PDA

View Full Version : Какво ще готвите днес???(Ама този път диетично:)))


apoklistika
31st July 2006, 16:58
Темата ми е инспирирана от 2 теми в общите приказки(вафлите и манджите:lol:),които направо ще ми развалят дисциплината ако не спра да ги чета,а и май като гледам не съм само аз така.Затова предлагам да си направим наша си тема с диетични манджи,пък кой знае,може и да спрем да четем за вкусотиите в общи приказки :lol:
Аз тази вечер ще правя следното:бяло пилешко месо,нарязано на ситно,задушавам го в тефлонов тиган на котлона с няколко капки зехтин и малко черен пипер.Когато месото стане почти готово,прибавям броколи и лимонов сок на вкус,оставям ощя няколко минути с капак.Много бързо,много лесно,а и на вкус го бива :wink:

леля мичИ
31st July 2006, 17:43
Бамя с домати , много вкусно и много прочистващо - поне за мен. Е, мъжа ми и сина ми само като чуят за бамя и правят физиономия все едно ще повръщат, ама това дето ще им приготвям не е диетично.

neli4ka
2nd August 2006, 18:04
Няма да готвя.Ще си направя салатка от 1 домат+половин краставица+2 яйца.Това ще ям днес :1246:

stoianbs
2nd August 2006, 18:12
Няма да готвя.Ще си направя салатка от 1 домат+половин краставица+2 яйца.Това ще ям днес :1246:Ако си сипеш и една ракия :lol: шегичка

neli4ka
2nd August 2006, 18:52
Точно в момента бих ударила една :1206:

TedyK
2nd August 2006, 21:00
ще си изям нектаринката и ще си изпия чашата мляко за вечеря. преди малко изпих обедния си бульон от зеле.

а иначе ето идея за постна вечеря

Ако ще е само постно и не спазваш никакви там други диети.
Настъргваш картофи или ги сваряваш. Правиш от тях плънка за пица все едно. Слагаш каквито зеленчуци са ти любими, мазнинка, подправки и печеш. На края настъргваш обилно кашкавал така че да не се вижда какво друго има под него, запичаш и си сервираш с голяма чаша айрян.

cranberry
2nd August 2006, 21:23
Може и малко доматки 4уш4ици

аз си правя омлет с пуешко и кашкавал - последните 2 в минимални коли4ества за утре з аобяс
а следобедна закуска - 2 4усхки пълни с извара - гняс - и доматки
та утре на работа пак ще се разнасят кутиите

bimbi
2nd August 2006, 21:27
снощи бях умряла от глад и си направих яйца с домати в тигана, много ги обичам :)

cranberry
2nd August 2006, 21:46
бъркани?
аз пове4е се кефя на омлета понеже става препе4нко, ама никога не успявам да го обърнА като хората и все го докарвам до бъркани яйца

TedyK
2nd August 2006, 22:05
бъркани?
аз пове4е се кефя на омлета понеже става препе4нко, ама никога не успявам да го обърнА като хората и все го докарвам до бъркани яйца

zashtoto рябва да му сложиш малко млекце и малко брашенце. за да стане като палачинка за да го обръщаш.

cranberry
2nd August 2006, 22:21
а, да
то по-добре да мушна половин шоколад хаха

apoklistika
2nd August 2006, 22:33
Аз правих една бърканица в гювечета :lol: Сложих най-отдолу обезсолено сирене(една тънка филийка),грах,морков,карфио л,домат нарязан на филийки,нарязана чушка,малко вода,една с.л. захтин.Не му трябва много време-колкото зеленчуците да омекнат. След това чукнах отгоре и по едно яйце.

BoXko
2nd August 2006, 23:44
Аз правих една бърканица в гювечета :lol: Сложих най-отдолу обезсолено сирене(една тънка филийка),грах,морков,карфио л,домат нарязан на филийки,нарязана чушка,малко вода,една с.л. захтин.Не му трябва много време-колкото зеленчуците да омекнат. След това чукнах отгоре и по едно яйце.


Това не се ли нарича "сирене по шопски" ?? :D

apoklistika
2nd August 2006, 23:47
Ми може,не знам :oops: Аз просто награбих всичко,което имах в хладилника и го набутах в гювечетата :lol:

blagovest
3rd August 2006, 00:18
Аз за десерт преди малко си направих крем карамел!
Стана по хубав от този по ресторантите!
Всичко му е както обикновения ,но вместо захар слагам течен подсладител! Няма никаква разлика и не личи ,че не е с захар! :D

TedyK
3rd August 2006, 00:21
Аз за десерт преди малко си направих крем карамел!
Стана по хубав от този по ресторантите!
Всичко му е както обикновения ,но вместо захар слагам течен подсладител! Няма никаква разлика и не личи ,че не е с захар! :D

е то е по зле даже с подсладителя. слагай му мед.

bimbi
3rd August 2006, 09:57
бъркани?
аз пове4е се кефя на омлета понеже става препе4нко, ама никога не успявам да го обърнА като хората и все го докарвам до бъркани яйцабъркани, да. защото направих повечко, и нямаше как да стане омлет...иначе и аз предпочитам омлет, особено като го препека ммм :)
а на обръщането му хванах цаката - като се опече отдолу омлета, приплъзвам го в една голяма чиния. хващам я с едната ръка отдолу, а с другата захлюпвам отгоре тигана и обръщам много бързо...дано разбрахте нещо :lol: :lol:
пък "манджата" на апоклистика не е "сирене по шопски" - то се прави само със сирене и домат, и отгоре едно яйце. някъде прибавят и чубрица и/или люта чушка. това нейното си е просто гювече. тях също много ги обичам, защото слагаш каквото имаш в хладилника, и като се задуши става супер, особено ако има и стар лук вътре :)
леле как огладнях :twisted:

cranberry
3rd August 2006, 10:03
ЕЙЙЙ, супер изопбретенийце за омлета, мерси :)

neli4ka
3rd August 2006, 17:44
Днес съм на постна супа с картофи,2 люти чушки и гъби.Това имах в хладилника.Без месо не мога,но днес такъв мързел ме е хванал,че не ми се излизаше.Забравих да кажа,че застроих супата с кис.мляко и 2 яйца.На мен ми е вкусна. :1241:

TedyK
3rd August 2006, 17:53
аз съм още на кафето с мялко, а вече е обяд...

neli4ka
3rd August 2006, 18:08
Не се притеснявай и аз сега хапнах за първи път днес,а тук е 18.10 часа

TedyK
5th August 2006, 14:17
да сложа една диетична рецепта въпреки че няма да я готвя нито да ям. ама ми е любима и много лесна.

взимат се гъби задушават се в масло, след това се прибавя ориз и около 2-3 мин. се задушават заедно. слагат се подправките и вода. аз обикновено ориза го готвя в съотношение 1 : 33/4. накрая се слага в тавичка и се запича с кашкавал. обаче кашкавала да покрива всичко, така че да не се вижда под него какво има. изважда се и се поръсва с магданоз.

apoklistika
5th August 2006, 14:31
Ще пробвам,мерси

cranberry
5th August 2006, 14:54
тъкмо си сътворих желирано кисело мляко с малини и кокосови стърготини, да видим дали ще се желира

мисля да вечерям хек, задушен в сметана с няква голяяяма салатка

pyceHka
5th August 2006, 15:42
моята вечеря ще е салатка с риба тон в растително масло, зеле, царевица, зелени чушки и лимонов сок. аууу :roll:

TedyK
5th August 2006, 15:48
моята ще е пъпеш в кисело мляко. обяда ще е банан май в нищо.

тази тема нали не спазва никакви правила от към диети. защото четейки салата с царевица веднага :!: се появи в мозъка ми.

bimbi
5th August 2006, 15:51
е уж е за диетично меню :wink: махаш царевицата и си правиш салатката :)

pyceHka
5th August 2006, 15:57
тази тема нали не спазва никакви правила от към диети. защото четейки салата с царевица веднага :!: се появи в мозъка ми.

мм доколкото знам царевицата е 110 kcal на 100 грама, което хич не е много
пък е и полезна :)

cranberry
5th August 2006, 16:13
и мн въглехидрати

TedyK
5th August 2006, 16:16
тази тема нали не спазва никакви правила от към диети. защото четейки салата с царевица веднага :!: се появи в мозъка ми.

мм доколкото знам царевицата е 110 kcal на 100 грама, което хич не е много
пък е и полезна :)

ами то се гледат въглехидратите и захарта. ето ти какво дава при мен

125 г. /80 кал.
въгл. - 17 г.
захар 4 г.

то по добре си хапни сладолед, ако питаш мен.

тези 17 г. въглехидрати вечер как точно се изгарят. освен ако не отидеш да ги изгориш след това в фитнес залата. в противен случай превръщането им в мазнини е гарантирано.

cranberry
5th August 2006, 16:26
именно

apoklistika
5th August 2006, 16:35
Уф,вие ме докарвате до депресия с тези бройки и сметки :lol: Само аз ли не обръщам толкова внимание на въглехидрати и калории?Подбирам какво ям,ама никога не съм седнала да броя какво има в 100гр от не знам какво си :oops:

TedyK
5th August 2006, 16:41
аа не, не. аз се замислих дали темата е с цел спазване на някакъв тип "начин на хранене". за това споменах царевицата. иначе царевица в салатка е супер.

apoklistika
5th August 2006, 17:01
Ами идеята ми беше всички,които се опитват да слабеят,да пишат какво готвят,ако готвят,та така всички да си разнообразим малко менюто с идеи.

TedyK
5th August 2006, 17:06
ама сега веднага ще ти се нахвърлят че диета без месо не може.

cranberry
5th August 2006, 17:14
естествено

apoklistika
5th August 2006, 17:39
Ами аз никъде не съм писала,че изключвам месото :roll: В менюто ми е включено пилешко и риба,просто в последните дни не ми се яде,затова и не съм писала нищо за месо.А иначе още в първия ми пост съм писала за нещо с месо.

cranberry
5th August 2006, 18:09
хек със малко сметана - тва писах ли го вече? и мааалко чесън и с домати за салата

pyceHka
5th August 2006, 21:40
то по добре си хапни сладолед, ако питаш мен.

тези 17 г. въглехидрати вечер как точно се изгарят. освен ако не отидеш да ги изгориш след това в фитнес залата. в противен случай превръщането им в мазнини е гарантирано.

абе от месец и половина си бройкам калориите и хич не съм се интересувала от въглехидрати, и съм 6 килца надолу :) мен така ме устройва. плюс това ако трябва да сравняваме кое е по-полезно от сладоледа и царевицата.... :roll:

TedyK
5th August 2006, 22:40
да ти кажа можем да поспорим много по темата. смъкването на 6 кг. не означава че си свалила 6 кг. мазнини. смъква се за месец 6 кг. като почти едно 70% гаранция е мускулна маса.
все пак царевицата много бавно се разгражда, но всеки си има право на личен избор. успех. спираме спора с царевицата.

леля мичИ
6th August 2006, 10:22
хек със малко сметана Това диетично ли е? Аз май знам, че хека само паниран става и с тая сметана..? Иначе ми звучи много вкусно.

cranberry
6th August 2006, 10:29
по принцип хека си го правя на пара и е супер диетиче, имам предвид с малко калории
обаче от няколко днисе опитвм да правя НВД и за тва сметаната

pyceHka
6th August 2006, 11:07
все пак царевицата много бавно се разгражда, но всеки си има право на личен избор. успех. спираме спора с царевицата.

мда, прекратяваме спора най-добре :)
аз съм си намерила начина, който ме устройва най-добре и дава резултати. режимът не ми тежи, което е гаранция за спазването му. дай боже всеки да си намери варианта ;)

cranberry
6th August 2006, 11:12
е, ще споделиш ли твоя режим?

pyceHka
6th August 2006, 12:55
калории + вода + аеробика

гледам освен да приемам под 1200 калории, храната ми да е разнообразна (това е причината и да включвам неща като царевица в менюто). ям риба, месо, млечни продукти, зеленчуци, плодове, дори шоколад от време на време :P. това е

cranberry
6th August 2006, 14:05
1200 кк не е ли абсолютния минимум?
как живееш постоянно с толкова? че и спорт?
колко често аеробика?

bimbi
6th August 2006, 20:21
ха, ся се сетих зимата като нямаше краставици, си правех таратора с моркови :shock: :lol:
бяха ми казали, че в детските градини така го правят и първия път въобще не ми хареса, ама после що морковен таратор опуках не е истина. ше взема да я заменя тая диня с него, че май от нея спрях да свалям :roll:

pyceHka
6th August 2006, 21:59
1200 кк не е ли абсолютния минимум?
как живееш постоянно с толкова? че и спорт?
колко често аеробика?

доколкото знам абсолютния минимум е 800 ккал. аз със 1200 си ям нормално, просто не ям пържено, мазно, сладко...общо взето традиционните забранени неща :) чувствам се идеално, имам енергия за аеробика 3 пъти седмично. преди ходех едновременно с това и на тенис на корт, но нямах време и го спрях тениса. сега ме е срам да имам ракета и сак за 450 кинта и да прашлясват в гардероба, затова от утре почвам пак :)

cranberry
6th August 2006, 22:26
ха, ся се сетих зимата като нямаше краставици, си правех таратора с моркови :shock: :lol:
бяха ми казали, че в детските градини така го правят и първия път въобще не ми хареса, ама после що морковен таратор опуках не е истина. ше взема да я заменя тая диня с него, че май от нея спрях да свалям :roll:

същата работа - мн въглехидрати в морковите
щоне си ядеш нормален таратор

TedyK
6th August 2006, 23:33
и аз мислех да го кажа това за морковите, но се въздържах. ама то като удари човек чертата нищо да не яде.....

cranberry
7th August 2006, 06:16
абе яде си :)

liophy
7th August 2006, 10:23
Абе хора, моля ви не полудявайте. Как може да кажете, че в морковите има много калории ????

cranberry
7th August 2006, 10:32
не съм казала, 4е има мн калорри. казах, че има мн въглехидрати и не е мн подходящо да се набиват вечер

liophy
7th August 2006, 11:03
Е да де - то в моркова няма мазнини и белтъчини, така че от въглехидратите ще да е. Но те уверявам, че бързината на усвояване на въглехидратите от моркова е доста по-бавна от почти всяко друго нещо.

Така че въпроса е генерален - ако имаш принцип да не ядеш НИЩО вечерно време - да морковите противоречат на нищото, но аз лично не гладувам, ДОРИ и вечерно време.

bimbi
7th August 2006, 11:52
ок, ше папам моркови на твоя отговорност :girl_haha: :1241:

TedyK
7th August 2006, 13:57
ама защо мъжете се сравняват с жените. морковите са добре за очите, ама трудно смилаеми. ако ще ядеш яж кисело мляко и толкова.

cranberry
7th August 2006, 14:16
с краставици = таратор

bimbi
7th August 2006, 14:29
имах един колега, малии тоя ядеше моркови като за световно, беше на 30 години и кожата му беше супер гладка. каза че е от тях 8)

cranberry
7th August 2006, 14:32
ПАЛАЧИНКИ

от яйце, 1 с.л. ленено семе, 1с.л. пшеничени трици, 2-3 с.л. течна сметана или кокосово масло
може 1 ч.л. какао, може ванилия, всякви есенции - и всичкото тва в малко маслко/зехтин
ляляляляля - за закусна с 200 грама пъпеш

TedyK
7th August 2006, 14:42
имах един колега, малии тоя ядеше моркови като за световно, беше на 30 години и кожата му беше супер гладка. каза че е от тях 8)

имам две приятелки волейболистки - 23 год. 183 височина. винаги ми казваха толкова сме високи защото като малки ядяхме много моркови. Предполагам тук е момента да вкарам познатата ни песничка за зеленчуци, който не яде....

bimbi, да ти дам рецепта за морковена салатка - настъргваш моркови с зелена ябълка, зехтин и лимон. пфууууууууууууууууу супер вкусно е.
а сега се замислих за нещо. аз когато ям ябълки ми кървят венците, та по този повод веднъж водих разговор с фитнес треньор и той ми казваше че си хапвал като междина закуска едно пакетче бебешки моркови, които паралелно с това масажират и венците. аз лично трудно ги усвоявам, но понякога си хапвам.

cranberry, ти разби с палачинките.

cranberry
7th August 2006, 14:45
е, ама в бг няма от тия бейби морковки :(

аз преди време мн обичах да закусвам настъргана ябълка с мед, бадеми и канела ляляляля
сега пак може ама без меда

bimbi
7th August 2006, 15:12
мерси за салатката, Теди, ще я пробвам :)

TedyK
7th August 2006, 15:42
аз като зачеркна какво НЕ трябвад а ям и то останаха само яйцата и месото :cry:

bimbi
7th August 2006, 15:50
е аз като зачеркна и месото... :lol:

TedyK
7th August 2006, 15:53
ами освен да отворим клуб на "яйцето".

bimbi
8th August 2006, 12:53
понеже синът ми е малко болнав :roll: се наложи да сготвя :lol: вчера му направих лапад с малко ориз, настърган морков, един домат и половин глава чесън. лук нямах за съжаление, иначе слагам. а, и гюзум накрая.
но тъй като опапа всичко, сега му правя тиквички, чушка и морков - на кубчета, лук, ориз, запечено в тавичка, и малко магданоз. още не знам дали става за ядене, надявам се :lol: че нещо не съм по готвени тиквички :roll: :lol:

apoklistika
8th August 2006, 13:00
Става,става :lol: Аз скоро правих нещо подобно,аз често си правя подобна измишльотина.Слагам обикновено всички зеленчуци,които имам с малко ориз,лук.Вкусно е :D

TedyK
8th August 2006, 15:37
ето какво открих аз днес защото ми стана много интересно как не се броят въглхидратите от зеленчуците.

Negative calorie foods
asparagus
broccoli
carrot
garlic
zucchini
spinach
http://www.healthyweightforum.org/eng/calorie%2Dcounter/

liophy
8th August 2006, 15:46
И какво искаш да кажеш?

От цитираното по-горе става ясно, че точно морковите, както и другите изброени зеленчуци са много полезни за хората на диета. Не че не знаехме и без това (особенно за спанака)

Калинка
17th August 2006, 11:07
Аз вече сготвих следното:
Пилешки гърди,на оребрен тиган,без мазнина,но с червено вино :lol: ..след това ги накъсах на много малки парченца .Добавям сместта от натрошено сиренце,коппър и 2 капки зехтин..и смесвам с пилешките гърди.Това днес го измислих и е..много вкусно..ямИИИи :1259: :1203:

apoklistika
4th June 2007, 14:41
Измъквам темата, че се изчерпах с манджите :lol:
Моля, предложете ми няква НВ манджа за довечера

locvs
4th June 2007, 15:01
Черен дроб с лук.
Телешки език в масло.
Патешки сърца в масло.

Избраното се комбинира със салата по избор и чаша вино :)

karine
4th June 2007, 15:02
тук (http://www.bb-team.org/recipes) има колкото искаш рецепти :D за всички вкусове и прищявки :lol:

emisof
4th June 2007, 15:08
Руло Стефани, ама с телешка кайма.

locvs
4th June 2007, 15:10
Руло Стефани, ама с телешка кайма.
Че какво и е на смесената, или свинската?

apoklistika
4th June 2007, 15:19
Дроба ми писна, сърца, езици и други подобни не ям :lol:
Обаче рулото е добра идея, мерси :girl_kiss2:
Еми, аз на свинското по принцип не съм фен, с изключение на дроба, уважавам само телешко и пилешко :lol:

emisof
4th June 2007, 16:07
Руло Стефани, ама с телешка кайма.
Че какво и е на смесената, или свинската?
Нищо й няма, освен че е с повече калории, пък Апоклистика сваля кг в момента. Аз лично й добавям зехтин, за да докарам мазнините. :wink:

П.П. Апо, става и мусака с тиквички, както и телешко с маслини, гъби и сметана, ммм.

karine
4th June 2007, 16:18
Еми , как се прави точно тази мусака с тиквички :roll: :D

apoklistika
4th June 2007, 16:32
Също както с картофи, само че вместо тях слагаш тиквички, гърците така правят, слагат и патладжан, моркови, каквото се сетиш.
Еми, мерси за идеите, мусака ще се готви :2034:

karine
4th June 2007, 16:36
Аха ,ясно, ми май и аз ще направя една :)

bimbi
4th June 2007, 17:19
Дайте ми някаква рецепта за тиквички на фурна, ако може да са със сирене и яйце или нещо такова.
Пък и ако е изпробвана, кажете дали става за ядене :lol:

karine
4th June 2007, 17:21
Бимбе, днес попаднах случайно на тази (http://www.tialoto.bg/article.php?cat=30&id=4715) няма яйце, ама има сирене и тиквички, не съм я пробвала :) ама изглежда вкусно

bimbi
4th June 2007, 17:27
10х мацко. ама не ми се играе толкоз. мисля си за нещо подобно: да ги нарежа по дължина, да ги пека малко със зехтин, и после да ги залея със смес от сирене, и яйца. ше сложа и копър и чесън, па ше видим кво ше стане :roll:
по-късно ще рапортувам :lol:

karine
4th June 2007, 17:31
:2003: а така, май няма да е мусака тая вечер, даде ми идея за нещо доста по-бързо :girl_kiss2:

apoklistika
4th June 2007, 17:36
Ахаха, вие все едно мислите ми четете :girl_haha:
И мен ме домързя за мусаката, а и като никой път реших, че ми се хапват яйца.
Бимбе, аз ги нарязах на филийки и ги гложих във фурната със зехтин и чесън, а отгоре ще се чудя яйце със сирене ли да слагам или яйце с кисело мляко като заливка за мусака :)

bimbi
4th June 2007, 17:39
според мен яйце и мляко...щото от яйце и лимонов сок се чудя ква заливка ше стане :?
айде отивам да ги метна да видя кво ше стане, само че със сиренце :)

apoklistika
4th June 2007, 17:43
яйце с лимон
:shock: :girl_haha: ям лимон и без да се усетя съм написала лимон :lachen: :lachen: :lachen:
та дилемата ми е яйце и сирене или яйце и кисело мляко :girl_haha:

Devil_wears_Prada
4th June 2007, 18:06
Ако щете ми вярвайте, но и аз тази вечер си бях запланувала запечени тиквички! :lachen: :2034: Обаче съм много изморена и ще ги оставя за утре! :roll:

bimbi
4th June 2007, 20:08
тъй, да се отчета :lol:
нарязах тиквичките на по-едри кубчета, с малко зехтин ги препекох едно хубаво...за което е виновен и компа де, май кат почвам да готвя тряа ми спират нета :lol: после забърках 4 яйца с около 200гр. натрошено сирене, и 3/4 кофичка кисело мляко, плюс копър и чесън на прах, щот друг нямам. залях тиквичките и ги разбърках. като се препече стана един голяяяям омлет с тиквички :lol: е, не е като печени свински ребърца, ама става за ядене :lol:

apoklistika
4th June 2007, 20:12
и ти кат мен, не можах да избера между млякото и сиренето и сложих и двете :lol:

Devil_wears_Prada
4th June 2007, 20:19
Утре аз ще ги направя тези. И ще кажа дали са станали хубаво!
Пълнени тиквички с извара
7-8 тиквички, малки на размер тиквички
2 яйца
250 гр извара
1с.л. масло
черен пипер на вкус.
Тиквичките се измиват и остъргват. Режат се на половинки, получават се ладийки и се издълбават. За 3-4 минути се пускат в кипяща вода.
Пълнят се със смес от издълбаната сърцевина, извара, разбитите яйца, черен пипер и сол.
Нареждат се в тавичка и се наръсват с разтопеното масло. Пекат се на умерена фурна.

Пише, че можело и с кашкавал, вместо извара, ама ние нали сме диетични! :roll:

Descarado
4th June 2007, 20:38
Печени тиквички със кисело мляко и копър :2035:

apoklistika
4th June 2007, 20:39
Той и кашкавала е диетичен, ама май само в сурово състояние ми е позволен :lol:
А маслото и то- по- добре си сложи малко отгоре след като ги извадиш, то пак ще се разтопи

Devil_wears_Prada
5th June 2007, 10:56
В момента си хапвам тиквичките, много вкусни станаха! :2034: Малко е играчка с дълбането, но си заслужаваше. Накрая им хвърлих и малко листенца магданоз! :lol:

Charlotte
9th June 2007, 10:03
Измислих си нискокалоричен сладолед-кисело мляко с плодове(засега прасковите са най-добри)Слагаш го в хладилника или фризера(според вкуса)И всичко това не е повече от 150-200 калории спрямо грамажа.Като преритам за сладко ям това и като го сложа във фризера после е точно сладолед йогурт :)

Liana
14th June 2007, 15:53
Дайте ми някаква рецепта за тиквички на фурна, ако може да са със сирене и яйце или нещо такова.
Пък и ако е изпробвана, кажете дали става за ядене :lol:

Ето я моята изпитана супер вкусна рецепта за тиквички, готиното в нея е сосчето: тиквичките се пекат в тавичка; сосът е от извара, аз си взимам на Дядо Либен или на Жоси, прибавям няколко лъжици кисело мляко към соса, за да стане рядък, малко сол, по желание малко зехтин и пресен копър и доста ким и заради кима сосът става много ароматен. Много е вкусно. Както се сещате, поливам соса непосредствено преди сервиране.

blagovest
14th June 2007, 17:38
Аз попринцип си правя задушени зеленчуци с пилешко или шунка примерно за вечеря.А след нея и през целия ден много плодове,по 5-6 ябълки на ден и череши,ягоди...това лошо ли е?

apoklistika
14th June 2007, 18:10
Едва ли може да се каже лошо, ама не е и най- добрия вариант, поне според мен не. Ограничи плодовете до обяд, следобед ги замени със зеленчуци. И от млечните продукти не се лишавай.

blagovest
14th June 2007, 18:36
Едва ли може да се каже лошо, ама не е и най- добрия вариант, поне според мен не. Ограничи плодовете до обяд, следобед ги замени със зеленчуци. И от млечните продукти не се лишавай.
Ами по принцип съм свикнал вечер да ги ям...ама тея въглехидрати вечер не са добре...но например ябълките се водят Negative calorie food така,че проблема не е толкова голям ако ги ям до 10 часа,а си лягам в 1 часа?

milqna
14th June 2007, 18:49
според мен мисля че няма значение кога си лягаш... Мисля че и в доста диети не се препоръчва да се яде след 19 и 30 часа че дори и по-рано.

blagovest
14th June 2007, 18:57
Ами и така да е....мисля,че като не съм си позволявал от близо 2 години нищо тестено(баници,пица,дюнер и т.н.) и нищо сладко (торти,сникерси,шоколадчет ..) мога да си хапвам плодове...

apoklistika
14th June 2007, 19:42
Аз не го казвам в такъв смисъл- ти и тестено можеш да си позволяваш :lol: ама въпроса е, че според мен лишаваш тялото си от много полезни вещества, затова би трябвало да увеличиш зеленчуците и млечните продукти

locvs
14th June 2007, 21:26
на готвачите предлагам книгата на Др. Джон Берарди - Gourmet Nutrition.
Много го хвалят и има защо.
http://www.mediafire.com/?fumz49d4o0h ~ 2 MB

Рецептите са дадени с точни калории. Колко идват от мазнини, въглехидрати, протеин. мазнините са разбитни на мононенаситени, полиненаситени омега 3 и 6, въглехидратите на фибри, захари и тн. Абе хубава книга. някои рецепти стават и за НВД.

Nelina_02
6th August 2007, 14:25
аз, когато искам да си разнообразя типичното хранене си правя следното предястие/може и като междинна закуска/:
за една порция:
1/2 авокадо го поставям върху по - дълбока чиния с натрошен лед, предварително за околко 2-3 мин. във вряща вода съм сварила и охладила 100 гр. малки скариди, поставям ги върху авокадото и ги поливам със сос от равни части майонеза и кетчуп, няма нужда от допълнителни подправки, ако някой желае може да сложи малко черен пипер.Много е вкусно, особенно ако харесвате морска храна и се вписва в НВД.

marsia
12th August 2007, 18:23
Аз за десерт преди малко си направих крем карамел!
Стана по хубав от този по ресторантите!
Всичко му е както обикновения ,но вместо захар слагам течен подсладител! Няма никаква разлика и не личи ,че не е с захар! :D
Съветвам те да прочетеш повече за изкуствените подсладители.Казвам ти-ще ти настръхне косата :evil: