PDA

View Full Version : Зайо Байо


megs
24th July 2006, 15:43
Здравейте, какво мислите за Зайо Байо - знам че не е от най-здравословната храна, но е много малко калории и на нея пише че се препоръчва при здравословно хранене - съдържа царевично брашно и сол. Става ли за хапване? :roll:

bimbi
24th July 2006, 15:53
кво е тва?

megs
24th July 2006, 15:56
кво е тва?

От сорта на зрънчо, пшенични пръчици

denissse
24th July 2006, 16:36
ох, и аз отдавна си задавам този въпрос и аз го обожавам

pyceHka
24th July 2006, 17:29
хич не е здравословно според мен :roll:

TiNki
24th July 2006, 20:21
Лапаш нещо гълтъш нищо и после пак си гладен..кое му е здравословното :roll: :wink:

karine
25th July 2006, 07:51
А пък мен много пъти ме е спасявало да не умра от глад и ме засища, аз съм доволна 8)

Gavr1
25th July 2006, 08:43
обощавам го и си го ям най-гедовно :wink:

amazing_girl
30th July 2006, 22:56
хаха
тва е готино,но сега научавам,че е здравословно
иначе доста си го уважавам Зай Байо :D :D :D

Olimpia
31st July 2006, 10:19
има доста калории - вижте отзад, но е вкусно! само където ставаш в накакви дребни мъхчета :)

megs
31st July 2006, 10:41
има доста калории - вижте отзад, но е вкусно! само където ставаш в накакви дребни мъхчета :)


Едно пакетче е 175 калории - не мисля, че са много

Reminder
3rd August 2006, 07:46
Здравейте, какво мислите за Зайо Байо - знам че не е от най-здравословната храна, но е много малко калории и на нея пише че се препоръчва при здравословно хранене - съдържа царевично брашно и сол. Става ли за хапване? :roll:
Може би едно от най вредните неща, което се продава катро храна.
Направено от долнопробно брашно и хидрогенирани мазнини.

cranberry
3rd August 2006, 08:15
И едно от най-гнусните

pyceHka
3rd August 2006, 08:19
И едно от най-гнусните

е тук вече е въпрос на мнение :roll:

verita
3rd August 2006, 08:31
И едно от най-гнуснитеХаха, тъкмо щях да пиша "Но едно от най-вкусните" :lol:

cranberry
3rd August 2006, 08:35
хаха
ми на мен ми миришат мн на гадно. помните ли имаше на времето едни царевични пръчици и сички в малкото училище умираха да ги ядат през междучасията и после смърдеше на повръщано в класните стаи :x ужас
та тоя зайо байо е същия. иначе в бедните студентски години и аз съм го хрупала като мезе за водките :lol: :oops:

megs
3rd August 2006, 11:41
Знам, че не е най-добрия избор, но докато съм на работа нямам много варианти за хапване на крак и си мислех, че това не е чак токлова лош избор, другия вариант е примерно Bake Rose, ама ...... дайте идеи за неща, които могат да се хапват в офис на крак :roll:

cranberry
3rd August 2006, 12:03
има адски много варианти - кисели млека (избягвай плодови), айрян, моркови, краставици, сурови чушки, варени яйца, плодове (до около обяд) - ябълки, праскови, сливи, круши; ако щеш 1-2 филийки бонус - зависи какво обичаш да ядеш и какво целиш с начина си на хранене. може от тия бисквитки HOGARENAS - имаше няква тема наскоро за тях, ама са доста калорични.
вярно е, че това е обвързано с влачене на "манджи" на работа, ама пак си зависи кво е готов човек да направи. на мен ми се смеят като си помъкна кутиите, ама вече не ми дреме.
а и обикновено има такова нещо, наречено обедна почивка (е, някои имат, аз напоследък нямам) - хапвай тогава салатка - ама не от ония огромните по 1 кило в уго, които са наблъскани с всякакви сосове и мазни сирена и макарони и майонези и т.н. ами примерно шопска/селска/гръцка с чисто пилешко/пуешко/нетлъста риба на скара или печени...

cranberry
3rd August 2006, 13:32
П.С.
сурови ядки всички, за които се сетиш, ама с тях внимателно, че са мн калорични. за смтка на това пък засищат.
някой ми беше казал, че макс допустимо бадеми е добре да са 10тина БРОЯ, което лично аз нямам идея колко грама прави

estrella
3rd August 2006, 15:16
Зайо Байо е пълно с нищо. Калориите му били малко. Ама то не се гледа само калории, хора. Пържено брашно е това. На теб как ти звучи?

cranberry
3rd August 2006, 15:30
зле

Reminder
3rd August 2006, 22:51
Знам, че не е най-добрия избор, но докато съм на работа нямам много варианти за хапване на крак и си мислех, че това не е чак токлова лош избор, другия вариант е примерно Bake Rose, ама ...... дайте идеи за неща, които могат да се хапват в офис на крак :roll:
Парче кашкавал или/и сух колбас.

jito7
4th August 2006, 11:51
П.С.
сурови ядки всички, за които се сетиш, ама с тях внимателно, че са мн калорични. за смтка на това пък засищат.
някой ми беше казал, че макс допустимо бадеми е добре да са 10тина БРОЯ, което лично аз нямам идея колко грама прави
10-на БРОЯ !!! :shock: :shock:
и аз какво си въобразявам - че се храня здравословно, като си купувам ядки за през работния ден..по 100 гр..ям ги цял следобед или малко на обяд и малко към 16-17 ч. ...ама явно са много :( е, няма оправия, най-добре с празен стомах!!!

cranberry
4th August 2006, 13:01
не те знам, ти си преценяваш, ама аз ако изяждам 100 грама бадеми - тва са ми половината от калориите за деня, даже повече от половината

verita
4th August 2006, 13:44
Абе, хора, защо не ядете/пиете мека когато сте гладни. Аз в офиса всеки ден си нося My Day или Activia.. Вярно, че не са най-нискокалоричните неща, но засищат учудващо много, а и действат добре на стомаха. Сега тъкмо гледам етикета на Activia за пиене - 35kcal/100gr. Поне няма да си докарате някой гастрит/колит, а и чувството за ситост...знаете колко е ценно :P

cranberry
4th August 2006, 14:17
неми харесва тая активия за пиене, освен това има доста въглехидрати

чичо
6th August 2006, 17:57
A да не говориме тва зайо байо каква среда за развитие на кариес е!И колко хубаво лепка по зъбките :?

lori
8th August 2006, 12:11
Ей, докторе, пак се изказваш за зъби! :lol: :lol: Те зъбките се развалят от много неща, едва ли един пакет Заек им е такъв проблем. Аз си хапвам всякакви такива царевични пръчки, снаксове, пуканки, чипсове и други глупости. Изобщо не ми пука какви калории има в тях. Вярно е че са боклуци, ама са ми вкусни. Нямам представа как издържате да пазите диети, да броите калории, изобщо така да се тормозите, освен ако не страдате от наднормено тегло. :shock: И отгоре на това зъбите са ми супер здрави. Естествено не пропускам да посещавам зъболекаря. :lol: Чак пък да се тормозя да един пакет зайо байо... Е това не може да стане по никакъв начин. :lol:

liophy
8th August 2006, 12:24
Всеки сам избира какви хранителни навици да има. Що се отнася до зъбите - някои имат по-здрави и устойчиви зъби, други по-малко...

Но е факт, че масово хората не обръщат внимание на последствията от храненето. А последствията освен за фигурата са и за зъбите.

Този форум е именно за това - да се осведомяваме, да си припомняме, да си обръщаме внимание на интересни факти...

Вместо да правиш забележка на доктора, че е дал компетентно мнение - по-добре му благодари, а след това сама си прецени какво да ядеш.

lori
8th August 2006, 13:02
Не беше забележка. Сори, ако така е прозвучало. Просто се пошегувах. :D Аз обикновено не се бъркам в теми, които не ме интересуват или където нямам нещо съществено или поне интересно за казване или за питане, но това с този зайо байо ми стана смешно. Едва ли Явор го е приел лошо. :D :lol: Той си знае, че го харесваме и уважаваме.

чичо
8th August 2006, 14:12
И аз Ви харесвам и уважавам! :D
Незнам,ама на мене такива неща ми застават между зъбите и откачам..редички са ми и затва :lol:
Солети,чипсове,пуканки и тем подобни..избягвам ги и щото са голяма зараза,а и са мазни.. :roll:

apoklistika
8th August 2006, 14:19
Ми моите не са редички уж,ама пак ми залепват за зъбите подобни неща и чувството е отвратително....все едно не съм си мила зъбите,откачам.Само за това ги намразих,а и по-добре,защото наистина са доста мазнички.

Chujdata
8th August 2006, 14:20
Ами като ти залепват по зъбите, както и на мен , нали имаш тиксо в офиса :lol:

elaiza
8th August 2006, 14:24
A да не говориме тва зайо байо каква среда за развитие на кариес е!И колко хубаво лепка по зъбките :?
Много вярно казано, в устата това нещо се превръща в каша и се лепка за зъбите,само като си го представя и ми става гадно :1246:

lori
8th August 2006, 14:28
Много по-гадна каша по зъбите се получава от едни снаксове с вкус на сирене и/или кашкавал. :lol: Лото или Джъмбо се казват. А как миришат на мръсни чорапи само! Ама много ги ям пустите боклуци. :lol:
А какво значи "редички"? :D

чичо
8th August 2006, 14:41
Aми имам малки зъбки ,за челюстите си...А и са ми с 6 броя по-малко(демек 26 ,а не 32) и затова.... :roll: А имам и диастема(разстояние между централните резци) :1242:

TedyK
12th August 2006, 14:42
Е то при теб вече си е професионално изкривяване.
А сега след като хората си обичат да си хапват Зайко Байко, след това ти ще имаш повече клиенти.
:lol:

Emily
17th August 2006, 12:33
Знам, че не е най-добрия избор, но докато съм на работа нямам много варианти за хапване на крак и си мислех, че това не е чак токлова лош избор, другия вариант е примерно Bake Rose, ама ...... дайте идеи за неща, които могат да се хапват в офис на крак :roll:

Всякакви плодове могат да се хапват в офис на крак.
При нас напр. пушенето в офиса е забранено и затова пушачите ходят да пушат вън и какво излиза - те редовно излизат, а будалите да работят?
Затова обявих, че ще "пуша" круша и почнах и аз да излизам - и си ям ябълка, круша, или каквото има там според сезона.
По-здравословно е да си направиш сандвич от черен хляб с малко масълце и да го изядеш с домат или краставица, отколкото разни зайобайовци и подобни.
Да ти кажа колегите отначало гледат странно, после почват да се възхищават на волята, после още някой почва да хрупа ябълки и да си носи домати, щото като те гледа, му се е дояло и после вече на никого не му е странно. ;)

epika
17th August 2006, 16:35
абсолютно съм "за" идеята с носенето на дом.приготвени вкусотийки ;) и наистина хората около мен също започнаха да си носят я круши, я ябълки :)) иначе не знам дали сте обърнали внимание - в някои хранителни магазини вече има сандвичи с Бонус....вярно, че са с шунка и разни други неща, но пак са по-добър вариант от пица и дюнер :))

mikse
20th September 2006, 17:32
Набарзо и на "крак" здравословно хранене няма :D .Аз лично винаги съм предпочитала, ако имам възможност да изляза да хапна някаква течна храна - супа примерно, без хляб разбира се.А ако нянам възможност - хапвам салата или парчи кашкавал, някакво месо.

blagovest
20th September 2006, 19:51
Зайо Бйо не е пържен!
Току що говорих с производителите му!

cranberry
20th September 2006, 19:57
Зайо Бйо не е пържен!
Току що говорих с производителите му!

и кво от това? нещо полезно в него?

estrella
20th September 2006, 21:35
А от къде е мазнината, която ти остава по пръстите?

joy
20th September 2006, 22:22
Абе хора, и аз имам за сваляне 3-4 килограма, ама вие ме чудите - стандартни готвени ястия не ядете ли - мусаки, пиле с ориз, пълнени пиперки и вобще колко много традиционни и вкусня ястия има българската кухня? Не че не ви се възхищавам на волята, ама не ви ли се прияжда нещо такова?

TedyK
21st September 2006, 01:08
Абе хора, и аз имам за сваляне 3-4 килограма, ама вие ме чудите - стандартни готвени ястия не ядете ли - мусаки, пиле с ориз, пълнени пиперки и вобще колко много традиционни и вкусня ястия има българската кухня? Не че не ви се възхищавам на волята, ама не ви ли се прияжда нещо такова?

не, защото знам точно какво поглъщам и след това защо се чувствам по определен начин.

cranberry
21st September 2006, 10:07
Абе хора, и аз имам за сваляне 3-4 килограма, ама вие ме чудите - стандартни готвени ястия не ядете ли - мусаки, пиле с ориз, пълнени пиперки и вобще колко много традиционни и вкусня ястия има българската кухня? Не че не ви се възхищавам на волята, ама не ви ли се прияжда нещо такова?

:shock: :shock: :shock:
красотата изисква жертви
последните 3-4 кила са най-тежки
така де, при мен винаги са били толкова

blagovest
21st September 2006, 11:06
А от къде е мазнината, която ти остава по пръстите?

Наистина има растителна мазнина , но как точно се прави е фирмена тайна...
Но със сигурност не е пържено! :lol:

estrella
21st September 2006, 11:55
ДА бе, сигурно го пекат в едни големи тави с 4 пръста олио. Вярно е, че не е като пърженето в тигана, аха!

чичо
21st September 2006, 11:57
Зайо Бйо не е пържен!
Току що говорих с производителите му!
И сега какво..?Жруш на зайо-байовците ли??Ако ще да го правят от рециклирани зелени водорасли пак си е все същият боклук,лепящ се по всичко.. :shock:

Emmalfy
21st September 2006, 18:21
Мноооого гадно се лепи ,но пък особено тоя с лук е доста вкусен.
Не ви ли се е случвало да сдъвчете повечко пръчици и да ги задържите в устата.Става няква гадниста каша.... имам чувството че като я преглътна и ми се залепва право на коремчето ... и само тая мисъл е в състояние да ме накара Зайо Байо да не поглеждам в следващите 2 месеца :? ... Ама после пак ми се дохрупва :D

TedyK
21st September 2006, 21:56
...рециклирани зелени водорасли

аааа не така с водораслите. веднага да спомена за тях определено не остават никаква мазнина по пръстите когато ги ядеш.

Водорасли 1 (http://i68.photobucket.com/albums/i23/Grafinia-T/PIC017.jpg)
в пакетчето са пресовани като лентичка от целофан
Водорасли 2 (http://i68.photobucket.com/albums/i23/Grafinia-T/PIC018.jpg)

apoklistika
22nd September 2006, 10:33
За тези водорасли,мога да потвърдя и аз,определено не остава никаква мазнина,ама и нямат нищо общо със Зайо Байо. :lol:
(Пак се отклонихме от темата)

TedyK
22nd September 2006, 14:29
ами освен да си поръчам някой да ми прати Зайо Байо по пощата за да ги пробвам. (върнах темата :lol: )

cranberry
23rd September 2006, 16:22
ами освен да си поръчам някой да ми прати Зайо Байо по пощата за да ги пробвам. (върнах темата :lol: )

не ти трябва, мн са гадни, лепят се по зъбите, смърдят, абе като едновремешните цареви4ни пръ4ици, ама с разни малоумни вкусове като примерно лук
на времето по студнтските купони само ткова се купуваше за мезе, щото струва 20ст пакета, смятай кво има в него