинира всички кръвногрупови антигени. Само от «О» кръвна група могат да ги ядат, тъй като солната киселина разрушава този лектин. Доматите не са за ядене, те са декоративно растение, което идва от Южна Америка и още - въпреки голямата консумация на месо, индианците и ескимосите не се разболяват от склероза. Практически доматите не стават за храна на никоя друга кръвна група, освен на нулева кръвна група, което не значи, че трябва да ги ядат.

Организмът на «О» кръвна група изглежда има изграден някакъв модел, на който не му е нужно да приема допълнително витамин С. Може би защото те, нулевата кръвна група, са се появили преди ледниковия период. След неговото настъпване на Земята доста време е нямало нищо и витамини определено не е имало, а и месото не е било много - явно има някакъв генетичен механизъм, който по някакъв начин намалява нуждите на нулевата кръвна група от витамин С до минимум, не, че не е необходим, обаче не е толкова важен. Не колкото за «А» и «АВ» кръвни групи, за които приемането на витамин С е от жизнено важно значение, защото такава е тяхната обмяна.

alica
24th April 2007, 12:26
Уооооуу. Впечатлявящо!!! и като обем и като инфо.

:2020:

леля мичИ
24th April 2007, 12:37
Лелееее, за моята кръвна група са забранени любимите ми храни :2014: ..... и то такива които са диетични и здравословни :shock:

katie
24th April 2007, 12:40
Аз ли съм сляпа или няма нищо за А група? :2016:

bimbi
24th April 2007, 12:44
е ко ше прая аз без пиле, сладолед и чушки :girl_cry:

Saruman
24th April 2007, 12:48
И само 1400 лв. за тази жизнено важна и необходима информация - Боже,колко мъка има по този свят Боже!!!

Saruman
24th April 2007, 12:55
Аз ли съм сляпа или няма нищо за А група? :2016:


А група можеш да лапаш сичку - на печелившите честито :1207:

Mena
24th April 2007, 15:29
Ужас, оказва се че най-любимите ми храни са ми противопоказни! :shock: Как ще ми забранят доматите, тиквата и елдата! Това за кръвна група В не мога да го вярвам! Да не са ме объркали нещо при кръвния тест?

леля мичИ
24th April 2007, 16:19
Ужас, оказва се че най-любимите ми храни са ми противопоказни! :shock: Как ще ми забранят доматите, тиквата и елдата! Това за кръвна група В не мога да го вярвам! Да не са ме объркали нещо при кръвния тест?
Мена, и аз не съм доволна :twisted: от забранените храни в В кръвна група.
Аз тъкмо открих елдата и беленото просо и те ще ми ги забраняват... :evil:
Ми, да вземем да си сменим кръвта ли, к`во ли ? :girl_haha:

Nezinka
24th April 2007, 16:22
уфф, а аз пак забравих коя кръвна група съм...това е едно от нещата, които колкото и пъти да се опитвам да запомня...никога не остава трайно в паметта...ще въртим телефоните:)

krisi_pat
24th April 2007, 16:27
Аз ли съм сляпа или няма нищо за А група? :2016:
еее и аз съм А група..що точно за А няма :cry: плс не може ли да напишеш и за А..ако знаеш инфо де.. :cry:

Saruman
24th April 2007, 16:31
Аз ли съм сляпа или няма нищо за А група? :2016:
еее и аз съм А група..що точно за А няма :cry: плс не може ли да напишеш и за А..ако знаеш инфо де.. :cry:


bon appetit (http://anhira.com/zdrave/krgrupi.php)

katie
24th April 2007, 16:36
bon appetit (http://anhira.com/zdrave/krgrupi.php)
Е, златен си! :girl_kiss2:

Хахаха! Знаех си аз Месо и птици: Много полезни - Няма такива

Nezinka
24th April 2007, 17:03
Хахаха! Знаех си аз Месо и птици: Много полезни - Няма такива

Ухаааа дано да съм А група :idea:

katie
24th April 2007, 17:14
Половината продукти не съм ги и чувала, а чичко google и той нищо не знае

Кел :?:
Кейл :?:
Темпех :?:
Кервел :?:
Карамбола :?:
лимец :?:

А как бих могла да живея без домати и черен чай не ми е много ясно :?

krisi_pat
24th April 2007, 19:30
Половината продукти не съм ги и чувала, а чичко google и той нищо не знае

Кел :?:
Кейл :?:
Темпех :?:
Кервел :?:
Карамбола :?:
лимец :?:

А как бих могла да живея без домати и черен чай не ми е много ясно :?

:cry: да тва е мн гадно..като прочетох за А групата то почти нищо не може да се яде..как така без зеле, домати.. и кво ли още не :cry: :?

apoklistika
24th April 2007, 19:40
Ми, да вземем да си сменим кръвта ли, к`во ли ? :girl_haha:
Морозко сменя кръв, обърнете се към него :lachen: :lachen: :lachen:

desi_deskata_
24th April 2007, 19:44
Не е необходимо да се лишавате от любимите си храни...С диетите се сваля мускулна маса, а не мазнини...С тях лишаваме организма си от едни вещества за сметка на други и резултатите не са трайни...Има и други начини да свалите излишните килограми, но разграждайки мазнини, а не мускули...с трайни резултати и напълно здравословни...Можете да се обърнете към мен за безплатна консултация и изготвяне на индивидуална програма за контрол на теглото и профилактика на здравето.

apoklistika
24th April 2007, 19:52
С тва не съм много съгласна, ама айде, да чуем и твоя вълшебен метод :lol:

desi_deskata_
24th April 2007, 20:22
Ами той "метода" не е вълшебен, а просто действа!!!
Не става въпрос за метод, а за балансирана хранителна програма. Няма как да ми докажеш, че с диетите се свалят мазнини...защото аз мога да докажа обратното... пробвай програмта, която мога да ти направя и тогава ще се убедиш...мога да ти измеря % мазнини преди и след това и сама ще видиш разликата...
Уважавам несъгласието ти с мнението ми, но това си е твоя работа, и аз го уважавам, макар и не съвсем компетенто...

apoklistika
24th April 2007, 20:26
Ама аз под диета разбирам точно балансирана хранителна програма, не глад :lol: :lol:

desi_deskata_
24th April 2007, 20:38
Аз не казвам пък, че ти си имала предвид глад...балансираната храна включва всичко, което е необходимо за организма ни: витамини, минерали, белтъчини, въглехидрати и т.н. От всекидневната храна, която поемаме ние усвояваме на 30-40%. Другото се трупа под формата на масни депа в организма, защото организма ни е задръстен от какво ли не: токсини и др. такива и това не му позволява да усвояваме всичко. Така ние си мислим, че му доставяме всичко необходимо, а то съвсем не е така...всеки човек има нужда от определено количество протеини (не химии) на ден..когато си ги набави всички той е сит и ние не изпитваме вълчи глад...т.е. не се храним с излишни неща за да заситим глада си...организма е една перфектно саморегулираща се система и ако му дадем шанс да се справи с правилното усвояване на храната, която поема, няма да е необходимо да се правят диети, които само да му вредят....90&% от случаите на наднормено тегло са в следствие на неправилна обмяна и усвояване на веществата...Аз работя в тази сфера и мога да дам трайни решения на този проблем.

krisi_pat
24th April 2007, 20:40
Ами той "метода" не е вълшебен, а просто действа!!!
Не става въпрос за метод, а за балансирана хранителна програма. Няма как да ми докажеш, че с диетите се свалят мазнини...защото аз мога да докажа обратното... пробвай програмта, която мога да ти направя и тогава ще се убедиш...мога да ти измеря % мазнини преди и след това и сама ще видиш разликата...
Уважавам несъгласието ти с мнението ми, но това си е твоя работа, и аз го уважавам, макар и не съвсем компетенто...
а може ли да ми кажеш на мен например като съм 57 кг и съм висока 171см какво да ям за да махна мазнините?

desi_deskata_
24th April 2007, 20:48
можеш ли да ме потърсиш на e-mail или на ICQ

morad69
25th April 2007, 07:59
може ли някой да препоръча добър диетолог в Бургас

TedyK
28th April 2007, 21:05
desi_deskata_, сериозно ли се наемаш да правиш програми на хора без даже да си ги виждала?

Ceko
28th April 2007, 22:20
Мани, тя препоръча соев протеин, защото бил измислен от НАСА, а оплю суроватката на Оптимум като химическа смес или нещо от тоя род. Не коментирам повече. :lol: :lol:

Reminder
7th May 2007, 15:45
Ами той "метода" не е вълшебен, а просто действа!!!
Не става въпрос за метод, а за балансирана хранителна програма. Няма как да ми докажеш, че с диетите се свалят мазнини...защото аз мога да докажа обратното... пробвай програмта, която мога да ти направя и тогава ще се убедиш...мога да ти измеря % мазнини преди и след това и сама ще видиш разликата...
Уважавам несъгласието ти с мнението ми, но това си е твоя работа, и аз го уважавам, макар и не съвсем компетенто...
Не може ли да обясниш какво е това хранене? Това е форум и хората споделят информация.
Как мериш мазнини?

apoklistika
7th May 2007, 15:54
Едва ли ще го сподели тук, предполагам го споделя само срещу заплащане това специално хранене :lol: :lol:

estrella
7th May 2007, 20:17
И на мен така ми се струва. :roll:

silvetoBG
3rd August 2007, 08:41
Здравейте! Според мен теглото ми е с 20 кг. отгоре. За колко време най кратко мога да ги сваля без да гладувам. Пише и за кръвните групи. Важно ли е според вас да се спазват препоръките. Ще мога ли за 2-3м. да ги сваля? Помогнете моля!!!
Щом може да се свали 30кг. за 3м. Ще може ли 20 за същия период. Има ли хора постигнали такъв резултат? Само не ми се гладува повече.
Коя е най подходящата диета според вас?

Sal
4th August 2007, 00:29
Огромно благодаря на Аманда за информацията относно кръвните групи!
Моята е нулева и без да съм се сблъсквала преди с подобна информация мога да ви кажа ,че съм си давала сметка за т.нар. вредни ,че наистина са такива. Поне за мен. Е, имах и аз някои изненади като хайвер, кисело мляко, леща, зеле, ябълковия сок и най-голямаата ми болка КОКОС-а... Но! Реално, доста от препоръчителните ми продукти сами са се наместили в менюто ми, което само по себе си потвърждава вярноста на анализа. Ех...ентусиазъм ме обзема да се съобразя с това и да видя резултатите. Уви, всичко е адски комплексно. Или може би...за щастие.

ratamahatta
4th August 2007, 00:59
А някой все пак успя ли да разбере кой е диетолога на Amanda1?????? :?: :!:

Тео
4th August 2007, 01:50
Мани, тя препоръча соев протеин, защото бил измислен от НАСА, а оплю суроватката на Оптимум като химическа смес или нещо от тоя род. Не коментирам повече. :lol: :lol:
ясно,аз мога само да и кажа,че съм бил на диета в която не само че свалям само мазнини,но и покачвам и мускулна маса,но това е друга тема :wink:
Как мериш мазнини?

има специален уред нещо от тоя сорд :
http://www.bodybuilding.com/store/acc/fattrack.html

silvetoBG
4th August 2007, 13:46
Искам да благодаря за насоките на CrAzY_LaDy която сподели, че е сигурна за диетолога на Amanda1. Аз опитах да го потърся на скайпа и наистина го намерих.
Не съм 100% сигурна, че е той е правил диетата на Amanda1. Човека ми обясни подробно за диетата и всичко отговаря. Помолих го да си запиша час при него за днес. Каза ми да се обадя в клиниката в която работи на служебния телефон за час. Разгледах сайта от профила му, но не дава никаква информация за диетите.
Снощи се обадих и говорих 10мин. с него. Извиних му се че, малко късно се обаждам. Някакво предчувствие имам, че това е човека който търся. Още нищо не мога да кажа за него. В понеделник сутринта ще си запиша час и ще пиша как е минало. Правила съм доста опити до сега да отслабвам. Направо си мечтая да съм нормално момиче като всички останали и да се наслаждавам на живота. Обаче на мен мислите и ежедневието ми минават в храна и само храна и мисли за нея. Направо ми е един кошмар. Дори сънищата ми са такива. Все се моля един ден всичко това да свърши. Утре ще ходя на църква да си запаля една свещичка за здраве. До сега не съм ходила на диетолог и нещо ме е страх не знам и аз защо. В понеделник ще кажа като се обадя. Стискайте ми палци и ми се иска малко подкрепа и кураж да ми дадете. Кажете ми какво да го питам, че не знам нищо.

Sal
4th August 2007, 21:43
Е,поздрави! Браво, че си се решила и определено сподели след това ,защото и аз смятам да се консултирам с професионалист (писна ми да импровизирам върху себе си ,наистина). За въпроси нямам точна представа. Единственото, което, според мен трябва да направиш е да си напълно честна и да си признаеш всичко (хехе ;)) ,за да може най-пълноценно да ти помогне човека. Успех!!! И дерзай...

polina7979
5th August 2007, 14:52
И аз съм решила да се обърна към този диетолог.Често пътувам до София и определено следващия път ще си запиша час.Прочетох всички негови мнения тук и въпреки че има доста критики към него, все пак реших че ще се обърна към него.И на мен ми омръзнаха експериментите, които правя с тялото си.Така или иначе не търся бързи резултати и йо-йо от тях.
silvetoBG с теб съм и те подкрепям.Надявам се да пишеш за впечатлениятя си утре след срещата.

silvetoBG
8th August 2007, 04:50
Искам да ви споделя какво се случи в понеделник. Нямах нет два дни и не можах да пиша. Направо отидох на адреса от сайта в клиниката в която приема. За мое съжаления не можах да вляза при него, защото нямах записан час. Почаках известно време ако следващия човек не се появи, но нямах късмет. Докато чакам, попитах секретарката за кога мога да се запиша за преглед. Сега вече си имам час за петък :-) Докато чакам попитах за дисковите хернии тъй като в сайта пишеше доста странен метод на лечение на дискови хернии по метода Дискосан с озон, който не се практикувал в България. Преди доста време нещо закъсах с кръста във фитнес залата. Нещо много важно към всички: Винаги загрявайте преди да започвате да се натоварвате с коремни или други упражнения. Имам една тъпа болка която си остана и до днес. Бяха ми предложили да се оперирам тъй като между трети и четвърти прешлен на кръста ми е проблема. Разбира се отказах. Записах се на процедури от днес и ще споделя как протичат. Обаче ме е много страх от тях. Въпреки, че се дава 95% пълно възстановяване. Днес ще ми е първата процедура и ще разбера всичко с подробности от лекарката която ще ми ги прави.

polina7979
9th August 2007, 11:29
Аз също си записах час за утре при диетолога на Аманда.Вечерта схте ви разкажа впечатленията си.С много хубава нагласа съм за тази среща.

polina7979
11th August 2007, 14:03
Вчера се срещнах с Огнян Симеонов и съм очарована от срещата и от разговора си с него.Изготви ми индивидуален хранителен режим- точно както беше обяснила Аманда.От понеделник започвам да се храня по този начин.Ще пиша отново по темата след месец за да отчета резултатите.

silvetoBG
12th August 2007, 10:39
Поли аз също ходих в петък сутрин при него. Може да сме се разминали. На мен специално прегледа ми мина доста дълго. По телефона ми беше казал около час и половина, ама си сложи таралеж в гащите с мен. Май доста го уморих. Доста работи научих от него и дори си бях взела бележник да си записвам като на лекция. Докато говорихме си дойдохме на същността на моя проблем. Човека веднага разбра и ми сподели, че проблема ми е в главата и в съзнанието. Може би затова престоя ми продължи почти 3 часа. Почувствах се виновна, че го задържам. Просто извадих късмет със следващия записан час. Обадиха му се да го отложат и затова останах. Иначе щяхме да продължим в понеделник с разговора ни. Но мен нямаше да ме има тогава. Исках да му дам повече пари но се обиди и ми каза, че няма значение продължителността на прегледа. Наистина всичко беше като на сън. Просто не можете да си представите как се почувствах по време на прегледа и след това. Аз исках да си запиша всичко което ми казваше. Наистина доста ценна информация понаучих. Сега да ви кажа и радостната новина :-) Понеже тази сутрин се мерих и съм вече почти 2 кг. по малко. Беше ме предупредил, че е възможно първите дни да е така и след това по бавно ставало. Другата ми хубава новина е, че имах големи проблеми с кръста както ви бях споменала. След последната процедура с озон като с вълшебна пръчка ми изчезна болката която беше постоянна и тъпа. Трябва да направя десетина процедури с озон. Трябва да ги прекъсна временно защото заминавам. Казаха ми ,че не е добре да ги прекъсвам и ще направят всичко възможно да намерят координати там където заминавам на такъв доктор. Само в нашата страна нямало избор.В понеделник като се обадя щели да ми дадат адрес като проверят. Озон терапията се практикувала доста успешно зад граница.
Там където работи има различни специалисти в различни области. Имало един тибетски лекар който по думите на диетолога нямало в цяла Европа. Не знам дали е така. Нещо което много ме учуди докато го питах за различни заболявания. Стана на въпрос за РАК от който беше починала моя близка. Категорично каза ,че рака е лечим но не за медицината. Това което се практикувало с химио и лъчетерапии е най голямата грешка която се прилагала навсякъде по света. Това ме учуди толкова много, че го питах дали има излекувани от рак хора. Не му се говореше много за това и ми каза, че ако моята позната е имала информация къде да отиде сега е щяла да ме придружава тук.
Вие разбирате ли думите му колко ме изненадаха. Това ако е истина защо никъде не го пише и не се говори по телевизията, че има решение. Каза ми, че го пише в над 20 различни стари книги но не на български език. Имената на тези лекари никога нямало да станат достъпни на широката общественост. Как може в мирно и демократично време това да се случва с милиони хора и те да не знаят, че има лечение. Препоръча ми да си купя една книга на доктора при който ходил да се лекува. Ако искам да науча нещо по различно от това което съм чела досега. Книгата се казва Световната конспирация срещу здравето. Търсих я и била свършила на всякъде където попитах.
Четена ли е от вас тази книга. Кажете нещо за нея докато си я купя. Трябва ми защото днес късно заминавам за известно време и няма да съм в страната. Моля ви ако знаете къде мога са си я купя.
Аманда беше споменала за луксозен кабинет. Този в който бях аз не беше нещо подобно. Попитах го само в този кабинет ли приема и каза, че има друг в който приемал рядко и по изключения там. Също така коремчето ми вече като чели започва да я няма тази тежест. Не знам, внушавам ли си. Може би е рано да давам мнения, но определено чувствам промяна. Времето ще покаже. Ще пиша ако мога от там или като се върна след 2 седмици ще кажа какви са резултатите. За сега искам само да кажа БЛАГОДАРЯ на Бог, че ме срещна с този човек.

bimbi
12th August 2007, 10:51
е кажете какъв хранителен режим ви предписа де, че ме гризе любопитството :cool: особено пък силветобг...в петък отиде, и вече е 2 кила надолу :shock:

Celine
12th August 2007, 13:01
Споделете как точно минава прегледа , какви въпроси ви задава, какъв точно е принципа му за храненето. Нещо по конкретно

пс.Силвето м/у другото незнам защо още много хора си мислят че рака е неизлечим :roll: Лечим е разбира се , ако се хване в началото . Това не е смъртна присъда.

polina7979
12th August 2007, 16:52
Силве , разминали сме се- аз бях в петък но в късния следобяд
Започвам хранителния режим в понеделник и ще бъда много стриктна.Ще се включа с резултати след месец
Хареса ми това, че въпреки ограниченията се яде и ще бъда сита

polina7979
12th August 2007, 16:56
е кажете какъв хранителен режим ви предписа де, че ме гризе любопитството :cool: особено пък силветобг...в петък отиде, и вече е 2 кила надолу :shock:
Относно хранителния режим- не може да се опише- в смисъл за всеки е индивидуално.Бях с братовчедка ми -тя влезе преди мен.Нейния режим е различен от моя-сравнихме ги

bimbi
12th August 2007, 20:44
добре де, това ми е ясно. напишете вашите, просто ми е интересно какво препоръчва диетолога :)

Danielka
15th August 2007, 19:10
с къде да го намеря
дайте сайт или тел

Lottus
16th August 2007, 08:42
Диетолога препоръчва да се взимат протеини, въглехидрати и мазнини на всяко ядене. Храненията са 5 за деня - сутрин, обед, следобедна закуска, вечеря и малко преди лягане. Съставя таблица, която е индивидуална за всеки, с 3 колонки, съответно за протеините, въглехидратите и мазнините. Записва и количествата, които може да се приемат. Така на всяко ядене си избираш по един ред от всяка колонка, като се спазват точно грамажите. Аз не бих го нарекла това диета. То е просто здравословно хранене. Свалят се само мазнини. Аз дори качих около 1 кг. мускулна маса, която преди това явно ми е липсвала, и свалих 3 кг. мазнини, които ми бяха в повече. При този режим на хранене не се гладува изобщо - дори те зарежда с енергия и намалява желанието да се яде сладко. Диетолога е наистина добър и много коректен - както се вижда и от мненията на хората, които са го посетили вече. Който иска координати - ще му пратя на лични.

bimbi
16th August 2007, 10:21
Аз дори качих около 1 кг. мускулна маса, която преди това явно ми е липсвала, и свалих 3 кг. мазнини, които ми бяха в повече. ей тез неща пък как ги разбирате не ми е ясно :roll:

Lottus
16th August 2007, 10:35
Ами той ми ги каза - след като ти състави диетата има 3 профилактични прегледи на всеки месец. И на всеки преглед той ти взима мерките, изчислява ти процент телесни мазнини и т.н. Следи целия процес, ако трябва дори ти променя диетата. Само първия преглед се заплаща - останалите са напълно безплатни. Така че си поема ангажимент относно всеки от пациентите си и следи всичко.
Държа да уточня, че аз казвам личното си мнение и впечатление. Питате и отговарям, не агитирам никого - всеки има право на избор, и право на мнение :wink:

desitaa
16th August 2007, 10:51
аз се интересувам може ли ако не е проблем да ми пратиш кординатите му ще ти бада много благодарна благодаря предварително.Също так искам да питам на място ли се плаща по телефона ли става записването. :!:

desitaa
17th August 2007, 06:14
аз пак с въпросите, мислех за това ако се отиде при диетолог дали ще постигнем така желаните килограми и ще можем да си ги запазим,защото всички знаем йо йо ефекта мен лично ме е страх ако отида при този диетолог където се изписа толкова много по форума и отслабна и има видими резултати дали после като спреш диетата резултата ще е същия и ще се варнеш в начална фаза :?:

alica
17th August 2007, 06:37
аз пак с въпросите, мислех за това ако се отиде при диетолог дали ще постигнем така желаните килограми и ще можем да си ги запазим,защото всички знаем йо йо ефекта мен лично ме е страх ако отида при този диетолог където се изписа толкова много по форума и отслабна и има видими резултати дали после като спреш диетата резултата ще е същия и ще се варнеш в начална фаза :?:
това зависи единствено и само от теб.... не от диетолаога и от диетата.. :cool:

desitaa
17th August 2007, 07:25
аз мисля да рискувам и да посетия д-р Симеонов другата седмица. Залагам големи надежди,защото от това което прочетох мисля, че човек си заслужада да пробва така или иначе не губя нищо :) все пак едно е да си пражиш сам диетите друго е да отидеш при специалист :wink:

margarita_ilieva
17th August 2007, 10:31
Аз в понеделник съм при доктора. Имам да свалям 5 килца и се надявам, че ще ми помогне. Нямам търпение :1246:

Maria-Iva
17th August 2007, 14:18
Хаиде,момичета-директно-даите координатите на доктора,не бъдете егоистки

Maria-Iva
23rd August 2007, 08:08
И аз се свързах с диетолога-Симеонов.Скоро ще имам и режима.От вас,които го посетихте по-рано,очаквам коментари. :D

margarita_ilieva
23rd August 2007, 10:20
Аз ще кажа резултати в понеделник, когато ще се измеря за първи път. Симеонов ми каза, че няма смисъл да се меря всеки ден (най - добре веднъж седмично). Каза също, че след месец ще съм свалила излишните 4 - 5 килограма. След това ще направя контролен преглед.
Иначе днес ми е 3ти ден от диетата и не бих казала, че имам някакъв проблем със спазването и, още повече, че ми позволи 1 път в седмицата да се глезя с нещичко сладко(тъй като нямам много за сваляне).

bimbi
23rd August 2007, 10:23
Иначе днес ми е 3ти ден от диетата и не бих казала, че имам някакъв проблем със спазването и, още повече, че ми позволи 1 път в седмицата да се глезя с нещичко сладко(тъй като нямам много за сваляне).айде дайте да я видим таз диета деее :?

margarita_ilieva
23rd August 2007, 10:32
Диетолога препоръчва да се взимат протеини, въглехидрати и мазнини на всяко ядене. Храненията са 5 за деня - сутрин, обед, следобедна закуска, вечеря и малко преди лягане. Съставя таблица, която е индивидуална за всеки, с 3 колонки, съответно за протеините, въглехидратите и мазнините. Записва и количествата, които може да се приемат. Така на всяко ядене си избираш по един ред от всяка колонка, като се спазват точно грамажите.

Това е по - скоро режим, отколкото диета(по-горе е описан). А колкото до храните, в моя списък(предполагам и в другите) присъстват основните групи : зеленчуци, плодове, месо, млечни, ядки, зехтин, хляб. Храненето е балансирано и не се лишаваш от нищо, въпроса е да комбинираш храните по схемата.

minididi
23rd August 2007, 15:32
Момичета моля да ми пратите координати и на мен да се свържа с този доктор.Предварително благодаря. Аз съм от Пловдив-задължително ли трябва да отида в София, или може и по друг начин да осъществявам връзка с него,защото парите мога да му ги пратя по пощата.

luna
23rd August 2007, 15:53
И аз искам да отида при Симеионов, моля дайте ми телефони за контакти :)

iseto
23rd August 2007, 19:57
Първо здравейте на всички :D

Искам предварително да се извиня ако задавам въпрос, на който вече има отговор ......:? Та...на въпроса:

Този Др Симеонов може ли да прави консултации ако не си на място в неговия кабинет....защото аз в момента живея в Лондон и някакси много път ми се вижда до там... :lol:

Ще съм ви благодарна мнооооого

Предварително МЕРСИ :2046:

Sejana
25th August 2007, 17:51
до iseto :тел:+359899937677- Симеонов

Danielka
26th August 2007, 19:36
Най-после някой да даде отговор на многократно задавания въпрос :lol:
THANKS!

margarita_ilieva
27th August 2007, 08:53
Здравейте.. :D
Искам да се похваля, че за 6дни, съм 1кг. надолу и почти с по сантиметър разлика. Много се радвам и дано така да продължава.
Малко ми е трудно само веднъж в седмицата да ям сладко, но "всичко за каузата".. Стискайте палци.. :2043:

Sejana
27th August 2007, 15:28
до margarita_ilieva : Браво момиче :D от тук вече зависи само от теб.Системата действа -от личен опит. Успех на всички.

margarita_ilieva
28th August 2007, 08:09
Определено!! Ще се постарая, защото си струва! :girl_dance:
И от мен успех на всички, които са се захванали! :girl_kiss2:

Maria-Iva
28th August 2007, 08:28
Sejana,би ли споделила с нас опита си! :2046:

margarita_ilieva
28th August 2007, 13:07
Maria-Iva, а ти ходили при Симеонов и започнали режима? Ако да, как се чувсваш?

Maria-Iva
28th August 2007, 14:47
От вчера съм на режима.Чувствам се добре като цяло,мисля че няма голяма промяна в начина ми на хранене-липсват ми плодовете.Но в понеделник ще видим резултатите.

margarita_ilieva
28th August 2007, 15:25
Успех!
Никак не се чувствам гладна, но ми е много, много трудно без сладко.. :candy: :girl_hysteric:
Но то си е за мене.. Ако искам резултат, трябва да се примиря с един ден в седмицата. Пак е нещо. :2034:

Maria-Iva
28th August 2007, 19:36
Маргарита,и на теб успех!Успех и на всички останали!И аз не се чувствам гладна,но имам едни периоди :1302: (дано не настъпват скоро, или още по-добре-никога)-тогава не знам как ще се справям и с апетита и с нуждата за сладко.Но сега да не мисля за това.

Sejana
29th August 2007, 06:34
Здравей, отслабваща компания :1207: !Относно >момента< в който ти се иска отново да зарежеш всичко и тук идва. При мен премина преди седмица и малките забежки от режима си оказаха влияние. Теглото не се променя но трябва бързо да се стегнеш или всички го знаем - :2019: начален старт! Пишете!

silvetoBG
30th August 2007, 09:51
Здравейте :) Аз вече се завърнах и мога само да се гордея с мен си. То за хвалене има толкова много, че не знам от къде да започна. Нека започна от това, че за 20 дни съм 5,8кг. по моя кантар. Гледам, че Маргарита като сметна по малко сваля, но нали каза, че 5 кг. само имала. Не знам колко кг. си. При мен е доста. При Мария ме учудва за плодовете, че липсват. Като количество предполагам? Другото което също е голямо постижение, че вече нямам болки в кръста. Намериха координатите там на такъв специалист да не спирам процедурите с озон. Обаче там не е като тук , цената е в пъти по голяма. Мина вече. Аз за този период в който ме нямаше му се обадих доста пъти по скайпа. Дори на едни познати при мен им направи диета през скайпа. Те са от скоро при него. Само, че дистанционно си комуникират. Май диетолога ще трябва % да ми дава :D ха-ха. Общо взето и при 4-те ми се похвалиха с първите си резултати преди да си тръгна. Похвали ме, че често му се обаждам да го питам, това онова. Такива като мен имали добри резултати. Продължавам до края. Странно е, но аз нямам никакъв апетит за сладко. Чувствам си се добре и спа спокойно. Преди не беше така. Скоро имам контролен преглед и ще кажа как е минало за 1м. постижението ми. Общо взето се чувствам щастлива и със самочувствие. Последния път като говорихме ми каза да го подсетя на контролния преглед да ме прати някъде. Не знам и аз къде. Дано да е на почивка някъде :D

margarita_ilieva
30th August 2007, 11:06
Браво Силве! :2020: Само така.
Аз започнах от 49,7кг, а в понеделник бях 48,8кг (висока съм 163,5см.).
Процента мазнини в тялото ми е 25,6%, при нормални 22%.
Така че, макар и не много, но си имам за сваляне. Винаги съм се чувствала най - добре на 45кг.
Направо ти завиждам, че не ти се яде сладко, аз от време, на време направо откачам. Е, поне 1 път на седмица мога да си позволя, но като човек, който се храни основно с такива (сладки) неща, малко ми е трудно. Ще се справя!

margarita_ilieva
3rd September 2007, 08:28
Днес съм 48.1кг. Отслабвам бавно, но славно.. Ако не си позволявам толкова сладко, резултатите ще са по-бързи, ама... к'во да правя.. :2034:

Maria-Iva
3rd September 2007, 16:01
1.-Да се похваля и аз.Днес ми е една седмица откакто започнах.Резултати:-2кг;-2,5см хаш;-2см талия;-1см за всяко бедро;-1см за всяка ръка;-2,5см гр.обиколка.
2-Да попитам.Моят режим много ми прилича на смесения цикъл при Пиер Дюкан.При вас как е?Разликата е тази, че аз имам грамажи а там не.
Успех на всички!
Маргарита,крайно време беше да разкараш тези шоколадови бонбони-само дразнеха.Мерси!
:2020:

margarita_ilieva
3rd September 2007, 16:10
Браво Мария- Ива. :1223:
Благодарение на онази картинка излапах 1 кутия тофифи за 15-20мин. миналата седмица и реших, че е крайно време да я махна, докато не съм се отказала от диетата.
Принципът на диетата на Пиер Дюкан е друг. Всъщност зависи как си правиш менюто според разрешените храни.

Maria-Iva
3rd September 2007, 16:28
При мен е месо-предимно пилешко и риба и зеленчуци.Млечни-малко,мазнини-малко.Това е.

Any
5th September 2007, 10:26
Здравейте на всички
Прочетох всичко, което сте писали за диетотлога Огнян Симеонов. Може ли някои да ми каже дали режимите, които той съставя са лесно приложими, тъй като през работно време поне за мен е малко трудно да се спазват определени рецепти. Виждам, че всички са много доволни от постигнатите резултати след срещата с г-н Симеонов и аз имам желание да го посетя също, но се притеснявам да не би да не успея да спазвам режимите.
Благодаря предварително.
Лек ден на всички

Maria-Iva
5th September 2007, 12:34
Ами при мен храненето е приблизително на 4часа,и продуктите се теглят.

silvetoBG
5th September 2007, 21:20
Как сте кукли? Аз продължавам с пълна пара. Чувствам се заредена с много енергия и самочувствие. Много ми харесва това което си приготвям. До днес съм вече с 7 кг. надолу. На 10-ти правя месец. Не съм се натоварвала или спортувала. За мен е лесно спазването на диетата. Нещо което ми каза за думата диета, била изкривена от всички нас включително и от мен. Не е лишаване или гладуване, а хранителен режим задоволяващ нашите потребности. Any, какво значи се притесняваш да не би да не го спазваш? Ако ти е по добре зелеви супи или разни чуда. Помолих го да ми даде нещо за по бързо отслабване. Категорично ми каза, че от храната няма по ефикасно. Сега вече съм сигурна. Моето меню е доста раздвижено и дори си готвя различни работи. Каза ми, че всеки е индивидуален и с различни потребности. Питах го дали много му досаждат като мен :roll: много е любезен и каза, че постоянно на кю, скайп, мейл и др. го питат за хранене и за разни заболявания. Диети правил не само за такива като нас. Мисля, че на всеки би отговорил ако му пишете или му се обадите да го питате. Аз лично му станах голяма фенка. Така се притеснявах в началото, а сега вече разбрах, че няма от какво. Успехи на всички.

Any
5th September 2007, 21:33
Имам предвид, че когато спазваш определена диета да кажем там има някакви специфични рецепти за обяд и за мен това е малко трудно, може би трябва да си нося храна от вкъщи на работа или и аз не знам. Затова казах, че не съм сигурна дали ще успея да спазвам хранителния режим. Може би е най-добре да му пиша на е-майл и да си запазя час. Какво ще ме посъветвате? и казвате че цялата процедура струва само 50лв така ли?
Поздрави на всички

Any
5th September 2007, 21:41
А така още нещо - някой може ли да ми даде е-майла на Огнян Симеонов. Благодаря предварително :D

silvetoBG
6th September 2007, 11:33
Мейла не го знам, но на скайпа и на ICQ е dietolog Надявам се да съм била полезна. Менюто си го избираш ти, а не си принудена да ядеш нещо което не ти харесва.

Any
6th September 2007, 13:11
SilvetoBG благодаря много ще се свържа с него и се надявам и аз да постигна добри резултати като вас. Поздрави на всички

Мария Василева
6th September 2007, 13:52
ето ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=189631#189631) направих една нова темичка- моля, който има информация да я попълни! :2015:

Maria-Iva
10th September 2007, 06:03
Ало,момичета,къде сте?Защо няма новини ?Само аз ли ще се хваля?Ама то така не е интересно пък и няма да ме представя в добра светлина(шегувам се).
А сега по същество-днес започвам третата седмица.Ето резултатите от втората:-1кг;-1см ханш;-1.5см талия;-1см бедро-0.5см гръд.
Килограмите щяхя да са 2(да не кажа и 3),но събота и неделя се освиних.Жалко за мен!
Лек и успешен ден на всички! :)

margarita_ilieva
10th September 2007, 08:35
При мен провалът е пълен! :girl_cry2:
През почивните дни изядох толкова много храна (особено сладки), че направо не е за вярване.. :2034: Не само, че не съм свалила,а дори и не съм си задържала резултата, 0,5кг. съм нагоре. :2010: В момента: 48,6кг. Дано успея да се мобилизирам! Всъщност от мен си зависи!!!

silvetoBG
11th September 2007, 16:58
За мен успеха е 100% :D това са най хубавите ми мигове от живота. Малеее този диетолог ме промени много. На контролния преглед кантара отсече твърдо 8,100 кг. по малко. Благодаря на селия свят. В момента съм най щастливата на света. Толкова съм секси, че се влюбих в себе си. Аз продължавам 100% и тези сладкиши не ме блазнят. За слънчицето Маги с нейните крехки 48 кг. ми идва та се почерпим по едно То-фи-фи :lol: ха-ха. Обещавам, че ще черпя цяла кутия. Утре съм по препоръки на диетолога ми на някакво замерване при специалист дето да ми замери нещо. Ще кажа като мина. Да си призная, че ми препоръча много филми да гледам за домашно. Прати ми един файл с препоръчани от него филми. Направо ми промениха мисленето за всичко. Ще ви споделя, нека мине този загадъчен преглед. Ако не се върна да ме намерите :D ха-ха. Целувки на всички.

Any
11th September 2007, 20:42
На мен пък не ми отговори на съобщенията по ICQ писах му и на майла, надявам се че ще ми пише :cry:

desitaa
13th September 2007, 08:45
Аз също съм писала тук по темата и заинтересувана и аз отидох при д-р. Симеонов и какво да ви кажа найстина човека е много лиубезен и много мил обеснява всичко, което ви интересува. И винаги е на ваше разположение.Сега да ви кажа и за мойта излагация -направи ми диета,но като почнах да я прилагам започна един глад неубоздан направо да не ви казвам за какво става на въпрос-- и какво си мислите че направих спрях диетата неможах да издържа.Направо се вазхищавам на момичетата тук от форума, който са издържали и са постигнали резултати.Амбицирате ме и мен ама какво да правя като имам такъв глад немога направо да издържа. Сега съм спряла хляба, сладкото и вякакво тесто. но резултати така и не виждам. Ще пожемая успех на момичетата и найстина едно голямо БРАВО от мен.

silvetoBG
13th September 2007, 23:20
Здравейте,
Аз да ви кажа за моята издънка. :oops: Имах уговорен час при един специалист препоръчан от диетолога ми. Сутринта се успах. Не е истина направо. Срам ме е да му се обадя да му кажа. Иначе продължавам да свалям. Според мен Деси допуска грешка, че е спряла диетата. Ти обади ли му се да му кажеш какво става? Така беше при една приятелка в чужбина като бях. Обади му се на същия ден да му се оплаква от глад. Като и даде едни порций от по 800гр. на едно ядене да видите що зор за да го изяде. Не смееше да каже, че са и много ха-ха. Аз не мога да ти давам съвет какво да правиш. Ние не мисля, че ще ти помогнем. Просто му се обади.

desitaa
14th September 2007, 10:45
да Силве сигурно си права и трябва да му се обадя, но голям срам ще бера като му кажа че не я спазвам ама какво да се прави утре ще му звънна и ще му кажа за так наречения проблем. Малко ще ми е трудна закуската защото трябва д си нося нещо в офиса ама и това се надявам да преодолея. От мен е това засега като има някакви резултати ще се похваля засега пожелавам успех на дамите от форума.

margarita_ilieva
19th September 2007, 08:56
Момичета, аз предадох фронта... Отказах се.. :1246:

А вие до къде стигнахте?

Amanda1
19th September 2007, 16:40
Привет! Много ми е приятно да намеря момичета започнали по моя път. Преди време влизах да търся темата, но не я открих. Радвам се, че още я има. Искам да споделя, че преди доста време съм писала тук. Надявам се макар и малко да е било полезно. Миговете ми на промяна са пълни с любов. Помня, че имах големи неприятности преди време. Всичко се подреди по местаа си. Намерих и любовта си с която не се разделям. Сега в момента съм 52 кг. и се радвам на всичко което се случва. Мога да кажа, че и промените са ми не само в теглото. Да се промени човек му е нужно просто една единствена информация. Тази информация която ми подари моя диетолог е безценна. Много съм му благодарна. Не говоря само за програмата която ми направи, а за книгите и филмите които ми препоръча. Също така ме прати на една лекция която ми промениха всякакви представи за заобикалящата ни среда. Не мисля, че ще ме разберете, затова не ми се обяснява много. Ще напиша няколко изречения за непознатата енергоинформационна система за която докторите и ние в близките години няма да можем нито да я разберем, нито да се интересува от такива глупости. Тази проява на екологичната катастрофа получи названието енергоинформационна катастрофа. Опасността от това явление се задълбочава от това, че болшинството от нас не усещат неговото разрушаващо въздействие. За съжаление, ние хората сме устроени така, че ако не виждаме опасността в явен вид, считаме, че тя въобще не съществува. Тук е уместно да си спомним за радиацията: не можем да я почувстваме, но какво се случва с тези, които са били в заразени зони, всички прекрасно знаем. Човек е защитен от една обвивка на цялото тяло (аура) и ментално поле. Спомнете си на всички икони какво невидимо поле има над главите им.
Аурата на човека представлява: http://www.secretsbg.com/medic/medic.php?num=n3
Всеки човек може да фотографира тялото си със специална фотография наречена: Кирлянова фотография и да провери как полето(АУРА) около тялото му е накъсана и незащитена от невидимото въздействие на околната среда. На лекцията се показва възвействието на мобилните телефони как правят дупка в аурата ни. Моя телефон си има защита вече. Не само телефоните го правят. Аз се интересувах от много работи и с помоща на диетолога ми ги научих. Интересувайте се и вие от него и ще сте благодарни след това на живота. Намерих малко информация за вас за да знаете ако не сте чували за опасностите от някой храни. Информирайте се като прочетете тези линкове за нашата храна:
АСПАРТАМ Е(951) И ВРЕДАТА ОТ ИЗПОЛЗВАНЕТО МУ: http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=264&hilit=
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ!!! МАРГАРИНЪТ ПОЛЕЗЕН ИЛИ ВРЕДЕН? http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=123&hilit=
За тези, който не успяват да пазят хранителен режим ще кажа да си набавят нужната информация която ще ги промени. На мен не ми беше трудно да го направя защото си го пожелах. Единственото нещо, което може да попречи на мечтите ни да се сбъднат, си ти. Том Брадли
След като да имаш мечти на струва и една стотинка, то със сигурност, ако мечтаеш много нама да останеш без пари. Роберт Шулер. Мечтите са като звездите. Може никога да не ги докоснеш, но ако ги следваш, те ще те водят към съдбата ти. Това го разбрах след като четох няколко книжки и гледах филма за Тайната. Който е ходил при диетолога го знае. Всеки може да се промени стига да го поиска. Всеки ще кажае, лесно е да го кажеш на думи. Аз си го доказах с действия. Успех на всички.

laska
19th September 2007, 21:19
Аманда благодаря за инфото което си се потрудила да ни поднесеш.Би ли ни обяснила каква защита има телефона ти,защото на съпруга ми сигурно аура не е останала от говорене по телефона.А аз за себе си реших повече никави подсладители и маргарин

desitaa
20th September 2007, 06:42
Благодаря на Аманда за пълната информация както винаги е изчерпателна ,много се радвам че нещата при нея са се променили и всичко се е наредило и е запазила толкова длго резултатите си.Аз лично спрях режима неможах да издържа постоянно се съобразяваш какво да ядеш и какво да си готвиш,влачиш някакви кутийки на работа да закусваш и всичок на мен ми писна,знаете ли какво направих аз спрях всякакви тестени изделия,сладкото и газираното не се ограничавам в това какво да ям а само съм намалила порциите не се тъпча като прасенце и резултати вече има почти един месец и съм надолу с 4кг.Една приятелка на майка ми все ходи по диетолози найстина резултат има, но винаги когато спре диетата си възрвъща същите кг.затова сега тя е рещила да си изготви сама режим както на нея и е приятно защото една диета трябва да става с удоволствие а не с психически тормоз.Почнал една диета винаги трябва да се съобразяваш с това какво ядеш и по колко аз сега не се ограничавам от нищо необичайно няма да видите резултати още първата седмица но всичко ще си дойде на мястото полека лека и нали знаете барзата работа срам за майстора това е от мен момичета може да сметнете че не сам права но аз лично не се чувствах добре от тази програма и затова я спрях сега си ям всичко,но просто по малко найстина парвата седмица ми беше гадно ама всяко начало е трудно сега се чувствам добре също така зимам витамини да не ми отслабне организма и продалжавам напред с отслабването така както на мен ми е приятно ще се включа с резултати по натам .

Мария Василева
20th September 2007, 09:47
Много си права Деситка -единствения път когато съм отслабвала трайно и неусетно беше постепенно, без някакво специална диета. просто внимавах да не хапвам много калорични неща и за количествата. и стана.
:|
Аманда, много ценни линкове!

polina7979
27th September 2007, 08:47
Искам и аз да ви споделя как върви диетата на Симеонов при мен.Бях писала по-рано , че ще споделя като отчета резултати.Аз бях при него в средата на август(в един и същи ден със Силветобг -както стана ясно по-късно), но поради различни причини не можах да започна режима тогава.От 10.09 го спазвам стриктно(с едно прегрешение) и резултатът е 4,8 кг по-малко. В малко случаи съм се чувствала гладна и понякога е трудно да реша какво точно да ям , но си намирам варианти и отчитам успехи.Продължавам по-същия начин до мечтаното тегло.Ще пиша пак след известно време.

iseto
4th October 2007, 15:22
Здрвейте отново на всички :1201:

След като се свързах с Огнян Симеонов по Скайп(защото живея в Лондон и нямах друг избор) започнах режима на 27.09 и днес вече съм 2.5кг по-малко :2017: :2043:

Режима наистина не е труден за спазване а аз имам да сваля общо 12кг и се надявам да не се откажа дотогава :2006:

На всички,които се чудят дали да се свържат с него или дали да се консултират със специалист въобще ще ги посъветвам: ТВЪРДО ДА!

Аз преди бях 58кг при височина 177,но след като се преместих в Лондон качих много и пробвах какви ли не диети,джогинг всяка сутрин :3000: и хиляди други лишения и нямаше резултат....но сега виждам,че може с балансирано хранене да постигнеш резултати....вярно,че изискват повечко време,но пък и са по-трайни!

Успех на всички...и аз ще пиша за прогреса при мен скоро
:2020: :girl_kiss2:

Wanq
5th October 2007, 11:58
Аз се свързах с него по скайп...писа мо човека,но не съм от София и всичко трябва да протече през интернет.Искам да попитам има ли някой от форума който е започнал диетата с него по интернет?

iseto
5th October 2007, 17:13
мила Wanq, както писах в поста си малко по-горе на мен ми изготжи режима само по скайп .....аз живея в Лондон.Така,че е напълно възможно ;-)

Успех!

Ordy
6th October 2007, 09:29
А може ли да ви питам как става заплащането на въпросния диетолог, когато всичко е във виртуалното пространство ? :? :)

Wanq
6th October 2007, 10:11
А може ли да ви питам как става заплащането на въпросния диетолог, когато всичко е във виртуалното пространство ? :? :)

Да и мен това най-много ме интересува :)

iseto
6th October 2007, 16:28
Относно заплащането аз му пратих парите с Western Union, защото не съм в БГ. Но е най-добре с него да се свържете и да се разберете. Аз доста по4атих с него преди дори да му пратя парите. Досега никога не съм говорила лично с него дори по телефона и въпреки това си имам изготвен режим и за седмица вече виждам резултати...така че момичета...направо се свържете с него в скайп или по телефона и ще намерите отговор на много от въпросите ;-)

Wanq
6th October 2007, 19:09
iseto на веднъж му изпрати всичките или с всяка консултация по някаква сума?Щото майка ми например е доста скептично настроена за такова нещо,понеже не било сигурно че той щял да ми направи диетата въпреки заплащането и някакви такива...няма 100% гаранция

iseto
6th October 2007, 22:07
Izpratih mu cqlata suma navednuj, kakto ve4e kazah toi dori mi dade mnogo suveti bez dori da sum mu platila...taka 4e izbora si e tvoi,ako preceni6,4e nqma da mu se doveri6 prosto nedei :-) Az li4no sum mnogo dobolna a kakto sledq i dosta ot potrebitelite v tozi forum imat samo polojitelni otzivi za nego! Prosto mu zvunni,za tova nqma da ti iska pari...obqsni mu kak stoqt ne6tata i 6te vidi6 4e vsi4ko 6te e OK...

silvetoBG
7th October 2007, 17:44
Здравейте :1201: При мен върви всичко като един прекрасен сън. Не мога да намеря думи да благодаря на диетолога ми. На 10.10.2007г. правя 2 месеца от започването на програмата и съм на втори контролен преглед. Моя кантар показва близо -14 кг. надолу. Не съм вярвала , че за толкова кратък период ще постигна тези прекрасни резултати. Подчертавам, че не съм се подлагала на никаква физическа активност. :2050: Прочетох много интересна статия на Аманда за защитата на аурата при човек. Попитах го за тази лекция. Наистина е много полезно това което научих. Аз си купих предпазител за телефона. Малко е скъп и може да се лепи от задната страна на телефона. След това не може да се отлепи. Обаче аз съм изобретателна и не съм отлепяла лепенката. Лепенката е с много специални пиктограми и представлява овална лепенка, която я поставям зад капачето на батерията за мобилен телефон. Тази пиктограма преобразува вредното въздействие от вълните на всички електроуреди. Аз я използвам за компютъра и за телевизора също. Тези специални работи се поръчват от Русия. Има различни видове. Това което си поръчах допълнително, представлява нещо като кредитна карта с различни пиктограми на тях. Наистина е трудно за обясняване. Това което съм си записала е, че представляват своеобразен „променлив контур”, променят характеристиките на фините физични полета на околното пространство по такъв начин, че за биополето на човека се създават комфортни енерго-информационни условия, близки на естествените. В резултат на човека се осигурява нормално полево захранване, което не му достига в съвременния свят.
Искам да си призная, че за близо 2 месеца се научих на толкова нови работи, че това си е пълна промяна. На тези, които се притесняват да го питат различни работи си е за тях. Като си спомня колко се притеснявах да му пиша и да отида за диета при него. Сега вече ще кажа, че съм била малко смешна. За всички не можещи да го посетят на място е нормално да се притесняват да пратят 50лв. на непознат по банков път. Разбирам да сте първите които го правите. Аз като бях в Италия за кратко време на 4 момичета е направил диета през скайпа. Дори ме учудва iseto, че само с чат и е направил диета. На едното от момичета отказа да прави диета, защото нямаше микрофон. След това си купи на бързо. За мен лично до сега всичко протича толкова хубаво, че съм изпълнена с щастие което преди ми липсваше. Пожелавам на всички да са щастливи и да се обичат.
:2024:

Shona
13th October 2007, 21:09
...

Lottus
15th October 2007, 16:46
Shona, направила си добър избор :wink: Подходи с добра нагласа, изчакай първите резултати и те сами ще те ентусиазират и водят нататък :wink: Успехът е сигурен!

galia_t
16th October 2007, 13:38
Ето едно линкче, съдържа извадки, не е цялата книга.

http://www.imadrugpat.org/konspiracia_zdraveto.htm

Lottus
16th October 2007, 15:28
Ето едно линкче и от мен:

http://www.bb-team.org/forums/viewthread/12644/

На мен ми е много полезна тази информация, надявам се и на вас!

margarita_ilieva
18th October 2007, 15:29
Ето едно линкче, съдържа извадки, не е цялата книга.

http://www.imadrugpat.org/konspiracia_zdraveto.htm

Честно казано, това малко ми прилича на секта... :roll:
Имам чувството, че ако го изчета по-задълбочено, само от внушението ще се разболея...
От диетата бях доволна, въпреки че не издържах до желания резултат, но това е прекалено!

Lottus
18th October 2007, 15:51
Да и на мен първото ми впечатление беше такова, но това е защото книгата е много директна и там се казват неща, напълно противоположни на тези, с които ние сме свикнали да живеем и да вярваме. Но когато се замислих по-дълбоко и когато се поинтересувах повече в тази насока ... - напълно възможно да е вярно написаното.

Естествено книгата не бива да се натрапва на никого :wink: Всеки избира и преценява сам за себе си истината.

silvetoBG
24th October 2007, 14:21
Здравейте :1201:
Благодаря ти lottus , ти си много полезна тук и всички останали. Наистина линка е много полезен. Прочетох го и се впечатлих от подробностите. Да кажа мнение за книгата на Атанас Гълъбов. Това е самата истина. Всеки трябва да прочете тази невероятна книга. Аз прочетох и последната му: Окована свобода http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=19338 радвам се, че има още такива хора. Ограничавам се да влизам да пиша тук защото ме навяват лоши спомени. Аз се промених напълно благодарение на д-р Огнян Симеонов. Благодаря и за всичко което ми подарява и продължава да ме следи и да ми помага в един доста труден за мен период. Преди да се свържа с него се бях депресирала много. Сега ме посъветва да премахна всички стари мисли от главата си. Те бяха толкова много, че мислих само за лоши работи и за гладувания, лишения от храна и какво ли не още. Сега си позволявам доста неща вече. На вторичен контролен преглед на 10.10 ми показа общо 14,5 кг. по-малко. Днес кантара в нас ми показва общо 17кг. по малко за 2 месеца и половина. Ще пиша отново как върви при мен. Замислям се спорт да започна скоро. Благодарение на www.tialoto.bg аз намерих правилния път към желанията ми. Благодаря и на всички, които ме подкрепиха и ми дадоха кураж. Научих се да съм благодарна на всичко което ми се случва. :2024:

ana-maria-magdalena
26th October 2007, 08:57
Момичета,скоро и аз ще започна диета по негов режим.До скоро бях 60кг.,но поради здравословни притеснения по малкия от два месеца съм се изтървала и днес кантара ми показва 66кг.Опитвах се с ограничения в храненето да отслабвам,но нещо не се получава и се свързах с въпросния доктор,но беше късно вечерта и нямаше време да ми обърне необходимото внимание и се разбрахме тези дни да се свържа с него по скайпа и ще ми изготви необходимия режим. Много ме обнадежди,че стига да спазвам режима му до два месеца ще тежа 53кг.Много е отзивчив и приятен човек и съм възхитена от вниманието,което ми обърна,въпреки че беше доста късно(24ч.).
Пак ще пиша,след като ми изготви режима.

MIYA
26th October 2007, 16:37
Не съм по писания и регистрации във форуми, но не мога да не вляза да се похваля какво стана с мен. Преди близо 5 месеца се свързах с Д-р Симеонов да ми изготви диета за проблемните ми 25 кг. повече. Висока съм 166см. и тежах 80кг. От 1 месец вече съм 55кг и така ми харесва много. Диетолога ми каза, че мога ако желая още малко да сваля за да съм идеална според таблиците му при идеалната жена. Радоста ми не е за теглото ми само. Да споделя, че при първото посещение при него му споменах и за моето заболяване Диабет тип 1 инсулинозависим от няколко години. Най голямата изненада за мен е, че на 22 ден от диетата аз спрях инсулина по негова схема и препоръки. Майка ми се противопостави и ендокринолога ми също ми каза ,че не е възможно това да стане. Сега вече над 4 месеца съм без инсулин и кръвната ми захар е до 5,5 най високо. Такова нещо не е наблюдавал ендокринолога ми. Мислих, че ще е радосна като казах за спирането ми. Каза, че не иска да продължавам така и да си търся друг ендокринолог. Едва ли имате познати с подобен случай. Ще пиша отново и се надявам един ден всички заболявания да се лекуват. След извесно време ще напиша няколко изречения.

Shona
26th October 2007, 20:01
...

VikEnCi
26th October 2007, 20:25
MIYA как постигна такъв успех, спортува ли, как се храни, сподели, че ми се струва направо нереално... иначе браво, завидни резултати!!! :lol: :wink:

Shona
29th October 2007, 20:44
...

Mena
29th October 2007, 21:06
Здравейте,
искам да попитам някой от вас сдоби ли се с препоръчания от д-р Симеонов подсладител "Салвиа" - (така мисля, че се казваше), тъй като не се продава в БГ.
Салвия е градински чай. Може би имаш предвид Стевия или Спленда.

Shona
30th October 2007, 10:35
СТЕВИЯ имах предвид - от къде пък ми хрумна да напиша салвия?!?!

Mena
30th October 2007, 11:17
Shona, на мен Стевия ми носят от Щатите, но момичета от форума си я купуват от фитнеса на Spider sport.

Shona
30th October 2007, 15:04
Mena, а знаеш ли къде е този фитнес и за колко я продават?

mmmmmmm
30th October 2007, 15:18
Mena, а знаеш ли къде е този фитнес и за колко я продават?

Заповядай: http://spidersport.com/contacts.php

Shona
31st October 2007, 14:37
...

polina7979
1st November 2007, 23:20
Момичета да ви споделя и моя резултат към днешна дата 8,5 кг надолу за месец и половина.Не ходя на контролни прегледи но си следя мерките и теглото.Имам някои прегрешения по време на режима, но като цяло го спазвам.И продължавам докато постигна желаното тегло.Успех на всички.Пак ще пиша.

Shona
2nd November 2007, 11:02
...

Borovinka
2nd November 2007, 15:35
Ами да се включа и аз!
Здравейте, аз научих за д-р Симеонов от вас в този форум. Записах си час и вчеря бях при него. Момичета наистина сте прави невероятно мил човек е и изглежда толкова млад, сякаш е 20 годишен. Имам да свалям 33 килограма започвам от днес-стискайте палци! Благодаря ви от все сърце че споделяте опита си, ако не бяхте вие нямаше да знам за Огнян Симеонов и още щях си да си блъскам главата какво да правя..... :girl_kiss2:

choky
2nd November 2007, 19:07
Здравейте,

Днес попаднах на тази тема случайно. Веднага се свързах (благодарение на Вас) с д-р Симеонов, по скайп. Връзката беше отвратителна обаче. Разбрахме се, да се чуем днес малко по-късно да проведем "дългия" разговор...че детето ми се тръшкаше около мен и беше доста шумничко.... :roll:

3 пъти питах каква е цената му...така и не разбрах - прекъсваше ми ужасно. Та въпроса ми е към скорошните му клиенти...Колко парички взема за съставянето на режима?


Благодаря ви предварително и успех на всички!!

lqlqlqlq
2nd November 2007, 23:46
50 лева, които включват всичко. Аз от 20 дена почти съм на неговият режим и съм -5 кг...чувствам се перфектно :girl_dance:

choky
3rd November 2007, 00:45
Много ти благодаря за отговора!!! Утре или най-късно в неделя ще се присъединя към вас!

Успех на всички...Ще докладвам и аз резултати!

Поздрави

Shona
3rd November 2007, 21:46
...

ледено_sЪrце
3rd November 2007, 22:51
Shona, тази рецепта е копирана от темата за диетата на Пиер Дюкан ще се радвам, ако ти е от полза:
Блат:

3.с.л овесени трици ( ако имаш пшенични, сложи 2 овесени и 1 пшенични)
3 лъжички извара
1 яйце
1/2 бакпулвер
2 лъжици мляко
1 с.л подсладител

Първо размесваш триците с изварата, после добавяш вече разбитото яйце, млякото, подсладителя и накрая бакпулвера. Аз си запекох блата в удобен тефлонов тиган, защото нямам подходяща незалепваща тавичка, за да го изпека във фурната.Но на котлона в тигана стана бързо и се получи много добре.
та печеш от двете страни и оставяш да изстине в чиния и вече леко като се охлади го заливаш с кафе и го оставяш кафето да попие, като не го забивам директно, а го оставям да се напои отдолу нагоре.

Това е всичко за един блат, аз лично си я направих с два, но това вече е по желание.

Крема представлява следното - останалата извара и кис.мляко ги разбърках в случая с Степче Малина, сложих желатин и разположих половината смес между двата блата и после и отгоре.Сега като се замисля за да сатне акто тирамуси, може вместо степчето в кис.мл и изварата да се сложи нес кафе и подсладител.Друг вариант е да се направи с различни есенции за аромат, ванилия на прах и подобни.Вече това си зависи от вкуса на човек следващия път сигурно ще се опитам да я направя ванилия.Иначе сегашния ми опит кръстих "Плодово" ( големи кавички) тирамису. ( като казвам останалото имам предвид останалото от използваното за блатовете; т.е. за цялата торта ти трябват 200 гр. извара на Дядо Либен и 1 кофичка мляко. )

Shona
4th November 2007, 07:57
ледено_sЪrце, благодаря ти за рецептата Това направо ми се вижда като пиршество и си заслужава да се направи покрай празниците :)

За закуска сутринта -1 яйце, разбъркано с 40 гр сирене , ще намажа на 2 филии Бонус (за мен и мъжът ми) + по 3 маслинки.

Lottus
4th November 2007, 09:53
Аз по подобен начин си правя сандвичи с риба тон. От консерва с риба тон (има такава за сандвчи и салати) си слагам от рибата на филиики Бонус и после ги запичам. Т.к. в консервата си има мазнини, няма нужда от маслинките. Много са вкусни сандвичите :wink:

lqlqlqlq
4th November 2007, 13:32
И аз си правя супа с моркови грах, царевица и пиле....малко бъркоч става, но на мен си ми харесва :lol:

Shona
7th November 2007, 10:12
Измислих много интересна смес за мазане на филии. Извара (50 гр.) + 3 или 4 пасирани маслини + 1 лъжица лютеница. Маже се на филия "Бонус".

ледено_sЪrце
9th November 2007, 11:04
Звучи интересно, но ние не направихме домашна лютеница, а не ми се иска да купувам пълни с консерванти... Иначе аз одеве си направих много вкусна палачинка: 1 яйце се разбива с 2 супени лъжици пшеничени трици и без мазнина се пече в тефлонов тиган от едната страна, а от другата се нареждат няколко резънчета кашкавал и накрая преди да се махне от огъня се обръща, за да се разтопи кашкавала. :girl_eat:

ana-maria-magdalena
9th November 2007, 13:42
Аз отскоро спазвам режима и първите резултати са вече налице,но нещо не съм наясно с това как се приемат плодовете-като десерт или като ред от графа въглехидрати?Вие как ги приемате?

Lottus
9th November 2007, 16:50
Като ред от графата въглехидрати се приемат :wink:

Shona
9th November 2007, 18:49
Да, за съжаление са само ред от графата въглехидрати :) Иначе щеше да е супер, ако можеше по малко плод след ядене...

Shona
9th November 2007, 18:51
ледено_sЪrце, мога ли да считам, според теб, че 2 супени лъжици пшеничени трици са равни на 1 филия бонус?

ana-maria-magdalena
10th November 2007, 09:27
Да, за съжаление са само ред от графата въглехидрати :) Иначе щеше да е супер, ако можеше по малко плод след ядене...

:apple: :1246:

ледено_sЪrце
10th November 2007, 13:05
Shona, аз честно казано, не съм ползвала пшеничените трици преди да прочета книгата на Пиер Дюкан, но калоричността им на 100г. е 171ккал, така че мисля излизат колкото 1 филия. :roll:

choky
11th November 2007, 05:18
Здравейте момичета и момчета,

От днес 11.11.2007 се присъединявам към вас...Имам да свалям 40кг :roll: :roll: :shock: :cry: :oops: . Ще се боря! Заедно с всички вас! Много благодаря, че ви има и съм сигурна, че ще намирам подкрепа сред вас!

Късмет на всички!

Shona
11th November 2007, 09:45
...

ледено_sЪrце
11th November 2007, 10:29
(в къши нямам кантар).

Късметлийка :girl_dance: Аз не мога да се сдържа да не се качвам на моя пред няколко часа... Трябва да го махна от стаята... :roll:

choky
12th November 2007, 15:48
Здравейте другарчета,

Shona, веднага да споделиш резултатите, като се върнеш от контролния преглед...
Ние с доктора общуваме по интернет....до моя контролен преглед има още мнооооооооогоооо време..... :oops:

Чувствам се чудесно след първия ден на режима....И доста нахранена.....За съжаление обаче и аз като ледено_sЪrце непрекъснато гледам към кантара...но съм си наложила да се тегля на 3 дни веднъж....Да видим дали ще удържа.... :?: :idea:


Поздрави и лек ден на всички!

:D

scorpion_f
12th November 2007, 22:32
За закуска е правилно-овесени ядки добре,щом ядеш плод най-добре е да е грейпфрут.При втората закуска изпусни плода,яж само киселото мляко(може да смесваш кис. мляко само с несладък т.е с кисел плод с много ниско съдържание на въглехидрати)За обяд 3 яйца със зеленчуци пак е добре(но да са безскорбялни т.е. безвъглехидратни)За следобедна закуска може да хапнеш само сиренето или само кис. мляко(не смесвай кис. мляко със сирене) или пък само 50 гр сурови ядки без сол.А за вечеря е добре да ядеш бяло месо или риба със безскорбялни зеленчуци.Успех и горе главата! :wink:

Borovinka
13th November 2007, 01:40
Искам и да се похваля-вече 10 дена спазвам режима и съм 4 килограма по малко. На мен ми се струва доста малко, но си писах с Д-р Симеонов и той ме успокои че е добре.Правилото било по 300гр. на ден да сваляш но моят кантар е от старите и не ми показва чак грамове.И аз кото вас момичета все към кантара гледам по-добре да нямах! Пожелавам успех на всички и на себе си също.Ще пиша пак за резултати...

ana-maria-magdalena
13th November 2007, 14:13
Радвам се за резултатите ти.А колко кг. имаш да сваляш и колко сантиметра от талията си свалила?
Питам,защото и аз спазвам неговия режим на хранене,но нямам кантар за да се претегля,иначе талията ми е с 12см.надолу-за 13дни, направо е супер!

VikEnCi
13th November 2007, 14:17
Радвам се за резултатите ти.А колко кг. имаш да сваляш и колко сантиметра от талията си свалила?
Питам,защото и аз спазвам неговия режим на хранене,но нямам кантар за да се претегля,иначе талията ми е с 12см.надолу-за 13дни, направо е супер!
12см за 13 дни????????????????????? това е направооо...нямам думи .. и аз спазвам хранителен режим от д-р Симеонов, обаче днес ми е едва 3-ти ден и съм -1кг.. незнам при вас как беше в началото??

ana-maria-magdalena
13th November 2007, 14:28
И аз съм очарована-хем съм наядена,хем отслабвам и то екстремно и все още ми изглежда невероятно макар,че резултатите са налице, сажалявам,че скоро няма да се претегля,защото много ми се иска да знам колко кг. съм свалила.

VikEnCi
13th November 2007, 14:31
а ти от колко почна - какви са ти мерките (ако не е тайна де ) :lol:

Borovinka
13th November 2007, 22:52
ana-maria-magdalena от талията както и другите части свалих само по 1см за жалост :( , специално в талията голям зор ще видя защото скоро родих и корема м ми е голям и отпуснат все още. Иначе имам да свалям 33 килограма е вече са 29...

Borovinka
13th November 2007, 23:03
ana-maria-magdalena нещо друго правиш ли? Сподели това 12см е уауууу искам и аз така :girl_cry: И да кажи за мерките си и за режима си също аз съм 168 и бях 93кг сега вече съм 89, но нямам време за никакви упряжнения заради бебето а знам че добре ще ми дойдат

ana-maria-magdalena
14th November 2007, 10:58
Аз също нямам никакво време за упражнения-учим с големия ми син(4клас е и му помагам),малкия е на 2,5г.,освен домакинската работа ходя да гледам и баба ми,която не може да се оправя сама и не ми остава никакво време за мен и затова се радвам на режима на д-р. Симеонов, от който мога да отслабвам без да правя упражнения.
Иначе аз започнах от 66кг./170см. и имам да свалям най-вече от областа на талията,затова сигурно съм свалила толкова сантиметри точно от там,а от другите обиколки-ханш и бедра само по 2-3см.съм свалила за същото време.
Тези 12см.така са ми променили талията,че не само аз,но и другите ми казват "уауууу".Гледам се и не мога да повярвам!

kukli4ka
14th November 2007, 11:36
Може ли някой да ми каже след диетите на този доктор колко време се задържат килограмите?Щото лесното сваляне води до по-бързо качване.

Lottus
14th November 2007, 11:57
Ами от теб зависи колко време ще си запазиш резултатите. :wink:
След като приключиш с диетата трябва да спазваш подобно правило - винаги на всяко ядене да приемаш протеини , въглехидрати и мазнини. Като този път всичко ти е позволено - сладко , шоколад .. Просто трябва да балансираш храните. И естествено все пак да избягваш така наречените junk food :)
Например ако искаш да си хапнеш 2 реда шоколад с лешници - това са ти въглехидрати + мазнини основно - следователно трябва да приемеш допълнително някакви протеини.
Ако се придържаш към това правило задържането на кг. ти е гарантирано !!! :wink:

kukli4ka
14th November 2007, 12:39
Благодаря ти Лотос :D

allstars
14th November 2007, 14:27
Здравейте,момичета!!! Много ме ентусиазирахте с разказите си за д-р Огнянов. Само че не мога да разбера няколко неща. може би защото досега не съм била на диетолог, всеки път си въобразявам че сама мога да се справя с проблема си, но уви,май не се получава. Гладувам, свалям некви кг ,а после се нахвърлям на храната като обезумяла и естествено резултатът е ясен - качване на сваленото,даже и отгоре. Та, идеята ми е да се науча най-накрая да се храня правилно! 60-61 кг съм и 170 висока. Може би някои ще си кажат че тва е нормално за моята височина, но аз не се чъвствам добре в това тяло, искам да сваля около 7-8 кг,ако може и още няколко. Мислите ли, че имайки предвид целта ми, Симеонов ще може да ми помогне. И другото което ми се иска да попитам, ясно е изготвянето на режима е 50лв, а после консултациите и контролните прегледи как се заплащат?

ana-maria-magdalena
14th November 2007, 14:33
Здравейте,момичета!!! Много ме ентусиазирахте с разказите си за д-р Огнянов. Само че не мога да разбера няколко неща. може би защото досега не съм била на диетолог, всеки път си въобразявам че сама мога да се справя с проблема си, но уви,май не се получава. Гладувам, свалям некви кг ,а после се нахвърлям на храната като обезумяла и естествено резултатът е ясен - качване на сваленото,даже и отгоре. Та, идеята ми е да се науча най-накрая да се храня правилно! 60-61 кг съм и 170 висока. Може би някои ще си кажат че тва е нормално за моята височина, но аз не се чъвствам добре в това тяло, искам да сваля около 7-8 кг,ако може и още няколко. Мислите ли, че имайки предвид целта ми, Симеонов ще може да ми помогне. И другото което ми се иска да попитам, ясно е изготвянето на режима е 50лв, а после консултациите и контролните прегледи как се заплащат?

Всичко струва 50лв.

Lottus
14th November 2007, 14:51
Allstars, аз имах същия проблем. Просто не умеех да се храня правилно и за това потърсих д-р Симеонов. Иначе имах да сваля само 4кг. Но килограмите не са най-важното - аз нямах никаква енергия, чувствах дискомфорт.. С режима на хранене, който той ми предложи всичко това се оправи. Потърси го, няма да сгрешиш!
Цената е 50лв. за абсолютно всичко. И си струва, защото от него ще научиш страшно много неща :wink:

choky
14th November 2007, 22:46
Да се запиша...

Днес е трети ден...килограмите са минус 2....нормално ли е това?

Късмет и успех на всички!

Borovinka
15th November 2007, 00:41
choky при мен на петият ден беше -3, но останалите 5 дни нещата протекоха баааавно и на 10-тия бях -4.Симеонов казва че е нормално!

Any
15th November 2007, 21:01
Здравейте :D
само да кажа, че и аз започвам от утре, стискайте палци

Borovinka
15th November 2007, 23:05
Здравей Any и успех! Да пишеш за резултати :2043:

choky
16th November 2007, 00:16
Успех и от мен!

:1225:

Any
16th November 2007, 07:05
Мерси ще пиша след 3-4 дни да видим какъв е резултата много се надявам да бъде положителен :D

Поздрави и приятен ден на всички

Lottus
16th November 2007, 10:04
Успех и от мен :1207:

Сигурна съм, че резултатът ще е положителен :wink:

kukli4ka
16th November 2007, 10:09
:dirty_dance: Успех и от мен!

minididi
16th November 2007, 14:00
Момичета аз понеже нямям скайп....единственият начин да се свържа с този д-р е ако има имейл/тъй като не съм от София/ ако някой го има да ми пише.Благодаря

Borovinka
16th November 2007, 14:29
minididi емайла не му знам, но какво ще кажеш за телефон.Донашен +35928513841, служебен +359878637677, мобилен +359899937677, ето и линка на клиниката в която работи www.eloginova.net. Успех!

ana-maria-magdalena
16th November 2007, 14:38
Момичета аз понеже нямям скайп....единственият начин да се свържа с този д-р е ако има имейл/тъй като не съм от София/ ако някой го има да ми пише.Благодаря

dietolog@abv.bg

margarita_ilieva
16th November 2007, 15:58
Поздравявам ви за резултатите! :bravo:
Аз си запазих двата килограма, които бях свалила за 2-те седмици на режима и дори напоследък ми се губи 0,5кг.
Продължавайте в същия дух! :cool_new:

silvetoBG
17th November 2007, 17:25
Здравейте :1201: Аз съм много щастлива и доволна, че мога да живея по този начин. На 16.11.07г. бях на контролен преглед при моя любим диетолог. На трети контролен преглед съм с 21кг. по малко. Аз бях писала, че според мен 20кг. ще са ми добре. Ще кажа също, че нямам никъде увиснали кожи или друго подобно нещо. Момичетата от пълна промяна са доста по назад с постиженията след намеси на диетолози и какви ли не операции.Дори не съм ходила на фитнес или спорт. Не съм пила добавки и лекарства. Ако ме бяха снимали както ги снимат от пълна промяна ще са изумени от това къде са тези паласки и мазнини от преди това. Ще им кажа, че ги няма благодарение на един прекрасен човек. Толкова е важно всеки да промени мислите си. Аз съм променена и благодарна на всичко което ми се случи. Аз скоро ще спра да пиша тук. Имам желание да кажа на всеки изпаднал в затруднението което бях и аз. Всичко се променя, благодарение на нашите желания и намерения.
ЗА СЕДЕМТЕ ДУХОВНИ ЗАКОНА НА УСПЕХА -Закон за намерението и желанието, прочетете този линк :
http://www.secretsbg.com/ocult/ocult.php?num=n8
Горещо Ви го препоръчам и аз. Аз си го пожелах и го постигнах.
Не забравяйте да напомните да Симеонов да Ви прати едни много интересни филмчета когато сте на преглед при него. Тази колекция за три месеца стана от 15 на 19 филма. Поне 10 от тях са невероятно важни за да променят начина ни на мислене в заобикалящата ни среда. Нещо също много важно за което беше споменала Amanda за една невероятна лекция препоръчана от Д-р Симеонов. В интерес на истината е трудно да се обясни с писане за нея. Всеки може да я посети и да се запознае с нея. Не се плаща нищо да присъстваш на лекцията. Ако желаете може да я посетите вторник или четвъртък от 18 до 20ч. на ул. “Васил Левски”70 ет. 4. Там е клуб на информационните технологии срещу спирката на тролея има единствен вход. Трябва да звъннете на Ани Бонева на звънеца. Мен ме питаха от кой съм научила за лекцията. Аз отговорих, че моя диетолог Огнян Симеонов ме е насочил и жената ме похвали, че съм попаднала на най точното място.
Има много хора, желаещи да я чуят. http://clubkit-bg.com/
тук е сайта да го разгледате. Учените са обезпокоени от новия феномен - пълно разрушаване на енергийните системи. Тук е описан: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3008
Понеже ползвам често телефон и си купих предпазител за защита. Малко е скъп 32евро. За сметка на това ти служи дълги години и не съжалявам. Аз съм благодарна за всичко което ми се сбъдна. Наистина желанията стават реалност. Клиниката в която работи д-р Симеонов е напълно противопоказна на практикуващата се медицинска система. До сега никъде не съм чула да се оправи дискова херния без операция. Дори съм чела много в нета за операциите и всеки след операция не се е оправил напълно. Аз се възстанових с няколко процедури с озон. Сега съм съвсем друг човек. Факта, че в този център работи единствения тибетски доктор в цяла Европа и хомеопата Ели Логинова която прави скенер без апаратура. Чета, че доста хора питат колко струва прегледа при Симеонов. Тази седмица го питах дали е още 50лв. и ми каза, че е толкова за всички прегледи. Телефона 9203899 е много стар и неактивен. Неговите телефони са 0899937677, 0878637677, 4807176 видях, че има писани диети за Дюкан по темата. Нека да не се объркват хората за рецепти от scorpion_f и от ледено_sЪrце . Може да са хубави но не са по режима на Симеонов. Защото се обърках и аз и го питах и ми каза, че е грешно така. Аз вече си позволявам много храни и мога да си хапвам. Ще кажа нещо важно на всеки започващ режима на Симеонов. Аз бях уплашена и несигурна в себе си. Посъветва ме да му се обаждам по често ако има въпроси. Винаги разчитам на него когато съм на заведения и му се обаждам и да го питам. Винаги ми е отговарял. Довършете започнатото. Успех на всеки.

scorpion_f
17th November 2007, 18:56
Здравейте :1201: Аз съм много щастлива и доволна, че мога да живея по този начин. На 16.11.07г. бях на контролен преглед при моя любим диетолог. На трети контролен преглед съм с 21кг. по малко. Аз бях писала, че според мен 20кг. ще са ми добре. Ще кажа също, че нямам никъде увиснали кожи или друго подобно нещо. Момичетата от пълна промяна са доста по назад с постиженията след намеси на диетолози и какви ли не операции.Дори не съм ходила на фитнес или спорт. Не съм пила добавки и лекарства. Ако ме бяха снимали както ги снимат от пълна промяна ще са изумени от това къде са тези паласки и мазнини от преди това. Ще им кажа, че ги няма благодарение на един прекрасен човек. Толкова е важно всеки да промени мислите си. Аз съм променена и благодарна на всичко което ми се случи. Аз скоро ще спра да пиша тук. Имам желание да кажа на всеки изпаднал в затруднението което бях и аз. Всичко се променя, благодарение на нашите желания и намерения.
ЗА СЕДЕМТЕ ДУХОВНИ ЗАКОНА НА УСПЕХА -Закон за намерението и желанието, прочетете този линк :
http://www.secretsbg.com/ocult/ocult.php?num=n8
Горещо Ви го препоръчам и аз. Аз си го пожелах и го постигнах.
Не забравяйте да напомните да Симеонов да Ви прати едни много интересни филмчета когато сте на преглед при него. Тази колекция за три месеца стана от 15 на 19 филма. Поне 10 от тях са невероятно важни за да променят начина ни на мислене в заобикалящата ни среда. Нещо също много важно за което беше споменала Amanda за една невероятна лекция препоръчана от Д-р Симеонов. В интерес на истината е трудно да се обясни с писане за нея. Всеки може да я посети и да се запознае с нея. Не се плаща нищо да присъстваш на лекцията. Ако желаете може да я посетите вторник или четвъртък от 18 до 20ч. на ул. “Васил Левски”70 ет. 4. Там е клуб на информационните технологии срещу спирката на тролея има единствен вход. Трябва да звъннете на Ани Бонева на звънеца. Мен ме питаха от кой съм научила за лекцията. Аз отговорих, че моя диетолог Огнян Симеонов ме е насочил и жената ме похвали, че съм попаднала на най точното място.
Има много хора, желаещи да я чуят. http://clubkit-bg.com/
тук е сайта да го разгледате. Учените са обезпокоени от новия феномен - пълно разрушаване на енергийните системи. Тук е описан: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3008
Понеже ползвам често телефон и си купих предпазител за защита. Малко е скъп 32евро. За сметка на това ти служи дълги години и не съжалявам. Аз съм благодарна за всичко което ми се сбъдна. Наистина желанията стават реалност. Клиниката в която работи д-р Симеонов е напълно противопоказна на практикуващата се медицинска система. До сега никъде не съм чула да се оправи дискова херния без операция. Дори съм чела много в нета за операциите и всеки след операция не се е оправил напълно. Аз се възстанових с няколко процедури с озон. Сега съм съвсем друг човек. Факта, че в този център работи единствения тибетски доктор в цяла Европа и хомеопата Ели Логинова която прави скенер без апаратура. Чета, че доста хора питат колко струва прегледа при Симеонов. Тази седмица го питах дали е още 50лв. и ми каза, че е толкова за всички прегледи. Телефона 9203899 е много стар и неактивен. Неговите телефони са 0899937677, 0878637677, 4807176 видях, че има писани диети за Дюкан по темата. Нека да не се объркват хората за рецепти от scorpion_f и от ледено_sЪrце . Може да са хубави но не са по режима на Симеонов. Защото се обърках и аз и го питах и ми каза, че е грешно така. Аз вече си позволявам много храни и мога да си хапвам. Ще кажа нещо важно на всеки започващ режима на Симеонов. Аз бях уплашена и несигурна в себе си. Посъветва ме да му се обаждам по често ако има въпроси. Винаги разчитам на него когато съм на заведения и му се обаждам и да го питам. Винаги ми е отговарял. Довършете започнатото. Успех на всеки.
Извинявай,ама да си имаме уважението.Тоя мой пост дето го има тук е единствен и се отнасяше само към едно момиче,което искаше да попита как да се храни,докато успее да се свърже с въпросния доктор.Това което казваш е абсолютно глупаво и грубо от твоя страна,понеже ти незнаеш за какво става въпрос(просто потребителката,която беша поискала помощ беше писала на латиница и в момента поста го няма,понеже е изтрит)Това което съм казала,абсолютно не е никаква диета,а е начин на ежедневно хранене--не съм давала рецепти за отслабване---НЕ СЪМ ДИЕТОЛОГ, евала правя на вашият диетолог,чрез който постигате наистина страхотни резултати,но това което съм казала във въпросният пост е всичко СЪОБРАЗЕНО с разделното хранене---''рецепти'' било, и да,разбира се,че не е по режима на д-р Симеонов--аз не и знам неговите начини,не съм се и опитвала,просто беше помощ към едно момиче,което се беше поотчаяло и искаше някакъв съвет---какво и как да прави докато не се свърже с докторката.
А иначе поздравления за 21 кг които си свалила,но е важно да си мериш думите.....

ледено_sЪrце
17th November 2007, 19:06
silvetoBG, ще се абстрахирам от постовете ти, които както малко по-напред беше казало едно момиче прекалено много наподобяват на дадена секта и опит за налагане на лично мнение и защита на дадени интереси чрез всичките тези опити за реклама. Аз не претендирам да влияя на хората, че да ги предупреждаваш да се пазят, че едва ли не имам идея да ги измяма и да им проваля диетите. Тази тема по принцип изобщо не е за твоя диетолог, друг въпрос е това, че последните постове са свързани с него... Относно рецептите, които дадох-смятам за нормално хора на диета да обменят опит чрез рецепти, освен ако не разчитат изцяло на диетолозите си и не могат да мислят самостоятелно.Аз лично знам кое е най-добре за мен и споделям опита си в борбата с килограмите с момичетата от форума. Който смята, че рецептата е подходяща за него може да я ползва. Никого не съм задължила, а и съм написала, че първата рецепта е от диетата на Пиер Дюкан, а втората сама я измислих, безмислено е било изобщо да питаш високо комптентния си диетолог и пътеводител.

ледено_sЪrце
17th November 2007, 19:10
Другото, което исках да добавя е, че всеки логично мислещ и що-годе компетентен човек знае за вредното влияние на телефоните и новите технологии като цяло. А за вредата от аспартама и другите най-често използвани подсладители дори в училище го учихме преди време. Не мисля, че трябва да споделям еуфорията на неуки хора, които са изумени от човек,събрал и написал тези неща в 1 книга. Наистина много ме засегна това, което се опита да внушиш с поста си, при положение, че ни най-малко не ме познаваш.

scorpion_f
17th November 2007, 20:38
ледено_сърце ние с тебе...нещо големи рецептаджийки ни изкараха....само дето не помня за кекс ли дадох рецепта...за торта ли беше.....Не че не бих дала рецепта за един хубав кекс,ама виж silvetoBG вземе пак да пита своя доктор дали е съобразно с неговото хранене и после пак да ги слушам тия неща....аха не не .....

ледено_sЪrце
17th November 2007, 21:23
Ами, scorpion_f, то като има такива доверчиви и отчаяни хора, които се хващат за някой диетолог като удавник за сламка и всяка негова дума е закон и верую, не остава друга възможност, освен нас да ни изкарат, че кроим нещо. Потвърди ми се тезата, че са рядкост самостоятелно мислещите хора на днешно време. Най-лошото е, че такива хора биват заблуждавани, че само с диети без никакви физически усилия ще постигнат резултати. После защо има толкова зачестял процент на болестите в ранна възраст... Ценете телата си, защото те са ви за цял живот и упражненията не са само с естетическа цел. Едва ли на доктора ще му пука какво ще се случи с вас след години, но вие ще търпите последствията. А и съжалявам, колко и да е некомпетентен човек едва ли би могла да го убедиш, че без спорт и с -21кг. нямаш увиснали кожи или стрии.

Shona
17th November 2007, 23:37
...

Shona
17th November 2007, 23:49
...

scorpion_f
18th November 2007, 00:05
Shona i mimi* ---никой не е искал да се кара или да създава неприятни ситуация,а и аз в никакъв случай не оспорвам това което сте постигнали и начина по-който сте го направили,просто начина по който се изрази silvetoBG спрямо мен и ледено_сърце беше абсолютно излишен и груб,а и повече не мисля да комнтирам тази тема--излишно се спами.....

Мария Василева
18th November 2007, 02:02
silvetoBG, ако нещо не е актуално в координатите на любимия ти диетолог просто влез във темата Диетолог - адреси (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7435) и си поправи мнението. така се получава реклама не където и е мястото и не по правилата на форума:?
На трети контролен преглед съм с 21кг. по малко. това си е доста нещо. би било интересно да дадеш и снимки :roll:

merito
18th November 2007, 18:40
Здравейте и аз също съм на диетата на Огнян Симеонов,но имам малък проблем със сиренето неможах да намеря обезмаслено на Маджаров и взех Без холестерол на Жоси,вие как милите дали става?

daniella
18th November 2007, 22:02
mimi,защо не се свържете по телефона,а по скайп да ти праща само материалите,таблици,филми и т.н. :)
Момичета,и аз от днес съм на хранителен режим ,направен от д-р Симеонов.Какво мислите за вечерята?Много ядене,едва изядох половината :( Чудя се дали пък е лошо ,ако не изяждаш всичко изчислено за едно ядене.Идеята да споделяме рецепти е добра .Аз например чушките си ги опичам и обелвам,смесвам си с нарязан домат,това всичкото го разбърквам с изварата и прибавям смлян орех,който също ми се полага.За вечеря си правих задушено месо с моркови,броколи и гъби,залях ги и със зехтинчето,но много сухо стана :( По добре щеше да е,ако ги задуша със соев сос,но го нямам в таблицата.Утре ще го питам колко соев сос смея да ям.А зелената салатка си я смесих пак със печени чушки,риба тон,маслинки ,и залях с лимонов сок.Много вкусно стана :D

margarita_ilieva
18th November 2007, 22:21
Aз като бях на режима си правех сандвичи с извара и паста от маслини. Също си задушавах тиквички и след това ги запичах с яйце и сирене.. :girl_eat:

margarita_ilieva
18th November 2007, 22:30
Благодаря! :oops: Сега съм с 2,5кг. повече, отколкото на снимката, обаче смятам да се върна във форма.
Ми общо взето си похапвам всичко, но от около месец и половина всяка сутрин(с малки изключения) правя коремни преси и подскачам по малко. Общо взето това е. Диетата не можах да я продължа, защото съм такъв човек , че не мога да се побера в никакви рамки. :1246:

neli4ka
19th November 2007, 02:44
Маги не ми се сърди,но ти си само кожа и кости,ако това на автара си ти.Сори още веднъж,но....според мен си страшно слаба.Има една поговорка,която всички знаем "Мъжете на кучета и не ядът кокали"
Успех все пак. :roll:

margarita_ilieva
19th November 2007, 09:40
Маги не ми се сърди,но ти си само кожа и кости,ако това на автара си ти.Сори още веднъж,но....според мен си страшно слаба.Има една поговорка,която всички знаем "Мъжете на кучета и не ядът кокали"
Успех все пак. :roll:

Неличка, радвам се, че вече си на линия. :2020: Успешно възстановяване!
В момента не съм толкова слаба, но се харесвам както съм на снимката.
:connie:

Borovinka
19th November 2007, 13:49
И аз си запичам тиквички с яйце и сирене.Също си правя салатки с риба тон,а напоследък много ми се услажда салата от моркови и ябълки(настъргани) със зехтин или със смлени ядки(орехи) :D

Shona
19th November 2007, 14:33
...

neli4ka
19th November 2007, 14:39
Най-после да се отчета с първи резултати.
След 5 седмици и половина съм с 8 килограма надолу. Сантиметрите в ханша са с 8 см. по-малко, в бедрата с 4 см. по-малко, талията 10 см по-малко, ръцете 1 см по-малко, гръдна обиколка с 8 см по-малко. Процента телесни мазнини 6,7% по-малко!
Момичета, много съм щастлива, много. Вярвам, че ще е така докато постигна желаните резултати.
Успех на всички.
Shona,браво.Много се радвам за теб.Продължавай в същия дух и не се предавай,докато не достигнеш желаните от теб килограми.
Успех. :cool:

barbini
19th November 2007, 23:53
Здравейте мили моми4ета :girl_in_love:
и аз разбрах за нашия диетолог от този форум и съм много щастлива да ви се похваля, 4е за месец и половина свалих 10 кила сланинки,без да изпитам никакъв глад.
Като 4овек минал през анорексия, последвала булимия ... капеща коса и т.н. ПРОБЛЕМИ - най-накрая намерих спасение и то се нари4а Симеонов!!!
Сега продължавам с леки по4ивки - трябва да се преборя с още 2 килца, които ми пре4ат малко.
Досега само ви 4етях ... но когато попаднах на рецептите на моми4етата....и заформилия се СПОР - реших да споделя това което аз открих.Режима който следваме се нари4а Зоната.Оригиналната книжка се нари4а Зоната и е от д-р Бари Сиърс. Можете да си я дръпнете от тук: http://www.izvorite.com/ (влизате в даунлоуд и ще я видите, на корицата е една жена с плодове на главата).После на пазара излизат и български варианти: Ние и Зоната, Да овладеем Зоната...които са адаптирани към БГ кухня.
Та реших да се вклю4а във връзка с изказванията на някои моми4ета относно НАШИЯ ДИЕТОЛОГ!!!
НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ И ЕДНА ЛОША ДУМА ЗА ТОЗИ 4ОВЕК!!!МНОГО ВИ МОЛЯ!!!
Та в това хранене, то4ната комбинация в грамажа на храната е много важна - не слу4айно вси4ки спазващи режима сме с домакински везни.
Тук равновесието между протеини, въглехидрати и мазнини е ЖИЗНЕНО ВАЖНО ...за да се окажете в ЗОНАТА, което ще ви подсигури свалянето на сланини, бодро и адекватно състояние и поведение.
За да не ви разказвам книгата, който се интересува ще я намери.
Ако завишите въглехидратите-дори и с няколко грама ... няма да сте в Зоната и скоро ще ви се дояде сладко...ще ви се доспи...домързи...и най-лошото за нас -стопираме свалянето на мазнини.
Така, 4е такива рецепти (признавам ДОБРИ И ДИЕТИ4НИ) на нас не ни вършат никаква работа!!!Ние сме по други правила просто.
Друг е въпроса, 4е Симеонов е доразвил и доуто4нил Зоната в много аспекти и аз си давам сметка, 4е без него никога нямаше да успея.

Мария Василева
20th November 2007, 00:27
barbini ти чувала ли си, че прекален светец и Богу не е драг... то бива хвалене, бива, ама с този Симеонов много се оливате! Поне пуснете някоя снимка преди-след. :roll: иначе казано - на прехвалени ягоди с голямаа кошница не ходи.....
добре си дошла във форума, но да позволяваш и разрешаваш- мисля, че не си ти човека.

barbini
20th November 2007, 01:14
e хайде де - какво позволявам и какво разрешавам ....
СПОДЕЛЯМ И УТО4НЯВАМ !!!
Само хората, които са водили дълги и изтощителни битки с гадните кила, които са били от4аяни и донякъде примирили се , 4е в тоз живот,няма да облекат къса пола ....само те ще ме разберат.
А ти мила MariaVassileva не се настройвай така ...не искам никого да обидя, засегна или каквото и да било там.

Celine
20th November 2007, 08:45
Та реших да се вклю4а във връзка с изказванията на някои моми4ета относно НАШИЯ ДИЕТОЛОГ!!!
НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ И ЕДНА ЛОША ДУМА ЗА ТОЗИ 4ОВЕК!!! МНОГО ВИ МОЛЯ!!!
e хайде де - какво позволявам и какво разрешавам ....
СПОДЕЛЯМ И УТО4НЯВАМ !!!
Нещо си противоречиш.
Евала на barbini че най накрая изплю камъчето за режима на въпросният диетолог - Зоната
:roll: Май зад някой от тези дългииииии хвалебствени постове, стои един човек.

Shona
20th November 2007, 09:23
...

Borovinka
20th November 2007, 09:40
Shona напълно те подкрепям! Не рекламираме никой и не караме никой на сила да ходи при доктор Симеонов, просто си споделяме опит всичко останало е въпрос на личен избор! Аз съм много доволна и ако не бяха момичетата, споделили мнения за режимите изготвени от въпросния диетолог нямаше и да знам за него. Неразбирам какво толкова се дразните. Нали форумите са за това.......

Lottus
20th November 2007, 10:32
Невероятно ви е, че може да съществува човек отдаден на работата си и на призванието да помага на хората ли? Не разбирам, защо трябва да го плюете... Ако не ви харесва какво си споделят момичетата, които пишат в тази тема - защо я четете? Има безброй други теми.. Какво ви интересува кой какво и кого хвали.. Имате право да спазвате каквито си искате диети и да ходите или да не ходите при диетолози - личен избор на всеки.
Но на мен ми се струва, че просто завиждате на момичетата, постигнали такива успехи... Чуждото щастие винаги е причина за злорадство нали? Особено ако вие не сте щастливи...

kukli4ka
20th November 2007, 14:04
Хей Lottus,ще го докарате до бой :D .Няма нужда да се плюе тоя или оня.Форума е да се споделя.Никой не е длъжен да приема мнението на останалите или да се съобразява с написаното от тях.Нека не сме адвокати на диетолозите/все пак не го правят без пари!/

Lottus
20th November 2007, 14:31
Съгласна съм! Но все пак, на мен ако не ми харесва някоя от другите диети във форума - не влизам в темите им за да говоря против тях :wink: Не искам да бъда адвокат на никого, посто не искам да има подобни дразги :P

Мария Василева
20th November 2007, 21:15
Не разбирам, защо трябва да го плюете... Ако не ви харесва какво си споделят момичетата, които пишат в тази тема - защо я четете? първо-къде сме го плюли!? :2016:
малко обяснение: преди да отвориш една тема няма как да си сигурен какво точно пише вътре- може пък да е нещо интересно и полезно, може и да не е, но само като я прочетеш, тогава ще разбереш. ясно защо четем-темите за диети предизвикват интерес.
Та реших да се вклю4а във връзка с изказванията на някои моми4ета относно НАШИЯ ДИЕТОЛОГ!!!
НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ И ЕДНА ЛОША ДУМА ЗА ТОЗИ 4ОВЕК!!!МНОГО ВИ МОЛЯ!!!моята реплика е по повод на тези думи. очевидно момичето е реагирало по-емоционално.
и е нормално във форума да сме по-недоверчиви към хвалбите. обикновено така започват скритите реклами. :| Преди време и за мен имаше съмнения, че друг човек пише под моето име ПС Постовете на Флейм и МарияВасилева са писани от един човек.но с времето отпаднаха, а после дори се срещнахме с тази жена и си изкарахме много приятно. и вкусно :2034:
Чуждото щастие винаги е причина за злорадство нали? Особено ако вие не сте щастливи...и Lottus, надявам се искренно, че не съдиш по себе си.. Щастието е променлива величина, няма да съдим нещастните, я! :2016:
п.с. и ако пуснете малко снимчици все ще е по-друго :2043:

nausicaa
20th November 2007, 23:41
последните 2 страници ми приличат на ефектът на огледалото... :wink:
както и да е...
и аз се включвам в групата на отслабващите по режим на огнян симеонов. след 10 години борба с килограмите, в които от 52кг (е, най-малко съм била 47, но за кратко) минах на 64-68, в последните 2 години - 72, а от месец насам стигнах 82кг, което ме шокира абсолютно и след прочетеното в тази тема реших да потърся помоща на въпросния диетолог. до момента преди да се срещна с него нямах никаква воля за диети (това в последната година, иначе доста глупости съм правила) и ядях сладко на поразия всеки ден... обаче тази диета я почнах без никакъв проблем, сега сладко въобще не ми се яде, дори не ме изкушава. днес е 9ти ден, откакто съм почнала. за 7 дни свалих 3,3кг. (това при много ниска визическа активност... но мисля скоро да почна пилатес). целта ми е 55-56кг. (височина 174см.)... 24 to go...

Borovinka
20th November 2007, 23:53
nausicaa Добре дошла! :1201: И успех :2043:

allstars
21st November 2007, 00:49
Момичета, твърдо реших, ще потърся помощта на др Симеонов! Утре съм с намерение да се чуя с него, дано успея да си запазя час за събота! Не мага да се понасям повече така, искам си отново доброто настроение и самочувствието на добре изглеждащо момиче!Писна ми да свалям и качвам за минимално време, тва здраве не съм го намерила на пътя! А съм само на 22 години!! Успех на останалите и наистина се надявам че ефекта, който се е получил при вас, ще имам щастието да усетя и аз!

Shona
21st November 2007, 08:37
Успех на всички, които започват сега. Добрият резултат няма да ви подмине, бъдете сигурни.

ana-maria-magdalena
21st November 2007, 09:43
Успех на всички, които започват сега. Добрият резултат няма да ви подмине, бъдете сигурни.


Успех и от мен! :2043:

Lottus
21st November 2007, 10:12
MariaVassileva, приемам думите ти и предлагам да не спорим повече :2020:
Относно снимките: Аз, както казах вече, имах да сваля само около 4кг. Потърсих диетолог по-скоро защото постоянно чувствах дискомфорт и липса на енергия. Затова даже и да предложа снимки, няма да се види особена разлика...
А на момичетата, които почват режима пожелавам успех :wink: И да споделят резултати :P

kukli4ka
21st November 2007, 10:24
Мили дами да сложим край на споровете и да продължаваме да сме усърдни в желанието си да изглеждаме добре!Няма значение кой е диетолога и каква е диетата,важен е мерака.Днес е прекрасен празник - деня на християнското семейство.Така,че на всички вас :2020: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

Diki
21st November 2007, 10:35
Здравейте и от мен момичета! Надъхана от вашите резултати и аз отидох при Огнян Симеонов предната сряда. Досега съм свалила 3 кг. но аз имам много и да свалям. Започнах от 86 като целта ми е 58, но според него най-добре било да сваля до 52-55 при ръст 165. Споделям тези никому несподелени данни за да имам стимул да ви се хваля след време с постигнати резултати дай Боже, а и за да ме е срам ако се проваля :lol: Успех на всички и дано наистина този път успеем :2004:

kukli4ka
21st November 2007, 10:53
Поздравления!Когато желаеш нещо много,то найстина се случва.Така,че давай смело напред,ние ще те подкрепяме и ще те следим :girl_haha:

Diki
21st November 2007, 11:44
Благодаря за подкрепата - определено ще ми е нужна.... Толкова много изпитани диети и толкова много разочарования след това ... Но този път ще УСПЕЯ ... Трябва да УСПЕЯ :D