PDA

View Full Version : Тези който имат да свалят повече от 10 кг - споделете моля


Cruella_Devil
31st August 2006, 14:03
Здравейте! :D
...Вечно сме на диети, то е ясно :D Редовно чета мнения и препоръки в форума, но би ми било интересно хората който имат да свалят повече от 10 кг да споделят какво правят по въпроса..защото свалянето на 5 кг е малко по-краткосрочна цел от свалянето на 20-30 нали така :) не искам да кажа, че е по-лесно..
Та..аз за 1-2 месеца (с леки прекъсвания) свалих 12 кг - пия само минерална вода, никаква захар (е, освен в кафето), никакъв хляб (сухари чат-пат), никакви сладки, нищо тестено..абе ясно ви е - салати основно,плодове и т.н. - не съм била на конкретна диета..:lol:

Общо взето не съм спортна натура...но обичам да ходя пеша..връзват ми се по 1-2 км на ден..пробвах тае-бо, аеробика, ориенталски танци (всички тези вкъщи), бягане(навън :lol: )..но не намирам нещо като за мен..
та какво спортувате? как отслабвате? на каква диета сте? някой ходи ли на диетолог?
Мисля, че хората с повечко кила за сваляне им е трудно да намерят къде да ходят да спортуват..или хайде да кажа, че аз съм така.. :cry: От гледна точка на самочувствие, като гледаш слаби девойки как тренират..определено не се чувстваш добре..не, че девойките са виновни :)
Благодаря за вниманието!
Лек ден на всички!

sladkatony
31st August 2006, 14:13
http://www.spartabg.com/bg/equipment.html
Този сай го даде днес някой от съфорумците (да ме извини, че не помня кой е) Разгледах го и видях уреда BIOSPACE който можа да определи точно какво ти е излишно, а компетентни лица да те посъветвата с какво точно да се захванеш . Разгледай сайта, дано ти е полезен :)

Cruella_Devil
31st August 2006, 14:24
Благодаря за линк-а sladkatony! :)
Сега ще го разгледам, пък може и да събера кураж да отида :?

HL - 4 км и 1500 коремни преси си е програма за шампиони при положение, че аз бягам 5 мин и после 10 си регулирам дишането :lol:
Иначе за преминаването на плодове - правила съм го, знам, че мога..но така ми е писнало да гладувам.. :cry:

Cruella_Devil
31st August 2006, 14:39
:D добре казано, че спорта не ми е в кръвта :D
...знам, че трябва да почна постепенно, просто ми е трудно бягането...предполагам, че ще свикна..ако бяха танци - няма проблеми :lol:
sladkatony..а това в Спарта - да не се окаже, като този метод дето ти взимат кръв и после ти казват какво трябва да ядеш? До колкото знам, една позната каза, че е проверявала и щяла да си го прави този тест..за скромните 1000 евро... :shock:

sladkatony
31st August 2006, 14:45
:) Не мисля че е това, аз им се обадих по тел. и ми обясниха доста подробно какво прави, ама няма да мога да го напиша, най-добре им звънни, много са любезни и ще ти кажат всичко. :wink:

Cruella_Devil
31st August 2006, 14:50
:D ..и аз звънях, но даваше заето :D сега пак ще пробвам...но може би не е зле да пробвам пак да тичам...все пак - движение му е майката :)

Juja
31st August 2006, 14:55
Незнам при мен нищо не помага вече четвърти ден съм на сок и вода но нито грам не свалям.Незнам какво да правя сигурно нещо с мен не е наред .Това е просто мевъзможно.В понеделник и вторник тренирам в къщи Тае бо ,днес също ще тринирам 30 мин но е много обезкораяващо нито един грам не съм свалила .Бисока съм 164см и тежа 63кг но това тегло го качих за 3 месеца лежане ,преди това бях 56-57kg съвсем нормално .Какво да правя незнам
:cry: :(

Cruella_Devil
31st August 2006, 15:02
Здравей Juja :)
Не, че съм голям експерт..но само на сок и вода...е доста драстично :shock: нали разбираш, че дори и да сваляш, ти не можеш да караш цял живот на сок и вода? Което пък ще рече, че дори да свалиш до желаните кг, след това ще почнеш да ядеш и ще си качиш обратно свалените кг..аз се опитвам да свикна с идеята да се храня правилно и постепенно да отслабвам..защото и аз съм карала на плодове и чай..и за 10 дена свалих 12 кг, който после си ги върнах..та и отгоре..не знам какъв съвет да ти дам..по нормално хранене и повече спорт..и успех! :)

леля мичИ
31st August 2006, 15:05
Незнам при мен нищо не помага вече четвърти ден съм на сок и вода но нито грам не свалям.Незнам какво да правя сигурно нещо с мен не е наред .Това е просто мевъзможно.В понеделник и вторник тренирам в къщи Тае бо ,днес също ще тринирам 30 мин но е много обезкораяващо нито един грам не съм свалила .Бисока съм 164см и тежа 63кг но това тегло го качих за 3 месеца лежане ,преди това бях 56-57kg съвсем нормално .Какво да правя незнам
:cry: :(
Качила си килограмите за 3 месеца лежане и искаш да ги свалиш за 3-4 дни..... :roll:

Cruella_Devil
31st August 2006, 15:09
..ами то и аз искам така..да се събудя с плоско коремче... :lol: обаче ми трябваше бая време за да разбера, че не става нито за една седмица, нито за един месец..и най-вече не става с глад..а с правилна нагласа, правилно мислене и много търпение.. :cry:

Juja
31st August 2006, 15:16
е хайде дайте вълшебната пръчка небадете такива егоисти :lol:

Juja
31st August 2006, 15:19
Май сте прави трябва повече време ,но поне 1 кг да сваля за да имам стимол

Петко К
31st August 2006, 15:30
Незнам при мен нищо не помага вече четвърти ден съм на сок и вода но нито грам не свалям.Незнам какво да правя сигурно нещо с мен не е наред .Това е просто мевъзможно.
:cry: :(

Напротив, напълно нормално е. Просто с глад нищо не става. Нормално е да се сваля максимум по ПОЛОВИН кило на седмица.
Това повечето кантари не го хващат, дори да се мериш винаги при еднакви условия. Тия 6 кила е нормално да ги свалиш за толкова време, за колкото си ги качила - т.е., минимум 3 месеца. Мери се само веднъж на седмица или даже на две.
Правилни навици на хранене и цялостна промяна на режима ти трябва, а не постоянни диети и глад.

ГЕ
2nd November 2006, 22:52
АЗ СВАЛИХ БЛИЗО 12 КГ. С ГОЛЕМИ ЛИШЕНИЯ;ТАБУ:ХЛЯБ;СЛАДКО;ГА ЗИРАНО;МАЗНО МЕСО И КОЛБАСИ.МНОГО КАФЕ И СИ ДОКАРАХ ЯЗВА

Cruella_Devil
3rd November 2006, 11:09
...а спортуваше ли нещо?

cranberry
3rd November 2006, 16:11
АЗ СВАЛИХ БЛИЗО 12 КГ. С ГОЛЕМИ ЛИШЕНИЯ;ТАБУ:ХЛЯБ;СЛАДКО;ГА ЗИРАНО;МАЗНО МЕСО И КОЛБАСИ.МНОГО КАФЕ И СИ ДОКАРАХ ЯЗВА

е то4но това не се прави!
и сега какво? задържаш ли сваленото?

FlashDancer
6th November 2006, 15:27
Мисля, че хората с повечко кила за сваляне им е трудно да намерят къде да ходят да спортуват..или хайде да кажа, че аз съм така.. :cry: От гледна точка на самочувствие, като гледаш слаби девойки как тренират..определено не се чувстваш добре..не, че девойките са виновни :)


Ами, спри да мислиш така! Залата е за всички. А на ония слаби девойки просто не им обръщай внимание, както и те на теб не обръщат.
Много хора се притесняват какво мислят околните за тях. Ето ти например имаш проблем с теглото, съответно не спортуваш, от което проблемът не се решава, а даже напротив. Как ще излезеш от този порочен кръг? Отивай в залата!
Само между другото, там не всички са идеални.

jedira
6th November 2006, 16:00
Здравейте! :D
Общо взето не съм спортна натура...но обичам да ходя пеша..връзват ми се по 1-2 км на ден..пробвах тае-бо, аеробика, ориенталски танци (всички тези вкъщи), бягане(навън :lol: )..но не намирам нещо като за мен..
та какво спортувате? как отслабвате? на каква диета сте? някой ходи ли на диетолог?
Мисля, че хората с повечко кила за сваляне им е трудно да намерят къде да ходят да спортуват..или хайде да кажа, че аз съм така.. :cry:

Съжалявам че се включа чак сега не знам доколко ще съм полезна,но все пак искам да ти кажа,че не само ти си в подобно положение.Аз лично започнах с по-нискоинтензивна аеробика,каланетика и пилатес,като постепенно вдигнах темпото и след няколко месеца почнах тае-бо и степ- аеробика,но това на по-късен етап.В резултат на това за 2години свалих 17килограма и промених изцяло тялото си.Бих ти препоръчала пилатес при Мария в MD Sport и боди уорк при Надя в същата зала.Там със сигурност няма да се чувстваш не на място,защото ходят не само слабички момиченца на по 15 години :lol:
www.mdsportbg.com Това беше шега в тези зали момичетата са там,за да работят и да постигнат нещо.Ти просто си една от тях :wink:

Cruella_Devil
6th November 2006, 16:47
...ами всякакви съвети и препоръки, особено от личен опит са добре дошли - благодаря ти! иска ми се да си намеря нещо което освен да е полезно и да се отслабва, да ми е приятно да го правя..особено за по дълъг период от време..тоест за напред бих искала да си спортувам нещо, не само за да отслабна.. :D

cranberry
7th November 2006, 13:29
точно толкова колкото е важен спорта, е важно и храненето. попро4ети и си помисли за хранителен режим, който ще ти пасва на вкусовете, ама все пак забрави за тесто (там баници-маници, хляб, милинки глупости) и захар (вкл всякаквите му там шоколади, бисквити, вафли, торти-морти), паста.
аж зелен4уци, много много много всякакви зелен4уци
успех!

Mena
24th November 2006, 14:57
Вчера в Survivor показаха, че за 42 дни жените са отслабнали с 7-9 кг., а мъжете с 15-20кг..... :shock:
Колкото и примамливи да изглеждат такива резултати, моля, не правете това вкъщи! Твърде бързо, твърде много кг., това е меко казано непрепоръчително!

ROSSI ROSSI
24th November 2006, 15:10
Да... просто няма начин да смениш по такъв начин режима на хранене и да не отслабнеш!!!

jedira
24th November 2006, 16:12
Абе кви са тия мацки по 40-43кг,дъщеря ми е 1клас и е 34,те копко трябва да са високи,та да са с тези килограми :shock:

sladkatony
24th November 2006, 16:29
Абе кви са тия мацки по 40-43кг,дъщеря ми е 1клас и е 34,те копко трябва да са високи,та да са с тези килограми :shock:
:) И аз тежах 43кг. при ръст 160см, ама от както съм с по-големи гърди, вече съм 46кг. явно организма ми се нагажда към по-голям товар. :lol: А моята малка дъщеря сега е шести клас и тежи 38кг., голямата пък е 48кг. в осми клас. Така че май няма връзка възраста с килограмите, по-скоро е ген 8)

jedira
24th November 2006, 16:38
Блазе ти,имах предвид колко са високи,а не толкова възрастта, :?,а мойта щерка другия месец става на 7г и е 136см висока и носи 36 номер обувки,наистина е ген татко и е много висок 8)

klarisina
29th November 2006, 13:03
Здравейте,
Аз съм от тези които са в процес на сваляне на 10-тина кг.Бях 64кг за месец и половина,два свалих 4-5кг, сега съм около 59-60кг, като стана 54-52кг ще се преметна през глава :lol: Режимът ми е освободен от всякакви затормозявания, хапвам всичко без захар(замествам с мед когато се налага), хляб и пр.тестени работи. Ям предимно кисело мляко с медец когато огладнявам, месце-пилешко,заешко, салатка зеле -напоследък много не ми се ядат зеленчуци, плодовете не ги поглеждам(Дълги години свалях драстично килограми с лечебно гладуване и сега само като чуя ябълки и :shock: )Не спортувам, но ходя доста пеша когато имам тази възможност.
П.С.За кантара и кг, 1-2кг може да се качат и само от водата, която е изпита, аз за това се меря само сутрини и това ми е критерия за чистото ми тегло :)

Rusalka
22nd February 2007, 16:11
Ето и моята история.
Миналото лято бях 63 кг.,а съм 155 висока.Бях направо като слонче.Не можех да си намеря дрехи и всяка продавачка ме пращаше в макси мода.Направо ми се ревеше:cry: .След поредното отчайващо ходене по магазините се реших и казах стоп.Започнах с диетата на д-р Емилова,само чай и плодове.Свалих 10 кг. :lol: , но бях се изнервила страшно много.Гладувах 20 дена и много ми липсваха зеленцучите.Когато спрях тази диета качих 2кг. и си обещах повече никога да не я повтарям.Много по лесно е да си поддържаш килограмите отколкото да гладуваш.
Преди седмица бях 57,а искам до лятото да стана 47(защото за моята скромна височина :cry: това са идеалните килограми),затова почнах да подбирам храната си и така за 1 седмица отслабнах с 2 килца:lol: .
Ям всичко без скадко и закуски.Хапвам само хляб бонус(никакъб бял хляб),много салати,плодове и чай.
Това за мен е най-правилната диета.Без тези гадни гладувания.Само като се сетя и настръхвам.
:girl_hysteric:
Та с две думи недей да се мъчиш с диети,просто яж полезна и нискокалорична храна,защото диетите само ни тормозят и изнервят,а след тях ставаме пак същите.
Сигурно ще кажете да ама ти си отслабнала и що годе си си задържала килограмите.
Да така е но това не е резултат от диетата,а от това,че когато се осетих,че започвам да качвам спрях да хапвам любимите ми торти и тем подобни.