PDA

View Full Version : Моля помогнете....от4аяние


poliii
8th September 2006, 10:56
Здравейте по принцип мн уважавам това сайт4е и в 4астност този раздел от форумите :) И затова реших да се обърна към вас за помощ.....винаги съм била по-едра но никога отпусната и съм се борила с излишните кг,юни месец правех Безвъглехидратна диета и свалих около 4 кг който май не съм си върнала още щото след това запо4нах работа-беше голямо ти4ане и ядях по 1 път на ден-тогава доста отслабнах и се харесвах мн пове4е от сега.Главният ми проблем е 4е преди по-рядко но напоследък доста 4есто изпитвам голяма вина когато ям някоя от "забранените храни" след това се тъп4а(колко е тъп4ене нзм но за мен е) и след това ти4ам в тоалетната да повръщам,главния ми проблем при спазване на диети е 4е за мен няма средно положение-не мога да се ограни4авам-или вси4ко или нищо-трябва да е то4но определена и стриктна диета която да спазвам щото ина4е не мога :( та искам да ви помоля за някакъв изготвен режим който да спазвам,а забравих да кажа 4е преди тренирах тае-бо и сега пак ще по4вам и ходех да ти4ам в парка-и сега ще си избера едно от двете да правя,бях по4нала 15 дни на ябълки но понеже ходя на уроци и правя"умствен труд" и не можех да се съсредото4а и да запомня нищо и го спрях,а да ви кажа зна4и съм 1,70 и около 70 кг :oops: не съм отпусната и имам ве4е мн малко целулит след едно гел4е
та....ако някой може да ми помогне ще съм мн благодарна щото съм мн от4аяна и депресирана а ми предстой бал ,знам 4е няма да отслабна трайно за 1 месец но искам за бала да съм супер

pyceHka
8th September 2006, 12:13
най-напред според мен трябва да си направиш една равносметка накъде си тръгнала. това, че изпитваш чувство за вина, тъпчеш се и после повръщаш е много тревожно и първи признак за хранително разстройство /анорексия, булимия и т.н./. замисли се дали балът и другите причини, заради които искаш да свалиш, си струват риска да се разболееш сериозно. разбирам те, че искаш да си слаба и че хубавото тяло би ти дало самочувствие и т.н., повярвай ми до болка ми е познато. но честно казано е по-важно да си здрава и наред. за какво ще ти е хубаво тяло, ако постоянно се мъкнеш по доктори?

но по въпроса...по мое мнение от драстични диети ефект няма, в повечето случаи всичко свалено се връща, че и отгоре. опитай се да зарежеш нагласата "или всичко, или нищо" и да се храниш балансирано - прави си салатки със зеленчуци, не пропускай месото /но само чистото, без мазнотии, примерно пилешко или пуешко/, задължително поемай и риба /треската е мн нискокалорична и вкусна, адски добра за диети е рибата тон/. вместо вафлички и шоколадчета яж плодове...вместо обикновен хляб яж пълнозърнест /"бонус" е моят фаворит/...не забравяй и млечните продукти...общо взето храни се разнообразно :) а, и ВОДАТА е адски важна! поемай по 2-3 литра на ден. в комбинация с натоварване, ефект ще има ;). това не е готов режим, знам, но е основното и го споделям от личен опит. минала съм през какви ли не диети... :)

а за балът...ами и аз се опитвам да хвана влака за май месец, искам да сваля около 7-8 кила. ако успея - страхотно, ако не успея - здраве да е! тогава не аз ще работя за роклята, а роклята ще работи за мен ;). мисълта ми е, че света не свършва, ако не си слаба на бала. с подходящата рокля, добрия грим и тоновете страхотни емоции ще се чувстваш и ще изглеждаш неотразима :).

надявам се да съм помогнала :)

poliii
8th September 2006, 12:47
мерси много :) пове4ето от нещата по принцип гледам да ги спазвам ако ям хляб задължително е пълкнозърнест и на мен Бонус ми е любим :) просто съм таква 4е видя ли 4е някой е поробвал еди ква си диета и има резултат аз също я пробвам и ако е строго фиксирана няма пшроблем но...ако трябва да се ограни4авам...тва ми е проблема :( а относно тялото ми...нзм понякога си мисля 4е найстина се вманиа4авам щото отскоро си имам ново гадже който според мен си е голям пи4 а той ми е забранил да отслабвам казва 4е тялото ми е перф и той го харесва и като му споделя 4е аз не се харесвам и по4ваме да се караме....вярно е 4е в тва ми е 4ара щото съм леко закръглена ,но..колкото и бнално да е все пак (като всяка жена) и аз искам да изглеждам като онези от списанията :) а от отслабването ми намаля доста бюста който вси4ки мн харесваха и поувисна та...за др които спазват стреоги диети.....недейте моя досега нямнаше проблеми но сега с доста усилия го възстановявам и стягам

apoklistika
8th September 2006, 13:10
А защо просто не наблегеш на кардио упражненията.Правиш ли ги няколко месеца редовно,с една дори не особено ограничаваща диета,гарантирано ще изглеждаш страхотно :wink:

poliii
20th September 2006, 17:46
Би ли обяснила за тези упражнения

apoklistika
20th September 2006, 17:52
Аеробика,степ аеробика,бягане,скачане на въже,тае-бо...Разгледай малко женски фитнес,там има много полезни теми.

poliii
20th September 2006, 17:55
ами да ти кажа доста време тренирах тае-бо и нямаше голям резултат-ходех 2-3 поти седм по няколко месеца когато бях 1 смяна на даскало,но при мен генетично е заложено да правя по-бързо мускули и да съм стегната просто се стягах още малко и тва беше...сега съм на една малко странна диета но май ще се наложи да я прекъсна щото ще ходя на гости и не мога да задължавам хората да ми готват спец,та...засега има ефект като гледам по дрехите си
а и разбрх че макар и вредно при мен върши работа яденето по 1-2 пъти на ден

apoklistika
20th September 2006, 18:00
В талъв случай,насочи се към йога или каланетика,тялото пак се стяга,с тази разлика,че мускулите се издължават

poliii
20th September 2006, 20:49
и от това се оформя по-стройна фигура нали?

estrella
20th September 2006, 21:27
Точно. А и щом приятелят ти те харесва такава, повярвай му и спри да се измъчваш. Нали не си мислиш, че той ще е с човек, който не харесва?!;)

Усмихни се, ние сме с теб:)