PDA

View Full Version : Доц. Байкова


Mariamm
5th July 2006, 09:51
Здравейте,


Искам да се запиша на консултация при доц. Байкова но немога да и намера координатите в нито един сайт.

Ако някои ги има или е ходил при нея и има какво да сподели за диетите които прави тя нека да пи6е. :P

cranberry
5th July 2006, 11:27
в дир.бг в диети има дискусия за байкова и разни мацки споделят, 4е не са мн доволни от гледна то4ка на отношение.
не мога да коментирам, но ако искаш се поразрови там

Shona
5th July 2006, 19:17
Здравей!
Ходих при доцент Байкова преди няколко месеца.
Останах впечателна от информацията, която получих за човешкият организъм и начина, по който възприема храната. Също така, бях доста въодушевена да следвам диетите, които в крайна сметка ми се изплъзнаха, не за нещо друго, а защото ние слабеещите вечно искаме всичко да стане "сега и веднага" и нямаме търпението да чакаме и да бъдем постоянни и търпеливи.
Едно обчае запомних - ядене 5 пъти на ден, на еднообразна храна. Т.е. идеята е следната - ако решиш да имаш "млечна седмица" това означава в 12 на обяд и в 18 вечерта да ядеш едно и също нещо, например сирене, което може да е направено по различен начин, за да ти е вкусно (сирене под капак, сирене в пергамент, с домат, с подправки, на фурна, на тиган-както ти работи въображението), а в останалите часове 8, 10 и 16 някакъв плод или 1 филия Бонус с лютеница например. Това беше основното.
Малко се раздразних от комерсиализма на доцентката - започна да ме вика през 2 седмици, което беше безмислено, само за да ме изтегли, и така през две седмици, през две седмици, по 30 лв, по 30 лв, накрая взех да се дразня от цялата работа, спрях да ходя. Идеята ми е ясна и гледам да се придържам към нея.
Иначе те зарибява - с разни снимки на хора, които са отслбнали по много - над 30-40 кг, разни материали, разни нейни учебници, трудове, дипломи и т.н.
Това е, което знам.

summer_68
5th July 2006, 19:50
Mariamm попаднах на това за нея

доц. д-р Др. Байкова София ул. А. Златаров2, ет.1 тел. 944 36 77 и мобилен 0888370922

не знам дали е още актуален адреса и телефона обаче......
коментарите които изчетох за нея нещо много не ми харесаха ,но понеже питаше за координати .....заповядай :)

cranberry
5th July 2006, 21:35
Здравей!
Ходих при доцент Байкова преди няколко месеца.
Останах впечателна от информацията, която получих за човешкият организъм и начина, по който възприема храната. Също така, бях доста въодушевена да следвам диетите, които в крайна сметка ми се изплъзнаха, не за нещо друго, а защото ние слабеещите вечно искаме всичко да стане "сега и веднага" и нямаме търпението да чакаме и да бъдем постоянни и търпеливи.
Едно обчае запомних - ядене 5 пъти на ден, на еднообразна храна. Т.е. идеята е следната - ако решиш да имаш "млечна седмица" това означава в 12 на обяд и в 18 вечерта да ядеш едно и също нещо, например сирене, което може да е направено по различен начин, за да ти е вкусно (сирене под капак, сирене в пергамент, с домат, с подправки, на фурна, на тиган-както ти работи въображението), а в останалите часове 8, 10 и 16 някакъв плод или 1 филия Бонус с лютеница например. Това беше основното.
Малко се раздразних от комерсиализма на доцентката - започна да ме вика през 2 седмици, което беше безмислено, само за да ме изтегли, и така през две седмици, през две седмици, по 30 лв, по 30 лв, накрая взех да се дразня от цялата работа, спрях да ходя. Идеята ми е ясна и гледам да се придържам към нея.
Иначе те зарибява - с разни снимки на хора, които са отслбнали по много - над 30-40 кг, разни материали, разни нейни учебници, трудове, дипломи и т.н.
Това е, което знам.

dobre de, НАЛИ ЕДНООБРАЗНАТА ХРАНА ЗАБАВЯ МЕТАБПЛОЗМА???
не раЗбирам ве4е
пр и теб ефекта?

Mariamm
6th July 2006, 08:19
Мерси много за инфо-то - тези дни ще и се обада и ще ви разкажа как е минала консултацията, ако някои се интересува от нещо по специално да ми пише. Аз мисля че ще има много добър резултат. Стига да не ме вика на 2 седмици да ме мери :-)
На мен проблемът ми е че работих 2 години само нощем - съответно вместо да отслабна от много работа - напълнях...доста неправилно се храни човек като работи нощем...... :oops:

cranberry
6th July 2006, 09:12
ми успех
питай я тва за еднообразната храна и метаболизма, да видим тя какво ще каже, 4е ве4е ми п исна - всеки се мисли за голям специалист и пише едва ли не квото е сънувал и стават някви противоре4иви истории
а аз 4естно казано съм по-склонна да вярвам на фитнес инструктурите и на треньорите отколкото на диетолозите, ама и между инструктурските мнения има противоре4ия

Mariamm
6th July 2006, 10:04
да, съгласна съм за спорта.....ама само спорт без диета не става също, трябва да се комбинират нещата, а ако ходиш и на масаж най добре ;)

cranberry
6th July 2006, 10:17
мн ясно
трябва вси4ко на куп
за да е най-гадно
е, шегувам се 8)

Cleopatra
6th July 2006, 10:35
Сещам се сега, че преди време бях ходила при друга лекарта, която ме убеждаваше, че меда е отрова :?:
А напротив в другите принципи за правилно хранене се препоръчва мед вместо захар....
Вие какво мислите?

sladkatony
6th July 2006, 10:44
Сещам се сега, че преди време бях ходила при друга лекарта, която ме убеждаваше, че меда е отрова :?:
А напротив в другите принципи за правилно хранене се препоръчва мед вместо захар....
Вие какво мислите?
Имаше някъде цяла тема за меда, но моето лично мнение е , че меда е много ценен елемент за всеки организъм :!:

cranberry
6th July 2006, 11:03
мн е полезен, съдържа набор от нам колко си и нам кви си мирерали али-бали
вместо захар е мн мн по-добре
оба4е не е особено мн по-нискокалори4ен. тва е нещо като разликата в калориите между белия и 4ерния хляб

ако не спазваш диети, хапвай, ама умерено

tsvety
6th July 2006, 11:36
Не съм много сигурна, но или олиото или захарта се рафинираха със сода каустик.Така, че това е разликата със захарта, нали не мислите че пчелите позват сода каустик, или каквото и да е там, за да си приготвят храната.
Обаче медът, който се продава в магазините , не е мед - четете упътванията по бурканите. Никога не вземайтте сладка от магазини или НЕзахаросан мед, или ако сте купили мед , атой за месец два не се захароса - знайте че не е мед а просто глюкоза.

sladkatony
6th July 2006, 11:39
Не съм много сигурна, но или олиото или захарта се рафинираха със сода каустик.Така, че това е разликата със захарта, нали не мислите че пчелите позват сода каустик, или каквото и да е там, за да си приготвят храната.
Обаче медът, който се продава в магазините , не е мед - четете упътванията по бурканите. Никога не вземайтте сладка от магазини или НЕзахаросан мед, или ако сте купили мед , атой за месец два не се захароса - знайте че не е мед а просто глюкоза.
Да, съгласна съм ! Добре, че се сети да го кажеш :wink:

jito7
6th July 2006, 11:46
Не съм много сигурна, но или олиото или захарта се рафинираха със сода каустик.Така, че това е разликата със захарта, нали не мислите че пчелите позват сода каустик, или каквото и да е там, за да си приготвят храната.
Обаче медът, който се продава в магазините , не е мед - четете упътванията по бурканите. Никога не вземайтте сладка от магазини или НЕзахаросан мед, или ако сте купили мед , атой за месец два не се захароса - знайте че не е мед а просто глюкоза.
Да, съгласна съм ! Добре, че се сети да го кажеш :wink:
съвсем вярно!!дядо ми правеше най-хубавия мед на света - винаги се захаросва при малко по-студено време, но поне знам, че е истински мед..и никога не хранеше пчелите със захар:) напълно екологичен :)

Shona
7th July 2006, 04:04
Ами аз наистина споделих проблема с метаболизма и тя каза, че ще се регулира, но всъщност, стана по-зле, в смисъл, че вместо да ми помагат режимите, метаболизма ми се забавя повече. Знам, че всяко силно ограничаване на храната ми носи страхотни проблеми с това. Явно, ми трябва някаква специална диета или храна за много дълго време, незнам. :?

tsvety
7th July 2006, 07:42
Ами нали така обикновено успокояват - че всяко ограничаване на храната първоначално ВИНАГИ за бавя метаболизма и трябва да мине известно време, защото тялото се запасявало за настъпилото гладуване (т.е. диета)