PDA

View Full Version : Диета за стопяване мазнините на корема


sinia_feq
19th July 2006, 12:34
Някой ще ми препоръча ли някаква диета,с която да стопя мазнините на корема?!?!-не понасям триетажния си корем!!! :shock: :cry:
На плодове ли трябва д наблегна...знам,че трябва да не пия газирано....,моля препоръчайте ми нещо!!! :roll: :(

грамофон
19th July 2006, 13:25
препоръчвам ти спортуване бягане плуване каране на колело само с диета ще мине доста време докато изгориш тази мазнина иначе плодове и зеленчуци през деня яж а сутрин овесени ядки с кисело мляко или варени яйца само бялото с препечени филийки но 1-2 бр от ръжен хляб успех

jito7
19th July 2006, 13:32
грамофон, "бялото" на яйцето се казва белтък...

cranberry
19th July 2006, 13:46
може да минеш и без филийките, вместо тях малко пилешко без кожа на скара или печено, риба - нетлъста на скара. плодовете до към 4 следобяд

elaiza
19th July 2006, 14:26
1. Занимавай се с Пилатес, при тази гимнастика, голяма част от упражненията са съсредоточени върху корема и разтягат мъскулите.
2.Намали солта ,захарта, мазните храни и подправките, спри да дъвчеш дъвки (ако го правиш).
3.Не пий вода по време на хранене, и ако пушиш не го прави преди и след ядене , никотина блокира отделянето на стом. сок.
Дано не звуча като някоя даскалка :oops:

cranberry
19th July 2006, 14:40
тва за пушенето не го знаех
и като блокира стомашните сокове какво се случва?

summer_68
19th July 2006, 14:47
храната по бавно се разгражда може да се получи и подуване

elaiza
19th July 2006, 14:52
Ми той участва в смилането на храната,ако отделянето му е намалено храносмилането и съответно усвояването на храната се забавят, приемането на течности пък го разрежда и пак стигаме до горния вариант, дано няма лекар във форума, че ще му стане забавно от начина по който обяснявам, но мед. термини хич не ги помня :P

TiNki
19th July 2006, 16:16
a някой ще ми обясни ли защо не трябва да се дъвче дъвка?каква е връзката?
аз всеки ден си дъвча дъвка защото и това ме притесни? :roll:
съжелявам за невежието :)))

elaiza
19th July 2006, 16:37
Увеличава се слюноотделянето, и се поглъща голямо количество въздух, който подува стомаха. :1224:

грамофон
19th July 2006, 18:39
филийки и трябва за въглехидрати да ги смесва с протеини за да не качва кръвната захар и да получава мазнини. иначе само протеини да яде пак става но месото каквото и да го правиш винаги ще си съдържа мазнина а над 300мг холестерол е опасно да се яде
единственото което съдържа тотално малко мазнина са пилешките гърди 1 г мазнина.
а за бялото на яйцето:))) знам как се казва така го казвам защото повечето хора се бъркат белтък=протеин иначе яйчният белтък се нарича овалбумин или както повечето хора го знаят албумин.

cranberry
19th July 2006, 19:04
за сваляне на коремче да се яде хляб? тва л иимаш оредвид под филийки?

jito7
20th July 2006, 09:41
....
а за бялото на яйцето:))) знам как се казва така го казвам защото повечето хора се бъркат белтък=протеин иначе яйчният белтък се нарича овалбумин или както повечето хора го знаят албумин.
извинявай, но ми направи впечатление на много места, че пишеш винаги "бялото на яйцето"..:)

Pyretta Blaze
20th July 2006, 09:52
Доколкото знам, вредата на дъвченето на дъвка е отречена вече! 8)

elaiza
20th July 2006, 11:14
Доколкото знам, вредата на дъвченето на дъвка е отречена вече! 8)
A след като вредата е отречена, би ли ми казала каква е ползата? :1237:

грамофон
20th July 2006, 11:56
филикий за фибри нужни при отлсабване 100г ръжен хляб- 5 г фибри, нужните на ден са 15-20г . ръженият хляб съдържа доста по малко скорбяла(нишесте)35% от пшеничният 75% и спокоино може да се консумира по 2-3 филийки на ден- горе долу 200-250 ккал от филийките.
освен това тези филийки са доста важни не само за фибрите но и за желязото което е нужно за организма , защото при липса на желязо 100% анемия(2/3 от желязото влиза в състава на хемобоглобина който транспортира кислорода в кръвта)

грамофон
20th July 2006, 11:58
дъвченето на дъвка залъгва стомаха , в пълна промяна ако някои го гледа съм попадал на това.
там дъвченето на дъвка е с цел докато готвиш да не хапваш от продуктите

Pyretta Blaze
20th July 2006, 12:00
A след като вредата е отречена, би ли ми казала каква е ползата? :1237:
Не съм твърдяла, че има полза :1202:
Просто няма нужда да паникъосваш хората, които обичат да дъвчат дъвки... а те никак не са малко :1213:

грамофон
20th July 2006, 12:14
:)))))) дъвченето на дъвка е полезно за развиване на лицевите мускули :))))))които иска захапка 1 тон да дъв4е:)))))

liophy
20th July 2006, 12:18
Дъвченето стимулира отделянето на стомашен сок. Ако дъвченето на дъвка на гладно се превърне в постоянен навик се увеличава вероятността да хванеш гастрит или язва. Дори и да не се стигне до там - ще изгладняваш по-бързо, което за хората на диета не е много добре.

cranberry
20th July 2006, 12:44
а все пак вярно ли е, че подува стомаха дъвченето на дъвка?

marlene
20th July 2006, 13:53
Ако дъвчиш и пропускаш яденета, да, подува се. Поне при мен.

cranberry
20th July 2006, 14:03
ами не, не пропускам, гледам редовно да си хапвам по мъничко. не съм забелязала точно от дъвка пък да се издувам :oops:

elaiza
20th July 2006, 14:43
A след като вредата е отречена, би ли ми казала каква е ползата? :1237:
Не съм твърдяла, че има полза :1202:
Просто няма нужда да паникъосваш хората, които обичат да дъвчат дъвки... а те никак не са малко :1213:
Sorry ако съм паникъосала някой, всъщност думичката "паникъосала" ми звучи леко казано, силно преувеличена, но за да те успокоя се поразрових и намерих и някой полезни свойства на дъвката,а именно:никотиновите дъвки помагат при отказа на цигари, ксилитола в някой дъвки е полезен тъй като предотвратява развитието на кариеса, дори има поне според Google :1232: дъвки предпазващи от рак Разбира се, всичко трябва да става в разумни граници тъй като постоянното прехвърляне из устата дори на най-неутралната по химичен състав дъвка води до усилено отделяне на стомашен сок. Причината е, че секретиращите го жлези погрешно приемат дъвката за храна и подготвят смилането й. А стомашният сок, който върши тази работа, е силно киселинен и дразни лигавицата на стомаха, което може да доведе до образуването на язва. :1206:

mili4uk
21st July 2006, 10:03
Някой ще ми препоръча ли някаква диета,с която да стопя мазнините на корема?!?!-не понасям триетажния си корем!!! :shock: :cry:
На плодове ли трябва д наблегна...знам,че трябва да не пия газирано....,моля препоръчайте ми нещо!!! :roll: :(

това което аз мога да препоръчам е на първо място да отидеш на диетолог (най-успешния, бърз и качествен подход) ... там ще ти задат куп въпроси, ще те прегледат и могат най-точно да кажат коя схема и какава диета да спазваш за максимален резултат

това което аз мога пък да ти препоръчам :

яж стриктно(за да обърнеш метаболизма) 4 пъти на ден само белтъци и въглехидрати ( и то в малки порции) от около 150 - 200 гр. на ядене

(можеш да комбинираш всичко... но на ядене от 1 - до 150 гр.
2 - до 200 гр.
1: бялото на яйцето :) белтъка само, пилешки и пуешки гърди, риба тон , бяла риба и т.н.)
2. кафяв ориз, дългозърнест ориз
3. Зеле, чушки, гъби, зелен боб, чесън, краставици, грах, тиквички, маруля, домати, репички
4. Грейпфрут, маилини, ягоди, капини, боворинки

ПИЕШ КОЛКОТО МОЖЕШ ПОВЕЧЕ ВОДА и ЗАБРАВЯШ ТОТАЛНО ЗА СОЛ

АБСОЛЮТНО ЗАБРАВЯШ И ЗА :
за всякакъв вид мазнини, животиснка мас, масла, ядки, сирена и кашкавал, сладолед, мялко, сметана, течни мазнини(олио, зехтин), алкохол, винен оцет, хляб, спагети, пици, баници, нищо от тесто

Хубаво е да пиеш само вода, фреш от грейпфрут, всякакви чайове :)
сокове, газирано, и такива който съдържат захар.... забравяш ;)

ако има нещо неясно питай

ПС. НАЙ-ВАЖНОТО - КАРДИО ТРЕНИРОВКИТЕ.... тичане, плуване и т.н трябва да станат поне през ден

sinia_feq
21st July 2006, 19:16
мнооооого благодаря на всички :wink:

TedyK
22nd July 2006, 23:23
Не се заблуждавай. Няма такава диета, която да ти стопи точно подкожните мазнини на корема.
Правило 1: там където си имаме най много мазнини, там те се топят най трудно. При жените това на корема и горната вътрешна част на краката (май ще е добре да видя точно как се нарича тази част 
Започваш да ходиш да спортуваш минимум 3 пъти в седмицата. Ако го направиш през ден е най-добре. Като гледаш първите 21 дни да не нарушаваш цикличността. Защо ли? Защото са необходими толкова дни за изграждане на нов навик. След като го изградиш вече тялото ти ще си изисква ходенето на зала.
Най добрия вариант е да правиш сутрин кардиото по 30 мин. на гладно.
Към 17 ч. да си правиш тренировките за ръце, корем, гръб, крака по програмта изготвена ти от личния ти фитнес треньор. Един личен треньор преди да ти направи програмата винаги иска да знае килограмите ти, височината, колко често можеш да тренираш, кръвното ти налягане в спокойно състояние (това обикновено го следят в началото преди всяка тренировка) след това се следи всяка седмица.
Ако имаш възможност отиди и на диетолог за да ти препоръча какво да ядеш и какво не. Не конкретизирай самичка диетата си. Диетологът се нуждае от същата информация.
Искат да знаят дали си боледувала от нещо, имаш ли операции и всякакви неща. Така, че кой какво ти казва във форума като никаква сол, никакво мляко, никаква захар е по скоро общо приета тенденция. Ама ти познаваш най добре себе си.
Хайде успех - активния спорт и правилното хранене вървят заедно.

Vangelia
23rd September 2006, 14:02
Тук прочетох нещо за пушенето,защо след като пречи на разграждането,като спреш да пушиш-пълнееш,на какво се дължи и има ли начин да не се случи,аз например пуша много,и много ме притеснява мисълта,че ако спра,ще напълнея,ако това,което сте написали е вярно как така се пълнее,а не се отслабва след спирането на цигарите?

apoklistika
23rd September 2006, 14:15
Пълнееш,защото всичко е в главата-автоматично почваш да ядеш повече.Ако си контролираш яденето,няма да качиш нито грам.
А цигарите пречат на топенето на мазнини в този смисъл,че влошават кръвообръщението,а както знаем,особено за зоните с целулит,трябва да засилим циркулацията на кръвта,за да започнем да сваляме(не само това де,ама това е конкретно за цигарите :wink: )

Vangelia
24th September 2006, 11:00
Мда,разбирам,значи трябва да се захващам сериозно с отказването им.

леля мичИ
24th September 2006, 11:08
Ако не ядеш прекалено много, няма да напълнееш след като откажеш цигарите . Знам го от личен опит, до преди 8 месеца "дънех" по 2 кутии, че и отгоре....,спрях и за щастие не напълнях :wink:
Всъщност имах едни 3-4 килца отгоре, но те по- скоро ми се лепнаха след новогодишна ваканция в Турция... :wink:

cranberry
24th September 2006, 13:19
как ги спря???

TedyK
24th September 2006, 14:38
вързала ги е с въже за някой дърво. аз никога не съм пушила обаче знам какво е когато реша да не ям шоколад. мозъка ми само за това мисли и ме дразни. предполагам с цигарите е също. обаче имам познати които палят цигара ей така на 5-6 дни веднъж ако са в компания.

леля мичИ
24th September 2006, 19:13
как ги спря???
Точно на теб съм ти казвала- с книга :wink:

cranberry
24th September 2006, 19:15
а, да, сещам се, ама си сменила аватара, пък никове не помня, сори

elenamh
9th November 2006, 14:33
Някой ще ми препоръча ли някаква диета,с която да стопя мазнините на корема?!?!-не понасям триетажния си корем!!! :shock: :cry:
На плодове ли трябва д наблегна...знам,че трябва да не пия газирано....,моля препоръчайте ми нещо!!! :roll: :(


НЯМА диета която специално да топи мазнините на корема, или на което и да е друго място. ако някоя диета или продукт твърди че ще ви помогне да свалите мазнини на само определено място, то ТЕ ЛЪЖАТ!

TedyK
9th November 2006, 19:18
[quote=sinia_feq].... някаква диета,с която да стопя мазнините на корема?!?!-...

ихаааа който открие подобна диета веднага да я патентова защото аз ще го направя вместо него.

L00n
9th November 2006, 20:59
диета + кардио = 100%-тов ефект....

cranberry
9th November 2006, 21:40
диета + кардио = 100%-тов ефект....
глупости
само с кардио губиш по4ти толкова ММ колкото и мазнини. бях така 2 месеца, видимо свалих на обиколки, оба4е мазни4кото по корема остана. трябва и с тежести да се тренира 2-3 пъти седми4но цялото тяло

TedyK
10th November 2006, 10:01
диета + кардио = 100%-тов ефект....
глупости
само с кардио губиш по4ти толкова ММ колкото и мазнини. бях така 2 месеца, видимо свалих на обиколки, оба4е мазни4кото по корема остана. трябва и с тежести да се тренира 2-3 пъти седми4но цялото тяло

sega пак ще те нападнат :lol: мирувай си и пази тайните за себе си. то всеки влязал чете последното мнение и се изказва. веднага можеш да хванеш как не е четена темата.

cranberry
10th November 2006, 11:19
ми естествено, 4е пове4ето 4етат само накрая кво се слу4ва. абе трябва да си трайкам верно, шото като пиша так амалко по-рязко, то е с цел да влея малко полезен акъл, а те девойките хем питат, ти им отговаряш и те пак - не, та, не - нестле фитнес било уникално полезна храна, абе луда работа

cranberry
10th November 2006, 12:30
идеята е, 4е е адски не здравословно, виж само колко Е-та са написани на етикета, представи си колко има в действителност

Петко К
10th November 2006, 14:53
Аз съм на м на 23, спортувам по един час всеки Божи Ден, ям 1 път на ден предимно ядки, мюсли.


Като начало почни да ядеш 4 - 5 пъти на ден, и то месо, яйца и други предимно белтъчни храни, а не мюслита.
Не знам какво спортуваш, но с този твой режим няма да прокопсаш дълго.

verita
10th November 2006, 15:19
Дамм, моят проблем е същия.. По принцип съм слаба и стрoйна, но тези дръжки около корема.... :evil: И забелязох, че когато се храня редовно (и тренирам, естествено) паласките започват да ми се поприбират. А ти наистина вземи да ядеш и не се замовманиачавай, че да не си докараш някоя язва на стомаха...

All_MUSCLES
10th November 2006, 17:23
Петко братле ти мноу ли си стегнат? Аре вместо да ме хулиш по форумите сподели успешна стратегия за плосък корем.

Казвам стратегия, щот преси права, 400 на ден но корема си остава разплут и това е.

Петко К
10th November 2006, 18:18
Петко братле ти мноу ли си стегнат? Аре вместо да ме хулиш по форумите сподели успешна стратегия за плосък корем.

Казвам стратегия, щот преси права, 400 на ден но корема си остава разплут и това е.

Да, стегнат съм, не се оплаквам :lol: .
Не те хуля, опитвам се да ти помогна. По - горе ти написах първите стъпки към успешната стратегия. Не знам дали си струва да ти обяснявам, като ми държиш такъв тон, но айде.
Накратко - яж минимум 4-5 пъти дневно, наблягай на месо и яйца, може и млечни продукти, ядки. Зеленчуци задължително. Забрави за мюслитата и другите прости въглехидрати. Следи си калориите, трябва да си на лек отрицателен баланс.
Спри да правиш по 400 коремни преси дневно, това е чиста загуба на време, корем не се сваля с преси. То че пресите натоварват всичко друго, но не и корема, това е друг въпрос.
Тренирай с тежести във фитнеса, всички мускули. Колкото по - тежкко е едно упражнение, толкова е по - ефективно. Корема също го тренирай с тежести, има много тежки и ефективни упражнения за него. Коремните преси на пода или на права пейка НЕ спадат към тях. Прави максимум 10 - 12 повторения, ако искаш да имаш плочки.
За повече подробности прочети някои и друг сайт и форум на тази тема, информация има много и навсякъде, потруди се, наготово нищо не става. Дал съм ти стратегия, нататък се оправяй сам.

BiathlonGirl
10th November 2006, 18:50
Вие да го видите Петко... Не знам дали е пускал снимка тук, ама аз съм го виждала в един друг форум и... абе, хвърлила съм му око (даже 2 :lol: )
Тъй че, бих го послушала. :D (преди да го "хуля по форуми")

Yansi
10th November 2006, 18:55
Вие да го видите Петко... Не знам дали е пускал снимка тук, ама аз съм го виждала в един друг форум и... абе, хвърлила съм му око (даже 2 :lol: )
Тъй че, бих го послушала. :D (преди да го "хуля по форуми")
Ми не сме го виждали, поне аз не съм де :roll:
Айде Петко К пусни някоя и друга снимка, та и ние да ти хвърлим око :wink: :lol:

пп.видех го...

Mena
10th November 2006, 22:07
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=29763&highlight=#29763
мога само да се възхитя на волята и постоянството на Петко К,точно в този форум беше пуснал свои снимки

jedira
11th November 2006, 08:42
Браво Петко,дай боже всекиму такива успехи в борбата със себе си :1203:

blagovest
12th November 2006, 18:02
Ето ме като преди:
http://images12.snimka.bg/001520255.jpg
http://images12.snimka.bg/001520253.jpg
Ето и сега:
http://images09.snimka.bg/001092182.jpg
http://images09.snimka.bg/001092183.jpg
:roll:


П.П Съжалявам ,че ги качих и в другата тема но много късно видях че са качени... :oops:

BiathlonGirl
12th November 2006, 18:49
А не мислиш ли, че някъде по средата ще си най-добре? Малко хилав ми се виждаш, нали знаеш, че крайностите не са полезни в нищо... :D

blagovest
12th November 2006, 18:55
А не мислиш ли, че някъде по средата ще си най-добре? Малко хилав ми се виждаш, нали знаеш, че крайностите не са полезни в нищо... :D

Ами не си първия човек който ми го казваш... :oops:
Аз се чувствам добре... :)

TedyK
13th November 2006, 12:09
ХАЙДЕ ВСИЧКИ СТЕ ПРЕКРАСНИ Не мога да си изкривя душата.

jedira
13th November 2006, 16:15
Благовест,чета редовно твои мнения във форума и уважавам мнението ти навсякъде подхождаш с разбиране и не се заяждаш с незнанието и грешките на другите.За първи път обаче виждам твои снимки(като не броим аватара,малко не се вижда),а точно на снимки "преди" и"сега"се вижда ясно какво сме постигнали.Браво от мен :1207:

Devil_wears_Prada
13th November 2006, 18:13
Всички прекаляваме понякога,от 1 път няма да се освиниш :lol: Така,че придържай си се към режима:)

TedyK
13th November 2006, 18:47
Не бях ял два дена обаче mother кат почна да готви.....
... :cry:

aaa този твой аватар.... само ме стряска. хапвай си... на теб е позволено заради аватарчето :roll:

blagovest
13th November 2006, 19:03
Благовест,чета редовно твои мнения във форума и уважавам мнението ти навсякъде подхождаш с разбиране и не се заяждаш с незнанието и грешките на другите.За първи път обаче виждам твои снимки(като не броим аватара,малко не се вижда),а точно на снимки "преди" и"сега"се вижда ясно какво сме постигнали.Браво от мен :1207:

Мерси много!
Ти си страхотен човек :)

Yansi
13th November 2006, 19:17
blagovest, аз също те поздравявам за резултатите които си постигнал :1203: След като си успял на твойта възраст да постигнеш това аз смятам ,че няма да ти е никакъв проблем да постигнеш и златната среда ,за която всички ти говорят :)Важни са желанието и волята ,а очевадно ти ги имаш :D

blagovest
13th November 2006, 20:10
blagovest, аз също те поздравявам за резултатите които си постигнал :1203: След като си успял на твойта възраст да постигнеш това аз смятам ,че няма да ти е никакъв проблем да постигнеш и златната среда ,за която всички ти говорят :)Важни са желанието и волята ,а очевадно ти ги имаш :D

Мерси много!
Незнам какво бих правил без вас... :roll:
А какво имаш предвит със златната среда...
Аз не искам да дебелея... :roll:

cranberry
13th November 2006, 20:17
опитах от всичко и да не я обидя жената....
:cry:

добро оправдание

Yansi
13th November 2006, 20:27
А какво имаш предвит със златната среда...
Аз не искам да дебелея... :roll:
Не да надебеляваш :D имам в предвид да позаякнеш малко ако искаш разбира се :D


А не мислиш ли, че някъде по средата ще си най-добре? Малко хилав ми се виждаш, нали знаеш, че крайностите не са полезни в нищо... :D

Ами не си първия човек който ми го казваш... :oops:
Аз се чувствам добре... :)

Oт тук ми дойде това за златната среда :)

blagovest
13th November 2006, 20:42
А какво имаш предвит със златната среда...
Аз не искам да дебелея... :roll:
Не да надебеляваш :D имам в предвид да позаякнеш малко ако искаш разбира се :D


А не мислиш ли, че някъде по средата ще си най-добре? Малко хилав ми се виждаш, нали знаеш, че крайностите не са полезни в нищо... :D

Ами не си първия човек който ми го казваш... :oops:
Аз се чувствам добре... :)

Oт тук ми дойде това за златната среда :)
И аз мисля,че трябва да заякна...мерси!

TedyK
14th November 2006, 08:12
И аз мисля,че трябва да заякна...мерси!

ще заякнеш. живота е пред теб. важно е желаннието. момичетата харесват ли те повече сега?

blagovest
14th November 2006, 09:13
И аз мисля,че трябва да заякна...мерси!

ще заякнеш. живота е пред теб. важно е желаннието. момичетата харесват ли те повече сега?

Ами мисля,че да...
А може би и аз съм с малко по-високо самочувствие... :roll:

Петко К
21st November 2006, 13:51
... абе, хвърлила съм му око (даже 2 :lol: )

:lol:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=29763&highlight=#29763
мога само да се възхитя на волята и постоянството на Петко К,точно в този форум беше пуснал свои снимки
Браво Петко,дай боже всекиму такива успехи в борбата със себе си :1203:
Мерси, не е толкова трудно, трябва само малко желание ;)

Няма диета за мене разберете.

Да бе, няма!
Да беше прочел какво съм ти написал.

Аз не искам да дебелея... :roll:
Ти си в другата крайност, някое килце добре ще ти дойде.


И аз мисля,че трябва да заякна...мерси!
Не би бил зле :wink:

gin100nic
21st November 2006, 14:15
Не бях ял два дена обаче mother кат почна да готви.....
... :cry:

aaa този твой аватар.... само ме стряска. хапвай си... на теб е позволено заради аватарчето :roll:
Аз пък чак сърцебиене получавам :2017:

TedyK
21st November 2006, 14:51
Не бях ял два дена обаче mother кат почна да готви.....
... :cry:
aaa този твой аватар.... само ме стряска. хапвай си... на теб е позволено заради аватарчето :roll:
Аз пък чак сърцебиене получавам :2017:

сърцеблъскането започва всяка вечер в 20:00ч. мазохистично при това. после и с новия сезон паралелно, абе луда работа.

krisi_pat
10th June 2007, 19:36
ей хора и аз не си харесвам корема и паласките въобще и искам да го смъкна..корема като го гледаш отпред изглежда горе-долу ок..ама отстрани :( ето снимки - http://photos-fotos.hit.bg/kore.jpg и http://photos-fotos.hit.bg/kore2.jpg

тренирам 6 пъти в седмицата по 2 часа волейбол..поняко кросчета..не ям много сладко и не ям след 20 часа.. и хляб ям много рядко..дали може коремът ми да е такъв щото не ям 4,5 пъти на ден по малко,а 3 пъти по повече? и на ден пия по най-много 1л течности?

Nezinka
10th June 2007, 19:49
най-много или най-малко, трябва да пиеш минимум литър и половина вода.
ето ти упражнения за страничен коремен мускул:
http://www.shapefit.com/abs-exercises-air-bike.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-alternate-heel-touchers.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-barbell-side-bends.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-oblique-crunches.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-dumbbell-side-bends.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-plate-twists.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-seated-barbell-twists.html
http://www.shapefit.com/abs-exercises-side-jackknifes.html

Избери си няколко и ги прави редовно-ефект поне при мен има, въпреки че има още многоо да се работи по въпроса.

chocolate
14th July 2007, 14:30
Къде мога да намеря матерялли за разделно хранене, не мога да спазвам диети....търсих в интернрт, но няма по-подробни...

christi
17th July 2007, 12:15
Прочетох на тази тема нещо много интересно и простичко в Iron Man- най- голямото списание за бодибилдинг и фитнес. Те препоръчват:

1. Намаляване на въглехидратите (но не пълно отказване от тях)

2. Увеличаване на протеините

3. Увеличаване на движението (поне 1 час ходене на ден)

Опитах го за няколко седмици и... се получи.

Апостол Апостолов