PDA

View Full Version : моята изповед


mariq
17th July 2006, 21:25
Всичко започна преди една година.Висока съм 1.60см и тежах 49-50кг и исках да отслабна 3-4кг без особена диета бях смъкнала1-2кг но не ми беше достатъчно затова реших че като свърши учебната година и дойде лятото и ще почна диета но първитв десетина дни от ваканцията ядях малко повече от обикновено защото все отлагах диетата за другия ден и ядях като за послвдно след като се претеглих видях че съм станала 52кг и беше голяма трагедия за мен след това почнах да гладувам като ядяхъ един кренвирш на ден и 2 обикновени бисквити така за една седмица смъквах около 1-2 кила но не издържах повече и сядах да се тъпча и след два дни отново връщах килограмите и отново започвах диета и така във един порочен кръг пробвах различни диети и се провалях и си обещавах от утре ще съм упорита но не успявах като всеки път качвах по един килограм.по големия ми проблем беше че спря да ми идва цикъла от което трупах килограми и стигнах 58кг след 6 месеца този проблем се реши и за 2 седмици смъкнах 3-4кг и разбрах че всичко е на хормонална основа Преди 3 месеца този проблем се появи отново и отново започнах да трупам килограми и сега съм около 60кг и се чувствам ужасно като някакво прасе вече не ми се ходи дори по магазините а това беше любимото ми занимание и така прекарах една кошмарна година във депресия и незнам какво да правя вече просто се чувствам уморена и изтощена ако някой мойе да ми даде съвет ще съм много благодарна.предварително благодаря на всички които въобще са си направили труда да прочетат всичко това и искам да кажа на всички да не се вманиачават за кг си защото може да стане много по зле

cranberry
17th July 2006, 21:50
1. иди си направи пак хормонални изследвания и ако нещо не е наред почни лечение
2. иди в някоя фитнес зала, където ще ти обърнат внимание да ти направят хранителна и тренировъчна програма
3. планирай какво да ядеш
4. бъди упорита и инатеста от гледна точка на воля
5. спри бирата и твърдия алкохол, въобще всякакъв алк

знам за кво ми говориш
и аз знам, че е easily said than done, aма речено казано :)

действай!

Lady1357
17th July 2006, 22:21
Няма жена която държи на външния си вид и да не следи килограмите си.Или се вманячаваш или се отпускаш и ставаш слон.Въпрос на избор.

cranberry
17th July 2006, 22:24
е, освен генетични късметливите :twisted: :evil: :evil:

mariq
17th July 2006, 22:36
Нямах предвид да не следят килограмите си и да не държат на външния си вид просто да внимават с диетите и да гледат трезво на нещата защото ако можех да върна времето щях да съм напълно доволна от килограмите си

cranberry
17th July 2006, 22:41
ок ясно, ама if only i could turn back time не става

за тва виж си пак хормоните
аз бях така половин година едва ли не почти нищо не ядях и качвах, ама яко качвах, при все, че никога не бях имала проблеми с кг, никога не ъсм била хърбава, но си бях добре и се чувствах добре в тялото си , което е по-важно...
после почна тази хормонална щуротия....[/list]

Lady1357
17th July 2006, 22:42
Аз понеже не мога да ям РАЗУМНО Ям един ден всичко после два дена гладувам.Знам че е вредно но като видя отрупана трапеза не мога да се спра.

cranberry
17th July 2006, 23:04
ауу днес как стоически издържах на сладкото
вечерях си аз обилничко за разбиранията ми напоследък - риба на скара със салата без зехтин, обаче бая порцийка и мн се натъпках, ама пак на отрицателно ми бяха калориите. то май няма мн значение, ама все пак...
и както се бях набумтяла и като ми се дояде шоколадд, леле, 1 lindt от червените ауу ужас, ама кротко се прибрах, налях си студено чайче и така досега...

mariq
18th July 2006, 21:48
точно това щях да правя но се разболях и отложих за тази седмица и след като видя какво ще стане с тези иследвания мисля да се захвана упорито със спорт и диети и да вложа всичкия си инат и сили в това
П.С браво,че си устояла на сладкото

amazing_girl
30th July 2006, 22:59
уфф сложна работа си е тва килограмите напрао кат се замисля......и вечи ме побиват тръпки

TedyK
3rd August 2006, 00:40
mariq, cranberry ти дава добри съвети. Това което си правила ти не е чак толкова на хормонална основа колкото на психическа. Изпращаш импулси към мозъка че няма да храниш тялото и то те тласка към самосъхранение. За това като не ядеш не ядеш, а като ядеш го правиш като за последно.
Направи си режим за хранене. Напиши го тук и всеки ще си даде мнението къде да наблегнеш в храната и какво да избягваш. Никакви драстични диети не прави.
Напиши какво обичаш – риба, месо, кашкавал, сирене, мляко, салати, плодове, сладолед, шоколад, газирано.

След това си помисли за фитнес. Знам че въпроса е сложен, но си намери време и човек с който да ходиш. Така ще имате взаимен стимул. Най доброто решение е да отидеш на диетолог и да имаш личен фитнес треньор но това изисква и средства.

Всичко което пишеш води само до едно заключение – непрекъснато подлагаш тялото си на стрес. Не знам на колко си години, ама все пак един ден ще ставаш майка трябва да се грижиш за себе си. Утре ще ти сложа един линк към статия може и cranberry да го направи. Там обясняват точно за такъв случай като теб. С твоите кг. и при твоето смъкване защо ти спира цикъла.
Не си прави експерименти. Вкарвай малко мъдрост в нещата иначе как ще оцелееш още там 120 год. :lol:

Цвета С
3rd August 2006, 10:37
Знам как се чувстваш внимавай какво правиш и моят съвет като препатила не гладувай драстично.Аз съм висока 176 и по този начин от модел с тегло 46-7 кг си докарах булимия и станах 85 кг (преди това се разболях от анорексия и бях 38 кг).Тази година ме постреснаха лекарите ,защото вече бях 7 години смного тежка форма на булимия и се пооправих,не без чужда помощ,едвам оживях след всичко това ,да не говорим колко поражения върху вътрешните органи имам .Сега съм доволна тежа около 58 кг ,но за всичко има време.Така че твърдо съм против гладуването ,виж на мен какво ми докара.А на теб ти стискам палци бързо и здравословно да влезеш във форма

mariq
3rd August 2006, 15:37
миналата седмица ходих на лекар и той ми каза,че имам кисти на яйчниците и трябва да ме оперират и ,че заради това качвам килограми дори и да не ям.В нета четох че след тази операция килограмите се смъкват макар и бавно засега лекаря ми каза ,че не трябва да се подлагам на диети затова ще реша първо този проблем а след това и килограмите

cranberry
3rd August 2006, 15:48
не става ли лечение с медикаменти?
аз пия диане 35 и май вече съм ок. така де, моето се води поликистоза и не знам дали за същото говориш.
но може би има значение броя и големината на кистите. (?)

mariq
3rd August 2006, 20:06
същото е но ми казаха че ефектът от хапчетата е временен и така или иначе един ден когато реша да имам деца ще се наложи да ми се прави операция това е мнението на двама лекари а си мисля че няма смисъл да се тъпча с хапчета до тогава а и ми казаха че от тях се напълнява а това няма да го понеса
ПС cranberry ти не напълня ли от хапчетата[/b]

cranberry
3rd August 2006, 20:35
естествено, че качих 3 кила, които не мога да си ги махна вече почти година, но пък преди тва ми беше адски нередовен цилъла и от тва пак качвах. имах и кофти акне. да чукам на дърво - сега и помен няма от него. а кг с постоянство се свалят. никога не съм била клечка и винаги съм имала малко коремче, тия 3 кила мн ми личат, ама i keep on trying...
организма се адаптира, пък и една операция си е ... операция... не знам ти си решаваш

mariq
3rd August 2006, 21:09
ами като цяло то не е съвсем операция защото е безкръвна преди две години се подложих на такава интервенция и знам че не е нещо осбено цялата работа е за два дена правят ти я на единия ден и на другия те исписват все едно нищо не е било а така поне ще знам че проблемът ще се реши завинаги докато с хапчетата кистите немогат да се махнат

Ая
3rd August 2006, 21:14
.....

apoklistika
3rd August 2006, 21:15
Значи ли това,че ти веднъж вече си била оперирана заради кистите и в момента се налага пак?Ако е така,каква е разликата с хапчетата?Аз на твое място бих потърсила причината за образуването на тези кисти.Преди няколко години при моя позната се налагаше операция,която тя отказа и смени лекаря.Оказа се,че причината за образуването на кистите е стафилококова инфекция.

cranberry
3rd August 2006, 21:15
ква е тая "операция"?

TedyK
3rd August 2006, 21:22
хъм, добре де.... аз преди няколко години трябваше да ме кълцат от апандисит. обясняваха ми точно за тоя тип операции, където едва ли не ти пробиват 4 дупчици. ама знам че беше намесен и лазар. може да бъркам две различни неща, но знам че гинеколога ми обясни за човек който не е раждал работа с лазари около корема никак не е за предпочитане.

mariq
3rd August 2006, 21:32
не не ми е за етори път предния път беше по други причини. значи и двамата лекари ми казаха че ще се наложи защото после трудно ще забременея с тази разлика че доктоп Бойчев от Тутракан ми каза да изчакам момента когато реша да имам деца а за него знам че е много добър при него ходят супер много хора в момента записват за средата на септември така че му имам доверие причината по която той иска да изчакаме е че не е спешно и иска да мине време от педната интервенция и да правят ти три дупчици които са колкото по дебела игла и се затварят за един ден

cranberry
3rd August 2006, 22:20
mariq, а редовен ли ти е цикъла с тия кисти?

apoklistika
3rd August 2006, 22:49
Тая операция е т.нар.ендоскопски метод,прави се обикновено през 3 малки дупки,като едната е в пъпа,зарастват много бързо и не остават белези.Майка ми е оперирана по този начин преди години и още на следващата сутрин се разхождаше съвсем нормално.

mariq
3rd August 2006, 23:46
не цикалът ми въобще не е редовен миналата година беше спрял за 6 месеца и после се оправих без лекарства и тази година май месец ми беше последния и продължи само 2 дни сега взимам хапчета за да ми доди за да мога да си направя иследвания

cranberry
4th August 2006, 06:25
ми заради тва пълнееш

mariq
4th August 2006, 15:39
а някой да знае дали тези изследвания се поемат от здравната каса или отново трябва да ходя на частно

cranberry
4th August 2006, 15:51
по-евтините хормони се поемат
тия, които са около 20-30 лева - не се
поне мин год беше така

TedyK
4th August 2006, 15:53
abe taq здравна каса си е голямото набутване. взимат ти парите и дойде ли момент да те лекуват всичко пак опира до "частния ми кабинет" :)

mariq
4th August 2006, 15:57
ами те са по 12-13 лева ама са 5-6 хормона такаче излиза над65лв.

cranberry
4th August 2006, 16:05
АКО ТИ КАЖА, ЧЕ НА МЕН МИ ИЗЛЕЗЕ ОКОЛО 200....

леля мичИ
4th August 2006, 21:12
АКО ТИ КАЖА, ЧЕ НА МЕН МИ ИЗЛЕЗЕ ОКОЛО 200....Cranberry ,на теб от кога ти е нередовен мензиса ? Моя е нередовен откак се помня, родих и пак не ми се оправи. Защо ти изследваха хормони ? Моя доктор каза ,че докато пия противозачатъчни ще ми идва на време , спра ли -пак нередовен. Е, мога ли цял живот да пия тия л....на? Освен това имам поликистозни яйчници, но нямам проблем със забременяването. На теб лекуват ли ти ги с тия протвозачатъчни ? Аз до колкото разбрах противоз. само подтискат обр. на кисти, но не лекуват - т.е. пак временен ефект. Обясни ми ако не те затруднявам, може да не съм разбрала или доктора да не е в час.

apoklistika
4th August 2006, 22:48
Милена,погледни тук,предполагам,че си чела,но все пак
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=56

Има доста информация,по-надолу пише и как се процедира,когато не се цели забременяване.На тази тема не съм информирана много,но все пак да си кажа мнението.Вече споменах за моя позната,която имаше същия проблем.При нея причината за образуването на кисти беше стафилококова инфекция,която е доста упорита,но все пак се лекува.Спомням си,че тогава гинеколожката каза,че тази инфекция не се вижда от обикновените изследвания,за нея се прави специално изследване.Така че говори с гинеколога си,знам,че това е нерядка причина за образуването на кисти.

cranberry
4th August 2006, 23:27
никога не ми е бил редовен цикъла, винаги съм имала акне, не мн яко, но си имах пъпки. в 1 момент почнах мн да дебелея, станах 57-58 кила при все, че ядях основно плодове зеленчуци и сирене. и тръгнах по доктори. 1во ми правиха скенер на хипофизата, защото имало няква връзка с поликистозите, после трябваше да се изключат всякакви хормонални disorders, за да са сигурни, че е поликистоза. гинеколога и ендокринолога работеха заедно по случая. значи, други типични, но не задължителни симптоми са окосмяване на необичайни за жени места, по лецето напр, което аз нямах, но няма значение. една позната напр. е супер слаба, няма акне, има малко мустаци и... има и поликистоза. казаха ми лекарите, че е супер често срещано при жени родени през 70-те и 80-те години, можело да има няква връзка с чернобил али бали. ама единия лекар каза: който отркие причината, ще му присъдят нобелова награда за медицина.
пия диане 35 и сиофор (за регулиране на инсулиновите нива - пак има връзка) - с цел изчистване на кистите. последно преди месец бях на лекар, каза, че са изчезнали кистите, ама тъй като не целя забременяване в момента, да ги пия още няколко месеца ипосле минаваме само на сиофор-а. а ако искаш бебета, друг е въпроса, че след употреба на противозачатъчни забременяваш мн по-лесно (тва извадено от контекста на полистозата).

tina
11th August 2006, 22:32
Вярно е това,че не може с точност да се каже каква е всъщност причината за появата на кистите и моят гинеколог ми е казвал навремето,че има хиляди хипотези,но нищо не е доказано.Най-вероятно се касае за последици от Чернобил и факт е,че вече почти всяка трета или четвърта жена,родена през 80-те,има такъв проблем :roll: Знам,че е и възможно както от нищото са се появили тези кисти,така след определен период сами да си изчезнат и така на няколко пъти.Ако са проблем за жена,която иска да ражда,се прибягва до операция,но в момента ми обягва името.Май беше лапороскопия или нещо такова,но може и съвсем да съм заблудена как го нарече :? :) Както и да е,операцията е безкръвна,правили се само наколко дупки и с някакъв лазер се пукали самите кисти.За съжаление гинеколозите вече доста често прибягвали до този метод поради многото пациентки с този проблем.
А що се отнася до хормоналната терапия.....винаги има някакви последици :( В днешно време повечето лекари отричат Диането,затова се допитвайте ако се наложи и до специалист ендокринолог,а не само до гинеколозите,защото определено само този продукт знаят да предписват,въпреки,че не е най-добрият вариант.
Аз също съм имала кисти преди време,но както си се появиха така и изчезнаха и слава богу не ми създадоха проблем.Това,че ме натъпкаха с Диане и че не ми понесе е отделен въпрос.Лепнаха ми даже някакви измислени диагнози,че съм развивала диабет,но като спрях хормоните и ми се изчисти организма,ония "специалистчета" замлъкнаха и си се оправих,да чукнем на дърво :P :D Та така с мен станаха нещата преди години.
Тогава и разбрах колко са много жените и момичетата,които са на същия хал.Най-интересното при една моя приятелка беше,че имаше същите разправии по доктори по същите причини,тъпкаха я с какво ли не,правиха какви ли не изследвания и...мензис никакъв.Не знам колко време,но сигурно година и нещо я влачиха тези проблеми,но тогава се запозна със сегашния си годеник и ми каза,че чувствително зачестила секса и хормоните се оправили :P Така че,мацки,намерете по-бързо някоя жертва,че кой знае....и при вас може да подейства.Ама това сериозно се е случило,не се шегувам.
Преди време откриха и на братовчедка ми проблеми с тези хормони.Писах по този въпрос в Здраве и Красота,става дума за завишени стойности на тестостерона.Много моля ако някой е запознат с това или да намери темата във форума и да види какво съм описала,или да сподели опит направо тук в тази тема.

cranberry
11th August 2006, 23:03
на мен тестостерона ми беше съвсем в границите. висок ми беше пролактина - затова беше и скенера на хипофизата

ve6tica
12th August 2006, 20:55
От всички доктори,които обиколих във връзка с хормоналния проблем и поликистозни яйчници,един не пропусна да спомене,да обърна внимание на редовния и здрав секс......,дали ако беше толкова лесно лечението :wink: , този проблем щеше да е с такава разпространеност......... :?: